Laboratuvar biTKİ numunesi kabul formuYüklə 31,58 Kb.
tarix27.12.2018
ölçüsü31,58 Kb.LABORATUVAR BİTKİ NUMUNESİ KABUL FORMU

Doküman No
Yayın Tarihi
Revizyon No
Revizyon Tarihi
Sayfa No

LF-İGMD-018
18.04.2016

02

23.09.2016/2
Ekte sunulan …. adet bitki numunesinin aşağıda belirtilen analizlerin yapılarak sonuçların raporlanmasını arz ederim.


Firma/Kurum/Kişi: …………………………………………………………………………… ..

Tel:………… …………...........Fax:……………………………E-mail:…………………………..

ADRESİ:………………………………………………………..…………………………………..

T.C. / Vergi No:


NUMUNE BİLGİLERİ;

Laboratuvar Numune No

Alındığı Tarih

Alındığı Adres

Bitkinin Türü

Ölçüm belirsizliği talebi
Analiz Parametreleri

Analiz Ücreti

Analiz Toplam Ücreti
AÇIKLAMALAR


Örneği Teslim Alan

Tarih :
Adı Soyadı :

Analiz hizmet sözleşmesi;

Bu sözleşme AĞAÇ A.Ş. Ar-Ge Laboratuvarı ile analiz talep eden arasındaki hizmet sözleşmesidir.

 1. Numune alma laboratuvar tarafından yapılmamaktadır. Uygun numune alma işlemi TL.İGMD.009 Numune Kabul Talimatı’nda geçen anlatıma göre alınmalıdır. Laboratuvara kabulüne kadar geçen sürede numune(ler)in taşınması ve muhafazası müşterinin sorumluluğundadır. Yapılacak parametre sayısına göre numune miktarı hakkında laboratuvar ile iletişime geçilmelidir. Bu etkenlerden dolayı analiz sonuçlarında oluşacak olumsuzluklardan Ar-Ge Laboratuvarı sorumlu tutulamaz. Numune miktarı Su 2 lt., bitkinin yaprak büyüklüğüne göre 20-100 yaprak, toprak 3 kg, torf 2 lt olmalıdır.

 2. Analiz talep eden, numune(ler)i kodlamalı ve sıralamalıdır. Kodlama silinmeyecek şekilde numune(ler)in üzerine yazılmalıdır. Başvuruların kabul edilebilmesi için Analiz Hizmet Sözleşmesinin laboratuvarımızda analiz talebinde bulunan özel veya tüzel kişi tarafından imzalanmış olması, ardından ilgili Numune Kabul Formu numune(ler) ile birlikte laboratuvarımıza ulaştırılması gerekmektedir. Numune(ler)in kayıt işlemi, istenilen parametrelerin toplam ücreti ilgili hesaba yatırıldıktan sonra yapılır. Kabul kriterlerine uygun bulunmayan numunelerden AR-GE Laboratuvarı sorumlu değildir. Her türlü posta/kargo masrafı analiz talep edene aittir.

 3. Numune kabul kriterlerine uygun olmayan (etiketsiz, analiz yapmaya yetersiz miktarda ve/veya bozuk) numuneler ile analiz ücreti yatırılmayan numunelerin başvurusu Ar-Ge Laboratuvarı tarafından kabul edilmez.

 4. Başvuru sahibi, analize gönderilen numunenin (varsa) insan ve çevre sağlığına olan zararlı etkilerini beyan ettiğini, etmediği takdirde oluşacak uygunsuzluklardan sorumlu olacağını kabul eder.

 5. Analiz listesi ve ücretleri İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş tarafından her yıl belirlenir.

 6. Analiz süresi 20 iş günü olarak belirlenmiştir.

 7. Laboratuvarda meydana gelebilecek teknik arızalardan dolayı olabilecek gecikmelerden Ar-Ge Laboratuvarı sorumlu tutulamaz. Taahhüt edilen şartlardan sapma olduğunda müşteri yazılı veya sözlü olarak bilgilendirilir.

 8. Analizi istenen numunelerin Ar-Ge Laboratuvarı tarafından analize başlama zamanı yukarıda belirtilmiş olan tüm evraklar tamamlandıktan sonra olacaktır. Laboratuvar numune kabul tarihi olarak bu tarih kabul edilecektir.

 9. Analiz talep eden, analiz sonuçlarının sadece analizi yapılan numuneye ait olduğunu, ticari bir amaçla kullanılmayacağını ve reklamlarda İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş adının kullanılarak ve/veya söz konusu ürünün kurumumuz tarafından onaylandığı anlamına gelecek şekilde kullanılmayacağını taahhüt eder.

 10. Müşteri şahit numune saklama süresince analiz sonuçlarına itiraz etme hakkına sahiptir.

 11. Analizi yapılan toprak ve bitki numunesi 1 yıl, torf numunesi 1 hafta saklanır. Su Numunesi Saklanmaz. Saklama süresi geçen numuneler imha edilir. Analiz işlemi tamamlanan numunenin kalan kısmını talep ederse kargo ücretini karşılar.

 12. Analiz raporu talep eden tarafından teslim alınır veya mail ortamında talep edene iletilir. Islak imzalı rapor 3 ay içerisinde teslim alınmalıdır, alınmayan rapordan Ar-Ge Laboratuvarı sorumlu tutulamaz. Müşteri analiz raporunu kargolanmasını talep ederse ücretini müşteri karşılar.

 13. Bu “ Analiz Hizmet Sözleşmesi ” 13 maddeden oluşmakta olup, analiz talebinde bulunan tarafından imzalandıktan sonra tümüyle kabul edilmiş sayılır.

Müşteriye ait her türlü bilginin, üçüncü kişi ve kuruluşlara karşı gizliliğini taahhüt ederiz.

Analiz bedeli, İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. Ar-Ge Laboratuvarına aşağıdaki IBAN numarasına açıklaması (toprak, torf, su, bitki, mil analiz ücreti) ile birlikte yatırılacaktır.


IBAN NO: TR950001500158007304499036 VAKIFBANK

Örneği Teslim Eden

Tarih:

Adı Soyadı:

Raporu Teslim Alan

Tarih:

Adı Soyadı:


Güzeltepe Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı No:33 PK.34060 Alibeyköy - Eyüp / İSTANBUL

Tel: 0 212 600 00 00 Fax: 0 212 600 00 99 web: agac.istanbul e-posta: arge@istanbulagac.com.tr

Yüklə 31,58 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə