İnegöL’e nefes aldiracak projeleri Bİr bir hayata geçİRİyoruzYüklə 19,83 Kb.
tarix22.01.2018
ölçüsü19,83 Kb.
#39418

İNEGÖL BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Basın Bülteni13 Şubat 2017

İNEGÖL’E NEFES ALDIRACAK PROJELERİ BİR BİR HAYATA GEÇİRİYORUZ”


İnegöl Belediyesi halkı koruyan ve insanın üretken, sağlıklı ve mutlu yaşayacağı bir kenti yeniden inşa etme amacıyla hizmet ağını genişleterek şehrin dört bir tarafında 7/24 çalışmalarına devam ederken, Park ve Bahçeler Müdürlüğü 2016 yılı içerisinde İnegöl’ü yaşanabilir modern bir kent olarak geleceğe taşımak için bu zamana kadar birçok projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyor.
İnegöl Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Türkiye’nin kalbinin attığı, sanayi, kültür ve sanat adına önemli işlere imza atılan İnegöl’de, hizmet standartlarını daha da yukarılara taşıyarak, yaşamaktan mutluluk duyulan bir şehri ön plana çıkarmak için tüm personeliyle gece gündüz demeden hizmet seferberliğine devam ediyor. Ekonomisi, kültürü ve sosyal hayatıyla heyecanını hep zinde tutan İnegöl’ümüz için durmak yok diyerek Park ve Bahçeler Müdürlüğünün 2016 yılı faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Mahallelere nefes aldıracak meydan düzenlemeleriyle sosyal yaşama hayat verirken; şehri rahatlatacak dinlenme mekanları, otopark alanları ve çocuk parkları üretme çabamız kentin her alanında artarak devam ediyor” şeklinde konuştu.
ÖNCE İNSAN DİYEREK HİZMETE DEVAM

İnegöl’e nefes aldıracak yaşam projelerini bir bir hayata geçiriyoruz diyen Başkan Aktaş, “Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz 58 çalışanıyla her geçen gün hizmet ağını artırarak şehrimizin dört bir tarafında halkımızın taleplerini sürekli ön planda tutarak, vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmaya yönelik çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Bu kapsamda yeşil alanlarıyla örnek alınan bir şehri öne çıkarmak için önce insan diyerek hizmet seferberliğine devam ediyoruz” dedi.


BUGÜNÜN YARINI YARININ UMUDU OLAN ÇOCUKLARIMIZA

Bugünün Yarını, Yarının Umudu olan geleceğin teminatı olan çocuklarımıza 2016 yılı içerisinde hizmetine sunulan çocuk oyun alanlarını sıralayan Aktaş, “Kurşunlu Mahallesi Belediye Ek Hizmet Binası karşısındaki yere, Akhisar Mahallesi İlham Sokağa, Cumhuriyet Mahallesi Atalay Sokağa, Hamidiye Mahallesi Kaplan Sokağa, Kemalpaşa Mahallesi Gelincik Sokağa, Mesudiye Mahallesi Zencefil Sokağa, Süleymaniye Mahallesi Hıdır Sokak ve Hasanlar Sokağa, Süleymaniye Mahallesi Yücel Sokağa, Turgutalp Mahallesi Aşkın Sokağa ve Alanyurt Halime Hatun Anaokuluna çocuk oyun alanlarını kazandırdık. Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar toplam 163 çocuk parkını ilçemize kazandırdık” dedi.


KIRSAL MAHALLELERE HİZMET GÖTÜRME GAYRETİNDEYİZ

İnegöl Belediyesi olarak Büyükşehir Yasasının ardından belediyemiz bünyesine katılan kırsal mahallelerimize hizmet götürme gayretindeyiz diyen Aktaş, “Bu kapsamda 2016 yılında köy ve belde statüsünden mahalle statüsüne dönüşen 31 mahallemizde çocuk parklarını hayata geçirdik. Bunun yanında 16 kırsal mahallemizde fitness - spor alanları oluşturduk. Yaptığımız bu hizmetler ile kırsal mahalleleri kalkındırmak adına çalışmalarımızı belirli bir plan doğrultusunda yapmaya devam ederek kırsal mahallerimizi şehir standartlarına ulaştırmayı amaçlıyoruz” ifadelerini kullandı.


KORULUK ALANLARI

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği üyesi bir belediye olarak oluşturduğumuz koruluk alanları ile şehrimize nefes aldıracak yeni mekanlar kazandırdık diyen Aktaş, “2016 yılı içerisinde Mesudiye Mahallesi Başak Sokağa, Akhisar Mahallesi 211. Sokağa, Yeni Mahallede bulunan muhtarlık binasının yanındaki yere, Fatih Mahallesi Kumsal Sokağa, Mahmudiye Mahallesi Destegül Sokağa, Mahmudiye Mahallesi Vakıf Sokağa ve Mesudiye Mahallesi Özbay Sokağa koruluk alanları oluşturduk. Hayat geçirdiğimiz örnek projelerle daha temiz ve daha yeşil bir İnegöl için hizmetlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi.


MAHALLE OTOPARKLARI

İnegöl’deki trafik ve araç sirkülasyonunu rahatlatacak projeler geliştiriyor ve uyguluyoruz diyen Aktaş, “Özellikle mahallelerimize kazandırdığımız otopark uygulamalarımız bu çalışmalarımızın başında gelmektedir. 2016 yılı içerisinde Burhaniye Mah. Barbaros Caddesine 12 araçlık, Hamidiye Mah. Başoğlu Sokağa 22 araçlık, Hamidiye Mah. Kaplan Sokağa 19 araçlık, Mesudiye Mahallesi Zencefil Sokağa 12 araçlık, Mesudiye Mahallesi Betül Sokağa 24 araçlık, Mahmudiye Mah. Vakıf Sokağa 47 araçlık, Süleymaniye Mahallesi Yücel Sokağa 26 araçlık ve Süleymaniye Mahallesi Hıdır Sokak ve Hasanlar Sokağa 9 araçlık olmak üzere 8 mahalle otoparkımızı daha hizmete açarak toplamda İnegöl’e 70 adet mahalle otoparkı kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.


MEYDAN DÜZENLEMELERİ

Mahallelere nefes aldıracak meydan düzenlemeleriyle sosyal yaşama hayat veriyoruz diyen Aktaş, “Kurşunlu Mahallesi Belediye Ek Hizmet Binası önünde bulunan alana, Alanyurt Fatih Mahallesi Demirtaş Sokağa Ahıskalılar anıtı meydan düzenlemesi ve Hamidiye Mahallesi Fatih Camii Karşısı Gül Sokak Kuru Havuzlu bulunan alana meydan düzenlemesi yaparak hem mahallelere değer katıyor hem de sosyal hayatı canlandırıyoruz” dedi.


İNEGÖL RENGARENK BİR GÖRÜNTÜYE KAVUŞUYOR”

İlçemiz mücavir alanı içerisinde ve belediyemiz sorumluluğunda olan yeşil alanlarda olmak koşulu ile 2016 yılı ilkbahar ve sonbahar döneminde çeşitli türlerde mevsimlik çiçek dikimi gerçekleştirilmiştir diyen Aktaş, “Şehir merkezimiz başta olmak üzere mahallelerimizde yeşil alanın korunması ve yeşil alanların çoğaltılması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şehrimizin çehresini değiştirme adına yürüttüğümüz çalışmalar ile İnegöl rengarenk bir görüntüye kavuşuyor. Rengarenk çiçeklerin açtığı kentimizde ortaya çıkan görüntü, vatandaşlarımız tarafından çok beğeniliyor. Halkımız günün her saatinde renkli bir seyir keyfi yaşıyor. Ayrıca kent içerisinde trafik ve insan yoğunluğunun, hareketliliğin daha fazla olduğu caddelerdeki yüksek aydınlatma direğinde ve köprü korkuluklarında modüler saksılar kullanılmış, sarkık formlu çiçeklerle şehrimiz renklendirilmiştir. Bunun yanında duvar dikey bahçe ile Süleymaniye Mahallesinde bulunan alt geçitte çiçeklendirme çalışması yapılmıştır” dedi.


DOMANİÇ’E UZANAN KARDERŞLİK ELİ

İnegöl Belediyesi olarak bir yandan hizmet ağımızı genişleterek yaşamaktan mutluluk duyulan bir şehri yeniden imar etmek için şehrin dört bir tarafında çalışmalarımızı sürdürürken, diğer yandan da elimizin el verdiğince bize yakın olan yerlere kardeşlik elimizi uzatmaya çalışıyoruz şeklinde konuşan Aktaş, “Bu kapsamda Domaniç’in Çamlıca Köyünde park, meydan ve çocuk oyun alanı hayata geçirdik. Amacımız yapmış olduğumuz katkı ve destekler ile iki ilçenin arasındaki ilişkilerini daha da güçlendirmek ve aynı zamanda hayata geçireceğimiz böyle güzel proje ile iki güzel şehrin insanları arasındaki birlikteliğin ve beraberliğin artmasına vesile olabilmek” ifadelerini kullandı.


GAYEMİZ HALKIMIZIN GÖNLÜNÜ KAZANMAK”

Park ve Bahçeler Müdürlüğünün rutin olarak yaptığı diğer işler hakkında da bilgi veren Aktaş, “İlçemiz genelinde budama çalışmaları, çim biçme çalışmaları, sulama çalışmaları, ilaçlama çalışmaları bakım – onarım çalışmaları, park ve yeşil alan temizlik çalışmaları düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca İlçemizin muhtelif yerlerinde bulunan çocuk oyun alanları, koruluk alanlar ve yeşil alanların otomatik sulama sistemi ile sulanmaktadır. Şehrin dört bir tarafında sürdürdüğümüz bu çalışmalar ile İnegöl’ü hak ettiği noktaya getirmenin telaşı içerisindeyiz. Şehrin dört bir tarafında yürüttüğümüz çalışmalar ile amacımız halkımızın gönlünü kazanmak” dedi.


Aktaş son olarak, “Her yeni güne başlarken bu şehre duyduğumuz hizmet aşkı ile çalışmalarımızı yürütüyoruz. Halkımızın isteği doğrultusunda İnegöl Belediyesi olarak üzerimize düşeni yapıyor ve sorunlarımıza kalıcı çözümler üretiyoruz. Yapılacak daha çok işimiz var. İnşallah onları da hep birlikte yapacağız” dedi.

grup 19

Adres: Nuri Doğrul Caddesi No:1 İnegöl / Bursa E-mail: inegolbhi@inegol.bel.tr

Telefon: 00 90 224 715 10 10 – 1114 inegölbelediyesi@gmail.com

Faks: 00 90 224 715 14 81
Yüklə 19,83 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə