Kurum iÇİ ve kurumlar arasi başariya dayali ve ek madde -1 merkezi puanla tamamen ve kismen yabancidiL İle eğİTİm yapan kocaeli ÜNİversitesi BÖLÜM/programlarina yatay geçİŞ başvurularinda geçerli olacakYüklə 9,06 Kb.
tarix26.08.2018
ölçüsü9,06 Kb.
#75027

KURUM İÇİ ve KURUMLAR ARASI BAŞARIYA DAYALI ve EK MADDE -1 MERKEZİ PUANLA TAMAMEN VE KISMEN YABANCIDİL İLE EĞİTİM YAPAN KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ BÖLÜM/PROGRAMLARINA

YATAY GEÇİŞ BAŞVURULARINDA GEÇERLİ OLACAK

İNGİLİZCE YETERLİK SINAVI BAŞVURU FORMU
Üniversitemiz zorunlu yabancı dil hazırlık eğitimi olan (%30 İngilizce olan) bölüm/programlarına yatay geçiş başvurularında İngilizce yeterlik şartı aranmaktadır. İngilizce yeterliğini gösteren bir belgesi (ÜDS, YDS,YÖKDİL, TOEFL iBT, PTE Akademik ) olmayan öğrenciler için 27 Temmuz 2018 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi’nde bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu binası dersliklerinde İngilizce yabancı dil sınavı yapılacaktır. Sınav sonucu, sadece Kocaeli Üniversitesi’ne yatay geçiş başvurularında geçerli olacak ve sınavdan 65 ve üstü not alan öğrenciler başarılı kabul edilip yatay geçiş başvurusunda bulunmaya hak kazanacaktır.

Sınava başvurmak isteyen öğrencilerin bu formu doldurduktan sonra 0262 303 45 03 nolu telefona faks veya hazirlik@kocaeli.edu.tr adresine e-posta yoluyla ulaştırması veya elden teslim etmesi gereklidir. Sınav saati ve sınava hangi derslikte girileceği 26 Temmuz 2018 tarihinde saat 13:00 itibarıyla http://yabancidiller.kocaeli.edu.tr/ adresinde yayınlanacaktır. Öğrencilerin sınava gelmeden önce, hangi saat ve derslikte sınava gireceğini kontrol etmesi ve yanında resmi geçerliği olan bir kimlik belgesi getirmesi gereklidir.GEREKLİ YERLERİ DOLDURUNUZ.

AD-SOYAD
TC KİMLİK NO
CEP TEL NO
YATAY GEÇİŞ BAŞVURUSUNDA BULUNACAĞINIZ BÖLÜMÜ İŞARETLEYİNİZ.

FEN-EDEBİYAT FAKÜLTESİ

İKTİSADİ İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ

MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ

 Kimya

Matematik
 İşletme

 İktisat

 Uluslararası İlişkiler

 Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi

 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İ.


 Çevre Müh.

 Elektronik ve Hab. Müh.

 İnşaat Müh.

 Kimya Müh.

 Makine Müh.

 Mekatronik Müh.ÖNEMLİ: Listede olmayan bölümlerde İngilizce yeterlik şartı aranmamaktadır. Bu sebeple, eğer başvuru yapmak istediğiniz bölüm bu listede yoksa İngilizce Yeterlik Sınavına girmenize ve bu formu doldurmanıza gerek yoktur.NOT: AŞAĞIDA BELİRTİLEN BELGELERDEN HERHANGİ BİRİSİNE SAHİP İSENİZ SINAVA GİRMENİZE ve BU FORMU DOLDURMANIZA GEREK YOKTUR. BELGENİZİ, YATAY GEÇİŞ BAŞVURU TARİHLERİNDE DİĞER EVRAKLARINIZLA BİRLİKTE İLGİLİ BÖLÜM/PROGRAMA TESLİM ETMENİZ YETERLİDİR.

1. Kocaeli Üniversitesi veya Türkiye Cumhuriyeti sınırları içindeki başka bir üniversitede en az B1 düzeyinde İngilizce hazırlık eğitimi görüp başarılı olduğunuzu gösteren bir belgeniz varsa,2. Aşağıda adı geçen sınavlardan belirtilen minimum notu aldığınızı gösteren belgeniz varsa,

  • TOEFL (Test of English as a Foreign Language) IBT (minimum 60 puan)

  • PTE (Pearson Test of English) Akademik (minimum 45 puan)

  • YDS / ÜDS / YÖKDİL (minimum 50 puan)

Yüklə 9,06 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə