İnsanlar arasındaki saygı ve sevgi toplum barışını sağlar. İnsanlar bir-birlerine saygı duyarsa birbirlerinin haklarını gözetir. Toplumu oluşturan bireylerin birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar. O toplum gelişir ve ilerlerYüklə 516 b.
tarix20.12.2017
ölçüsü516 b.video

 • videoİnsanlar arasındaki saygı ve sevgi toplum barışını sağlar. İnsanlar bir-birlerine saygı duyarsa birbirlerinin haklarını gözetir. Toplumu oluşturan bireylerin birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar. O toplum gelişir ve ilerler.

 • İnsanlar arasındaki saygı ve sevgi toplum barışını sağlar. İnsanlar bir-birlerine saygı duyarsa birbirlerinin haklarını gözetir. Toplumu oluşturan bireylerin birbirleriyle uyum içinde yaşamasını sağlar. O toplum gelişir ve ilerler.Saygı tek başına yeterli değildir. Saygının yanında insanlar birbirine sevgi de duymalıdır. Sevgi insanların yardım duygusunu ön plana çıkarır. Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğunda, bütün toplum o kişiye yardım eder. O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır.

 • Saygı tek başına yeterli değildir. Saygının yanında insanlar birbirine sevgi de duymalıdır. Sevgi insanların yardım duygusunu ön plana çıkarır. Bu sayede birinin bir sıkıntısı olduğunda, bütün toplum o kişiye yardım eder. O kişinin acısını paylaşır ve sıkıntısını azaltır.

 • videoAslında saygı ve sevgi farklı unsurlardır. Fakat biri olmadan diğeri işe yaramaz. Her ikisinin bir arada bulunduğu toplumların yaşam süresi uzun olur. Bu toplumlarda kolay kolay kargaşa çıkmaz. Aksi olursa toplum çöker.

 • Aslında saygı ve sevgi farklı unsurlardır. Fakat biri olmadan diğeri işe yaramaz. Her ikisinin bir arada bulunduğu toplumların yaşam süresi uzun olur. Bu toplumlarda kolay kolay kargaşa çıkmaz. Aksi olursa toplum çöker.Kendimize başkalarından sevgi ve saygı gösterilmesini bekliyorsak, biz de onlara, beklentimiz doğrultusunda saygı ve sevgi göstermeliyiz.

 • Kendimize başkalarından sevgi ve saygı gösterilmesini bekliyorsak, biz de onlara, beklentimiz doğrultusunda saygı ve sevgi göstermeliyiz.Anne ve babaya sevgi ve saygı duymak dinimizde övülmüş, önerilmiş-tir. Çocuklar, anne ve babanın haklarını ödeyemezler.

 • Anne ve babaya sevgi ve saygı duymak dinimizde övülmüş, önerilmiş-tir. Çocuklar, anne ve babanın haklarını ödeyemezler.

 • Peygamberimiz “Cennet annelerin ayakları altındadır,” diyerek, anne sevgisinin önemini vurgulamıştır.Şanlı tarihimizde milliyeti ve inancı farklı olan birçok toplum, Türk hakimiyetinde yaşamayı tercih etmiştir. Bu konuda en güzel ilkeyi 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' diye söyleyen Atatürk koymuştur. Bizler bu yüce milletin torunlarıyız. Sevgi ve saygı da hiç kimseye ayrım yapmayız.

 • Şanlı tarihimizde milliyeti ve inancı farklı olan birçok toplum, Türk hakimiyetinde yaşamayı tercih etmiştir. Bu konuda en güzel ilkeyi 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' diye söyleyen Atatürk koymuştur. Bizler bu yüce milletin torunlarıyız. Sevgi ve saygı da hiç kimseye ayrım yapmayız.“Yaratılanı severiz, Yaratan'dan ötürü” diyen Yunus Emre'nin torunları olarak, Dünya’da savaşların, düşmanlıkların bitmesini, sevgi, saygı ve dostluğun hakim olmasını arzu ederiz

 • “Yaratılanı severiz, Yaratan'dan ötürü” diyen Yunus Emre'nin torunları olarak, Dünya’da savaşların, düşmanlıkların bitmesini, sevgi, saygı ve dostluğun hakim olmasını arzu ederiz

Oğul ! Ananı, Atanı say ! Bereket büyüklerle beraberdir. (Osman Gazi)

 • Oğul ! Ananı, Atanı say ! Bereket büyüklerle beraberdir. (Osman Gazi)Ana babanı sayarsan, oğlundan da saygı görürsün.

 • Ana babanı sayarsan, oğlundan da saygı görürsün.Büyüklere saygı hem dini hem de insani bir görevdir.

 • Büyüklere saygı hem dini hem de insani bir görevdir.İnsanların birbirleriyle iyi geçinmesini sağlayan aralarındaki saygı ve sevgi bağıdır.

 • İnsanların birbirleriyle iyi geçinmesini sağlayan aralarındaki saygı ve sevgi bağıdır.Saygı ve sevgi büyüklerle küçükler arasındaki uçurumu yok eden bir köprüdür.

 • Saygı ve sevgi büyüklerle küçükler arasındaki uçurumu yok eden bir köprüdür.Öğretmen ile öğrenci arasındaki say ve sevgi koşulsuzdur..

 • Öğretmen ile öğrenci arasındaki say ve sevgi koşulsuzdur..

Kataloq: 569
569 -> Universitatea din bucuresti, facultatea de litere departamentul de comunicare si relatii publice lucrare de licenta
569 -> Estatutos cooperativa sector centro
569 -> Chairman of Board of Studies in Mathematics
569 -> Doğru sözlülük; iyiliğe, iyilik de cennete götürür… Yalan; kötülüğe kötülük de cehenneme götürür.
569 -> A. Aşağıdaki açık uçlu soruları cevaplayınız. Peygamberimizin doğduğu çevrede dinî hayat nasıldı? Anlatınız.(5 puan)
569 -> Eğlenmek isteyen de öğrenmek isteyen de merkezleri dolduruyor
569 -> ÖRGÜN ÖĞretiM ÖĞrencileri İÇİn merkezî yerleşTİrme puanina göre yatay geçİŞ uygulama ve ders transfer esaslari
569 -> Contracting history chronology by Year 1997
569 -> Jumlah penduduk Indonesia berdasarkan sensus tahun 2000 sebesar 206. 264. 596 jiwa, lebih dari 50% di antaranya perempuan

Yüklə 516 b.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə