"Harika Bir Stad, Harika taraftar"Yüklə 1,1 Mb.
səhifə1/16
tarix02.12.2017
ölçüsü1,1 Mb.
#33603
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16

"Harika Bir Stat, Harika taraftar"

09 Nisan 2006 Pazar


Sivasspor Teknik Direktörü Werner Lorant maç sonrası yaptığı basın toplantısında, hem statımızı, hem de taraftarımızı övdü. Basın toplantısında Lorant şöyle konuştu: "Oyuncularım bu maçla yeni şeyler öğrendiler. Önemli olan bu maçlarda galip gelemeseler bile ders çıkartmalarıdır. Onlarda çok az cesaret gördüm. Özellikle ilk devre benim düşündüğüm gibi oynamadılar.Orta sahanın göbeğinde oynayan arkadaşımız formda değildi. iki gol yedik. penaltı olup olmadığını göremedim hakemler gereken kararı verdi.Ama statyum harika, Taraftar Harikaydı."
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------

Aziz Yıldırım: İki kupa da Fener'in...

05 Nisan 2006 / Çarşamba


Başkan Yıldırım takıma ve kaliteli futbolculara öylesine güveniyor ki iki şampiyonluktan da emin. İşte Aziz Yıldırım'ın iddialı sözleri: "Kadromuz güçlü, kaliteli oyuncular var. Eğer onlar konsantre olur ve bunu da sahaya yansıtırlarsa Fenerbahçe tarihinde ilk kez üst üste üç şampiyonluk yaşayacak. İnşallah Türkiye Kupası'nı da alıp iki şampiyonluk yaşayacağız."
Şenay Düdek / Posta Gazetesi
Tam 2,5 yıldır hiçbir yazılı ve görsel medyaya röportaj vermeyen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım bu suskunluğunu bendenize ve de POSTA Gazetesi'ne bozdu. Benim Aziz Ağabeyim, Sayın Başkanım dobra dobra tam 5 saat konuştu. Fenerbahçe, spor, siyaset, iş ve özel yaşamıyla ilgili bugüne değin sorulmayanları da sordum kendisine. Bir Galatasaraylı olarak da Fenerbahçe'yi açıkcası kıskandım. Kimse Sayın Yıldırım için gülmüyor, aksi birisi demesin. Başkan yerine göre hareket etmesini biliyor. Ayrıca küçük, büyük, zengin, fakir herkes tarafından da çok, ama çok seviliyor. Çünkü Altunizade'de başladığımız röportajımızda Şükrü Saracoğlu Statyumu'nu ve yine buraya bağlı yeni yapılan yönetim binasını, Faruk Ilgaz Tesisleri'ni gezerken insanların ona olan sevgisine tanık oldum. Röportaja saat 11.30'da başladık ve 17.00'de bitti. Çok mutlu oldum. Yine hayatımda ilk kez gezdiğim Fenerbahçe Statyumu'na bayıldım, gurur duydum. Yurt dışında da Barcelona ve Real Madrid statlarını gezmiştim ama böyle bir konfor, bu denli bir şıklık ve rahatlık dünyanın hiçbir yerinde yok bana göre. Helal olsun Sayın Başkanım, size ve tam bir aile olan Fenerbahçe yönetimine... Evet önce statı gezerken Aziz Yıldırım'ın gözleri dolarak söylediği sözlerini size aktarayım: "Bu seneki bütçe 20 milyon dolar. 60 tane loca var. Basının yeri burası. Bak yazıyor; 'Tribünlerde, dillerde bu sevda bitmez gönüllerde, dar ağacında olsak bile son sözümüz Fenerbahçe' bu nasıl bir duygudur Şenay...

Doğrusu ya haklıydı Başkan. İlk defa geldiğim bu yerde ben bile duygulandım. Muhteşem bir yer olmuş. Dünya standartlarında müthiş keyif aldım. Kutlarım...

Statı gezerken Aziz Ağebey'in bilgileri sürdü: "Karşı taraftaki yer 1200 kişilik. 1907'lilerin sponsor olduğu tribünde hepsinin koltuğunun arkasında televizyon var. 5 yıllık olarak Fenerbahçelilere kiralandı buralar. Bin metrekarelik soyunma odamız var. Televizyon katı var. Burası da Fenerbahçe Müzesi. Geçen sene Sayın Başbakan buranın açılışını yaptı. Atatürk'ün Fenerbahçe için elleri ile yazdığı yazı da var." Bu durumda Atatürk'ün Fenerbahçeli olup olmadığına kesinlik kazandırmak için Başkan'a tekrar sordum. Aziz Yıldırım'ın yanıtı şöyle oldu: "Evet biz de öyle diyoruz ama herkes sahiplenmeye başladı. Ne diyelim işte kanıtını sen kendi gözlerinle gör ve yaz. Atatürk Fenerbahçeli."
Şenay Düdek: Burayı gezerken ne hissediyorsun Aziz Ağabey?

Aziz Yıldırım: Çok duygulanıyorum. Geçmişten günümüze Fenerbahçe ile ilgili her şey var müzede. Futbol, voleybol vs. ne varsa geçmişten izler. Ben bile keyifle gezdim bir Galatasaraylı olarak. Giriş şu an ücretsiz. Bütün Fenerbahçeliler gidip nostalji yapabilir. Mayıs ayı içerisinde müzenin hemen yanına kulüp de taşınıyor. Hemen hemen her yöneticiye tek oda olacak. Özel yapılıyor, her kapı her yere açılmayacak. Aşağısı da kurul olacak.

Bu arada Aziz Başkan Kenan Evren Lisesi'nin Fenerbahçe Kültür Merkezi olmasıyla ilgili son aşamayı ilk kez yine bana açıklıyor: "Kenan Evren Lisesi yıkılacak, kültür merkezi haline gelecek. Avrupa'daki büyük kulüpler gibi stadın altı kulüp olacak. Birde yeni yapılan tribünler var. Protokol tribünü oldu. Alt tarafında Fenerium var yeni yapılan. Doğuş Grubu ve Migros geliyor. 3 katta otopark var. Karşı taraftan 3 kat yerin altından yaptık. Bu tarafta ise 3 kat üstten yaptık. Buranın üstünde 5 bin kişilik bir alan var. Oraya esas taraftar gidip oradan stata giriyor. Burada konserler düzenleyeceğiz. Eski kulüp binasına daha ne yapacağımıza karar veremedik. Misafirhane veya küçük bir otel de yapabiliriz. Oturmalı yer burası. Divan Restoran burayı işletiyor. Futbol izlemeye gelen iş adamları için internetler var. Maç öncesi sonrası iş adamı işini takip edecek. Hangi takımın sahasında var tüm bunlar. Seneye de halı kaplanıyor buralar. Çocuklar için de yerimiz var. Gördüğün gibi." Başkan çok gururlu. Taraftar kartları satılıyor bütün tribünlerde. 30 bin taraftar kartı var. Hedef yıl sonunda 100 bin. 2010 yılında ise 1 milyon kişinin taraftar kartı alması sağlanacak. Aziz beyin iddiası ve ifadesi. Fenerli çocuklar doğuştan şanslı. Maça geldiklerinde kendilerine ait oyun odaları var gerçekten. Babaları maçı izlerken onlar da kendi dünyalarının maçını yapıyorlar. Çocuk odalarında yok yok. Statyumdan Faruk Ilgaz Tesisleri'ne gidiyoruz. Aziz Ağabey tanesi 500 milyondan palmiyeler getirtmiş tesislere. Belediye de ardından bütün Kalamış'ı ve çevreyi palmiyeyle donatmış. Ayrıca tesisler halka açık. Divan'ın işlettiği pastane ve restoran var. Yapılan bütün tesisler 5 yıllık geri ödeme planıyla yapılmış. 5 yıl sonra aynı şekilde teslim ediliyor... Galatasaraylılar kusura bakmayın ama Fenerbahçe tesisleri, Fenerbahçe Başkanı her şeyi yıkılıyor. Allah herkese böyle bir başkan nasip etsin.

Evet artık röportaja geçiyoruz...

Ş.D: Fenerbahçe başkanlığında bir rekora doğru gidiyorsunuz. Taraftar ve kongre üyeleri sizi çok seviyor. Beşiktaş'tan 11 puan gerideyken şampiyon olacağız demiştiniz ve oldunuz. Bu sezon da aynı şeyi söyleyebilir misiniz?

A.Y: 3 yıl uzun bir zaman. 3 yıl içerisinde ne olur bilemezsiniz. Yapmak istediğimiz şeyler var onları yapmamız lazım. Fenerbahçe yine şampiyon olacak diyorum çünkü kadroya güveniyorum. Kimse altında bir şey aramasın.

Kadromuz güçlü, iyi oyuncular var. Eğer onlar konsantre olurlarsa ve sahaya da yansıtırlarsa Fenerbahçe şampiyon olacak. Galatasaray maçında galibiyetle beraber şampiyonluğu ilan ederiz. Diğer konuda da o zamanda biz oyuncuların performanslarının gittikçe yükseldiğini görüyorduk. 11 puan değil 8 puan fark vardı. Ve Beşiktaş o günlerde bütün oyuncularını, forvetlerini, santrforlarını sattı. Forvetsiz bir takımın da başarılı olmayacağını bilmemiz lazım. İnşallah Türkiye Kupası'nı da alıp iki şampiyonluğu kutlarız.

Ş.D: Bir Galatasaraylı olarak hayırlısı olsun diyeceğim başkanım. Ne diyeyim?

A.Y: Galatasaraylılar üzülecek ama ne yapalım? Yapacak bir şey yok.

Ş.D: Peki Avrupa'daki hedefiniz nedir?

A.Y: Avrupa'da önce gerçekçi olmak lazım. İyi oyunculardan oluşan bir takım kurmak lazım. Orada başarılı olunca o başarının devam etmesi lazım. Yani Avrupa'da bir sene başarılı olup sonra yok olmak değil! Hedef budur. Onun için önümüzdeki dönemden itibaren biz gerçekçi bir proje ortaya koyacağız. Önce UEFA Şampiyonluğu olmak üzere. Zaten bu başarıyı yakaladıktan sonra Şampiyonlar Ligi ve UEFA'da devamlı başarılı olmayı sağlamalıyız. Onun için alt yapıyı oluşturduk. Ekonomik olarak belli bir noktaya geldik ama tam gelmedik. Ekonomik olarak futbolculara bunları yaptığımız zaman Avrupa'nın en büyüklerinden biri olacağız. O zaman sportif başarı kendiliğinden gelecek. Devam edecek. Bir sene Avrupa'da başarılı olup da ondan sonra olmama gibi bir problem yaşamayacağız. Önümüzdeki sene UEFA'da başarılı olmak, başarı dediğim şampiyonluğa oynamak, oralara gitmek ondan sonraki yıllarda da bu başarıyı devam ettirmek hedefimiz. Ama bunun yanında biliyorsun biz futbol takımı değiliz. Spor kulübüyüz. Spor kulübü olunca diğer bütün branşlar da oluyor. 2008 yılında olimpiyatlarda yüzmede başarılı olmak istiyoruz. Atletizmde başarılı olmak istiyoruz. Onun içinde yatırımlar yapıyoruz.

Ş.D: Görünüşte müthiş bir tesis tablosu var? Bu konuda ne dersiniz?

A.Y: Tesislerle ilgili basketbolun bir salona ihtiyacı var. Muhakkak bunu yapacağız. 5-6 bin kişilik bir kapalı salon yapmaya başlayacağız. Ama bunlar yanlış algılama içinde anlatılıyor veya yorumlanıyor. Kenan Evren Lisesi'nde Fenerbahçe bir şeyler yapıyor, onun karşılığında bu arsayı alıyor. Bugün o okulun durumu içler acısı herhangi bir deprem olduğunda (Allah korusun olmasın) orada yaşanacak olaylar hepimizi üzer. Şimdi Kenan Evren Lisesi'nin oraya kültür amaçlı kullanılacak bir iş merkezi olacak. Bunun karşılığında da Fenerbahçe 3 tane okul yapacak. Şu anda mevcut olan Kenan Evren Lisesi yerine biz bir yerde arsa aldık. Bu arsayı belediyeye verdik. Belediye Milli Eğitim Bakanlığı'na bağışladı. Ve bu arsa üzerine Kenan Evren Lisesi'nin bütün okulları ve yine ona idareten bazı istekler var onlar yapılacak. Kozyatağı'nda Bakkalköyü'nün oralarda iki tane daha okul var bunlar da yıkılacak. Biri yıkıldı başlıyoruz yapmaya, projeleri hazırlanıyor ve bu iki okulu da yapacağız. Yani bu arsa Fenerbahçe'ye veriliyor ama bunun karşılığında üç tane okul yapılıyor. Ayrıca bugün yapılacak olan tesislerden gelecek kazancın yüzde 70'ini de maliye alacak. Yine devlet alacak. Şimdi devlete biz oradan gelecek gelirden pay vereceğiz. Yani buradaki okulun yeri aslında Fenerbahçe'ye çok pahalıya mal oldu. Ama biz yola çıktığımız için ve sözler verdiğimiz için, yapılacak dediğimiz için geri dönüş yapmıyoruz. Kamuoyu şunu bilsin o arazi Fenerbahçe için çok cazip pozisyonda değil. Ama anlaşmalar yapıldığı için ve devam edildiği için belki başlandığı noktada uygundur ama bugünkü değerlere baktığınız zaman Fenerbahçe için çok cazip değildir. Onun için herkes bu konuda değişik yorum yapmasın herşey ortada ve açıkta.

Dünya yıldızları gelmek istiyor


Şenay Düdek: Başkanım gazetelerde yazıyor. 100. yılda Roberto Carlos gibi kaliteli futbolcuları transfer edecek misiniz?

Aziz Yıldırım: Roberto Carlos veya onun gibi oyuncuları getireceğimizi gazeteler yazıyor, işte anlaştılar deniliyor... Bazı kısımlar doğru bazıları yanlış. Doğruysa bir şey demiyoruz, açıklama yapmıyoruz ama yalan olanları yalanlıyoruz zaten. Şimdi 100. yılda önemli olan önce Türkiye'de hocanın oturup bize alınacak futbolcuları söylemesi. Dünyanın en büyük futbolcuları dahil Fenerbahçe'ye gelmek istiyorlar. Konuştuğumuz, mektuplaştığımız, teklif yapmayı dahi düşünemediğimiz oyuncular şu anda gelmek istiyorlar. Ama önce Türkiye'de yeni sezonda kaç yabancı oynayacak bu belirlenmeli. Oynayacak yabancı sayısına göre de hocamızın bize oyuncu transfer listesi vermesi lazım. Hocamız çalışmalar yapıyor. Hatta bana bazı isimler verdi. Nasıl olur ne yaparız diye. Tabii ki o yönde arkadaşlarımız çalışıyor. Mayıs ayından itibaren de bu oyuncuları kadroya katmaya başlayacağız. Sana söz veriyorum sen de bu görüşmelere bizimle geleceksin.

Ş.D. Peki isim verebilir misiniz?

A.Y: Şu anda isim vermek yanlış olur. Çünkü yabancı kontenjanı belirlenmedi. Değişiklik olabilir yani.

Anelka Türkiye'ye fazla geldi
Şenay Düdek: Anelka ne olacak? Kalacak mı, gidecek mi?

Aziz Yıldırım: Anelka Türkiye'ye fazla geldi. Hayatlarında Anelka'yı çıplak gözle izleyemeyecek insanlar Anelka'yla ilgili yorum yapıyor. 'Bu futbolcu değil, gitsin veya kalsın' diye. Bunlar yanlış şeyler. Anelka gibi büyük oyuncular hep Türkiye'ye gelirler, Türk futboluna faydalı olurlar. Ama maalesef bizde bir hadise var. Futbolcu sakatlanıyor, kulüp, teknik direktör izin veriyor yurt dışında tedavi olsun diye. Futbolcu da gidiyor. Ama hemen 'Gitti, gelmeyecek, kaçtı, kaçacak' gibi yayınlar yapılıyor. Bunlar yayınlanmamalı, bunlar yanlış şeyler. Bakın geçtiğimiz hafta gitti, perşembe gelecekti ve perşembe geldi. Bunların altında bir şey aramamak lazım. Anelka'nın mukavelesi 2008 yılına kadar. Bir sene de opsiyonu var Fenerbahçe'de. Önümüzdeki sezon bir yere gitmek isterse 20 milyon euro getirirse gider. Ona kimsenin yapacağı bir şey yok. Onun dışında olan şeyler pazarlık payıdır. Biz memnunuz kendisinden, mutluyuz. O da burada mutluysa devam eder bu anlaşma. Ama dünyada her sporcu transfer yapabilir. Biz de Fenerbahçe'nin menfaatine olan konular olduğunda bunlara yardımcı oluruz. Bu konularda yurt dışından gelen oyuncuları karalamamak lazım, onlara yardımcı olmak lazım. Yeni bir ülkeye gelmişler, yeni çevre, yeni ortam vs. Maalesef bunu yapmıyoruz. Anelka'dan mutluyuz, o da bizden mutlu.


kaynak: Milliyet

--------------------------------------------------------------------------------

Çalışmalar Aralıksız Sürüyor

01 Nisan 2006 Cumartesi


Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Statyumu Fenerium Tribünü giriş bölümünde çalışmalar aralıksız olarak yürütülüyor. Cephe kaplamaları ve yer döşemelerinin son çalışmaları için gece gündüz çalışan ekipler Statyumun ön tarafından bulunan katlı otoparkın asfaltlama işlemlerinin bittiğini havalandırma ve izolasyon çalışmalarının devam ettiğini belirtiyorlar.
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------

İdari Binamız Saracoğlu’na Taşınıyor

27 Mart 2006 Pazartesi


Bir süredir Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Statyumu’nun okul tarafındaki bölümünde inşaatı devam etmekte olan yeni idari bölümümüz için son rötuşlar yapılıyor.
Son derece kısa bir sürede eski numaralı tribünü yenileyen yönetim kurulumuz, nisan ayı içerisinde kulüp idari binasını da statyuma taşıyacak.
Telsim Tribünü’nün orta katında gerek teknolojik anlamda gerekse yapısal anlamda modern araç ve gereçlerle altyapısı tamamlanan inşaatta ıslak zemin ve boya işleri devam ediyor. Nisan ayında bitirilmesi planlanan bu yeni bölümle Fenerbahçe Adası’ndaki kulüp binamızdaki bütün birimler yeni yerlerine yerleşmiş olacak.
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------


Türkiye, 2008 UEFA Kupası Finali için resmi başvuruda bulundu

16 Mart 2006 / Perşembe


Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), 2008 UEFA Kupası Finali'nin İstanbul'da oynanması için UEFA'ya resmi başvuruda bulundu.

TFF'den yapılan açıklamada, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’nda yapılması planlanan UEFA Kupası Finali ile ilgili adaylık dosyasının bugün UEFA Profesyonel Futbol Direktörü Giorgio Marchetti'ye gönderildiği bildirildi.

Stadın yerleşme planı ve fiziki koşullarıyla İstanbul Valiliği'nin ulaşım ve güvenliği de içeren destek taahhütnamesinin bulunduğu dosyada, TFF tarafından imzalanan organizasyon anlaşmasının da yer aldığı belirtildi.

2008 UEFA Kupası Finali'nin organizasyonuna Türkiye'nin yanı sıra Almanya, İngiltere, İspanya ve İsrail'in de aday olduğu vurgulanırken, UEFA Profesyonel Futbol Direktörlüğü'nün görevlendireceği bir heyetin, Nisan ve Mayıs aylarında aday kentlerde inceleme gezisi yapacağı kaydedildi. Bu heyetin hazırlayacağı rapordan sonra, UEFA'nın bu yıl içerisinde 2008 UEFA Finali'nin oynanacağı kenti ilan edeceği ifade edildi.


kaynak: Milliyet

--------------------------------------------------------------------------------


Bu Stata Final Yakışır

09 Mart 2006 Perşembe

2008 UEFA Kupası Final Maçı’na ev sahipliği yapacak stadın araştırmaları tüm hızıyla devam ediyor. Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Statı’da 6 aday stattan bir tanesi. Türkiye Futbol Federasyonu ve Fenerbahçe Spor Kulübü yetkilileri bugün Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Statı’nı gezdi.
TFF Yetkilileri, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Süheyl Önen , UEFA 2008 Organizasyon Koordinatörü Sami Çölgeçen, T.F.F Statyum Güvenlik Müdürü Cenk Cem; Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Statı Müdürü Ayhan Bak, Fenerbahçe Spor Kulübü Dış İlişkiler Sorumlusu Turgut Acar ve Fenerbahçe İnşaat Emlak Müdürü Onur Öztürk ile birlikte statımızı incelediler. UEFA ve TFF yetkilileri statımızın çok güzel ve kaliteli olduğunu ve UEFA 2008 Finali için büyük bir şansı bulunduğunu söyledi.
BASIN FOTOĞRAFI
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------

Aykut Kocaman'ın Saraçoğlu heyecanı!

09 Mart 2006 / Perşembe


Kocaman, ''Yıllarca Fenerbahçe için mücadele eden bir oyuncu olarak Şükrü Saraçoğlu Statı'na çıkarken halen heyecanlanıp, heyecanlanmadığı'' yönündeki bir soru üzerine, ''Fenerbahçe'den ayrılalı 10 yıl oldu. Şükrü Saraçoğlu'nda da çok değişiklikler oldu. Son derece modern ve güzel bir stat. Bu durum maç atmosferini bile etkiliyor'' dedi.

Kendisinin sarı-lacivertli formayı giydiği dönemden daha farklı bir atmosferin yaşandığı stadın rakip takım üzerinde çok baskılı bir ortam yarattığını ifade eden Kocaman, ''Fenerbahçe burada taraftarlarıyla bütünleştiğinde çok baskılı oynuyor. Fenerbahçe'den ayrılalı 10 yıl oldu, ancak Şükrü Saraçoğlu'na çıkarken özellikle ilk dakikalarda halen çok heyecanlanıyorum'' dedi.

Kocaman, ''Şükrü Saraçoğlu Statı'nda hangi maçı unutmadığı'' şeklindeki soruya ise ''1988-1989 sezonunda 2-1 galip geldiğimiz Beşiktaş maçını unutamam. Bu maçtan sonra lider olmuştuk ve bir daha zirveyi bırakmayarak şampiyonluğa ulaşmıştık'' diye karşılık verdi.

Yine büyük heyecanla çıkacağı Şükrü Saraçoğlu Statı'ndan, mutlu ayrılmak istediğini ifade eden Kocaman, futbolcularına sonuna dek güvendiğini, sakin ve etkili futbolla istediklerine ulaşacaklarını sözlerine ekledi.


kaynak: MIlliyet

--------------------------------------------------------------------------------

Çimler İçin Önlem

07 Mart 2006 Salı


Meteorolojiden alınan veriler doğrultusunda önlem amacıyla statımızın çimleri naylon örtü ile kapatılmıştır. Bu önlem yarın oynanacak karşılaşma sırasında saha zemininde herhangi bir bozulma yaşanmaması için alınmıştır.
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------

"Dünyada Tek Bir Dev Olacak: Fenerbahçe"

04 Mart 2006 Cumartesi


Başkanımız Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda bir konuşma yaptı. Başkanımız konuşmasında şunları söyledi:
3 şeye önem verdim. 1.si sportif başarı, bunun için de tesisleşme önemli, bunları geldiğim günden beri devam ettiriyorum ama biz bunların tapusuna sahip değiliz statı almak için gittiğimizde, 35 Trilyon istediler ama alamadık, ilerde alacağız. Biz statı yaptık ve sizler sayesinde geri dönüşümü oldu. Statta eksikler var. Zannediyorum ki Mayıs ayında statımızda ısıtma problemini çözeceğiz. Kış aylarında bile + 10 derece olacak. Tişörtle maç izleyebileceğiz. 30 milyonu bulan bir masrafla Fenerium tribününü açtık. Migros ve Telsim’e teşekkürlerimizi sunuyoruz. Maraton tribününü de kendi imkanlarımızla yaptık.
Yapacağımız tesislerde şunu düşünüyoruz, tesislerin geri dönüşümü olsun. 3 şekil yönetim şekli var. 1- Aile şirketleri. 2- Şahıs şirketleri. Türkiye’de bu iki yönetim şeklinin dışında bir durum bulunuyor. Bu da kulüplerin özel bir statüsü olması. O zaman bu kulüplerin geleceğini taraftarların üzerine yıkmak gerekiyor onlara da sorumluluk vermek gerekir herkesin başkan olduğu bir sistem. 100. yılda 100 bin kart. Bu kart sizlere ve bizlere bir şey verecek, içini dolduracağız. Sizin bankanızda paranız varsa Fenerbahçe kartını kredi kartı olarak kullanabileceksiniz. 70-75 Milyon dolar bunun getirisi, Bütçe 125 Milyon, bunla beraber 200 Milyona çıkacak. Aksaklıklar var biliyoruz ama her Fenerbahçeli’ye gideceğiz. Dünya devi Fenerbahçe olacak, bunu rahatlıkla görüyorum ve rahatlıkla söylüyorum.
Küfür örf ve adetlerle alakası olmayan bir durum ama kendini bilmezlerin kullandığı şeyler var. Bizim lugatlarımızda yok ama biz yaratıyoruz, küfre karşıyım hem bizim statlarımızda, hem de başka statlarda. Bizlere görev devletin verdiği emirlerdir. İstanbul il Güvenlik Kurulu’nda ne dediler; hiçbir taraftara bilet vermeyeceksiniz biz vermiyoruz. Geçmişte verdik ama 2 yıldır vermiyoruz. Bizim camiada olup, bu tip insanlara bilet alıp verenler hala var. Kanunu gereğini yapın, 10 kişilik gruplar var.
"İtaat et" konusuna karşıyım benim haberim yok, bu konuda çok üzgünüm, bunların olmamasını diliyorum. Özellikle Maraton alt tribününden oyuncularımızı tehdit ediyorlar, küfür ediliyor içkili bir şekilde. Bunu saklayacak bir durum yok.
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------

Yoğun Bir Çalışma Dönemi Geçirdik

04 Mart 2006 Cumartesi


Fenerbahçe Olağan Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulumuz adına söz alan Fenerbahçe Spor Kulübü İkinci Başkanı Nihat Özdemir, faaliyet raporunu Genel Kurul Üyelerimize sundu.
"Herkesin gıpta ile izlediği Statımızın inşaatının son bölümü de bitirilmiştir. Bir yandan lig maçları bir yandan UEFA Kupaları’nda oynamak suretiyle bir inşaatı sürdürebilmenin ve tamamlamanın planlamasını ve finansmanını yapmanın zorluklarını takdirlerinize arz ederiz. İnşaat sırasında statımıza giriş çıkışlarda zorlanan izleyicilerimizden özür diler, bundan sonraki maçları ülkemizin en güzel ve Avrupa’nın sayılı statlarından birinde izlemenin keyfini çıkarmalarını dileriz. Şampiyonlar Ligi nedeniyle Yönetimimiz, Statımız ve çalışanlarımızın gösterdiği gayret ve işbirliği nedeniyle UEFA’dan aldığımız teşekkür yazısı bizlere kıvanç vermiştir.
Fenerbahçe Spor Kulübü, bu dönem gene bir ilki başararak Statımızın Maraton girişinde ülkemizde ilk kez Spor Kulübü Müzesi amaçlı bir inşaat yapmış ve yapının içi mimarlarımızca dizayn edilmiş ve uzmanlar tarafından Fenerbahçe’mizin yüz yıllık geçmişi ile ilgili belge ve objelerle donatılmıştır. Müzemizin yapımında ve donatımında emeği geçenler ile ellerindeki değerli belge ve malzemeleri hediye etmek suretiyle müzemizi zenginleştirip, kendi isimlerini ölümsüzleştiren Fenerbahçelilere teşekkürlerimizi sunarız."
kaynak: Fenerbahce.org

--------------------------------------------------------------------------------


Gelirleri Giderlerine Denk Bir Fenerbahçe Yaratacağız!

03 Mart 2006 Cuma


Nihat Özdemir, Fenerbahçemizin yeni dönemde yapmayı planladığı projeleri şöyle anlattı: “Fenerbahçemizin en önemli hedeflerinden bir tanesi Anadolu yakasında yapılması hedeflenen kapalı spor salonu projesidir. Konu ile ilgili olarak arsa ve proje çalışmaları devam ediyor. Yeni dönemde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Avrupa ve Dünyada örnek kulüplerden biri haline gelmesini sağlamak için de projelerimiz bulunuyor ve bunları da hayata geçireceğiz.”
4-5 Mart tarihlerinde yapılacak kongre ile ilgili olarak ise İkinci Başkanımız, “10 bin üyemiz aidatlarını yatırarak oy kullanma hakkını elde etti. Başkanımız Aziz Yıldırım dışında camiamızdan aday olan olmadı. Bunun nedeni de Fenerbahçe camiasının yönetim kuruluna ve başkanımıza olan güvenidir. Geçmişte yapmış olduğumuz ve gelecekte yapacağımız projeleri kongrede açıklayacağız. Üyelerimizin oy kullanmaları ve katılım sağlamaları hepimiz için büyük önem taşıyor.

Kongrede Başkanımız Aziz Yıldırım tek aday, yönetim kurulumuz için 15 yönetici ve 7 yedek isim bulunuyor. Yönetim kurulumuza yeni isimler tabii ki seçilecektir. Önümüzdeki 3 yıl boyunca 100. yılı da kapsayacak layık bir yönetim seçmek için başkanımız görüşmelerini sürdürüyor. Yönetimlerde istikrar çok önemlidir. 15 milyon dolarlık gelir bulunan ve doğru dürüst bir tesisi olmayan Fenerbahçe Kulübü’nün, 8 yıllık Aziz Yıldırım yönetiminde önemli bir noktaya geldi, bugün 130 milyon doların üzerinde bir bütçeyle olağan genel kurula gidiyoruz. Kulüp gelirleri, 8 yılda yaklaşık 10 kat arttı, Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Statı da önemli bir gelir kaynağı haline dönüştü ve buna bağlı reklam gelirleri de arttı. Gelirler büyüdükçe, giderler de artıyor, Biz, gelirleri giderlerine denk olan bir Fenerbahçe yaratmak hedefindeyiz. Kongrede yeni seçilecek olan arkadaşlarımız ile birlikte yolumuza devam edeceğiz.” diye konuştu.


Pankart ve küfürlü tezahürata da değinen Özdemir, “Statımızda beğenmediğimiz şeyleri savunan bir yapımız bulunmamaktadır. Statımızda yaşanan küfre diğer tribünlerin tepki göstermesi ve bu sesleri ıslıkla bastırmaları ne kadar büyük bir aşama kaydedildiğinin göstergesidir.” diye konuştu.

Yüklə 1,1 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   16
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin