HizmetleriMİz fiziki Güvenlik HizmetleriYüklə 233,1 Kb.
tarix28.10.2017
ölçüsü233,1 Kb.
#19234

HİZMETLERİMİZ

 • Fiziki Güvenlik Hizmetleri

 • Kişi Koruma (VIP)

 • Kalabalık Koruma Hizmetleri

 • K-9 (Eğitimli Köpek)

 • Danışmanlık Hizmetleri

 • Ekipman Kiralama Hizmetleri

 • Elektronik Güvenlik Hizmetleri

Fabrika Güvenliği

Tesislerde ve stratejik birimlerde çalışan taşeron firmaların çalışmaları sonucunda güvenlikte de ciddi manada riskler ortaya çıkmaktadır. Bu risklerin minimun düzeye indirilmesi için bazı uygulamaların yapılması şarttır. Güvenlik birimlerinin taşeron firmaların çalışmalarını kontrollerini sağlayarak risklerin ve oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçilebilir.

İş Merkezleri Güvenliği

Yönetim binaları, şirketlerin stratejik faaliyetlerinin yönetildiği ve entelektüel varlıklarının bulunduğu yerler olup, şirketlerin devamlılığını sağlamak açısından hayatî öneme sahiptir. Ayrıca, yönetim binaları içinde çok sayıda insanın bulunması nedeniyle, çalışanların can güvenliğinin sağlanması açısından da özel önem verilmesi gereken yerlerdir.

Hastane Güvenliği

Günümüzde sağlık çalışanlarına ve sağlık kurumlarına (Özellikle acil servis, ambulans vb.) yönelik saldırılar veya sürdürülen şiddet, bizleri ve toplumumuzu önemli ölçüde etkiliyor. Bu durumda özellikle Acil Servislere, giriş çıkış noktalarına ve hastane içinde devriye hizmeti verilerek risk en az düzeye indirilmelidir.

Mağaza Güvenliği

Perakende güvenliği tedbirleri, AVM güvenliği tedbirleriyle karıştırılmamalıdır. Perakende sektöründe iş yapan firmaların yer aldığı bir AVM’nin güvenliğini sağlıyor olmak, kesinlikle perakende güvenliği hizmeti sağlamak anlamına gelemez. AVM güvenliği, esasen bir bina güvenliği faaliyetidir ve perakende sektörünün özelliği nedeniyle bina güvenliğinin yaygın olarak görünen yüzünü biraz daha gevşek tedbirlerle yürütülürken, müşteriyi taciz etmeden görünmeyen tedbirlerle güvenliği sağlama sanatıdır.

Alışveriş Merkezi Güvenliği

Son yıllarda perakende sektörünün yoğun AVM açılışlarına sahne olduğu ve bu trendin uzun yıllar daha devam edeceği bilinmektedir. AVM sayılarındaki artış, özel güvenlik tedbirlerinde kaçınılmaz bir değişimi de artık gerekli kılmaktadır. Bu değişim ve gelişmeler, AVM Güvenliği tedbirlerinde de değişim ve gelişim ihtiyacını da beraberinde getirmektedir. Bu ihtiyacı karşılamanın ilk adımı, AVM güvenliği yapan Özel Güvenlik unsurlarının perakende sektörünün özelliklerini ve mantığını iyi analiz etmesidir.

Konser Güvenliği

Konserlerde geniş yığınların olması nedeniyle, yapılacak olan organizasyona göre tahliye planları oluşturulmalıdır. Kişi sayılarının yüksek olması nedeniyle çıkabilecek her türlü olaya karşı kriz yönetimi uygulanmalı ve önlem alınmalıdır.

Site Güvenliği

Son zamanlarda büyük şehirlerde site içersinde yer alan konutlarda oturumlar büyük artış göstermiştir. Bu sitelerde ve toplu konutlarda oturmanın en büyük tercih sebebi ise güvenlik hizmetlerinin en üst düzeyde olmasından kaynaklanmaktadır. Geniş alanlara kurulmuş bu yapılar bir çok yardımcı tedbir ile denetlenmeli ve kontrol altına alınmalıdır.

Banka Güvenliği

Bankalara yönelik silahlı soygun girişimlerinin önlenmesinde, önlenememişse en az zararla sona erdirilmesinin sağlanmasında etkin rol oynayan aktörlerden biri, özel güvenlik görevlileridir. Ancak hemen belirtmek gerekir ki, bankalarda görev yapan özel güvenlik görevlilerinin varlık nedeni, sadece silahlı soygun girişimlerini önlemek değildir. Bankalarda görev yapan özel güvenlik görevlileri; müşterilere ve banka çalışanlarına, kendilerinin can ve mal güvenliklerini emanete aldıkları ve kendilerine güvenebilecekleri mesajını verebilmeleridir.

TEMİZLİKTemizlik nedir?

Temizlik sağlığımıza zarar verecek her türlü pas, toz, kir vb. gibi ortamlardan korunmak için yapılacak uygulamalar olarak tanımlanabilir. Temizlik için alınan önlemlerinin tümüne hijyen denilmektedirhttp://temizlik.nedir.com/http://temizlik.nedir.com/

Manevi temizlik

İnsan ruh ve bedenden meydana gelir. İnsanı diğer canlılardan ayıran temel özellik; düşünmesi, akıl ve iradesi ile hareket etmesidir. Doğru düşünen, akıl ve iradesini güzel kullanan insanın davranışları da doğru ve güzel olur. Manevi temizliğin ilk şartı, düşünceyi temiz tutmaktır. İnsan zararlı ve kötü düşüncelerden uzak kaldığı sürece, davranışlarına hakim olur. Çünkü, bütün hareketlerin önce düşünce safhası vardır. İyi veya kötü her davranış önce zihinde tasarlanır ve planlanır daha sonra uygulanır. Bu yüzden zihni güzel duygularla dolu olan insanın, ahlakı da güzelleşir. Ruhumuzu güzelleştirmek için çok okumalı ve bilgili bir kişi olmalıyız. Bilgi, insanın akıl ve iradesini güçlendirir. Kötü huy ve davranışların zararlarını ortaya koyar. Bilgili insanlar, iyi huyların kıymetini ve insanlar için yararlarını bilirler. Doğru ve yanlışı birbirinden ayırırken zorluk çekmezler. Kötülüklerden uzak kalmak için, insanın kendisini ikna etmesi gerekir. Bir hareketin kötülüğüne ve zararına inanan bir insan ondan daha iyi uzaklaşır. Akıl ve mantık, bilgi ve görgü ile beslenir. Manevi güzelliğin göstergesi, güzel ahlaktır. En güzel ahlak kuralları ise İslam dini tarafından belirlenmiştir. Güzel ahlakın ve manevi temizliğin simgesi Sevgili Peygamberimizdir. İslam'a gönül verenler, Onu örnek alır, Onun güzel huylarını benimser ve kalbini, ruhunu temizler. Bizim amacımız ve gayretimiz de böyle olmalıdır.

İnsanın Beden Temizliği Nasıl Olmalıdır ?

Beden temizliğini üç başlık altında inceleyebiliriz:

1- Vücudun dış temizliği: Çeşitli etkenlerle kirlenen bütün dış organlarımızı temiz tutmaktır. Bu temizlik devamlı ve periyodik olmalıdır. Örnek bir insan, çabuk kirlenen el, ayak, yüz ve burun gibi organlarını sabah, öğle ve akşam günde en az üç kez bol su ile yıkar. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce ağzını temizler ve dişlerini mutlaka fırçalar. Haftada en az iki kez banyo yapar ve bütün vücudunu bol su ve sabun ile temizler. Tırnaklarını uzayınca keser. Saçlarını temiz tutacak kadar uzatır ve gerektiğinde hemen tıraş olur. Kolonya gibi fazla ağır olmayan güzel kokular kullanır ve mis gibi kokar.

2- Vücudun iç temizliği: İç organlarımızı zararlı yiyecek ve maddelerden uzak tutmaktır. Örnek bir insan, düzenli yemek yer ve aşırı yemekten sakınır. Zararlı yiyecek ve içeceklerden uzaklaşır. Sigara ve içki gibi zararlı alışkanlıklardan kesinlikle kaçınır. Kahve ve oyun salonları gibi yerlerin kötü havasını teneffüs etmez. Sağlığını tehlikeye düşürecek davranışlara yanaşmaz.

3- Elbise temizliği: Giyeceklerimizi temiz tutmak, güzel kullanmak ve kirlenen giysilerimizi hemen değiştirip yıkatmaktır. Temiz elbise, yeni elbise demek değildir. Temiz ve ütülü olan bir elbise eski de olsa güzel görünür. Hor kullanılmayan bir giyecek, uzun ömürlü olur.

Neden temizlik yapmaktayız ?

1- Alanın çekici davetkar görümünü sağlamak, herhangi bir toz, kir, çöp belirtisi olmayan alanlar oluşturmak, buraları her zaman temiz muhafaza etmek, kişilerde memnuniyet yaratır.

2- Sağlıklı, mikroptan arındırılmış bir ortam sağlamak için sıhhi temizlik çok önemli bir yer tutar. Eğer bulunduğumu ortam gerektiğince temiz değilse bakteriler oluşur. Bazı bakteriler hayati tehlikeler oluştururlar. Bunun sonucunda da hastalıklar ortaya çıkar ve hatta ölümlere sebep olurlar. Eğer bu alanlarda görev yapanlar belirtilen temizlik kurallarına azami riayet etmezler ise, tehlikeli sonuçlarla karşılaşma olasılığı yüksektir.

3- Temizliğine ve bakımına özen gösterilen eşyaların ömrü daha uzun olur.

4- Dökülen çöp, toz vb. maddelerin ortadan kaldırılması, hijyenik temizlik öneminin bir parçasıdır.

5- Bakteriler çok büyük bir hızla ürerler. En çok hoşlandıkları yerler ise, nemli, ılık, kirli, kuytu alanlardır.

6- Kendimizi ve çalıştığımız alanlardaki diğer insanları riskten kurtarmak için temizlik kurallarına harfiyen uymalıyız.

Temizlik ürünlerinde nelere dikkat etmelisiniz ?

1- Ürün isimleri belirlenmelidir.

2- Etiketler okunmalıdır.

3- Ürün ambalajları değiştirilmemelidir.

4- Asidik ürünlerle klorlu ürünler kesinlikle birlikte kullanılmamalıdır.

5- Ürünler asla koklanmamalı, içilmemelidir.

6- Cilt mutlaka korunmalıdır.

Temizliğin faydaları nelerdir ?

1- Temizlik mekanları ve çevreyi cazip, çekici ve estetik görünümlü olmasını sağlar. Yerler de toz, kir ve çöplerden hiçbir iz bırakılmaması ve güzel bir görünmesi etkili temizlik ile sağlanır.

2- Temizliğin yararları öncelikle sağlıklı bir ortam yaratılmasını sağlar. Hijyen, yiyecek olan ve olmayan bölgelerin her ikisindede en temel önceliktir. Eğer hijyenik bir ortam sağlanmassa bakteriler çoğalır ve bazı zararlı bakteriler hastalıklar ve ölümlere neden olabilirler. Mesela, otel ve hastanelerde hasta insanların çarşafları ve yiyecek kapları temizlenip dezenfekte edilmezse yada sıçan, hamamböceği ve diğer zararlı haşerelerin yok edilemediği durumlarda söz konusu zararlı bakteriler her tarafa taşınıabilir. Bu bakterilerin ortadan kaldırılması, temizlik şirketleri tarafından hijyenik temizlik yapılması ve mekanı kullanan personel hijyenine bağlıdır.

3- Temizlik eşyaları ve yüzeyleri korur. Mobilyaların, halıların, perdelerin vb. daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

4- Temizliğin faydaları arasında etrafa dökülüp saçılan çöpler herhangi bir tehlikeye meydan vermeksizin ortadan kaldırılmış olmasıda vardır.

5- Ortamın daha kolay kullanılmasını sağlar, yaşam kalitesini arttırır.

Buharlı temizlik nedir?

Klasik, bilinen temizlik sistemlerinden çok daha etkili ve en önemlisi de daha hijyenik temizlik sağlayan güvenilir bir temizlik metotudur.

Deterjan ve benzeri temizlik ürünlerine ihtiyaç duymadan, kullanılan ürüne göre 150 derece ve üzeri sıcaklıktaki iyonize kuru buharla evinizdeki tüm eşyaları son derece pratik ve hızlı bir şekilde temizler, en ileri seviyede de hijyen sağlarsınız. Aynı zamanda kimyasalların kanserojen etkilerinden kendinizi ve çevreyi korur, bütçenizi kimyasalların parasal yükünden kurtarmış olursunuz.

Çevre temizliği

İnsanlar ve canlılar, ancak temiz bir ortamda yaşar. Çevre Temizliği, günümüzde dünyanın en önemli sorunları arasındadır. Bu konuda önlemler alınmakta, bilimsel çalışmalar yapılmakta ve yeni teşkilatlar kurulmaktadır. Bütün bunların temel amacı, insanları çevre temizliği konusunda bilinçlendirmektedir. Toprak, Hava ve Su, dünyamıza hayat veren üç temel unsurdur. Bunları temiz tuttuğumuz sürece, dünyamız temiz ve sağlıklı olur.

Evimizin önü ve sokaklarımız temiz olursa toz, çamur, sinek gibi zararlı maddeler barınmaz. Bağ, bahçe ve ormanlarımız temiz olursa dünyamızı süsleyen bitkiler ve ağaçlar canlı ve yeşil olur. Deniz, göl ve ırmaklarımız temiz tutulursa, hem tabiat hem de canlılar hayat bulur. En önemlisi de hava temiz olduğu sürece insanlar ve canlılar bu dünyada yaşayabilir. Aksi halde, hem dünyanın hem de hayatın sonu yaklaşır. Vücudumuzu yaşatan besinlerdir. Dünyamızı yaşatan ise temiz su, hava ve topraktır.

Sözlükte temizlik ne anlama gelmektedir ?

1- Temiz olma durumu, saffet, nezafet.

2- Temiz durma veya tutma durumu.

3- Temizleme işi.

4- argo ortadan kaldırma, yok etme, öldürme.bina yönetimi nedir?

İnsan, mekân, hizmet ve teknoloji etkenlerini bütünleştirerek yapıların yaşam kalitesi ve kullanım kolaylıklarını arttıran bir hizmet mesleğidir. Ağır hizmetler olarak nitelendirilen hukuki, ticari ve teknik hizmetler yanında hafif hizmetler olarak kabul edilen güvenlik, temizlik, çevre zararlı mücadele gibi hizmetlere kadar bir yapının işleyişinde olması gereken hizmet yelpazesinin tamamını tedarik edip, yönetilmesi için gerekli hizmetin taşınmaz mal sahiplerine sunulmasıdır.

Profesyonel Tesis Yönetim Hizmeti Kullanımının Gereklilik ve Faydaları,

Malikler, enerjilerini ve zamanlarını bütünüyle ana faaliyet konularına veya başka konulara ayırabilecektir. Tesis Yönetimi, Tesis Yönetim Şirketlerinin ana faaliyet konusudur. Konusunu tam zamanlı ve profesyonel kadrolar ile yürüterek; Maliyet düşürme, yüksek standartta hizmet verme, müşteri memnuniyeti sağlama açısından rasyonel çözümler üretirler. Sektörde geniş mukayese (benchmarking) olanağına sahip olduklarından hizmet ve hizmetin maliyetindeki değişim ve gelişimi yakından takip edebilmekte ve giderleri optimize edebilmektedirler. Birçok farklı kuruluşa da hizmet verdiklerinden, müşterilerini sahip oldukları ölçek ekonomisinden yararlandırabilmekte, dolayısıyla buna yönelik maliyet avantajlarından faydalandırabilmektedir.


Hedeflerden biri de maliyet düşürme oldu
ğu için, profesyonel bir şirket maliyet arttırıcı bir unsur değil tam tersi olarak bütün tesis giderlerinde tasarrufa da yol açabilir. Tabi planlama ve beklentiler önemlidir. Tesis yönetiminde ve konusunda uzman personel havuzu vardır, esnek istihdam çözümleri sunar. Hizmet alan kuruluşu uzman kadroların temin edilmesi ile ilgili sıkıntılarından ve katlanmak zorunda kaldıkları nispeten yüksek istihdam maliyetlerinden kurtarır.


Tesis Yönetim
Şirketleri, Yönetiminden sorumlu oldukları tesislerinde gerekli asgari personeli bulundurmakta, özel günler ve olağanüstü durumlarda gerekli desteği merkezden sağlayarak personel giderlerini optimize etmektedir. Tesis Yönetim Şirketinin, yüksek maliyetli uzman kadrolar, müşavirler merkez kadrolarda tutularak maliyetleri tüm tesislere paylaştırmakta ve merkez bütçeden karşılamaktadır. Böylece; Hem profesyonel uzman kadroların katkısı sağlanmakta, hem de bu konuya ilişkin maliyetler düşürülmüş olmaktadır.


Profesyonel Tesis Yönetim
şirketleri; Büyük maliyetler ile gerçekleştirilen ve büyük giderler ile işletilen modern ve akıllı tesislerin ömürlerinin uzatılması (planlı bakım sistemleri), performans düzeyini koruyarak, en düşük maliyetlerle yaşatılması (enerji tasarruf çalışmaları), çağdaş ve uzmanlık gerektiren uygulamaları merkez destekli sağlayarak (Tek düzen muhasebe planı, tesis yönetim programı, teknik işletim programı (CAFM) ) etkin bir yönetim sağlar.

Teknolojinin sunduğu yenilikleri müşteri ile paylaşır. Hedef, danışman müşteri odaklı bir çözüm ortağı olmak ve yapılan her işin müşterinin mutluluğu, konforu ve emniyeti için olmasını sağlamaktır. İyi yönetim, öncelikle doğru tasarıma bağlıdır. Yönetim şirketi’nin tasarım uzmanları her tesise özel hukuki, mali, hizmet ve yönetim tasarımını, müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine uygun ‘’tailor made’’ özel tasarım olarak gerçekleştirir.

Yönetimi nedir ve başarılı bir Hizmet Yönetiminin kazandırdıkları…

Günümüzde organizasyonlar ihtiyaç duydukları bazı çıktıları kendileri sağlamak yerine maliyetlerini veya risklerini azaltmak gibi çeşitli nedenlerden dolayı hizmet olarak almayı tercih etmektedirler. Aynı şekilde şirketler kendi çalışanlarına verdikleri hizmetleri de standart hale getirme ihtiyacı duymuş ve bu hizmetleri şirket içinde sağlayan fonksiyonları oluşturmuştur. Pazardaki ihtiyaçlardan ortaya çıkan hizmetleri yönetme gereğinden dolayı da Hizmet Yönetimi ortaya çıkmıştır.

Gelişen teknolojinin etkisi hayatın her alanında giderek artmakta ve iş dünyası da bu gelişim ve değişimden en yüksek etkilenen grupların başında gelmektedir. Bu gelişen teknoloji sonrası oluşan gereksinimlere yanıt vermek amacıyla BT servislerinin yönetimi sektöründen bağımsız tüm kurumların başlıca ihtiyaçları arasında gelmektedir.

Başarılı bir servis yönetimi ile organizasyonun kazançları arasında aşağıdakileri sayabiliriz:

 • Artan Servis kalitesi ve daha güvenilir kurumsal destek

 • IT yetkinliklerinin net olarak görülebilmesi

 • Var olan servisler hakkında daha net bir bilgi

 • Müşteri memnuniyeti

 • Servis süreçlerinde güvenlik, sürat ve erişilebilirlikte artış

 • BT maliyetlerinin düşürülmesi

 • Etkin kaynak yönetimi

 • İşlerin/problemlerin tekrar tekrar ele alınmasını engellenmesi

 • BT servislerinin erişilebilirliğinin artırılması

 • Servislerin sunumunda yer alan kişilerin rol ve sorumlulukların belirlenmesi

 • BT ekiplerinin memnuniyetinin artması

 • Geçmiş deneyimlerden öğrenme sürecinin sağlanması

 • BT’nin müşteri ve iş kolları ile arasındaki iletişimin iyileştirilmesi, beklentilerin yönetilmesi


Kataloq: images
images -> Kataloq sərgi-Yarmarka Azərbaycan xalqının ümummilli lideri Heydər Əliyevin 90 illik yubileyinə həsr olunur
images -> 2. Fakültə:İnformasiya texnologiyaları, aqrarmühəndislik və energetika mühəndisliyi
images -> Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti «TƏSDİq ediRƏM»
images -> TƏSDİq ediRƏM” azərbaycan tariXİ
images -> Aqrar bazarin formalaşmasi və İNKİŞaf xüsusiYYƏTLƏRİ fənni üzrə İŞÇİ TƏDRİs proqrami
images -> Kafedrasi
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti
images -> Qrafikdizay n fənninin proqramı baki – 2013 Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi Azərbaycan Dövlət İqtisad Universiteti “Dİzayn” kafedrası Qrafik dizayn
images -> AZƏrbaycan respublikasi təHSİl naziRLİYİ azərbaycan döVLƏT İQTİsad universiteti «İQTİsadi TƏHLİl və audiT»
images -> AZƏrbaycan respublikasinin təHSİl naziRLİYİ azərbaycan respublikasinin təHSİl probleməRİ İnstiTUTU azərbaycan döVLƏT İQTİsadi universiteti

Yüklə 233,1 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə