İnşaat Dünyası DergisiYüklə 33,97 Kb.
tarix28.11.2017
ölçüsü33,97 Kb.Kale Grubu hayatın her alanında konfor ve estetik sunan ürünleri ile Unicera 2011’de

Kale Grubu, 02 – 06 Mart 2011 tarihleri arasında TÜYAP’ta gerçekleştirilen UNICERA 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda, tasarımı uyum ve kolaylıkla buluşturduğu yenilikçi ürünlerini sergiliyor.

Türk yapı malzemeleri sektörünün öncü markalarını bünyesinde barındıran Kale Grubu, UNICERA 23. Uluslararası Seramik Banyo Mutfak Fuarı’nda “Sizin için başka ne yapabiliriz” konseptiyle tüketicilere her alanda çözüm imkanı sunuyor. Bu yılki fuara, Çanakkale Seramik, Kalebodur ve Kale markaları ile katılan Kale Grubu, banyo ve mutfak ürünleri ve seramiğin bütünsel bir yaklaşımla tasarlandığı mekânları 3 numaralı Hall’de ziyaretçilerle buluşturuyor.

Banyodan mutfağa, duvardan zemine yapıda her ihtiyaca yönelik işlevsel ve estetik çözümler üreten, sınırsız tasarım özgürlüğü sunan Kale Grubu Isao Hosoe, Tamer Nakışçı, Harri Koskinen ve Adolf Babel gibi tasarımcıların bütünsel bir yaklaşımla tasarlandığı ürünleri fuarda sergiliyor.

İç mekânlarda antibakteriyel ve kolay temizlenen, dış cephede ise kendi kendini temizleyebilen çevre dostu Kaleguard nanokompozit kaplamayı tüketicilerle buluşturan Kale Grubu’nun devrim yaratan ürünü Kaleguard sektörde bu niteliklerin hepsine sahip tek ürün olma özelliğini taşıyor.www.kale.com.tr

Ayrıntılı bilgi için: Grup 7 İletişim Danışmanlığı, Nazan Ergülen Şarman 0212 292 13 13 /0541 772 50 11, nsarman@grup7.com.tr
Banyo ve Mutfaklarınız için zekice düşünülmüş tasarımlar ve yapıda ihtiyacınız olan her şey Kale’de…
İsao Hosoe İmzalı Tasarım Ürünleri

Zengin bir ışık ve gölge dokusu yaratma düşüncesi temelinde şekillenen ünlü Japon tasarımcı Isao Hosoe

imzalı Kale Light+ Serisi, ışık ve gölgenin ustaca işlenmesine hizmet eden çeşitli sanat dallarından ve

matematiksel teorilerden ilham alıyor.


Kağıt katlama sanatı origamiden esinlenerek tasarlanan seramik karolar, lavabo ve mobilya seçenekleriyle

Light+ Serisi, uygulandığı mekana kusursuz bir görsellik katmakla kalmıyor, görenlerde büyük bir hayranlık

da uyandırıyor. Serinin sundukları arasında bulunan Light J Serisi lavabolar, meydana gelen küçük bir

katlamanın, kağıdın tüm özelliklerini değiştirerek yeni bir boyut kazandırmasından yola çıkarak hayat bulurken; Light L Serisi banyo mobilya ve vitrifiye koleksiyonu ise iki paralel çizginin küresel bir yüzeyde birleşmesini konu alan “Lobacevskij” teorisinin 3 boyutlu formlarını banyolara taşıyor.
Cube ve Dot Koleksiyonu: Cube ve Dot Koleksiyonu, ürün yelpazesinin genişletilmesi ile farklı tasarımlara sahip banyo çözümleri sunmaya devam ediyor. Seriyle uyumlu bir tasarımla, 4,5 lt tam yıkama fonksiyonuna sahip asma klozet ve bidenin de eklendiği bu zengin seri, “bugün ve gelecek” arasında bir köprü vazifesi görüyor. Tamamı Kale ürünlerinden oluşan bir mekân yaratmaya olanak sağlayan Cube ve Dot Koleksiyonu bu özelliği ile günümüz biçim anlayışına yeni bir yorum getiriyor. Tamer Nakışçı tarafından tasarlanan seri, kişiselleşme ve özgün olmanın altını çizen yepyeni bir ifade tarzı yaratıyor.
Bond Serisi: Toprak, ateş, su ve havanın büyüleyici formlarından esinlenerek tasarlanan Bond Koleksiyonu ile Harri Koskinen doğanın ritmini ve akıcı çizgilerini seramiğe taşıyarak farkındalık yaratıyor. Bond Koleksiyonu, renkleri, kendine özgü biçim ve boyutları ile doğanın izlerini taşıyan çarpıcı atmosferler yaratmak için tasarlandı. Tasarım ruhunu tamamlayan renk seçenekleri ile doğadaki su, güneş, kum toprak ve kaya gibi öğelerin tonları ile karo seramikte hayat buluyor.

Doğadan ilham alan Bond Koleksiyonu

Kale’nin tüketicilerine sunduğu bütünsel ve doğa dostu banyo çözümlerinin şık bir örneği olan Harri Koskinen imzalı Bond Koleksiyonu da UNICERA’da sergilenen Kale ürünleri arasında bulunuyor. Koskinen’in tüm dünyanın beğenisine hitap etmek üzere “doğadan ilham alarak” tasarladığı Kale Bond Koleksiyonu seramik, lavabo, çanak lavabo, klozet, küvet ve armatürlerden oluşuyor. “Slim Design” trendine uygun olarak tasarlanan Bond Koleksiyonu, daha az hammadde kullanılarak üretilen ürünlerle de ilham aldığı doğaya verdiği değeri ve önemi kanıtlıyor. Form ve anlayış açısından “incelikle” tasarlanan ve doğanın ritmini banyolara taşıyan Bond Koleksiyonu’nun vitrifiye ürünleri de asgari düzeydeki su tüketim hacimleri ile su tasarrufunun altını çiziyor. Doğal renklerin ihtişamını yansıtan seramiklerin yer aldığı Bond Koleksiyonu ile hem şık hem de doğa dostu bir banyo yaratmak mümkün.


Çanakkale Seramik, özgün tasarıma sahip sıra dışı boyuttaki ürünlerini sergiliyor

Çanakkale Seramik fuarda, özgün ve bütünsel çözümler sunan serilerini profesyoneller ve tüketicilerle buluşturuyor. Fuarda Deluxe Marbles Koleksiyonu, Penelope Serisi gibi ürünlerini sergileyen Çanakkale Seramik, fuarda yeni ve sıra dışı bir ebat olan 45x90cm boyutlarındaki ürünlerini de sunuyor.


Mermer Dokusuna Çanakkale Seramik yorumu

Doğanın yarattığı sanatın en çarpıcı örneği olan mermer dokusu Çanakkale Seramik yorumu ile seramiğe yansıyor. Teknolojik üretim yöntemlerini kullanarak mermerin vazgeçilmez görünümünü, modern dokularla yeniden şekillendiren Çanakkale Seramik, yaşam alanlarında doğallığı tercih eden UNICERA konuklarına Mermer Serisi’ni sunuyor. Çanakkale Seramik Mermer Serisi, buzul tonlarının yanında fildişi, saf beyaz, kahve ve krem gibi doğal tonların hakim olduğu renk paleti seçenekleri ile göz dolduruyor. Mermer Serisi’nde, buz gri ve saf beyaz renk alternatifleri ve derinlik hissi uyandıran rölyefli dekorları ile farklı dekoratif çözümler sunan Bardiglio Serisi, İspanya’nın ünlü Crema Marfil mermerinin özel bir üretim tekniği ile seramiğe aktarıldığı Marfil Serisi, cappucino mermerin en güzel örneklerinden esinlenilerek geliştirilen Royale Serisi ve fildişi rengiyle doğallığı yansıtan Saint Laurent Serisi bulunuyor.Bir ömürlük ve şık mekanlar için Kalebodur Porselen Ahşap Serisi

Porselenin sağlamlığını, ahşabın şık görünümü ve sıcaklığı ile buluşturan Kalebodur, yaşam alanlarına sıcak ve büyüleyici bir atmosfer katıyor. İç mekanların yanı sıra dış cephelerde de kullanılabilen Kalebodur Porselen Ahşap Serisi, gerçek ahşaba uygun 45cmx90cm, 15cmx90cm ve 22.5cmx90cm ebatlarındaki seçenekleriyle dayanıklı ve modern yapılar inşa etme olanağı sağlıyor.


Penelope Serisi: Son dönemde dekorasyonda kullanılan trend renkleri alışılagelmiş boyutların dışına taşıyor. Mavi, pembe, ekru ve bordo renkli çiçeklerin süslediği Penelope Serisi’nin duvar karoları ile aynı renklerdeki yer karoları, kullanıldığı alanlarda bahar havasını yakalıyor. Farklı ebat ve tarzlardaki bordürlerin 25x75cm full dekorlarla tamamladığı seri, desenlerle yalınlığın mükemmel uyumunu yansıtıyor.
Kalebodur, modern görünümlü mekânlar yaratıyor

Uzun yıllardır seramik sektöründe adından başarılarla söz ettiren Kalebodur, UNICERA Fuarı’nda Porselen Ahşap Serisi, Luxury Marbles ve Vesta serileri ile göz dolduruyor. Porselen Ahşap: Porselenin sağlamlığını, ahşabın şık görünümü ve sıcaklığı ile harmanlayarak yaşam alanlarını farklılaştırıyor. İç mekânların yanı sıra dış cephelerde ve mekânlarda da kullanılan Porselen Ahşap Serisi, mekânlara sıcak ve büyüleyici bir atmosfer katıyor.


Vesta Serisi: Bazalt taşının doğallığını yansıtan Vesta Serisi, beyaz, krem, gri, anthracite ve mocha renkleriyle sıra dışı bir ebat olan 45x90cm boyutlarında sunuluyor. Doğal renklerin mat ve yarı cilalı görünümüyle birleştiği seri, vintage etkisini mekânlara taşıyarak, konut, bina cepheleri, alışveriş merkezleri, okullar ve ofisler için ideal bir seçenek oluşturuyor.
Kalesinterflex

Kale’nin inovatif çalışmalarıyla üretilen ve seramik teknolojisinde gelinen son noktanın en somut

göstergelerinden biri olan Kalesinterflex’in Mega Beyaz Serisi de UNICERA ziyaretçilerinin beğenisine sunuluyor. Yapı üretiminde seramik kullanımının taşındığı noktanın şık ve kullanışlı göstergelerinden olan dünyanın en büyük ve en ince seramiği Kalesinterflex Mega Beyaz UNICERA standında birlikte kullanıldığı doğal taşın şıklığına şıklık katıyor. Üstelik seramikte teknolojinin geldiği son nokta olan esnek ve bükülebilen bu ürünle; kırıp dökmeden, zamandan tasarruf ederek, her mevsim kolayca evinizi yenileyebilirsiniz.
Kale Karo Çini Koleksiyonu geçmişi günümüze taşıyor...

Kale, geçmiş yüzyılların izlerini taşıyan karo çini koleksiyonunuyla ürün gamına bir yenilik daha ekliyor. Doğal ve kültürel mirasın estetik değerlerini, modern tasarımlarla çerçeveleyerek farklı mekanlarda yaşatmayı hedefleyen Kale Karo Çini Koleksiyonu, geçmişin izini taşıyan desenlerden esinlenilerek tasarlandı. Bu geleneksel desenlerden ve Kale’nin özgün tasarımlarından oluşan ürün gamı, tüketicileri yine yıllar öncesinde olduğu gibi heyecanlandırıyor.Kale, ünlü tasarımcıların imzasını taşıyan banyo ürünlerini ziyaretçilerle buluşturuyor

Kale Grubu’nun “yapıda uyum ve kolaylık” stratejisi ve “bütünsel banyo çözümleri” ile yaşam konforunu artıran ürün ve çözümler sunan Kale markası, fuarda ünlü tasarımcıların hazırladığı banyo ürünlerine yer veriyor.

Bunların yanı sıra, Kale’nin corian malzemeden üretilen yerden ve asma, renkli ve dekorlu lavaboları, yeni armatür serileri ve aksesuarları, yere sıfır duş teknesi serisi Enjoy Walkin’i ve füme renkli duş kabinlerini da UNICERA’da görmek mümkün. Ayrıca, 2010 yılında kullanıma sunulan ve Türkiye’de su tasarrufu konusunda devrim niteliğinde olan 2.7 litrelik klozetler de UNICERA’da sergilenen ürünler arasında yerini alıyor.

Thin Koleksiyonu: İtalyan tasarımının ünlü isimleri Angeletti&Ruzza imzalı Thin Koleksiyonu ince yapısı ile her boyutta banyoya ve farklı mobilyalara rahatlıkla uyum sağlayabilen klozet ve lavabo takımlarından oluşuyor. Thin Koleksiyonu ile Kale “ulaşılabilir ve uyumlu tasarım” söyleminin bir kez daha altını çiziyor. Minimalist Thin Koleksiyonu ile tüketicilerine sunduğu klozetlerde akıllı yıkama kanalı sayesinde yüzde 55’ten fazla su tasarrufu da sağlanıyor.

Tulip ve Nuvola Serisi: Doğanın yansımalarını, geometrik oyunlarla buluşturan Kale’nin yeni vitrifiye serisi Tulip ve Nuvola; işlevsellik, tasarım ve yalınlığı bir arada sunuyor. Klasik bir zevkin modern bir biçimde harmanlandığı Nuvola lavabo, seçkin banyolar için ideal bir seçenek sunuyor. Nuvola’nın trend formu, dar alanlarda bile estetik ve fonksiyonelliği buluşturmayı başarıyor. Alışılmış vitrifiye formlarının dışında bir duruş sergileyen Tulip lavabo, yumuşak hatlarıyla sadeliği göz alıcı bir görünüme taşıyor.

Kale’den vitrifiye sanatı: Art Color Serisi

Banyolarda değişim için farklı ürün seçeneklerini portföyüne taşıyan Kale gümüşün kışkırtan güzelliği, altının

değişmeyen şıklığı ve bronzun göz dolduran ağırlığını vitrifeyelere taşıdı. Kale’nin suyla temasını benzersiz

bir deneyime çeviren bu vitrifiye serisi yine İtalyan tasarımının dokunuşlarına sahip şık ve ergonomik

yapısıyla banyolara farklı bir ruh katacak.
Banyoda huzur arayanlara: Fold Serisi

Harri Koskinen’in Kale için tasarladığı ikinci koleksiyon olan Fold Serisi’nde sadeliğin ayrıcalıklı

şıklığı banyolara taşınıyor. Minimalist ve narin çizgiler taşıyan vitrifiye ürünleriyle banyosunda huzur bulmak

isteyenlerin yeni tercihi Fold Serisi olacak.

Kale, mutfak ve banyo mobilyalarının yeni serileri yine ilk kez UNICERA’da sergileniyor

Kale, 2011 yılına özel 31 kapak modeli, 69 renk alternatifi ve 440 modül sunulan mutfak mobilyaları ile banyo mobilyalarındaki tasarım serilerini ilk kez UNICERA Fuarı’nda sergilemeye hazırlanıyor. Tek bir ürün grubunda öne plana çıkmak yerine, ürün grubunun kullanıldığı mekânda güçlü olmayı amaçlayan Kale, Harri Koskinen, Adolf Babel ve Isao Hosoe gibi tasarımcıların yarattığı serileri, banyo mobilyası, seramik ve vitrifiyenin bütünsel bir yaklaşımla tasarladığı mekânlar olarak sunuyor.Edera Serisi: Tasarımıyla yeni stilleri yansıtan ve özel üretim teknolojileriyle oluşturulan Edera Serisi, sarmaşık desenlerini estetik dokunuşlarla doğadan mutfaklara yansıtarak, mekânlara doğanın esintilerini taşıyor. Edera Serisi, çekmece içlerindeki tabaklık ve kaşıklık sistemleriyle mutfaklarda istenilen düzeni sağlıyor. Edera Serisi’nin üst dolaplarının alt tablalarında kullanılan aydınlatmalar, tezgâhın her köşesine ışık tutarak mutfaklarda çalışma kolaylığı sunuyor.

Menta ve Chervil Serisi: Menta ve Chervil Serisi Farklı kapak modelleri ve renk alternatifleri ile estetiği, ada çözümü ve iç aksesuarlarıyla pratik ve zevkli kullanım sağlıyor. Beyaz parlak lake içerisinden akan füme camlar, estetik algısını Menta modelde özgün kılarak, meşe kaplama, kendinden kulplu Chervil modelle de mutfaklara sıcaklık katıyor.

Şık metal ayakları ve zarif ayna seçenekleri ile Lazuli Serisi

Şık metal ayakları ve zarif ayna seçenekleri ile banyolarda kullanılan alışılagelmiş mobilya seçeneklerinin dışına çıkan Lazuli, kullanıcılarını banyolarda gelenekselin dışına çıkmaya davet ediyor. Dekorasyonda zerafeti arayanlar için tasarlanan Kale Lazuli Serisi, 80 cm set seçenekleri ile mekanlara farklı ambiyans çözümleri de sunuyor.Suyun güzelliğine eşlik eden banyo

mobilyası: Shale

Siyah kaplamalı dolapları ile banyoları doğal bir etki alanına çeviren Kale Shale Serisi, damla formundaki

aynası ve sensörlü ayna ışığı ile göz alıcı bir uyum sergiliyor. Shale Serisi, 160 cm ölçüsündeki kendinden

kulplu boy dolabı, geniş bir saklama alanı yaratan çekmeceleri ve 60 cm-80 cm’lik rafları ile fonksiyonel ve

size özel” bir banyo yaratmayı vaad ediyor.

Sadeliğin adı: Garnet Serisi

Sade tasarımıyla göz kamaştıran bir seriye dönüşen Garnet, 120 cm çekmece modülü, kare alt dolabı ve aynası ile müthiş bir uyum yaratıyor. Çekmece iç bölümleri sayesinde stoklama alanları yaratan seri, Kale Tulip lavabo ile de modern mekanlar oluşturuyor. Garnet ile beyazın şıklığı en iyi şekilde gözler önüne seriliyor.Kale, yeni ürünü Kaleguard ile yaşam alanlarını tam koruma altına alıyor

UNICERA Fuarı’nda yerini alan Kaleguard, iç ve dış mekânlarda rahatlıkla uygulanabilen, kolay temizlenebilen ve çevre dostu bir ürün. Kaleguard, antibakteriyel, fotokatalitik (kendi kendini temizleme), su ve yağ iticilik ile anti-grafiti gibi temel özellikleriyle ön plana çıkıyor.

Seramiğin kullanıldığı mekânlarda uygulandığında bakteri oluşumunu engelleyen Kaleguard, yüzeyde oluşan bakterileri de yok ediyor. Bu işlemi yüzeyden herhangi bir madde ayrılmadan yapan Kaleguard, insan sağlığına zarar vermiyor. Bu sayede, hastane, okul, otel, havuz çevresi, ıslak mekânlar (banyo, mutfak) gibi hijyenin gerekli olduğu ortamlarda da kullanılarak bakteri oluşumunu engelliyor. Antibakteriyel özelliği sayesinde Kaleguard’ın konut içi kullanımlarında da ön plana çıkması bekleniyor.

Fotokatalitik olması nedeniyle, zamanla oluşan is, su lekesi, mantar, küf ve egzoz gazı gibi kirletici maddelerin yüzeylerde tutunmasını de engelleyen Kaleguard, UV ışınlarıyla etkileşime girerek yüzeylerin üzerine gelen kirleri parçalayarak lekelerin giderilmesini sağlıyor. Çevreci özellikleriyle de dikkat çeken Kaleguard, baca dumanı, egzoz gazı gibi çevre kirliliğine ve lekeye neden olan unsurları yakarak doğal bileşenler olan karbondioksit ve su olarak geri kazandırıyor.

Su ve yağ iticilik ile anti-grafiti özellikleri sayesinde de bakteri ve kirin oluştuğu ıslak zeminlerde suyun yüzeyde birikmemesine ve yüzeyde oluşan su lekelerinin kolayca temizlenmesini sağlıyor. Ayrıca, yağ iticiliği ile mutfakta oluşan yiyecek kirlerinin kolayca temizlenmesine, anti-grafiti özelliğiyle de dış mekânlarda grafiti ve benzeri kirleticilerle oluşan lekelerin yüzeyden silinmesine olanak veriyor.

Her türlü yüzeyde uygulanabilen Kaleguard, ayrıca metro, genel mahal tuvaletleri vb. kamu alanlarında da kullanılabiliyor.


Kataloq: content

Yüklə 33,97 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə