Libas Akademi ve Türkiye Koçluk Platformunun kurucusudurYüklə 9,11 Kb.
tarix15.01.2019
ölçüsü9,11 Kb.
#96859

ÖMER ÇAM

1995 yılından itibaren Parapsikoloji, Biyoenerji, Sibernetik, Enneagram, Ezoterik, Batıni ve Okült ilimler gibi konularda okumaya, araştırma yapmaya ve eğitimler almaya başladı.

Kişisel gelişim alanında etkili olan, NLP, Koçluk, Hipnoz gibi bilgi ve yöntemleri de merak ötesine geçerek öğrenip hayatında uyguladı. Bu ilimler sayesinde başlayan içsel yolculuğu halen devam etmektedir.

Tasavvuf ile tanıştıktan sonra Hallac-ı Mansur, Mevlana, İbn-i Arabi, Yunus Emre, Şems-i Tebrizi, Hace Bektaş-i Veli gibi mutasavvıfların eserlerini okumaya, ayak izlerini takip etmeye ve uygulamaya başladı.

Ayrıca Hintli düşünürler; Osho ve Krishnamurti’nin düşüncelerini ve felsefelerini yaşam deneyimine dönüştürdü.

Kulaktan kulağa aktarılan, sorgulanmayan, plastik sözlerden oluşan menkûl bilgi yerine, hakikâte ulaştıran gerçek bilgiyi bulmak ve paylaşmak ana yaşam amacıdır.

Farkında olan ya da olmayan her insanın bu dünyadaki gayesinin, “Ölmeden önce ölerek”İnsan-ı Kâmil seviyesine ulaşmak olduğuna inanmaktadır.

NLP ile Koçluk eğitimini Sao Paolo’da(Brezilya) Lambent Do Brasil’de aldı. NLP, Hipnoz ve Koçluk sertifika eğitimlerini Master Trainer olarak vermektedir. Profesyonel eğitmenliğinin yanı sıra Yaşam, Spor, Yönetici ve Kariyer Koçluğu yapmaktadır. ICC(International Coaching Community) üyesidir. Koçluk eğitimlerini, uluslararası dernek üyesi sıfatı ve yetkisiyle vermektedir. 2016 yılına dek 1000’den fazla koç yetiştirmiştir.

Libas Akademi ve Türkiye Koçluk Platformunun kurucusudur.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde (MSM) 1 yıl tiyatro eğitimi aldı. Kadıköy sahnesinde Keşanlı Ali ve Bedirhan Ağa rollerini oynadı.

2011-2013 sezonunlarında 1461 Trabzonspor takımının motivasyon koçluğunu yaptı. 2015-2016 sezonunda Alanyaspor’a motivasyon koçluğu yaparak 1.Lige çıkmasına katkıda bulunmuştur.

2000 yılından bu yana kişisel gelişim eğitimleri ve spor, yaşam, kariyer, yönetici koçluk çalışmaları dışında profesyonel motivasyon konuşmacısı olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşmaktadır.

Yeditepe üniversitesi ve Tazelenme Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

Dünyada 57 ülke gezerek farklı öğretilerin insanlar üzerindeki etkilerini araştırmıştır.

Kendini değiştiremeyen başkalarını değiştiremez ve pozitif değişime öncü olamaz felsefesiyle insanların içsel yolculuğunu başlatması ve içinde bulunduğu hapishaneden özgürlüğüne kavuşması için tüm bilgi ve deneyimlerini “Değişim Atölyesi” çalışması ile aktarmaktadır.

Japonya ve Tibet seyahatlerinde kazandığı yaşam deneyimlerini ve farkındalığını “Zen ile yaşam” başlığında katılımcılara aktarmaktadır.


Yayınlanan Kitapları:

  • Ben Hayvanım

  • Kişisel Gelişim Yolculuğu

  • NLP Yaşama Sanatı

  • Acemi Bilge

  • Beden Dili

  • NLP İle Spor Koçluğu

  • Kuran’ın Gözyaşları

  • Stressiz

  • Çılgın Bilge


İşbirliği yaptığı ve eğitim verdiği bazı kurumlar:

  • Turkcell, Bosch, Daikin, Alarko,TRT, Prysmian, Schneider Elektrik, Kordsa, Aras Kargo, İstanbul Aydın Üniversitesi, Bahceşehir Üniversitesi, Actavis, CEVA lojistik, Onko ilaç, Kalder, Martin Bauer, Bursa Gaz, İzmir Gaz, Farba, Ege Fren, Kone, İstikbal mobilya, Royal&Pierre Cardin Halı, Martin Bauer, Delta Beach resort Otel, Marriot Otel, MTU, Dowaksa, Ege Endüstri, Enervis A.Ş, Trabzon Ticaret Borsası, Trabzon Sanayi Odası, Enervis, Dunapack Dentaş, Ermetal, Prysmian Kablo, Ege Endüstri, Actavis, Beyçelik…


Yüklə 9,11 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə