Kasim, 2015 ayi iÇERİSİnde, İZMİr ticaret odasi’nca mobilya sektöRÜnde cezayiR’den alim heyeti organizasyonu hizmeti alimiYüklə 56,38 Kb.
tarix15.01.2018
ölçüsü56,38 Kb.
növüYazı
04.08.2015

B-21


Sayın İlgili,
Aşağıda teknik ve idari şartnamesi verilen “KASIM, 2015 AYI İÇERİSİNDE, İZMİR TİCARET ODASI’NCA MOBİLYA SEKTÖRÜNDE CEZAYİR’DEN ALIM HEYETİ ORGANİZASYONU HİZMETİ ALIMI” işi için fiyat teklifinizi ve ön yeterlilik belgelerinizi, üzerine İzmir Ticaret Odasına yazılı kapalı zarfla 17.08.2015 tarihinde saat 17.00’a kadar İzmir Ticaret Odası İdari İşler ve Satın Alma Müdürlüğü’ne iletmenizi rica ederiz.

Saygılarımızla,


KASIM, 2015 AYI İÇERİSİNDE, İZMİR TİCARET ODASI’NCA MOBİLYA SEKTÖRÜNDE CEZAYİR’DEN ALIM HEYETİ ORGANİZASYONU HİZMETİ ALIMI İŞİ TEKNİK VE İDARİ ŞARTNAMESİ


TEKLİF SAHİBİNİN;
ADI SOYADI / TİCARİ UNVANI
TEBLİGATA ESAS AÇIK ADRESİ
BAĞLI OLDUĞU VERGİ DAİRESİ VE VERGİ NO.
TELEFON VE FAKS NUMARASI
ELEKTRONİK POSTA ADRESİ (VARSA)
TEKLİF VEREN İMZA YETKİLİSİNİN ADI SOYADI:
TEKLİF VEREN İMZA YETKİLİSİNİN CEP TELEFONU

TEKNİK ŞARTNAME

 1. GİRİŞ

T.C. Ekonomi Bakanlığı 2011/1 sayılı Pazar Araştırması ve Pazara Giriş Desteği Hakkında Tebliğ kapsamında Sektörel Alım Heyeti Programları desteklenmektedir.
Söz konusu tebliğ kapsamında, Odamız tarafından T.C. Ekonomi Bakanlığı nezdinde başvurusu gerçekleştirilen mobilya sektöründe Cezayir’den alım heyeti organizasyonu ile ilgili Bakanlıktan ön onay alınmış ve organizasyon çalışmalarına başlanmıştır.
Bu teknik şartname, yurtdışı alım heyeti programlarının yurt içi ve yurtdışı hazırlık süreçlerinin yürütülmesine ve neticelendirilmesine ilişkin gerçekleştirilmesi beklenen faaliyetleri kapsamaktadır.

 1. İŞİN TANIMI VE AMACI

Kasım 2015’te aşağıda belirtilen program çerçevesinde Türkiye’den mobilya ithal etme potansiyeli / amacı / niyeti olan Cezayir’de yerleşik en az 15 en fazla 20 ayrı firma temsilcisinin belirlenmesi, belirlenen Cezayir’li firmalar ile Türk firmalar arasında eşleştirme faaliyetleri esnasında Oda’ya destek verilerek, Oda ile koordineli şekilde çalışılması.
Söz konusu alım heyeti organizasyonu kapsamında getirilecek olan Cezayir’li işadamlarının Cezayir-İzmir- Cezayir ekonomi sınıfı uçak biletleri, konaklama, transfer ve yemek masrafları İzmir Ticaret Odası tarafından karşılanacak olup, verilecek fiyat teklifi sadece madde 3’de belirtilen hizmetleri kapsayacaktır.


 1. FİRMANIN TEKLİFİNİ KAPSAYACAK HİZMETLER

  1. CEZAYİR’Lİ FİRMALARIN BELİRLENMESİ:

Teklif verecek şirket,

 • Kasım 2015’te aşağıda belirtilen program çerçevesinde Türkiye’den mobilya ithal etme potansiyeli / amacı / niyeti olan Cezayir’de yerleşik en az 15 en fazla 20 farklı firma sahibini veya yetkili temsilcisini belirleyecektir.

 • Belirlenen firmaların yaptıkları yıllık mobilya ithalatı rakamını, firmada çalışan kişi sayısını,bağlı bulundukları ticaret odasını, ortak sayısı gibi bilgileri İzmir Ticaret Odası’na yazılı olarak bildirecektir.

 • Belirlenen en az 15 en fazla 20 farklı firma sahibinin veya yetkili temsilcisinin son onayı İzmir Ticaret Odası tarafından verilecektir. İzmir Ticaret Odası tarafından onay verilmeyen Cezayir’li firma, organizasyona dahil edilmeyecektir.

 • İşi yürütecek firma tarafından Türkiye’den mobilya ithal etme niyeti olan Cezayir’de yerleşik en az 15 en fazla 20 farklı firma temsilcisinden oluşan heyetin belirlenerek, organizasyon tarihlerinde İzmir’de bulunması taahhütü verilecektir. Taahhüdü verildiği halde gelmeyen firma / firmalar olur ise İzmir Ticaret Odası tarafından bu firma / firmaların gelişleriyle ilgili yapılan harcamalar, teklif veren şirket tarafından İzmir Ticaret Odası’na organizasyon tarihinden sonra 15 gün içerisinde ödenecektir.

  1. BROŞÜR TASARLANMASI VE BASTIRILMASI

 • İkili iş görüşmelerine katılacak Cezayir’de yerleşik firmaları tanıtıcı aşağıdaki özelliklerde broşür hazırlanarak, organizasyondan en az bir hafta önce 150 adet bastırılacaktır.

 • Broşürlerin toplu basımına geçilmeden önce örnek 1 adet broşür basılacak ve Odaya onayı için gönderilecektir. Oda’nın onayı sonrasında toplu basıma geçilecektir.

 • Broşür Özellikleri:

ADET: 150

Ölçü : 17x24cm

Sayfa : katılımcı firma başına bir sayfa + kapak (kapak içlerinde baskı var)

Kapak : 250 gr. Mat kuşe

İç sayfalar: 135 gr. Mat kuşe

Renk : CMYK baskı

Kaplama : Kapak dış yüz mat selofan

Cilt : Tel Zımba 1. FİYAT TEKLİFİ VERECEK FİRMANIN YERİNE GETİRECEĞİ YÜKÜMLÜLÜKLER

 • Oda ile karşılıklı mutabık kalınan kesin organizasyon tarihlerinde, Oda’nın son onayı ile belirlenen , Türkiye’den mobilya ithal etme niyeti olan Cezayir’de yerleşik en az 15 en fazla 20 farklı firma sahibi veya yetkili temsilcisinin eksiksiz olarak İzmir’de bulunması işi, firmanın sorumluluğunda olacaktır.

 • Heyetin Cezayir-İzmir-Cezayir ziyaretinin başından sonuna kadar, teklif veren firmadan en az bir yetkili heyete eşlik edecek ve program boyunca koordinasyonu sağlayacaktır.

 • Teklif veren firma, heyetin İzmir’deki iş görüşmelerinden azami faydayı sağlayacak bilgi ve dökümanları gezi öncesinde heyette yer alan Cezayir’li firmalara sunacaktır.

 • Yukarıda tanımlanan hizmetler ve hizmet alım paketleri için fiyat teklifi verecek firmanın daha önce ikili iş görüşmelerini başarıyla gerçekleştirdiğine dair iki adet referans mektubu sunması gerekmektedir.

 • Firma ile yapılacak sözleşme çerçevesinde işin eksik ya da yanlış yapılması durumunda meydana gelecek cezai müeyyideler İdari şartnamade ayrıca belirtilecektir. Söz konusu organizasyon ve/veya söz konusu organizasyon işinin verilmesi için açılan ihale Oda tarafından hiçbir gerekçe göstermeksizin ihale sırasında ve/veya sonrasında iptal edilebilir.

 1. FİYAT TEKLİFİ VE ÖDEME ŞARTLARI

 • Bütün fiyat teklifleri USD üzerinden verilmelidir. Diğer para birimleri ile verilen teklifler değerlendirmeye alınmayacaktır.

 • Oda bu teknik şartnamede belirtilen organizasyonu gerçekleştirmek zorunda değildir. Yapılacak organizasyon iptal edilebilir ya da ertelenebilir. Böyle bir durumda Odanın herhangi bir sorumluluğu bulunmayacaktır. Oda bu teknik şartnamede belirtilmeyen ek hizmetler alma hakkına sahiptir. ( ek organizasyon vb)

 • Firmanın, yukarıda belirtilen hizmetlerin tamamı için teklif vermesi esastır.

 1. FİYAT TEKLİFİ

FİYAT TEKLİF TABLOSU (USD)-KDV DAHİL

FİRMA BAŞI KDV DAHİL BEDEL-USD

FİRMA SAYISI

TOPLAM BEDEL –KDV DAHİL-USD

1-Kasım 2015’te belirtilen program çerçevesinde Türkiye’den mobilya ithal etme potansiyeli / amacı / niyeti olan Cezayir’de yerleşik en az 15 en fazla 20 farklı firma temsilcisinin belirlenerek, ‘’ İzmir Ticaret Odası Mobilya Sektöründe Cezayir’den Alım Heyeti Organizasyonu’’ na katılımının sağlanması

 

 

 

2-İkili iş görüşmelerine katılacak Cezayir’de yerleşik firmaları tanıtıcı broşürün hazırlanması ve 150 adet bastırılması ADET: 150
Ölçü : 17x24cm
Sayfa : katılımcı firma başına bir sayfa + kapak (kapak içlerinde baskı var)
Kapak : 250 gr. Mat kuşe
İç sayfalar: 135 gr. Mat kuşe
Renk : CMYK baskı
Kaplama : Kapak dış yüz mat selofan
Cilt : Tel Zımba

 

GENEL TOPLAM –KDV DAHİL-USD

 
 1. CEZAYİR’DEN MOBİLYA SEKTÖRÜNDE ALIM HEYETİ PROGRAMI ( KASIM , 2015)
 1. GÜN

Cezayir’den İzmir’ varış
 1. GÜN

09:00 – 09:15                    Otel’den İzmir Ticaret Odası’na Transfer

09.30 – 10:30                    İzmir Ticaret Odası Mobilya Meslek Komitesi Üyeleri ile özel toplantı

10:00 – 11:00                   Kısıkköy Mobilya Şehri Ziyareti

12:30 - 17:30 İkili İş Görüşmeleri ve Firma Ziyaretleri                


 1. GÜN

09:15 - 10: 00                 Otel’den Karabağlar Mobilya Merkezi Ziyareti

10:00- 17:30 İkili İş Görüşmeleri ve Firma Ziyaretleri 1. GÜN

09:30 – 16:00 İkili İş Görüşmeleri ve Firma Ziyaretleri

 1. GÜN     

Cezayir’ e dönüş


İDARİ ŞARTNAME

1

Bu şartnamede belirtilen iş günlerinin hesaplanmasında Pazartesi’den Cumartesiye (dahil) kadar olan günler iş günü olarak kabul edilip, sadece Pazar günleri iş günü olarak kabul edilmeyecektir.

2

Teklif verilirken 2 ayrı zarf hazırlanacaktır.

 • Birinci zarfta, verilen teklif ve şartnamenin her sayfasının kaşeli ve imzaya yetkili kişinin imzasının olması gerekmektedir.

 • İkinci zarfta ise, daha önce yapılan işlerle ilgili görüşülecek kişinin iletişim bilgilerinin yer aldığı referans listesi, teknik şartnamede tanımlanan hizmetler ve hizmet alım paketleri için fiyat teklifi verecek firmanın daha önce ikili iş görüşmelerini başarıyla gerçekleştirdiğine dair iki adet referans mektubu, Vergi dairesi levhası fotokopisi, imza sirküleri nüshası ,Oda üyelik belgesi nüshasının (ortakları ve iştigal konusunu belirten) bulunduğu ön yeterlilik belgeleri yer alacaktır. Ön yeterlilik belgelerinin eksiksiz olarak ve güncel tarihli teslim edilmesi firmanın avantajınadır.

İhaleye katılan firmalar Odaya ibraz ettikleri belgelerin asıllarını veya fotokopilerini geri istemeyeceklerini peşinen kabul eder. Teklif Zarfları Teslim edilirken ek-1 de yer alan dilekçe Firma tarafından doldurularak zarfın içine konulan belgelerin sıralaması yapılarak, İzmir Ticaret Odası İdari İşler ve Satın Alma Müdürlüğü Personeli’ne paraflatıldıktan sonra, İZTO Ek Binası 1.katında yer alan evrak servisinden gelen evrak numarası alındıktan sonra Odası İdari İşler ve Satın Alma Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

3

Oda verilen teklifler içinde en düşük teklife işi vermek zorunda değildir. Teklif veren firmalar bunu peşinen kabul beyan ve taahhüt eder.

4

İdari ve teknik şartnamenin her sayfası teklif veren firma tarafından imzalanıp kaşelenecek olup, bu şartı yerine getirmeyen firmaların teklifleri kesinlikle dikkate alınmayacaktır. Teklif veren firma bunu peşinen kabul eder.

5

Teklif zarfı ve ön yeterlilik zarfı17.08.2015 tarihi 17.00’a kadar İzmir Ticaret Odası İdari İşler ve Satın Alma Müdürlüğü’ne elden veya posta ile teslim edilecektir.

6

Oda ihalenin her aşamasında ek bilgi ve belge isteme hakkını saklı tutmaktadır.

7

Kapalı zarfların üzerine firma ünvanı tam olarak yazılacaktır.

8

İşi alan Firma, ihale konusu işle ilgili olmak üzere Odamızca yapılacak /yaptırılacak diğer işlerde, Odamızın çıkarlarına aykırı düşecek hiçbir eylem ve oluşum içinde olmayacağını kabul ve taahhüt eder.

9

Teklif veren Firmalar, ihale konusu iş için kendisi veya başkaları adına doğrudan veya dolaylı olarak asaleten veya vekaleten birden fazla teklif vermediğini beyan eder.

10

İşi alan Firma, söz konusu hizmeti ihale idari ve teknik şartnamesine uygun olarak belirtilen tarihlerde imzalanacak sözleşme doğrultusunda vermeyi, kabul, beyan ve taahhüt eder.

11

İşi alan Firma, söz konusu hizmetin taahhüt edilen zamanda teslim edilememesi, teknik şartnamede herhangi bir aksaklık yaşanması durumunda fatura toplam bedelinin %20 si oranında Odaya ceza ödeyeceğini, kabul ve taahhüt eder. ( Bu cezai şart bu teknik şartnamedeki 3.1. maddesinde belirtilen cezai şartın haricinde ayrıca değerlendirilecektir. Taahhüdü verildiği halde gelmeyen firma / firmalar olur ise İzmir Ticaret Odası tarafından bu firma / firmaların gelişleriyle ilgili yapılan harcamalar, teklif veren şirket tarafından İzmir Ticaret Odası’na organizasyon tarihinden sonra 15 gün içerisinde ödenecektir şartı geçerlidir.)


12

İşi alan Firma, işi bizzat kendi firmasının yapacağını, işi ve/veya bu işten dolayı doğacak hak edişini bir başkasına devretmeyeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

13

Bu şartname ve düzenlenecek sözleşmenin uygulanmasından doğacak her türlü ihtilafta İzmir Ticaret Odası Tahkim Kurulu yetkilidir.

14

Oda Kamu İhale Kanununa tabi olmayıp, istediği zaman ihaleyi herhangi bir sebep göstermeksizin iptal edebilir. Oda ihaleyi yapıp yapmamakta, , iptal etmekte, dilediğine vermekte ve teklif süresini uzatmakta serbesttir.

15

İhaleye hazırlanılması ve katılınması ile ilgili bütün giderler firmalara aittir. ODA, ihalenin seyrine ve sonucuna bakılmaksızın firmaların üstlendiği bu giderlerden dolayı hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

16

Gezi sonrasına ödeme, hesap mutabakatının sağlanması ve faturanın İzmir Ticaret Odasına ibrazından itibaren 15 iş gününde yapılacaktır.

17

İhaleye katılan firmalar ihaleden çekilemeyeceklerini kabul, beyan ve taahhüt eder.

İHALE KONUSU İŞE TEKLİF VEREMEYECEK OLAN KİMSELER İZMİR TİCARET ODASI MECLİSİ KARARI UYARINCA AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR.
1)İzmir Ticaret Odası Meslek Komitesi Üyeleri (Meslek komitesi üyesi tüzel kişilik ise bunların Oda’daki temsilcileri, ortakları ve yetkilileri, ortağı bulundukları tüzel kişiler) ile bu kişilerin 2. dereceye kadar (2. derece dahil) kan ve sıhri hısımları, ortakları doğrudan veya dolaylı ya da alt yüklenici olarak kendileri ve başkaları adına vergiler hariç aylık toplam 10.000-TL’yi (On Bin Türk Lirası) aşan Oda’nın yapım, inşaat, mal alımı ve hizmet işlerine teklif veremezler ve katılamazlar.

2) Meclis Başkanı ve Yardımcıları, Oda Yönetim Kurulu Başkanı ve üyeleri, Katip üye, Hesapları İnceleme Komisyonu üyeleri, Satın Alma Komisyonu üyeleri, Oda Mülkleri Komisyonu üyeleri, Oda Genel Sekreteri ve personeli ile bu kişilerin ortağı bulundukları tüzel kişiler, 2. dereceye kadar (2. derece dahil) kan ve sıhri hısımları, ortakları Oda’nın yapım, inşaat, mal alımı ve hizmet işlerine hiçbir şekilde teklif veremezler ve katılamazlar.

3) Daha önce kendine iş verildiği halde usulüne göre sözleşme yapmayanlar, sözleşme yapıldıktan sonra, mücbir sebepler dışında taahhütlerini, sözleşme ve şartname hükümlerine uygun olarak yerine getirmediği tespit edilenler ve Oda ile hukuki anlaşmazlığa düşenler Oda’nın yapım, inşaat, mal alımı ve hizmet işlerine hiçbir şekilde teklif veremezler ve katılamazlar.


Biliyor ve kabul ediyorum.

Firma yetkilisinin Adı Soyadı:

İmza:Satın Alma ve Şartname hakkında sorularınız için iletişim bilg.

İdari Konularda Sorularınız için


Teknik Konularda Sorularınız için

Arzum Gül YILDIRIM

İdari İşler ve Satın Alma Müdürü

Tel.0232 498 42 10

Elif ÇAM

İdari İşler ve Satın Alma Müdürlüğü

Tel.0232 498 4336-498 46 60
Uğur SÜLÜN

Uluslararası İlişkiler Müdürü

Tel. 0232 498 4232

Gündem KONT

Uluslararası İlişkiler Müdürlüğü

Tel. 0232 498 41 02EK-1(KAPALI ZARFLARIN DIŞINDA İMZALI KAŞELİ OLARAK TESLİM EDİLECEKTİR.)

…/…/2015
İZMİR TİCARET ODASIGELEN EVRAK NUMARASI VE EVRAĞIN GELİŞ SAATİ:……………………………

İzmir Ticaret Odası İdari İşler ve Satın Alma Müdürlüğü’ne,

Odanızca düzenlenecek “KASIM, 2015 AYI İÇERİSİNDE, İZMİR TİCARET ODASI’NCA MOBİLYA SEKTÖRÜNDE CEZAYİR’DEN ALIM HEYETİ ORGANİZASYONU HİZMETİ ALIMI” için hazırlanan teklif ve ön yeterlilik belgeleri … adet kapalı zarfta ekte sunulmuştur.

Teslim Eden Firma Yetkilisinin Adı Soyadı :


Kaşe ve İmza:
Firma Yetkilisinin İmzası ve Firma Kaşesi:Yüklə 56,38 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə