Kent Konseyinden Öğrencilere Soru BankasıYüklə 7,74 Kb.
tarix03.05.2018
ölçüsü7,74 Kb.
#50027

Kent Konseyinden Öğrencilere Soru Bankası

Kent Konseyi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından başlatılan “Başarıda El Ele” projesi kapsamında İshakpaşa İlköğretim Okulunda, 200 öğrenciye test kitabı dağıtıldı. Başarıda El Ele projesi kapsamında, İshakpaşa İlköğretim Okulunda kurs gören öğrencileri ziyaret eden Milli Eğitim Şube Müdürü Özer Yılmaz, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Burhanettin Özdemir, Kent Konseyi Başkanı Burhan Alıcı ve Belediye Meclis Üyesi Nedim Bayram, öğrencilere test kitabı dağıttılar.

ÖĞRENCİLERİMİZDEN SADECE BAŞARILI OLMALARINI İSTİYORUZ”

Kursun 3 haftadan beri devam ettiğini belirten Milli Eğitim Şube Müdürü Özer Yılmaz, "Kurs kapsamında sosyal etkinlikler ve motivasyon amaçlı seminerler verilecek. Yapılacak olan etkinlikler, çocukların başarısını daha da yukarıya çıkaracaktır. Kursa katılan öğrencilerimizin sadece başarılı olmalarını ve çalışmalarını istiyoruz" dedi.

DERSHANEYE GİDEMEYEN ÖĞRENCİLERE YÖNELİK KURSLAR DEVAM EDİYOR”

'Başarıda EI Ele' projesi kapsamında dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik kursların devam ettiğini ifade eden Kent Konseyi Başkanı Burhan Alıcı ise, “Kent Konseyimiz, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Halk Eğitim Merkezimiz tarafından başlatılan ‘Başarıda El Ele’ projesi kapsamında dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik kurslarımız devam ediyor.200 ÖĞRENCİYE TEST KİTABI

Kent Konseyi Eğitim Çalışma Grubunun Faaliyetlerinden biri Olan “Başarıda El Ele Projesi” çerçevesinde kurslarımızda eğitim gören 200’ü aşkın öğrenciye test kitabı dağıtımı yapıyoruz. 2011- 2012 Eğitim-Öğretim döneminde bu yıl 3.sünü gerçekleştirdiğimiz kurslarımız İshakpaşa İlköğretim Okulunda devam ediyor. Açtığımız 8 sınıfta kurs gören öğrencilerimiz 12 öğretmen eşliğinde Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi ve Sosyal Bilgiler derslerinde eğitim görüyor. Cumartesi ve Pazar günleri verilen kurslarımız sabah 09.00 ile 12.40 arasında yapılıyor.

HERKESİN BU KONUDA DUYARLI OLDUĞUNA İNANIYORUM”

İlk yılda aldığımız başarılı sonuçların ardından geçen sene cesaret alarak öğrenci sayımızı çoğaltarak 225 öğrenci ile kurslarımıza başladık. Kursumuza 200 öğrenci devam etti. Açılan kurslar kapsamında 2 Fen Lisesi, 9 Anadolu Öğretmen Lisesi, 1 Sosyal Bilimler Lisesi, 1 Askeri Lise, 94 Anadolu Lisesi, 53 Anadolu Meslek Lisesi ve 22 Anadolu Sağlık Meslek Lisesini kazanan 182 öğrencimiz hedeflerine ilk adımlarını atarak hem bizleri hem de ailelerini mutlu ettiler. Yalnız anne, baba ve öğretmenlerin değil, İnegöl’de herkesin bu konuda duyarlı olduğuna inanıyorum.KURSLARDA GENÇ BEYİNLERİN SAĞLAM TEMELLERDE GELİŞMESİNİ SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Çocuklarımız daha iyi bir geleceğe sahip olsun, eğitimde çıta daha üst seviyeye çıksın diye hepimiz bir sorumluluk yüklenmek istiyoruz. Bu taşın altına bizde elimizi sokmak istiyoruz. “Başarıda El Ele Projesi” kapsamında gençlerimizi hayata hazırladığımız bu kurslar İnegöl kadar Türkiye’nin de geleceğinde olumlu izler bırakacak. Hep birlikte gördük ki şehirlerin kurulduğu zemin kadar bir ülkenin geleceğinin üzerine inşa edildiği gençlerde bir o kadar önemlidir. Bu kurslarda genç beyinlerin sağlam temellerde gelişmesini sağlamaya çalışıyoruz. Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve tüm emeği geçen öğretmen ve idarecilerimize bu değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yüklə 7,74 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə