İnegöl belediye başkanliği basın Bülteni 17. 08. 2017 SÜleymaniye mahallesi yeni parkina kavuşuyorYüklə 10,63 Kb.
tarix15.09.2018
ölçüsü10,63 Kb.
#82009

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Basın Bülteni17.08.2017
SÜLEYMANİYE MAHALLESİ YENİ PARKINA KAVUŞUYOR
İnegöl Belediyesi, Süleymaniye Mahallesi Yağmur Sokakta yapımına başladığı çocuk oyun alanında çalışmalarını sürdürüyor. Parkın bayram sonrası hizmete girmesi hedefleniyor.
İnegöl’ü geleceğe taşıyacak projelerini bir bir hayata geçiren İnegöl Belediyesi, şehrin merkezinde de yoğun yapılaşmayla özellikle çocuklar için oyun alanlarının kalmadığı bölgelerde yeni oyun alanları oluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda Süleymaniye Mahallesi Yağmur Sokak üzerinde bir süre önce yapımına başlanan çocuk oyun alanında çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.
BAYRAM SONRASI HİZMETE GİRECEK

Sadece çocuklar değil bölgede yaşayan tüm vatandaşlar için yeni bir yaşam alanına dönüşecek alanda devam eden çalışmaları Belediye Başkan Yardımcısı Adil Kansu bugün yerinde inceledi. Zemini oluşturulan parkta ağaçlandırma çalışmaları da tamamlanırken, Kansu yeni çocuk oyun alanı hakkında bir açıklama da yaptı. İnegöl Belediyesi olarak şehrin dört bir tarafında tüm dinamikleriyle çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Kansu, “7/24 gece gündüz demeden vatandaşlarımızın yaşamaktan mutluluk duyacakları bir İnegöl’ü inşa etmek için tüm gücümüzle sahadayız. Bu kapsamda Fen İşleri, Temizlik İşleri ile Park ve Bahçeler Müdürlüklerimiz başta olmak üzere diğer tüm müdürlüklerimiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Tretuvar ve bordür çalışmasından tutunda, asfalt kaplama ve yama, istinat duvarı, yol yapım çalışması, koruluk, otopark ve çocuk oyun alanlarına varan kadar çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de çocuk oyun alanı oluşturma projelerimize bir yenisini daha ekliyoruz. Süleymaniye Mahallesi Yağmur Sokakta çalışmalarına başladığımız yeni çocuk oyun alanını incelemeye geldik. En kısa sürede buradaki çalışmalarımızı bitirip bayram sonrası çocuk oyun alanını çocuklarımıza ve mahalle sakinlerinin hizmetine sunacağız” dedi.


GELECEĞİN TEMİNATI YAVRULARIMIZA NE YAPSAK AZ”

Burada yapılan çalışmalar hakkında da bilgi veren Adil Kansu, “Söz konusu hazırlanan çocuk oyun alanı düzenleme projesi mevcut koruluk alan içerisine yapılmaktadır. Düzenleme projesi 590 metrekare alan üzerinde planlanmış ve projelendirilmiştir. Proje uygulama alanında; 270 metrekarelik yeşil alan, 150 metrekarelik sert zemin yürüyüş alanı ve 170 metrekarelik çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Proje alanındaki mevcut ağaçlar korunacaktır. Yeşilin öne çıkacağı bu projenin şehrimize artı bir değer katacağına yürekten inanıyoruz. Sert zemin yürüyüş alanı uygulaması için kırmızı renkli dikdörtgen beton taş uygulaması yapılmaktadır. Çocuk oyun alanı zemini için renkli kauçuk döşeme yapılmaktadır. Kauçuk zemin üzerine ahşap banklarla oturma alanları yapılmaktadır. Proje alanı çevresine renkli panel çit uygulaması yapılmaktadır. Bu kentsel düzenleme çalışmasının belediyemize maliyeti yaklaşık olarak 45 bin TL’dir. Fen işleri Müdürlüğümüzde uygulama alanı dışında kalan yol kısımlarında asfalt kaplama, asfalt yama ve menfez çalışmalarında bulunacaktır. Diğer çalışmalarımız olan Yenice Mah. Huzur evi yanı ve Cerrah Mah. meydan parkı düzenleme uygulamaları da devam etmektedir. Geleceğin teminatı yavrularımıza ne yapsak az. Bundan sonrada belediye olarak üstümüze düşeni yaparak çevresiyle temiz ve yeşil alan donatılarıyla örnek alınan bir şehir imar etmek gayesiyle çıktığımız bu yolda sağlıklı nesillerin yaşamaktan mutluluk duyacağı bir İnegöl için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz” diye konuştu.


PARKLARIMIZA SAHİP ÇIKALIM

Açıklamasında vatandaşlara da çağrıda bulunan Adil Kansu, “Tabii tüm bunları yaparken bizim vatandaşlarımızdan istediğimiz bu güzelim parklara sahip çıkmaları. Son zamanlarda parkların içinde ateşlerin yakıldığını, oyun gruplarının tahrip edildiğini maalesef gözlemliyoruz. Parklarımıza sahip çıkmak bu kentin değerlerine sahip çıkmaktır. Parklarımız halkımızın, devletimizin malı. Son olarak Çocuk oyun alanının ilçemize ve Süleymaniye Mahallesi Yağmur Sokak sakinlerine hayırlı uğurlu olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım” ifadelerinde bulundu.grup 19

Adres: Nuri Doğrul Caddesi No:1 İnegöl / Bursa E-mail: inegolbhi@inegol.bel.tr

Telefon: 00 90 224 715 10 10 – 1114 inegölbelediyesi@gmail.com

Faks: 00 90 224 715 14 81
Yüklə 10,63 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə