İÇİMİzden geçen bir esiNTİYüklə 8,41 Kb.
tarix05.01.2022
ölçüsü8,41 Kb.
#111870

İÇİMİZDEN GEÇEN BİR ESİNTİ

Sözün sırrına eren hayatın sırrını çözer... Başlangıçta söz vardı ve Allah sözle beraberdi .Sözün kendisiydi ... Allah bir şeye "ol" derse o şey hemen olur... Söz sırdır... Hatta söz en büyük mucizedir... Sesler şekle şekiller harfe harfler heceye heceler kelimeye kelime cümleye cümle kitaba kitap anlama anlamlar fikre ve fikirler hayata dönüşür... Bu muazzam,muhteşem bir döngüdür... her şeyin bir dili bir lisanı vardır.

Doğru dili bulmak ve kullanmak bütün sırların kapısını açar... hayatın şifresi sayılar ve sözlerdedir...

Gücümün yettiğince, gözümün gördüğünce, varlığını hissettiğim büyüklüğünün, büyüsünü, olağanüstülüğünü, şaşmaz düzeninin eşsizliğini biraz olsun kelimelere yansıtabilme gücü ver bana Allah’ım…

Seni, fiziğimin ulaşabildiği, becerebildiği her şekilde hissetmek, ruhumun ulaşabildiği sonsuz sonsuzluklarda seni aramak istiyorum. Ulaşamayacağımı bilerek ama asla ulaşma umudumu yitirmeden çıktığım bu amansız hayat yolculuğunda; bilerek, bilmeyerek yaptığım her türlü zayıflık için affediciliğini esirgeme benden...

O tek ve yüce kaynak, İçimde sana doğru akmaya çalışan, önünde hiçbir maddi gücün durup barınamadığı bir sel var sanki, Sana kavuşma,ulaşma duygusu yüreğimi ateşten toplar gibi yakıyor kavuruyor.

Kudretini, sonsuzluklardan sonsuzluklara kadar yansıttığın ahengini belki bir gün biraz olsun hissedebilme umudunu duyabileceğime olan inancım içimi yakıp kavuruyor.

Sana yöneldikçe senden ne kadar uzak olduğumu görmek, bu sonsuz özlemi asla dindiremiyeceğimi bilmek acımı daha da arttırıyor. Senden yayılan o eşsiz titreşime hiçbir dünya maddesinin muhattap olamayacağını düşünerek şükran duygusu ile, katılarak ağlamak istiyorum.

Bütün bedenim sonsuz parçalara ayrılsa, kendini oluşturan sonsuz küçük, en küçük parçalara…O parçalar tüm sonsuzluğu kucaklasa. Yoktan var ettiğin sonsuz kainatlar, sonsuz açılımlar, sonsuz yaradılmışlar, senin hakkında en ufak bir fikre varamayacak kadar aciz olmamız.Bu bilgi ile; yüceliğin karşısındaki acziyetimi hissetmek, yüceliğinin, sonsuz sonsuzluğun karşısında bu kadarcık bir bilgi hissesine sahip olabilmek bile ruhumu ve bilincimi sonsuz bir mutluluk duygusuna gark ediyor.

Maalesef ,yaradılmış yüce ruhların tezahür ettirdiği kıymetli bedenlerdeki bazı zihinler tüm bunları inkar edebilecek kadar cahil. Varlığınla yoktan varettiğin bu zihinlere uyanma gücü ver Allah’ım. İçinde bulundukları zindandan çıkabilmeleri için onlara yardım et.

Sonsuz ve asla sonu gelmeyecek olan ayrılığı bilmenin acısı, her an, her nefes alışta, her kalp atışında sana kavuşmaya yaklaştığımın verdiği o eşsiz huzur hali arasında kendimi kaybetmiş gibiyim. Seni senden ayrı düşünmenin olanaksızlığını fark ettikçe çaresizliğim ve özlemim binlerce kat artıyor.

Büyük güç, büyük mimar… Yüceliğini sezdikçe sana asla ulaşamayacağımı anlıyorum. Bunu anladıkça sana karşı olan susuzluğum binlerce kat artıyor.

Allah’ım

Hepimize gerçek benliğimizin şuurunda olmak için anlayış ver. Dünyanın her türlü halinin bir illizyon olduğu gerçeğini unutmadan her olayın, her sınavın içinden bilginin gücüyle, alnımız ak, yenilmemiş, yıkılmamış, umudumuzu yitirmeden, imanımızı kaybetmeden çıkma gücü ver.

Bu masmavi güzeller güzeli gezegenimize, tüm canlılarıyla, tüm varlıklarıyla, büyük değişimden geçerken yardım et.

Bilenlerle bilmeyenleri barış ve kardeşlik duyguları içinde karşılaştır Allahım. Bilenlerin bilgisi, hiçbir engele, kabuğa egoya çarpmadan içimizin derinliklerine kadar girsin.

Tek yürek, tek vücut olalım. Bu dönemi sevgi içinde, bilginin ışığında atlatalım. Gezegen olarak yüzyıllardır oluşturduğumuz negatif (Olumsuz )karmanın (birikimlerin) meydana getirdiği sonuçları yaşarken, içimizden aşkını eksik etme.

Astral de oluşturduğumuz kirliliği, en az sarsıcı senaryolarla, felaket gibi görünen olayların gerçek sebeplerini anlayarak temizleme gücü ver.Yüce ruh varlıklarının rehberliklerini esirgeme üzerimizden.

İlahi irade yasaları dahilinde, gelişmenin, büyümenin sonsuzluğunu bilerek, şuurla, kalbimizden senin sevginin asla ayrılamayacağını hissederek, gözeticiliğin ve korumacılığın sayesinde, asla yarın için endişelenmememiz gerektiğini unutmadan, dünya okulunu alnımızın akıyla bitirmemiz için bizlere yürek, güç, sabır, sağduyu ver. Bilgiyi, sevgiyi alma ve yansıtma gücü ver.

Gözümüzdeki, kalbimizdeki perdeleri fark edip onları yok edebilmek için kendi içimize dönme gücü ver Allah’ım.

Tüm umutsuz, acı içinde, aç, şifa bekleyen insanlara sınavlarını atlatma uyanıklığı ver. Varlıkla, rahatlıkla dünyasal mutluluklarla sınananlarada, atalete düşmemeleri için güç ver.

Bütün insanlığın kalbinden kötülüklerin, acıların silinip yerine pırıl pırıl sevgi ışığının dolması için umut ver. Savaşların, kavgaların, iktidar ve madde bağımlılığının kalbimizi karartmasına izin verme Allah’ım.

Sonsuz hayat enerjinin farkında olmamız için uyandır hepimizi, Birbirimizden enerji çalmaya çalışan dilencilerden olmamıza izin verme. Uyumuşluğumuzdan uyanma gücü ver. Bilgiyi fark edip, alıp, özümseyip, idrak etme gücü ver. Tüm karanlıklarımızı aydınlatma gücü ver.

Sana binlerce şükür..Olan, olmayan,olacak olan her şey için, sonsuz şükürler. Vicdanımızın sesini kulağımızdan eksik etme. İçimizdeki sevgiyi, bilgiyi, imanı fark edip, paylaşma ve yansıtma gücü ver.

Sana bin şükür, binlerce şükür…Yardımını esirgeme üzerimizden, yaşamın güzelliklerini fark ederek an’da yaşama uyanıklığı ver. Doğa’nın mucizelerini içimize çekerek senin tezahürün olan her yaradılmışta seni bulma gücü ver.

Geçmiş dediğimiz illizyonun pişmanlıklarına kapılmadan, gelecek dediğimiz hayalin peşine düşmeden, şimdide, tüm yaşamı hissetme, onu sindirme becerisi ver Allah’ım.

Dünle yarını , bugün etme anlayışı ver. Tüm insanlığa zorluk gibi görünen tüm sınavları geçmek için sabır ver.Sana niyazda bulunabilme şanşı verdiğin için; sana çok şükür Allah’ım…Sana binlerce şükür.

Sevgi ve iyilik hep sizinle Olsun…Rabbim kurban bayramınızı mübarek kılsın…

Erdoğan BOL
Kataloq: wp-content -> uploads -> 2015

Yüklə 8,41 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə