Makedonya arnavutluk karadağ (hirvatistan) bosna hersek – sirbistanYüklə 46,16 Kb.
tarix31.10.2017
ölçüsü46,16 Kb.
#24077

a+

Pegasus Havayolları ile
MAKEDONYA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ - (HIRVATİSTAN) - BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN
TÜM TURLAR, KAHVALTILAR, AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

11-18 Ağustos 2017 7 gece-8 gün


Üsküp (1), Kalkandelen/Tetovo, Ohrid (2), Resne, Manastır/Bitola Askeri idadi (Atatürk’ün müze haline gelen okulu), Sveti Naum, Tiran, İşkodra(1), Budva, Kotor, Trebinje(1), (Dubrovnik), Poçitel

(Son Osmanlı Köyü), Mostar, Yablanica, Saraybosna(1), Belgrad (1)
ohridbalkan_turlari_dubrovnik_63_1163_0028_lbalkan_turlari_dubrovnik_63_1163_0003_l


1. GÜN / 11 AĞUSTOS CUMA

İSTANBUL ucak ÜSKÜP

Sabah Saat 06:00’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar terminali Pegasus kontuarı önünde buluşma. Bilet, bagaj ve Pasaport işlemlerimizin ardından Pegasus Hava Yolları PC351 ile 09:35’de Üsküp’e hareket. Yerel saat ile 10:15’de varışımızı takiben Üsküp şehir turumuzda; tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, Vardar Nehri, Kale, 6. yy.’dan kalma Taş Köprü, Türk ve Yahudi mahalleleri, Davut Paşa Hamamı, Mustafa Paşa Camii, Sultan Murat Camii, İsa Bey Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Saat kulesi, Makedonya Meydanı, hükümet binası, Rahibe Teresa Anıtı görülecek yerler arasındadır. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama Üsküp’te.


2. GÜN / 12 AĞUSTOS CUMARTESİ

ÜSKÜP otobus KALKANDELEN (TETOVO) otobus OHRİD GÖLÜ

Sabah kahvaltısının ardından Kalkandelen/Tetovo’ya hareket. Kalkandelen Turumuzda Alaca Camii ve Harabati Tekkesini geziyoruz. 1979 yılında UNESCO Dünya kültür mirası listesine dahil edilen Ohrid Gölü kıyısında kurulan güzel şehir Ohrid’e hareket, varışımızda Ohrid şehir turu, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, St. Bogorodica Perivlerta, 600-700 yıllık olduğu düşünülen büyük bir çınarın yeraldığı Çınar Meydanı, Halveti Tekkesi göreceğimiz yerler arasında. Alışveriş için serbest zamanın ardından otelimize transfer. Otele yerleşme, Akşam yemeği ve geceleme Ohrid’de.


3. GÜN / 13 AĞUSTOS PAZAR

OHRİD otobus SV.NAUM otobus MANASTIR (Bitola) otobus RESNE otobus OHRİD

Sabah kahvaltısının ardından Sveti Naum’a hareket. Muhteşem manzaralar eşliğinde Sv. Naum’a varıyoruz. Burada bölgenin en önemli azizlerinden biri olan Sv. Naum Manastırını ziyaret ediyoruz. Bu bölgeden kaynaklanan ve Ohrid Gölünü de besleyen Kara Drim Nehri, denizden 750 mt daha yukarıda olan Prespa Gölünün fazla sularını, 650 mt rakımlı Ohrid Gölüne taşıyor. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Devamında sonraki durağımız Manastır (Bitola)’a hareket. Selanik’e yakınlığıyla pek çok Yunanlı turistin de uğrak merkezi olan bu güzel şehri keşfe çıkıyoruz. Manastır’ı aynı zamanda pek çok Türk dizilerinin de çekildiği yer olarak hatırlayacaksınız. Özellikle “Elveda Rumeli” dizisinin pek çok sahnesi burada çekilmiştir. Gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Camii’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Manastır turu sonrasında Ohrid’e hareket Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Ohrid’de.


4. GÜN / 14 AĞUSTOS PAZARTESİ

OHRID otobus TİRAN otobus İŞKODRA

Sabah kahvaltısının ardından hareket ile Ohrid’in hemen çıkışında yeralan Arnavutluk sınır kapısından ülkeye giriş yapıyoruz ve keyifli bir seyahat ile Arnavutluk’un başkenti Tiran’a varış. Tiran şehir turumuzda; İskender Bey Meydanı ve Heykeli, Ethem Bey Camii, Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitiminde İşkodra’ya hareket. Karadağ sınırına çok yakın olan İşkodra’da konaklayacağımız otele varış. Akşam yemeği ve geceleme İşkodra’da.


5. GÜN / 15 AĞUSTOS SALI

İŞKODRA otobus ST STEFAN otobus BUDVA otobus KOTOR otobus TREBINJE (DUBROVNİK)

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Kısa bir yol ile Karadağ Sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport işlemlerimizin ardından 2006 yılında bağımsızlığını ilan etmiş olan güzel ülke Karadağ/Montenegro’ya varış. Dalmaçya Kıyıları; Sınır kapısından kısa bir süre sonra Dalmaçya Kıyılarının kıvrımlı güzelliklerini yaşamaya başlıyoruz. 2007 yılında “Aman Sveti Stefan Resort” Otellerine 30 yıllığına kiraya verilerek modern restorasyon çalışmalarıyla turizme kazandırılmış ülkenin en Muhteşem Adası St. Stefan’ın panaromik olarak tepeden fotoğrafını çekiyoruz. Ardından durağımız büyüleyici sahilleri ile
Balkanlar’ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (Eski Şehir-Kale) gezeceğiz. Sonraki durağımız gezimizin belki de en çok aklınızda kalacak yerlerinden; tüm dünyanın gözdesi olan Kotor Körfezini geziyoruz. Burada Kotor Kalesi ve Eski şehir Stari Grad’daki turumuzda; Kale Surları, Doç Meydanı, Un Meydanı, St Tropen Katedrali, Azize Katerine Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yemek ve alışveriş için vereceğimiz molamızın ardından Bosna-Hersek sınır kapısından geçerek konaklayacağımız Trebinje’ye varış Otelimize yerleşme. Arzu eden misafirlerimiz için ekstra

Dubrovnik turuna katılma imkanı. (Yeşil Pasaportlu ve Hırvatistan veya shengen vizesine sahip olanlar katılabilirler) UNESCO'nun "Dünya Kültür Mirası Listesi"nde bulunan Dubrovnik şehir turumuzda; 1,2 km’lik bir surla çevrili Dubrovnik'in en geniş ve işlek caddesi Stradun'dan geçerek, caddenin iki yanında bulunan klasik dönem yapılarından Onoforius Çeşmeleri'ni, Barok dönem eserlerinden Saat Kulesi'ni, bir dönem belediye binası olarak kullanılan Sponza Sarayı ve Çeşmesini, İvan Grunduliç Meydanı'nda bulunan Riznica Katedralini, Ortaçağ'da inşa edilmiş Dominiken Manastırı'nı görüyoruz. Alışveriş ve gezmeniz için serbest zaman. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de(45 €)


6. GÜN / 16 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

MOSTAR otobus POÇİTEL otobus JABLANİCA otobus SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısının ardından yolumuzun üzerinde bizlere yol boyunca eşlik edecek Neretva Nehri kıyısındaki Son Osmanlı Köyü olarak bilinen Poçitel’in 16.yy.’da Osmanlı tarafından yapılan binalarını görüyoruz. Demleme çayı özleyenlere kısa bir molanın ardından Bosna-Hersek’in Hersek bölgesindeki en büyük şehri Mostar’a hareket. Mostar turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1567 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. 9 Kasım 1993'te Boşnak-Hırvat Savaşı sırasında Hırvat güçleri tarafından yıkılıncaya dek 427 yıl kullanıldı. Köprüyü yeniden inşa etmek için bir proje hazırlandı. İnşaatı tamamlanan Mostar Köprüsü, aralarında Türkiye' nin de bulunduğu çok sayıda devletin temsilcilerinin hazır bulunduğu bir törenle, İngiliz Prensi Charles tarafından 23 Temmuz 2004 tarihinde açıldı. Yol üzerinde yine Neretva kıyısında bulunan suyu ve kuzu çevirmesiyle meşhur Yablanica’da kısa bir molanın ardından Saraybosna’ya hareket. Saraybosna turumuzda Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezimize başlıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii ve Külliyesi, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nün gezilmesinin ardından Otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Saraybosna’da.


7. GÜN / 17 AĞUSTOS PERŞEMBE

SARAYBOSNA otobus BELGRAD

Sabah kahvaltısının ardından Belgrad’a hareket. Yol üzerinde yemyeşil doğanın tadını çıkarıyor ve Balkanların ormanlarını içimize sindiriyoruz. Güzel manzaralar eşliğinde Öğleden sonra Belgrad’a varıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Belgrad’da otelimizde.


8. GÜN / 18 AĞUSTOS CUMA

BELGRAD ucak İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Belgrad şehir turumuzda Kaleiçi surları, anıtları, İstanbul Kapı, Terazi Meydanı, Damat Ali Paşa Türbesi, Sokullu Çeşmesi gezeceğimiz yerler arasında. Osmanlı izlerini takip edip Tuna ve Sava Nehirlerinin birleştiği noktada Sırpların deyimiyle “Beograd/Beyaz şehir” e veda ediyoruz. Tesla Havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları PC374 sefer sayılı uçuş ile 16:35’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 19:20’de İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na varış. Bir sonraki Nevatur gezisinde buluşmak ümidiyle.
Balkanlardan bir şair Altak Suroy’un kaleminden;
Dilimizin vatanında yabancıyız

Balkanlıyız, Rumeliliyiz biz,

Türkçemizle yaşamak için direniriz elgin ellerde

Misafirlikte kalan çocuklarız

Çekilen okyanuslardan kalan gölcükleriz

Ne başımız var ne de gövdemiz”…

ÜCRET

:

Nakit

KK Tek Ödeme

6 Taksit

9 Taksit

İki Kişilik Odada Kişi Başı

:

659 €

679 €

121 € x 6

85 € x 9

2–11 Yaş (aile ile aynı odada)

:

619 €

639 €

114 € x 6

79 € x 9

Tek Kişilik Oda Farkı

:

200 €

206 €

37 € x 6

26 € x 9ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

Pegasus Havayolları ile İstanbul/Üsküp – Belgrad/İstanbul arası uçuşlar

► Uçakta 20 kg’a kadar bagaj taşıma bedeli ► Havalimanı vergileri ► 4* otellerde 7 gece konaklama

► 7 Kahvaltı ► 7 Akşam yemeği ► Programda belirtilen tüm transferler ► Programda dahil olduğu belirtilen tüm geziler

► Programda dahil olduğu belirtilmiş olan yerlerin giriş ücretleri ► Zorunlu seyahat sigortası ► Yurtdışı çıkış harcı

► TÜRKÇE profesyonel rehberlik hizmeti


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİMİZ

► Programda dahil olduğu belirtilmemiş yemekler ile tüm yemeklerde alınacak içecekler ► Dubrovnik turu: 45€

► Hırvatistan Vize ücreti:140€ ► Özel Seyahat Sağlık Sigortası 15€ (65 - 75 yaş arası için 30€)
VİZE

► Gezimizdeki ülkelerde vize gerekmemekte olup ekstra Dubrovnik turuna katılmak isteyenler için vize gerekmektedir. Geçerli Schengen vizesi ile yeşil pasaportu olanlar için vize gerekmemektedir. 10 yıldan eski pasaportlar mutlaka yenilenmelidir. Tüm pasaportların gezi dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerliliği olmalıdır. ►Geziye kaydınızda vize talebinizde acentamız tarafından sizlere vize evrak listesi verilecektir. Bu evrakları hazırlayıp en az geziden 45 gün önce ödemesi ile birlikte acentamıza teslim ettiğinizde vize başvurunuz acentamız tarafından yapılabilecektir.NOTLAR


TAKSİT İMKANI
► Gezimize kesin rezervasyonunuz ancak ödeme ile mümkün olmaktadır. Taksitli katılım için acentamızdan bilgi alabilirsiniz. Nakit ödeme şeklinde ise %50 ödemenizi kayıtta ve bakiyenizi ise geziden 45 gün önce yapabilirsiniz.

► Gezi kayıtlarımızda her yolcunun geçerli pasaport ve/veya nüfus cüzdan fotokopisi ve sözleşme yapılması gerekmektedir.

► 3 kişilik odalarda 3. yatak uygulaması olmayıp 3. yatak standart yataklardan küçüktür.

► Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan 11 yaşın altındaki çocuklar için geçerlidir.

Nevatur gerekli durumlarda içerik aynı kalmak şartıyla program günlerinde değişiklik yapabilir.

► Vergilerde olabilecek değişiklikler ve ulaşım fiyatlarında meydana gelebilecek artışlar fiyatlara yansıtılacaktır.

► Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Nevatur sorumlu değildir. Lütfen geziye kıymetli eşyalarınızı

getirmeyiniz. Maddi kıymeti olan bagajlarınızı otelde ve/veya otobüste bırakmayınız. Sorumluluk size aittir. Sigortalar bu tür giderleri karşılamamaktadır.Nevatur havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, uçuş saatlerinin hareket tarihinden 24 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

Yüklə 46,16 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə