İnegöL İÇİnde yeşİl değİL, yeşİller iÇİnde biR İnegöl arzuluyoruzYüklə 11,56 Kb.
tarix29.08.2018
ölçüsü11,56 Kb.
#75764

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Basın Bülteni27.11.2017
İNEGÖL İÇİNDE YEŞİL DEĞİL, YEŞİLLER İÇİNDE BİR İNEGÖL ARZULUYORUZ
Yeniceköy Mahallesi’nde yapımı devam eden çevre düzenleme çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Alper Taban, “Biz İnegöl içinde yeşil alanlar değil, yeşiller içinde bir İnegöl görmeyi canı gönülden arzu ediyoruz” dedi.
Hayata geçirdiği projelerle şehri geleceğe taşıyan İnegöl Belediyesi, Yeniceköy Mahallesi 1000 konutlar mevkiinde atıl vaziyette bulunan 5000 m2’lik alanı rehabilite ederek genç, yaşlı, kadın, erkek, çocuk hemen her yaştan bireyin faydalanacağı bir yaşam alanına dönüştürmek için çalışmalara başladı. İçerisinde otoparktan yeşil alanlara, oturma ve yürüyüş yollarından 2 adet spor sahasına, fitness aletlerine varana kadar birçok etkinlik alanının yer alacağı meydanın yılsonuna kadar tamamlanarak hizmete girmesi hedefleniyor.
YENİCEKÖY’ÜN YENİ YAŞAM ALANINDA İNCELEME YAPILDI

Belediye Başkanı Alper Taban, bugün beraberindeki Başkan Yardımcıları Adil Kansu, Eşref Yiğit ve AK Partili yöneticilerle birlikte bölgenin yeni yaşam alanı olacak çevre düzenleme çalışmalarının sürdüğü bölgede incelemelerde bulundu. Alanda yapılan inceleme sonrası bir açıklama da yapan Alper Taban, amaçlarının İnegöl içinde yeşil alanlar oluşturmak değil, yeşiller içinde bir İnegöl oluşturmak olduğunu vurguladı.


İŞİMİZ HİZMET, GÜCÜMÜZ MİLLET, SEVDAMIZ İNEGÖL

Yeniceköy Mahallesi 1000 Konutlar mevkiinde çevre düzenleme çalışmalarının sürdüğünü ifade eden Alper Taban, “Bugün de gelip ne durumda olduğunu bir inceleyelim ve son durum hakkında bilgi alalım istedik. Ekibimizle birlikte bugün buradayız. İşimiz hizmet, gücümüz millet, sevdamız İnegöl. Dolayısıyla son Belediye Başkanlığıyla ilgili yapılan yenilemelerden sonra kaldığımız yerden biraz daha hızımızı arttırarak çalışmalarımızı gayret ve özveriyle tamamlamaya çalışacağız” dedi.


YENİCEKÖY MEGA PROJELERLE BÜYÜYOR

İnegöl Belediyesi’nin Yeniceköy Mahallesinde daha önce hayata geçirdiği çalışmalardan da söz eden Alper Taban, “Biliyorsunuz burada daha önce Huzurevi projemizi hayata geçirmiştik. Yine beraberinde gölet bölgesinde önemli projelerimizden biri olan DOSTUM (Doğa Sporları ve Turizm Merkezi) projemizi hayata geçirdik. Son dönemlerde turizmin yeri ve önemi noktasında tartışmasız İnegöl’ün her geçen gün ivmesi yukarı doğru yükselmekte. İnegöl’ün kendisi parlayan bir yıldız ama beraberinde İnegöl’ü parlatan bu unsurlardan bir tanesi de inşallah DOSTUM olacak. Buna mukabil yatırımlarımıza da hız kesmeden devam edeceğiz. Çünkü gerçekten şehrimizin dışa bakan yüzü. Gerek yamaç paraşütü, gerek sivil havacılık, gerek diğer branşlarıyla pek çok anlamda bizim dışarıda yaşayan insanlara şehrimizi tanıtma anlamında önemli bir argüman olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.


YEŞİLLER İÇİNDE BİR İNEGÖL

Başkan Taban, yapılan çevre düzenlemesi hakkında teknik bilgiler de verdiği konuşmasında hedeflerinin İnegöl için yeşil alanlar oluşturmaktan ziyade yeşiller içinde bir İnegöl inşa etmek olduğuna vurgu yaparak; “Şehrimizde özellikle Yenice bölgemizdeki eksiklerin veya vatandaşlarımızın ihtiyaç olarak gördüğü konulara da bunların da biran önce hayata geçmesini arzu ediyoruz. Bu projede burada yaklaşık 5000 m2 alan üzerinde gerçekleştirilen bir proje. Burada çok mükemmel bir projenin hayat bulacağını ifade etmek isterim. Burada neler var biraz teknik bilgilere de değinecek olursak; bu proje içerisinde 25 araçlık toplamda da 375 m2’lik bir otopark alanı mevcut. Yine 275 m2’lik alanında çocuk oyun alanı, 100 m2’lik fitness alanı, 1570 m2’lik çok amaçlı, yani içerisinde çocuklarımızın futbol oynayacağız, basketbol oynayabileceği 2 adet saha bulunuyor. Biz bunu çok önemsiyoruz. Şehirlerde çocuklar yapıların arasında kalan alanlarda bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyorlar. İnşallah bu gördüğümüz alanda gençlerimiz, evlatlarımız bu ihtiyaçlarını giderecekler. Yine 1000 m2’lik yeşil alan yer alacak. Biz yeşil alanı da çok önemsiyoruz. Biz İnegöl içinde yeşil alanlar değil, yeşiller içinde bir İnegöl görmeyi canı gönülden arzu ediyoruz. Buna mukabilde buna hız veriyoruz. Ayrıca burada 1500 m2’likte sert zemin, oturma ve yürüyüş alanları yer alacak. Çeşitli ağaçlandırma çalışmaları yapılacak” açıklamalarında bulundu.


Taban, açıklamasının sonunda çevre düzenlemesi çalışmasını yılsonuna kadar tamamlayıp alanı hizmete almayı hedeflediklerini de söyledi.

grup 19

Adres: Nuri Doğrul Caddesi No:1 İnegöl / Bursa E-mail: inegolbhi@inegol.bel.tr

Telefon: 00 90 224 715 10 10 – 1114 inegölbelediyesi@gmail.com

Faks: 00 90 224 715 14 81
Yüklə 11,56 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə