İsrail turu haifo (1), Tiberya (1), Kudüs (3) 5. 04 – 30. 04. 2017 Gece / GünYüklə 47,92 Kb.
tarix30.12.2018
ölçüsü47,92 Kb.
#88288

İSRAİL TURU

Haifo (1), Tiberya (1), Kudüs (3)

25.04 – 30.04.2017
5 Gece / 6 Gün


Gidiş

Dönüş

Tarihler

Günler

İstanbul – Tel Aviv

Tel Aviv - İstanbul

İstanbul – Tel Aviv

Tel Aviv - İstanbul

25 Nisan

30 Nisan

Salı - Pazar

11:05 – 13:20

21:45 – 00:05+1

1. Gün: İSTANBUL – TEL AVİV – YAFA - HAİFA // 25 Nisan 2017 Salı

Turumuz vermiş olduğunuz adresinize gelecek olan şoförünüzün sizi evinizden alması ile başlıyor. Saat 08.00’da Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde kurulacak olan Gazella Turizm kontuarında buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 794 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.05’de Tel Aviv’e doğru hareket ediyoruz. Tel Aviv’e varışımız ile bizi bekleyen özel otobüsümü ile Hayfa’ya doğru hareket ediyoruz. Bulvarlar ve sahil boyunca devam ediyor ve Eski Yafa’ya gidiyor ve tarihi Yafa sokaklarında yürüyüş turu yapıyoruz. Abdülhamid Saat Kulesi, Valilik sarayı, tarihi liman, çarşı, eski evleri görüyor ardından öğlen yemeği lokal bir restoranda alıyoruz. Gezilerimiz sonrası Hayfa’ya dogru yöneliyoruz. Haifa'daki kisa panoramik turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Aksam yemeği ve konaklama Hayfa’daki otelimizde.


2. Gün: HAİFA – AKKA – SAFED – TIBERYA // 26 Nisan 2017 Çarşamba

Kahvaltının ardından saat otelden hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuktan sonra Carmelite Manasıtırı’na geliyoruz. Ziyaretten sonra Bahaî dininin merkezi ve Bahaî Tapınağı’nı ve bahçelerini ziyaret ediyoruz. Ardindan Haifa'dan ayriliyor ve yaklaşık yarım saatlik bir yolculuğun ardından tarihi liman şehri Akka’ya varıyoruz. Akka'da gerçekleştireceğimiz yürüyüş turumuzda birçok Osmanlı eserini görme fırsatı yakalayacağız. El Cezir Camii, Osmanlı Kalesi, Han El Umdan’ı görüyoruz. Ziyaretlerimizden sonra Akka’dan ayrılıyor ve Yahudi mistisizmi Kabala’nın merkezi Safed’e geliyoruz. Burada Sinagoglar mahallesinde Ha’Ari Eşkinaz Sinagogu ve Caro Sefarad Sinagogu’nu ziyaret ediyor, ardından Sanatçılar Çarşısı’nda öğle yemeği için mola veriyoruz. Safed ziyaretimizden sonra Tiberya şehrine doğru hareket ediyoruz . Konaklama ve akşam yemeği Tiberya'daki otelimizde.


3.GÜN: TİBERİAS – CAPPERNAUM – NAZARETH – KUDÜS // 27 Nisan 2017 Perşembe

Kahvaltının ardından otelimizden hareket ediyoruz. Hz.İsa’nın peygamberliğinin başladığı ve ilk mucizelerinin yaşandığı Cappernaum’a geliyor ve burada bulunan Sinagog ve Petrus’un Evi’ni ziyaret ediyoruz. İsa’nın on iki havarisi ile ilk kez bir araya geldiği tepeye çıkıyor ve gölün en güzel manzarasının göründüğü “Mutluluk Tepesi” gidiyoruz. Ziyaretlerimize İsa Peygamberin yapmış olduğu ilk mucize KANA kasabası ile devam ediyoruz. İsa Peygamberin bir düğün esnasında suyu şaraba çevirdiği yerde yapılan kiliseyi ziyaret ediyor ve ardından Hz.İsa’nın annesi Meryem Ana’nın doğum yeri Nazareth’e geliyoruz. Meryem Ana’nın Cebrail ile karşılaştığı su kuyusunun üstünde inşa edilen Meryem Ana Ortodoks Kilisesi’ni ve yaşadığı evin üstüne inşa edilen Orta Doğunun en büyük Kilisesi olan Müjde Kilisesini ziyaret ediyoruz . Öğle yemeğimizi lokal bir restorandan aldıktan Nasıra’dan ayrılıyor ve Kudüs’e doğru hareket ediyoruz. İki saatlik bir yolculuk sonrası Kudüs’e varıyoruz. Otelimize giriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kudüs’teki otelimizde.


4. Gün: KUDÜS // 28 Nisan 2017 Cuma

Kahvaltının ardından otelden hareket ediyoruz. Turumuza Davud Kulesi ile başlıyoruz. Bu müzede Kudüs’ün 3000 yıllık tarihçesini kronolojik olarak takip ediyoruz. Kısa bir yolculuk sonrası, şehrin en önemli tepesi olan ve dünyanın en büyük Yahudi mezarlığının yer aldığı Zeytin Dağı’ndan, Kudüs’ün en etkileyici manzaralarını görüyoruz.  Fotoğraf molasının ardından Zeytin Dağı’ndan Yahudi Mezarlığı’nı gördükten sonra Getsemane vadisine gidiyoruz. İsa’nın Kudüs için gözyaşı döktüğü yerde kurulan Dominus Flavius Kilisesi’ni ve İsa’nın, havarisi Yahuda İskoryat tarafından ele verildiği Getsemeni’de iki bin yıllık zeytin ağaçlarını ve “Tüm Milletler Kilisesi”ni ziyaret ediyoruz. Meryem Ana’nın mezarının bulunduğu Meryem Kilisesi’ni ziyaretin ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın inşa ettiği surların giriş kapılarından birinden Eski Kudüs’e ayak basıyor ve Kudüs’te yürüyüş turumuza başlıyoruz.  Ermeni Mahallesi’nden geçiyor ve Cardo Caddesi’ne geliyoruz. Yahudi Mahallesi’nin Sokak aralarından geçerek Batı Duvarı olarak da bilinen Ağlama Duvarı’na geliyor ve Duvarda ibadet eden Yahudileri izliyoruz. Duvarı gördükten sonra Müslüman Mahallesi’ne geçiyor ve Kuran’da yazıldığı üzere Muhammed’in Mirac’a yükseldiği yer olan Kubbet’ül Sahra ve Mescid-i Aksa’nın da yer aldığı “Harem Ül Şerif”i ziyaret ediyoruz.  Hz. İsa’nın yargılanmasından çarmıha gerildiği tepe Golgota’ya kadar “Çile Yolu” olarak bilinen "Via Dolorosa" boyunca ilerliyor ve istasyonların sonunda bulunan “Göğe Yükseliş” Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardindan İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen altı buçuk milyon Yahudi’nin anısı için inşa edilen Yad Vaşem – Soykırım Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi turlarımız esnasında alacağız. Turumuzun ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


5. Gün: KUDÜS – ÖLÜ DENİZ - MASADA – KUDÜS // 29 Nisan 2017 Cumartesi

Kahvaltının ardından otelimizden özel otobüsümüz ile hareket ediyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra deniz seviyesinin 400 metre altında bulunan ve dünyanın en alçak yeri olan Lut Gölü (Ölü Deniz) bölgesine varıyoruz ve burayı yakından görme fırsatımız olacak, sonrasında bir saatlik bir yolculuktan sonra Yahudilik tarihinin en önemli olaylarının yaşandığı, Masada’ya geliyoruz. Teleferikle bu etkileyici yere çıkıyoruz ve burada yapacağımız yürüyüş turundan sonra yine teleferikle dönüyor, ardından otobüsümüze biniyor ve yarım saatlik yolculuk sonrası Ölü denizde özel bir plajda bu muazzam göle girme fırsatını buluyoruz ve Ölü Deniz’in gençleştirdiği düşünülen çamurların keyfini çıkarabiliyor ve suya batmadan su üstünde durma keyfini yaşayabiliyoruz. Molanın ardından bir saatlik bir yolculuk yapıyor ve Kudüs’e geri geliyoruz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında lokal bir restoranda alacağız. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alıyoruz. Geceleme Kudüs’teki otelimizde.


6.GÜN: KUDÜS – TEL AVİV - İSTANBUL // 30 Nisan 2017 Cumartesi

Kahvaltının ardından otelimizden özel özel otobüsümüz ile hareket ediyoruz ve Filistin Devleti toprakları içinde yer alan Bethlehem’e gidiyoruz. İsa’nın doğduğu mağaranın da bulunduğu Kutsal Doğum Kilisesi’ni ve Azize Katerina Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerin sonra bir Öğle yemeği yemeğimizi aldıktan sonra Bethlehem'den ayrılıyor ve . Tev Aviv'e doğru hareket ediyoruz. Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; 1930 senesinden itibaren Modern Akım etkisi ile yapılan Bauhaus mimarisi evleri , Neve Tzedek Mahallesi, Rotschild Bulvarı’nı görüyoruz. İsrail’in en büyük meydanı olan Rabin Meydanında duruyor, fotoğraf molası veriyoruz. Bu meydan adını burada 1995 yılında öldürülen İsrail başbakanı Izak Rabin’den almaktadır. Turumuzun bitiminde havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz ve bilet, pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait TK 789 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.


7.GÜN: İSTANBUL // 01 Mayıs 2017 Pazar

Yerel saat ile 00.05’te İstanbul’a varıyoruz ve turumuz daha önce vermiş olduğunuz adresinize gerçekleştirilecek olan alan – eviniz transferiniz ile turumuz son bulacaktır.


NİSAN İSRAİL


2/3 Kişilik Odada Kişi başı Paket Fiyat

Single Oda Farkı


Bay View Hotel – Haifa

http://www.h-i.co.il/hotels/bay-view-haifa/


Leonardo Hotel – TIBERIAS

www.fattal.co.il


Jerusalem Gold Hotel - JERUSALEM

www.jerusalemgold.com

com


1690 USD

400 USD

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler

 1. Türk Havayolları ile gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti,

 2. Haifa’da 1 gece yarım pansiyon konaklama,

 3. Tiberias 1 gece yarım pansiyon konaklama,

 4. Kudüs 2 gece yarım pansiyon konaklama,

 5. Kudüs 1 gece otel dışında akşam yemekli konaklama,

 6. Özel araçlar ile programda belirtilen tüm turlar,

 7. Turlar esnasında alınacak öğle yemekleri,

 8. Yurtdışı çıkış harcı,

 9. Seyahat sigortası,

 10. Ücretsiz kişiye öze eviniz – alan – eviniz transferi de dahil tüm transferler,

 11. Gazella Turizm profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti,


Fiyata Dâhil Olmayan Hizmetler

 1. Programda belirtilmeyen yemekler,

 2. Programda belirtilen yemekler sırasında alınacak içecekler,

 3. Fazla Bagaj ücreti,

 4. Kişisel harcamalar,


TURUN ARTILARI

 • Dünyanın en eski liman kentlerinden olan Yafa şehrini göreceğiz.

 • Dünyanın en alcak noktası olan ve deniz seviyesinden 400 m aşağıda bulunan Lut Kavminin yok olduğu, Sodom ve Gomore şehirlerinin altında kaldığı Lut Gölü / Ölü Deniz bölgesini ziyaret.

 • İkinci Dünya Savaşı sırasında katledilen 6 milyon Yahudi’nin anısına yapılan Yad Vashem - Soykırım Müzesini göreceğiz.

 • Yahudilerce kutsal Ağlama (Batı) Duvarı ziyareti.

 • Kuran'da yazıldığı üzere Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra.

 • Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu.

 • Roma / Herod Krallığı egemenliğindeki Yahudilerin Romalılara karşı direndikleri ve topluca intihar ettikleri Masada Tepesi ziyareti.SIKÇA SORULAN SORULARSağk

İsrail’e girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağını sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.Vize Bilgileri

İsrail , Türk vatandaşlarına vize uygulamaktadır. Dilerseniz ücreti karşılığında Gazella Turizm tarafından temin edilebilir . Yeşil Pasaportlu misafirlerimiz vize almasına gerek yoktur. Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail’e giriş-çıkış damgalarıyla seyahat eden yabancıların İran, Kuveyt, Libya, Lübnan, Suriye, Sudan, Suudi Arabistan ve Yemen’e girmelerine izin verilmemektedir. Ancak  İsrail’in Büyükelçiliklerine veya Başkonsolosluklarına vize müracaatında bulunanlara talep etmeleri halinde İsrail vizesi pasaporttan ayrı bir kağıda uygulanabilmektedir.Uçuş Süreleri

Tel Aviv ile İstanbul Arası yolculuk 1 saat 45 dakika sürmektedir.

Para Birimi

İsrail’in para birimi Şekel’dir. Ülkeye Dolar veya Euro getirilip İsrail Şekel’i ile değişim yapılmalıdır.Saat Dilimi


Türkiye ile saat farkı bulunmamaktadır.Telefon Kullanı

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Camii ziyaretlerimiz için bayan misafirlerimizin yanında eşarp bulundurması gerekmektedir.Yemek Kültürü

İsrail Mutfağı'nda  Avrupa, Balkan. Doğu, Türk hatta Yemen Mutfağı'nın bile etkileri görülmektedir. Kendi kültürünün mutfak karakterini de koruyan İsrail Mutfağı et ve sebzeye dayalı bir mutfaktır. Falafel ve Humus İsrail denince akla gelen ilk favori yemeklerdendir.

Elektrik

Türkiye ile elektrik ve fiş uyumları aynıdır. Elektrik 220 volttur ve ikili prizler kullanılmaktadır.Alışveriş

Bölgeye özgü hediyelik eşyalar ve Ölü Deniz minerallerini içeren özel formüllü kremlerden satın alabilirsiniz. Alışveriş merkezlerinde birçok ünlü markanın mağazaları da bulunmaktadır.Kataloq: yukleme -> tur -> dosya
dosya -> Kurban bayrami özel fas casablanca(1), marakeş(3) TÜrk hava yollari tarifeli seferi İLE
dosya -> Meksika – cancun mexico City(3), Cancun (4) air france tarifeli seferleri İle 7 Eylül – Ekim 2017
dosya -> Oceania insignia ile akdeniZ & endüLÜS 23 mayis 2017 / gece & 10 GÜN
dosya -> Kurban bayrami özel !! BÜYÜk güney amerika turu
dosya -> Türk hava yollari tarifeli seferi İle 25 Haziran – 02 Temmuz 2017
dosya -> Deluxe amalyra nehir gemiSİ İle pariS, normandiya ve seine nehri 6 Nİsan 2017 / gece & GÜN
dosya -> 6 oceania marina ile benzersiz tahiTİ 01 Şubat 2018 / 15 gece & 16 GÜN
dosya -> Noel pazarlari alsace turu – aralik 2017 GÜN İstanbul – basel –mulhouse colmar
dosya -> 6 oceania marina ile üZÜm bağlari, Şatolar & Şarap rotasi 24 eylüL 2017 / 12 gece & 13 GÜN
dosya -> 2 haziran 2017 / gece & GÜN “Şeker bayrami”

Yüklə 47,92 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə