Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptıYüklə 21,58 Kb.
səhifə1/3
tarix03.01.2022
ölçüsü21,58 Kb.
#48115
  1   2   3
Hankook, yeni Avrupa Kış Lastiği Test Merkezini

Ivalo,Finlandiya'da inşa edecek

Hankook Lastikleri, kendine ait ilk Avrupa kış testi tesisini inşa etmek için Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World ile anlaşma yaptı. Yeni test merkezi Ivalo, Finlandiya'da bulunan Test World’de, Hankook’a özel bir yerde inşa edilecek ve Aralık 2016'dan itibaren Hankook’un gelecek kış lastikleri testleri burada gerçekleştirilecek.
Neu-Isenburg, Almanya, 17 Aralık 2015 – Birinci sınıf lastik üreticisi Hankook, kendi Avrupa kış lastiği test tesisini kutup dairesinin 300 km kuzeyindeki Ivalo, Finlandiya'da kurmaya karar verdi. Şirket, tesisi Finlandiyalı lastik testi şirketi Test World Oy ile kendi test alanları Mellatracks'ın yanına inşa etmek için geçtiğimiz günlerde sözleşme imzaladı.
Hankook Lastikleri’nin kendine ait yüksek güvenlikli test merkezinde farklı koşullar için bir çok test alanı olacak ve gerekli bağlantı ve servis yollarıyla donatılmış olacak. Bu test merkezinde ofisler, toplantı salonu ve sosyal alanların yanı sıra uygulama alanları da bulunacak. Yapım ve tasarım çalışması için hazırlıklar anlaşmanın imzalanmasının ardından hemen başladı. Hankook, tüm test alanının Aralık 2016'dan itibaren kullanıma hazır olmasını planlıyor.
Hankook Lastikleri Avrupa Başkanı Ho-Youl Pae “Şirketimiz, bölgelerin çeşitli iklim şartlarına özel ürün gelişimi üzerine her zamankinden daha fazla önem vermektedir,” diyor ve ekliyor: “İnanıyoruz ki Hankook, birinci sınıf ürünleriyle tüm yıl boyunca yerel pazar ihtiyaçlarını tam olarak karşılaması için özel yol ve hava koşullarına yönelik geliştirilmeli ve test edilmelidir. Ayrıca bir ürünün pazara sürüm süresi bugünlerde önemli bir unsurdur. Ivalo'daki yeni test alanımızın, Avrupa’daki test sürecimizi hızlandıracağını düşünüyoruz.”
Lastik üreticisinin dünyanın en kuzeyindeki kış test alanına yatırımının sebeplerinden biri de İskandinavya’nın güneyinde kalan bölgede ve Alpler bölgesinde giderek değişen ve belirsizleşen kış koşullarıdır. Ivalo’nun konumu ise kış lastikleri testlerinin dönemini uzatan tutarlı ve uzun kış koşulları sunmaktadır. Dahası, çeşitli hava koşullarında test imkanı ve geniş ölçüde yan hizmetler sağlanmaktadır. Kurulduğunda, Hankook Lastikleri’nin Almanya tabanlı Ar-Ge birimi, Hanover'daki Hankook Lastikleri Avrupa Teknik Merkezi (ETC) yeni kış testi sahasından sorumlu olacak.
Hankook Lastikleri Avrupa Teknik Merkezi (ETC) Başkanı Klaus Krasue “Hankook Lastikleri, tesisimizin 1997'de ilk açılışından bu yana Avrupa'da Ar-Ge'yi büyük ölçüde genişletti,” diyor ve ekliyor: “Şu anda tüm Alman markaları Audi, BMW, MAN, Mercedes-Benz Car and Truck, MINI ve Porsche dahil birçok birinci sınıf araç üreticisi için ana tedarikçilerden biriyiz. Hem bu ortaklıkların başarılı devamı için, hem de orijinal ekipman kış lastiği tedarikleri için test kapasitesinin de artması gerekiyor. Test World ile uzun zamandır devam eden, başarılı ve güvenilir ortaklığımız, mümkün olan en iyi sonuçlar için bizi Ivalo'da yeni bir yer inşa etmeye ikna etti. Nitekim eminim ki bu yeni ayrıcalıklı tesis, gelecekteki gereksinimlerimizi zamanında ve taviz vermeksizin yerine getirmemize yardımcı olacak.”
Millbrook Group CEO’su Alex Burns Hankook ile olan iş birlikleriyle ilgili olarak şu açıklamalarda bulunuyor: “Hankook global lastik pazarında bizim uzun vadeli müşterimiz ve birinci sınıf bir oyuncumuzdur. Ivalo'daki yeni kış lastiği test merkezlerinin yapım sözleşmesi şirketimize olan güvenin bir göstergesidir ve aynı zamanda dünyanın öncü kış lastik test tesisi olarak konumumuzu güçlendirmektedir.”Yüklə 21,58 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə