İNŞaat, demiR, mekanik ve elektriK İŞleri tekniK ŞartnamesiYüklə 53,73 Kb.
tarix30.04.2018
ölçüsü53,73 Kb.
#49724

HİZMETE ÖZEL EK-A


T.C.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI

İSTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞI
PENDİK/İSTANBUL

İSTANBUL TERSANESİ KOMUTANLIĞI

TIPKI ÇEKİM MERKEZİNE AİT

RICOH MP7500 MODEL TIPKIÇEKİM MAKİNESİ BAKIM/ONARIMI HİZMET ALIMI

TEKNİK ŞARTNAMESİ

TEKNİK ŞARTNAME NO: 73401242-BYD-TŞ-2017/031. KONU


1.1. Bu Teknik Şartname, İstanbul Tersanesi Komutanlığı Tıpkı Çekim Merkezinde bulunan Ricoh marka MP 7500 model, 2 adet Tıpkıçekim Makinesinin Bakım ve Onarım Hizmetini kapsar.

  1. GENEL HUSUSLAR

  2. TANIMLAR

   1. 4734 Sayılı Kamu İhale Kanunu, 4735 Sayılı Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu, Hizmet Alım İhaleleri Uygulama Yönetmeliğinde tanımlandığı gibidir.

  3. KISALTMALAR

 1. Teknik şartnamede, bundan sonra " Tıpkıçekim Makinesinin Bakım ve Onarım Hizmetini " ifadesi yerine, "hizmet" ifadesi kullanılacaktır.

 2. Teknik şartnamede, bundan sonra "İstanbul Tersanesi Komutanlığı" ifadesi yerine, "İdare" ifadesi kullanılacaktır.

 3. Teknik şartnamede, bundan sonra "Tıpkıçekim Merkezi" ifadesi yerine, "Kullanıcı" ifadesi kullanılacaktır.

2.3. KAPSAMI

2.3.1. Hizmet, alt maddelerde belirtilen üniteleri kapsar. 1. Hizmet alımı Ricoh marka MP 7500 model Tıpkıçekim Makinelerine (2 Adet) ait aşağıda belirtilen malzemelerin değişimi ve çalışır vaziyette teslimini kapsar. (Tabloda belirtilen adetler 2 adet makine için toplam adetlerdir.)
S.NU

PARÇA ADI

ADET

1

DRUM

2

2

CLN.BLADE

2

3

DEVELOPER

2

4

DEV.BUSHING

8

5

DEV.UNIT ENTRANCE SEAL

2

6

CLN. ENTRANCE SEAL

2

7

CORONA WIRE

2

8

GRID

2

9

TRANSFER BELT

2

10

TRANSFER BELT CLN.BLADE

2

11

KAĞIT ALICI PATEN TAKIMI

6

12

CLN.WEB

2

13

CLN.WEB MOTOR

2

14

CLN.WEB DİŞLİ TAKIMI

2

15

HOT ROLLER

2

16

PRESS ROLLER

2

17

ILR.STRIPPER

10

18

PRESS ROLLER BALL BEARING

4

19

THERMİSTOR INNER BACK

2

20

THERMİSTOR MIDDLE

2

21

KASET KAĞIT ALICI DİŞLİLERİTAKIMI

6

22

FEEDER BELT

2

23

ZIMBA ÜNİTESİ

2

3. TEKNİK İSTEKLER

3.1. GENEL HUSUSLAR

3.1.1. Yüklenici yaptığı bakım için Lahika–1’de verilen formata uygun rapor tutacak ve raporun 1 (bir) kopyasını İdare’ye teslim edecektir. 1. Bakım İdare'nin onayı ile normal çalışma saatleri (08.00–17.30) içinde Kullanıcının bilgisi ve Teknik elamanların gözetiminde yapılacaktır.

 2. 2.3.1.1 maddesi kapsamında değişimi yapılacak tüm malzemeler için Lahika–2’deki formatta “Arıza Giderme Formu” Yüklenici tarafından tanzim edilecektir.

 3. Yüklenici koruyucu ve tamir edici Bakım-Onarımı sisteminin üreticisi ve Türkiye temsilcisinden temin edeceği bakım formları ve bakım prosedürleri doğrultusunda yapacaktır.

 4. Bakım işlemi sırasında ortaya çıkan her türlü çöp ve malzeme atıkları hizmet bölgesi sınırları içerisinde Kullanıcı tarafından gösterilen yerlere bırakılacaktır.

 5. Yüklenici tarafından hizmet kapsamında görevlendirilecek personelin hizmet yerine getirilip götürülmesi ve tüm giderleri yüklenici tarafından karşılanacaktır.

 6. Hizmetin yapılması için sözleşme süresi sonuna kadar, Yüklenici mutlaka yetkili konumda koordinasyondan sorumlu teknik bir kişi (bundan böyle sorumlu olarak geçecektir.) görevlendirilecek ve diğer teknik elemanların sayısı, adı, soyadı, teknik unvanları; sorumlu oldukları işlere göre ayrı ayrı belirlenerek liste halinde Kullanıcıya verilecektir.

 7. Yüklenici hizmetin icrasında gerekli emniyet tedbirlerini almakla yükümlü olacaktır. oluşabilecek herhangi bir kaza veya olaydan idare sorumlu tutulmayacaktır.

 8. Yüklenici, hizmet kapsamında görevlendirdiği personel için gerekli koruyucu teçhizatı temin edecek ve personelinin koruyucu teçhizatla çalışmasını sağlayacaktır.

 9. Yüklenici adına sürekli ve/veya geçici çalışanların her türlü sosyal ve özlük haklarından, güvenliklerinden yüklenici sorumludur. İdare'nin dolaylı veya dolaysız herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

 10. İdare yükleniciden işin süresi içinde gerekli gördüğü zaman, yeterli görmediği elemanların değiştirilmesi ve/veya sayılarının arttırılmasını isteyebilir. Bu durumda idare'den hiçbir şekilde ek ücret talep edilemeyecektir.

 11. Hizmet kapsamında kullanılacak el aletleri, ölçü aletleri, her türlü sarf malzemeler, Yüklenici tarafından temin edilecektir.

 12. Hizmet süreci içinde, yanlış işçilik/montaj/bakımdan kaynaklanan nedenlerle ve/veya yüklenici tarafından yapılması gereken kontrol, bakım ve onarımların yapılmaması ve/veya yanlış/kalitesiz/arızalı/kullanılmış/yetersiz adette malzeme kullanımı sonucu arızalanan ve çalıştırılamayan ekipman(lar)ın, sistem(ler)in, parça(lar)ın yenileri, yüklenici tarafından ücretsiz olarak değiştirilecektir.

 13. Yüklenici, hizmet kapsamındaki yazılıma sahip üniteler için program kilidine sahip olacaktır.

 14. Kullanılacak parçalar ana malzemeyi üreten üreticinin ürettiği veya ana malzemeyi üreten üreticinin başka bir üreticiye ürettirdiği ve onayladığı ürün olacaktır. Bu husus, yüklenici tarafından belgelendirilecektir.

 15. Değişen Parçaların eskisi tutanak ile Kullanıcıya teslim edilecektir.

 1. AMBALAJLAMA VE ETİKETLEME İSTEKLERİ

   1. Hizmet Bölgesinde yapılacak onarım ve bakım hizmeti ile ilgili bütün nakliye masrafları hizmet sunucusuna aittir.

   1. Değiştirilmek üzere getirilen yedek parçalar ve sarf malzemeleri her türlü hasara (ısı, nem, çürüme, çarpma, vs.) karşı orijinal ambalajında arıza mahalline getirilerek idare gözetiminde ambalaj açılıp yerine takılacaktır veya eklenecektir.

 1. DENETİM VE MUAYENELER İÇİN NUMUNE ALMA

  1. Hizmette kullanılan ve yüklenici tarafından temin edilen her parça, numune olarak kabul edilecektir.

  2. Hizmet kapsamında yapılan bakım ve onarım ile bu faaliyetler sonucunda tanzim edilen formlar, numune olarak kabul edilecektir.

 1. DENETİM VE MUAYENE

  1. Genel Hususlar

   1. Denetim ve muayeneler, yürürlükte olan Hizmet Alımları, Muayene ve Kabul Yönetmeliği esaslarına göre yapılacaktır.

   2. Muayene esnasında lüzumlu her türlü alet, araç, gereç, ortam, test ve ölçme cihazı/aleti, sarf malzemeleri, doküman, yardımcı personelin ve muayene masrafları Yüklenici tarafından temin edilecektir.

   3. Muayene esnasında dizayn ve imalât hataları sebebiyle meydana gelebilecek tüm kaza ve hasarlardan Yüklenici sorumlu olacaktır.

  2. Yapılacak Muayeneler

   1. Fonksiyon Muayenesi: Fonksiyonel özellikler, malzemenin kullanımına yönelik olarak kontrol edilecektir.

 1. GARANTİ

6.1. Değişimi yapılan parça(lar) en az 1 (bir) yıl garanti kapsamında olacaktır.

 1. LAHİKALAR

  1. LAHİKA–1: Bakım Formu

  2. LAHİKA–2: Arıza Giderme Formu

Koordine:HAZIRLAYAN

KONTROL EDEN

M.Müşfik ÜSTÜNAY

Mak.Müh.

M.Göksel KAVAS

Müh.Bnb.

Pl.Kşf.A.
ONAY


Ceyhan TEZCAN

Dz.Albay

Bayındırlık Müdürü


A-
HİZMETE ÖZELYüklə 53,73 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə