Hizmete özelYüklə 23,71 Kb.
tarix30.07.2018
ölçüsü23,71 Kb.
#63386
    Bu səhifədəki naviqasiya:
  • 1. KONU


T.C.


DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

DENİZ HARP OKULU KOMUTANLIĞI

TUZLA/İSTANBUL

GEMİ İNŞA BİLGİSAYAR LABORATUVARI VE ARAŞTIRMA MERKEZİELEKTRİK DONANIMI MALZEME VE İŞÇİLİK HİZMET ALIMI

TEKNİK İSTEK VE ÖZELLİK LİSTESİ

Bu Teknik İstek ve Özellik Listesi kapak dahil 5 (beş) sayfadan ibarettir.


1. KONU

Bu Teknik İstek ve Özellikler Listesi; Deniz Harp Okulu Komutanlığının ihtiyacı için Alım Esas Numunelerine göre tedariki yapılarak, idare tarafından belirlenecek 2 (iki) laboratuvar odasının elektrik donanımı malzeme ve işçiliği hizmet alımına yönelik teknik istek ve özellikleri, denetim ve muayene metotlarını ve ilgili diğer hususları konu alır.


2. TANIMLAR
2.1. Komutanlık : Deniz Harp Okulu Komutanlığını,
2.2. Malzeme : Bu Teknik İster dokümanı kapsamında tedariki yapılacak olan elektrik donanımı malzemeleri,
2.3. İstekli : Alıma yönelik teklif veren kişiyi,
2.4. Yüklenici : Üzerine alım yapılmasına karar verilen istekliyi,
2.5. Genel Numune : Komutanlık tarafından alım konusunu oluşturan malzemeleri genel olarak çerçeve içine alan ve piyasada mevcut numunelerini,
2.6. Özel Numune : İstekliler tarafından genel numuneler baz ve esas alınmak ve Yetkilendirilmiş Alım Komisyon Başkanlığı tarafından uygun görülmesi şartıyla; genel numunelerden farklı olarak veya Komutanlık tarafından alım esas numunesi olarak genel numune belirlenmemesi halinde ve Yetkilendirilmiş Alım Komisyon Başkanlığı tarafından uygun görülmesi şartıyla fiyat teklifleriyle birlikte Komutanlığa alım karara bağlanana kadar teslim edilmek ve karar sonrası firmalar tarafından Komutanlıktan teslim alınmak üzere sunulabilecek numuneyi,
3. KULLANIM ŞARTI
3.1. Tedarik edilecek elektrik donanımı malzemesi, Gemi İnşa Bölüm Başkanlığına ait Gemi İnşa Bilgisayar Laboratuvarında ve Araştırma Merkezi olarak belirlenmiş olan laboratuvarda kullanılacaktır.
4. TESLİM SÜRESİ VE YERİ
4.1. Elektrik donatım malzemeleri, yüklenici tarafından Taşınır Mal Saymanlığı tarafından yapılacak tebliği takip eden ilk iş günü dahil 25 (Yirmi beş) iş günü içerisinde bahse konu odalara kurulumu gerçekleştirilerek teslim edilecektir.
5. İSTEK VE ÖZELLİKLER
5.1. Genel İstek ve Özellikler
5.1.1. Malzeme için Komutanlık Yetkilendirilmiş Alım Komisyon Başkanlığı tarafından gösterilecek odalara ve bu dokümanda belirtilen kapasitelere uygun olarak tedarik ve montaj işçiliği yapılacaktır.
5.1.2. Malzemelerde korozyon/paslanma, kırık, çatlak, boya hatası, boya dökülmesi, boya kabarması ve benzeri kusurlar bulunmayacaktır.
5.1.3. Tedarik edilecek malzemelerin renkleri Yüklenici tarafından sunulacak alternatifler arasından idare tarafından belirlenecektir.
5.1.4. Malzemeler, daha önce bir yerde kullanılmış veya sökülmüş malzeme olmayacaktır.
5.1.8. Malzemeler orijinal ambalajında idareye teslim edilecektir.
5.1.9. Malzemeler birinci sınıf kalitede olacaktır.
5.1.10. Malzemeler TSE veya CE belgesine sahip olacaktır.
5.1.11. Malzemenin ulaşımı ve teslimi aşamasında oluşabilecek zararlardan yüklenici sorumlu olacaktır.
5.2. Gemi İnşa Bilgisayar Laboratuvarı Elektrik Donatımı
5.2.1. İdare tarafından gösterilecek mahalde bulunacak 45 (kırkbeş) öğrenci bilgisayarı ve bir öğretmen bilgisayarı ile bir yazıcı, bir çizici ve 2 (iki) adet yansıtma cihazının çalışabilmesine uygun şekilde elektrik ağ yapısı ile donatılacaktır.
5.2.2. Öğrenci masalarının yerleşimine uygun olarak gözle görünmeyecek yapıda gizlenmiş kablo çekimleri yapılacak, her çalışma istasyonuna en az iki adet 220 VAC elektrik prizi monte edilerek elektrik hattı çekilecektir. Kabloların duvar boyunca çekilebilmesi için kablo kanalı kullanılacaktır.
5.2.3. Tavanda bulunacak iki adet yansıtma cihazı için elektrik besleme hattı çekilecektir. Yansıtma cihazlarının yerleşimi idare tarafından belirtilecektir.
5.2.4. Öğretmen masasına en az 2 (iki) adet 220 VAC elektrik hattı çekilecek ve kabloların duvar üstü kablo kanalı ile gizlenmesi sağlanacaktır.
5.2.5. Laboratuvarda bulunacak olan birer adet yazıcı ve çizici için idare tarafından belirtilecek yerleşime göre elektrik besleme hattı çekilecektir. Kabloların duvar üstü kablo kanalı ile gizlenmesi sağlanacaktır.
5.2.6. Aydınlatmalar led tipi aydınlatma modülleri ile değiştirilecektir. Her laboratuvar odasına 40 (kırk) adet olacak şekilde toplam 80 (seksen) adet (DA0251204) stok numaralı tavan aydınlatması tedarik edilerek monte edilecektir.
5.2.7. Laboratuvarda bulunacak tüm bilgisayarların kesintisiz güç ile beslenebilmesine uygun yapıda kesintisiz güç kaynağı (UPS) idare tarafından temin edilecektir. 20 KVA gücünde 3 adet UPS idare tarafından yükleniciye teslim edilecektir. Mevcut elektrik panosu yüklenici tarafından yeni yerleşime uygun olarak tadil edilecek ve kesintisiz güç kaynağı ile uyumlu hale getirilecektir.
5.2.8. Tedarik edilecek klimalar için elektrik altyapısı (kablolama ve pano beslemesi) hazırlanacaktır.
5.3. Araştırma Merkezi Elektrik Donatımı
5.3.1. Araştırma Merkezi ile Gemi İnşa Bilgisayar Laboratuvarının yan yana veya birbirine yakın odalarda olması planlanmaktadır. Bu kapsamda ortak pano ve elektrik tesisatı kullanılabilecek olup güç hesapları buna uygun olarak yapılacaktır.
5.3.2. Beş adet çalışma masasında bulunması planlanan birer bilgisayar için elektrik prizi bulunacaktır. Her bilgisayar için en az 2 (iki) adet 220 VAC elektrik prizine elektrik beslemesi sağlanacaktır.
5.3.3. Çalışma masalarının dışında bir adet toplantı masası bulunacaktır. Toplantı masasında bulunacak dört adet elektrik prizlerine elektrik beslemesi çekilecektir. Kabloların duvar üstü kablo kanalı ile gizlenmesi sağlanacaktır.
5.3.4. Araştırma Merkezinde bulunacak iki adet elektrikli tezgah için elektrik hatları genel besleme hattından bağımsız ve her cihaz için ayrı olarak çekilecektir. Tüm cihazlar için ayrı sigortalar kullanılacaktır.
5.3.5. Mümkün olduğu takdirde Gemi İnşa Bilgisayar Laboratuvarında bulunan besleme panosu sökülerek tüm elektrik beslemesi için Araştırma Merkezi içinde bulunan elektrik panosu kullanılabilecektir.
5.3.6. Tedarik edilecek klimalar için elektrik altyapısı (kablolama ve pano beslemesi) hazırlanacaktır.
6. GARANTİ
6.1. Yüklenici tarafından getirilecek malzemeler 2 (iki) yıl süreyle garantili olacaktır. Yüklenici firma malzemenin teslimi aşamasında garanti belgelerini Muayene Kabul ve Komisyon Başkanına teslim edecektir. Malzemenin Garanti Belgesi yok ise Yüklenici yazılı olarak Taahhüt etmek suretiyle garanti verecek olup %0,948 Garanti Taahhütnamesi Damga Vergisini Saymanlık Müdürlükleri veya Vergi Dairelerine yatırarak dekontunu Muayene Kabul ve Komisyon Başkanlığına teslim edecektir.
7. DENETİM VE MUAYENE METODLARI
7.1. Malzeme, teslimini müteakip Teknik İstek ve Özellikler başlıklı maddede belirtilen hususlarla ilgili hata, kusur, arıza ve eksiklikler olduğu tespit edilmesi halinde 1 (bir) sefere mahsus Muayene ve Kabul Komisyonu tarafından yükleniciye verilecek ihtarı (imza karşılığı elden, fax veya posta yoluyla) takip eden ilk iş günü dahil 10 (on) iş günü içerisinde yenisi ile değiştirilecektir. Bu husus muayene işlemleri başlamadan önce muayene için belirlenmiş mahalde, yüklenici tarafından Muayene ve Kabul Komisyonuna taahhüt edilecektir.
7.2. Malzemeler için ikinci defa muayene edildikten sonrada red kararı verilirse yürürlükteki TSK Mal Alımları Muayene ve Kabul İşlemleri Yönergesi hükümleri çerçevesinde itiraz muayenesine tabi tutulacaktır.
7.3. Yüklenici tarafından işbu teknik istek ve özellik listesinde belirtilen hususlardan farklı olarak önerilen, ancak teknik ve sanat kurallarına ve istenen özelliklere uygun ve mevcudundan daha iyi özelliklere sahip olduğu Muayene ve Kabul Komisyonu tarafından onaylanması halinde kabul edilecektir. Ancak bu takdirde yüklenici tarafından ilave bedel istenmeyecektir.
7.4. Muayene esnasında tasarım ve imalat hataları veya yüklenici tarafından icra edilen muayene faaliyetleri sebebiyle meydana gelebilecek kaza ve hasarlardan yüklenici sorumlu olacaktır.
8. GÜVENLİK HUSUSLARI
8.1. Yüklenici firma tarafından görevlendirilen tüm personelin, birlik içerisindeki güvenlik hususları kapsamında ihtiyaç duyulan, antetli kağıda firma onaylı isim listesi (3 nüsha), sabıka kaydı, nüfüs cüzdan fotokpisi evraklarını tamamlayarak işin başlamasından 5 gün önce Deniz Harp Okulu Komutanlığına teslim edecektir.

Veysel ALANKAYA

Yrd.Doç.Dr.Müh.Yb.

Gemi İnşa Müh.Böl.Bşk.


Yüklə 23,71 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə