İZMİr ticaret odasi 68. İNŞaat alt yapi müteahhitler meslek komitesiYüklə 7,29 Kb.
tarix15.01.2019
ölçüsü7,29 Kb.

ito11.jpg
İZMİR TİCARET ODASI 68. İNŞAAT ALT YAPI MÜTEAHHİTLER MESLEK KOMİTESİ
68. İNŞAAT ALT YAPI MÜTEAHHİTLER MESLEK KOMİTESİ OLARAK DSİ BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ, KARAYOLLARI BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ VE İZBETON A.Ş.’Yİ ZİYARET ETTİK.
68. İnşaat Alt Yapı Müteahhitler Meslek Komitesi, mesleki faaliyetler ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak amacıyla DSİ, Karayolları, TCDD Bölge Müdürlükleri ile İZBETON, İZSU gibi üyelerimizin bağlantıda olduğu kurumlara ziyaret organizasyonu düzenlenmesi yönünde karar almıştır.
Komite üyelerimiz 19.09.2018 tarihinde Karayolları 2. Bölge Müdürü Sayın Zeki ALİYAZICIOĞLU, 17.09.2018 tarihinde DSİ 2. Bölge Müdürü Sayın Ali Fuat EKER, 08.10.2018 tarihinde ise İZBETON Genel Müdürü Sayın Hüseyin SEZER’i ziyaret etmiştir.
Ziyaretlerde üyelerimiz tarafından; 68. Meslek Komitesi’nin faaliyetleri ile sektörün önemli sorunları olarak İzmir’de hafriyat döküm sahalarının yetersiz kalması, sektörde kalifiye eleman (vinç operatörü vb) bulunamaması ve kamu kurumlarının yüksek keşif bedelli ihalelerine İzmir firmalarının girememesi ifade edilmiştir.
Ziyaret edilen kurumlar ihaleler konusunda farklı çalışmalar olduğunu, bazı ihalelerin bütün olarak çıkılması gerektiğini vurgulamış bununla birlikte ellerinden geleni yapacaklarını da dile getirmişlerdir.
İZBETON Genel Müdürü, özellikle iş makinası operatörü konusunda eğitim süresi, içeriği ve eğitim alacak kişi sayısının bildirilmesi halinde her türlü desteği vereceklerini belirtmiştir.
Konuyla ilgili çalışmalar takip edilmektedir.

RAPOR KÜNYESİ

Meslek Grubu:

68. İnşaat Alt Yapı Müteahhitler Meslek Grubu

Komite Karar Tarih - Sayısı:

27 Ağustos 2018 - 4

Hazırlayan Birim(ler):

Araştırma, Girişimcilik ve Meslekleri Geliştirme Müdürlüğü

Hazırlayan(lar):

Hande Uzunoğlu (Uzman)

Kontrol ve Onay:

Birol Efe (Müdür)

Rapor Tarihi:

12.11.2018

Güncelleme Tarihi:

-


Yüklə 7,29 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə