İspanya Endülüs Turu (4 Gece 5 Gün) 04 – 08 Kasım 2015 4* Otellerde Yarım Pansiyon KonaklamaYüklə 24,27 Kb.
tarix11.09.2018
ölçüsü24,27 Kb.
İspanya Endülüs Turu (4 Gece 5 Gün)

04 – 08 Kasım 2015

4* Otellerde Yarım Pansiyon Konaklama

TÜRK HAVAYOLLARI İLE ATATÜRK HAVALİMANIN’DAN TARİFELİ UÇUŞ

MALAGA / MADRİD / TOLEDO /CORDOBA / SEVİLLA / GRANADA
1.GÜN:İSTANBUL-MALAGA-GRANADA
Atatürk Dış Terminalinde THY kontuarında sabah saat 07.40’da buluşma. Türk Havayollarının TK 1305 tarifeli uçağı ile saat 09.40’da Malaga’ya uçuş (4 saat 30 dakikalık uçuş) 13.05’de varış. Ardından Malaga turumuza başlıyoruz. Malaga şehir turumuza ilk olarak Alcazaba eski şehri geziyoruz sonrasında Malaga katedrali ve çevresi, Callemarqudes de larios caddesi Botanik bahçeleri, Eski Malaga sokakları, Plaza de Toros (Boğa güreşi alanı) ve Malaga sahili ardından Granada’ya hareket. (Malaga- Granada 125 km 1 saat 45 dakika) Granada’ya vardıktan sonra akşam yemeğimizi Türk Restaurantta alıyoruz. (Izgara çeşitleri, salata, 1 adet alkolsüz içecek. Konaklama otelimizde.
2.GÜN:GRANADA
Saat 07.30-08.30 arası sabah kahvaltısından sonra 09.00 hareket Granada şehir turumuza meşhur El-Hamra sarayı gezisi ile başlıyoruz. 4 saat sürecek saray turumuzun ardından eski Granada sokakları Fas çarşıları Endülüs’den geriye kalan Kervansaray, Katetral, Tarihi dokusunu günümüze kadar korumuş El Beyzin mahallesi, göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizde İspanyol Restaurata alacağımız İspanya’ya özgü meşhur Pealla (bulgur pilavı içerisinde deniz veya et mahsulleriyle yapılan yöresel İspanyol yemeği) yemeğimizin ardından konaklama otelimizde.
3.GÜN: GRANADA -SEVİLLA

Saat 07.00-08.00 arası sabah kahvaltısından sonra 08.30’da Otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma Sevilla şehrine hareket (Granada-Sevilla 250 km 2 saat 30 dakika) Şehir turumuzda Plaza de Espanya, Maria Luisa Parkı, Sevilla Ulu Cami iken kiliseye çevrilerek yüzyıllar boyu süren ilavelerle bugün İspanya'nın en büyük katedrali haline gelen, avlu müştemilatı ise hala ayakta olan Sevilla Katedrali'ni ve caminin minaresi iken çan kulesi yapılan Giralda minaresi göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeğimizde Atlas Okyanusuna Has Lezzeti ile Balık Salata Meşrubat var. Yemeğimizin ardından konaklama otelimizde.


4.GÜN: SEVİLLA-CORDOBA-TOLEDO

Saat 07.00-08.00 arası sabah kahvaltısından sonra 08.00 Otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma. Endülüs tarihinin önemli bir şehri ve eski Endülüs başkenti olan Cordoba'ya doğru hareket ediyoruz. (Sevilla-Cordoba 145 km 2 saat) Cordoba’ya ulaşıldıktan sonra gezimize Roma köprüsü, Vadi Elkebir (Guadalkavir) ırmağı ve roma kapısından Cordoba eski şehre giriş. Emevilerden geriye kalan 850 sütunlu İslam Mimarisinin ana eserlerinden biri olan ancak Endülüs'ün düşmesinden sonra bir bölümü katedrale çevrilen ama hala ihtişamını koruyan Kurtuba Ulu Camii, Roger Garodi müzesi (Casa Endülüs), Musevi mahallesi ve Endülüs Mimarisi ile inşa edilen Cordoba Sinegogu Eski Cordoba sokaklarında meşhur Endülüslü amirlere ait heykeller, Şehir surlarından günümüze ulaşan kısımları gördükten sonra Vadi Elkebir ırmağı kenarında bulunan eski kütüphaneler sonrası serbest zaman sonrasında 18.00 akşam yemeği ardından 19.30’da Toledo’ya hareket. Akşam yemeğimizde Pizza Meşrubat ve Tatlı var. (Sevilla-Toledo 340 km 3 saat) 22.30 ‘da otelimize yerleşme ve yoğun geçen bir gün sonunda dinlenme.


5.GÜN: TOLEDO-MADRİD-İSTANBUL

Saat 07.30-08.30 arası sabah kahvaltısından sonra 08.30 Otelden eşyalarımız ile birlikte ayrılma sonrası Unesco tarafından korunmaya alınmış dünyanın en güzel Tarihi Ortaçağ Kentlerinden Toledo’da görülecek yerler arasında Eski Camii kalıntılarının üzerine kurulmuş olan Toledo Katedrali, tarihi Toledo sokakları ve Toledo ile özdeşleşmiş Ünlü ressam El Greco’nun birçok eseri bulunmaktadır. Tur sonunda Madrid’e hareket (Toledo-Madrid arası 90 km 1 saat) Madrid turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında sırasıyla; Gran Via caddesi, Plaza de İspanya, Don Kişotanıtı, Pramitler, Real Kraliyetsarayı (dışardan), Madrid Ulu cami kalıntıları, Plaza Mayor meydanı, Puerto del Sol meydanı (burada 1 saat serbest zaman) sonrasında otobüs ile şehir turu Paseyo de la Castellana caddesi, Sibele sanıtı, Real Madrid stadını (dışardan) gördükten sonra 20.00-21.00 arası Akşam yemeği 21.00 Havalimanı’na hareket.21.30 Madrid havaalanına geliş, Türk Havayolları TK 1358 tarifeli uçağı ile saat 23.55’de İstanbul’a uçuş.MADRİD / İSTANBUL 09 KASIM PAZARTESİ 3 saat 50 dakikalık uçuş sonrasında 04.45’de İstanbul Atatürk Havaalanına varış.


HİZMET DETAYLARI

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 • THY ile İstanbul>Malaga/Madrid>İstanbul Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti Ücreti

 • Programda belirtilen gezi ve ziyaretler

 • Havalimanı karşılama ve gidiş & dönüş transferleri

 • 4* otellerde 4 Gece konaklama

 • Sabah kahvaltıları

 • Akşam yemekleri

 • Tur boyunca kullanılacak lüks otobüs ve profesyonel şoförlük hizmeti

 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

 • Havalimanı ve Güvenlik vergileri

 • Yerel rehber hizmeti

 • Granada El Hamra- Cordoba Ulu Camii-Toledo Katedrali giriş ücretleri
Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

 • Şahsi harcamalar ve Otel Ekstraları

 • Öğle yemekleri

 • Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

 • Vize ücreti 120 € (Yeşil pasaporta vize istenmemektedir.)

 • Zorunlu Sigorta Ücreti 10 € (Yeşil pasaport için isteğe bağlı)

 • Ücrete dahil olarak belirtilmeyen tüm harcamalar

 • Diğer müze ve eğlence yerleri giriş ücretleri (Sevilla Al Cazar Sarayı Girişi)

Mutlaka Okuyunuz

Turumuzla İlgili Önemli Notlar;

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Rehberimiz acentamızın onayı ile programda değişiklik yapma ve hava durumuna ve/veya mücbir sebebe bağlı olarak gezi noktalarında bulunan bazı yerleri iptal etme hakkına sahiptir. Turumuza katıla tüm misafirlerimiz bunu kabul etmiş sayılır.
Gezimiz, minimum 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi gezi hareket tarihinden 5 gün öncesidir ve acenteniz tarafından iletilecektir. Yurt dışı turlarımızda %35 ön ödeme ile rezervasyon alınabilmektedir.
Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
Tur programında ki oteller tahmini otel listesidir. Bölge müsaitliğine göre aynı standartlarda başka otellerde kalınabilir. 3 kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilmektedir. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup, 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimleri sadece 2 yetişkin yanında konaklayan çocuklar için geçerlidir. Otellerde sunulan kontinental kahvaltı tereyağı, reçel veya bal, ekmek, çay veya kahve ile meyve suyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.
Orta Avrupa turlarında misafirlerimizin seyahat sigortalarını yanlarında bulundurma zorunluluğu vardır. Seyahat sigortalarını yanlarında bulundurmayan misafirlerimize ilgili ülke polisi tarafından kişibaşı 200 CZK ile 4000 CZK arasında cezalar verilebilmektedir. Seyahat sigortasını yanında bulundurmadığı için ilgili ceza ile karşılaşılması durumunda sorumluluk misafirlerimize aittir.
Pegasus ve Türk Hava Yolları uçuşlarında her kişinin 1 bagaj ve 20 kilo hakkı vardır. 20 kiloyu geçen bagajlar için ücret farkı ödenmesi gerekmektedir. Airarabia Havayollarında sadece 10 kilo el bagajı hakkınız bulunmaktadır. (Harici bagaj için ekstra ücret talep edilmektedir.) Eşli - çocuklu dahi olsa 20 kilo sınırı aşılamamakta ve fark ödenmesi gerekmektedir. Bu sebeple her kişi için 1 bagaj tavsiye edilir. El bagajları maksimum 7 kilo olmalıdır.
Vize ile ilgili önemli notlar;

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden veya www.vizebilgi.com’dan temin edebileceğiniz “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. Pasaportlara vize uygulanması için karşılıklı 2 boş sayfa zorunludur. Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.


HÜNKAR TURİZM SEYAHAT ACENTASI

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI:999€ / TEK KİŞİLİK ODA:1149€ / 2-12 YAŞ ÇOCUK:900€ / 0-2 YAŞ BEBEK:90€


Yüklə 24,27 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə