Meeting Minutes Template 9Yüklə 33,32 Kb.
tarix15.01.2019
ölçüsü33,32 Kb.
#96741SINIF TEMSİLCİLERİ TOPLANTI NOTLARI

Tarih: 20 Eylül 2014

Saat: 10:30 – 14:30

Yer: Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Konferans SalonuKATILANLAR

Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu ’78 (Rektör)

Prof. Dr. Lale Akarun ’84 (Rektör Yardımcısı)

Dr. Nevra Ersarı ’89 (Mezunlarla İlişkiler Ofisi Koordinatörü)

Dr. Tamer Atabarut ’88 (BÜYEM)

Behzat Azeri ’73 (BÜVAK Genel Müdürü)

Elvan Zihnioğlu ’96 (BÜVAK Genel Md.Yrd.)

Metin Göksel ‘94 (Kurumsal İletişim Direktörü)

Sedef Gürsel ‘86 (BRM Yönetim Kurulu Başkanı)

Gülşen Mutlu (Özel Kalem Müdürü)Dönem Temsilcileri

Ali Mutlu Köylüoğlu '88

Mehveş Tuncer Altun'00

Anıl Gökçen Körpınar '02

Melek Ülkü Arısoy '07

Atıl Samancıoğlu '10

Mert Ülgür '83

Belgin İlhan Vardar 78'

Murat Ergene '91

Burak Önal '13

Neşe Sevilir '84

Cansu Çilingir '12

Nilgün Gökbalkan'73

Ceylan Pirinçcioğlu'79

Osman Kuran '95

Dilek Er'90

Özgür Zeybek ‘92

Ece Çiftçi'14

Özlem Pakiş'13

Emine Şebnem Pişkin Erzan '02

Recep Altay '78

Emre İşeri'13

Renee Saban '90

Erol Ertürk'98

Sezin Demircioğlu'99

Hasan Semih Bilgin'72

Tijen Önöz Mergen '81

İbrahim Büyükyüksel '73

Tülin Kitapçı Kozluca '86

İsmail Yalçınkaya '71

Uğur Sönmez '13

Levent Kızıltan '81

Umut Can Kurt

Leyla Giray Dilber '72

Yavuz Buruk '94


Toplantı Notları: 1. AÇILIŞ
  1. Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Gülay Barbarosoğlu açılışta sunumunu yapacağı konularda mezunların da fikirlerini belirtmelerini vurgulamıştır.

  2. Sn. Rektör Barbarosoğlu sunumunda, son iki yılda, hatta özellikle son yaz aylarında neler yapıldığı üzerinde duracağını belirtmiştir.
 1. FİNANS TEKNOPARK
  1. Sn. Rektör Barbarosoğlu, Finans Teknoparkların ne olduğunu ve üniversitelerin neden bu işe girdiklerini açıklamıştır.

  2. Sn. Rektör Barbarosoğlu, Borsa İstanbul ile yeni yapılacak olan Finans Teknopark için işbirliğine( %50 Borsa İstabul %40 Büvak %10 Boğaziçi Üniversitesi) girildiğini belirtmiştir.

  3. Sn. Rektör Barbarosoğlu, yapılacak olan Finans Teknoparkta daha çok finans sektöründe faaliyet gösteren firmaların, kobilerin, ARGE yapan firmaların ve startup firmalarının yer alacağını belirtmiştir.

  4. Sn. Rektör Barbarosoğlu, Finans Teknoparkların amaçlarının neler olduğunu sıralamıştır ve bunların Türkiye için önemini vurgulamıştır.

  5. Sn. Rektör Barbarosoğlu, Borsa istanbul’un arazisinden yaklaşık 10.000m2’lik arazi Finans Teknoparkın yapımı için Boğaziçi Üniversitesine verildiği resmi gazetede açıklandığını belirtmiştir.

  6. Gülay Barbarosoğlu , Dudullu Organize Sanayi bölgesinde ve onlara ortak bir Teknopark (Türkiye’nin ilk tematik teknoparkı) başvurusu yapıldığını belirtti.

  7. Sn. Rektör, Boğaziçi Üniversitesi mezunları şirketlerinin Teknoparkın yapımında da Teknoparkın içinde de yer almaları beklentisinde olduklarını vurgulamıştır.

  8. Sn. Rektör, inşaatın yapımında gerekli fon için görüşmeler sonrasında İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan 15 milyon liralık bir destek alınacağını belirtmiştir.

  9. Sn. Rektör, Barbarosoğlu inşaat sürecinde önkiralama yolu ile inşaat maliyetini kiracılardan karşılama yoluna gidilebileceğini belirtmiştir.

  10. Levent Kızıltan, Boğaziçi Üniversitesi bu teknopark ile sektörlerde ihtiyaç duyulan “ara eleman”ın bulunabilmesini kolaylaştıracağını ifade etmiştir.

  11. Lale Akarun, TTO’nun görevlerini ve Boğaziçi Üniversitesi TTO’sunu son 2 yılda neler yaptığını açıklamıştır. 1. BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ-SIRALAMA

  1. Sn.Gülay Barbarosoğlu, 2014 yılında Boğaziçi Üniversitesine yerleşen öğrencilerin Türkiye sıralamaları ve bunların önceki yıllara göre değişiminin nasıl olduğunu ifade etmiştir.

  2. Mehveş Tuncer Altun, fen edebiyat fakültesi mezunlarının mentörlük çalışması ile öğrencilere destek olabileceğini belirtmiştir.

  3. Sn. Gülay Barbarosoğlu, QS sıralamaların hangi kriterlere dayanılarak yapıldığını açıkladı ve bu temelde bir sonraki sıralamamızın şimdikinden daha yüksek olamayacağının nedenlerini bildirmiştir. 1. MEZUNLARLA İLİŞKİLER & BUCARD

  1. Sn. Rektör, bütün mezunlara ulaşabilmek ve onları sistemimizin içine katmak amacıyla başlanan BUcard’ı bu yıl ücretsiz amblem dağıtımı ile desteklemeye çalıştıklarını belirtmiştir.

  2. Mezunlarla İlişkiler Ofisi Koordinatörü Nevra Ersarı, BUcard başvurularındaki kayıt ve kart başvuru işlemlerinin tek adımda birleştirilmesinin önümüzdeki haftadan itibaren gerçekleşeceğinin ve bunun da dönem temsilcilerine mail yoluyla iletileceğini belirtmiştir.

  3. Sn. Rektör, aralık ayı başında bir mezunlar balosu ve Soma faciası dolayısıyla iptal edilen 100 CEO etkinliğinin 2015 mart – nisan aylarında olacağını belirtmiştir.

  4. Behzat Azeri ’73 BÜVAK dününü, bugününü ve önemini belirtmiştir.

  5. Metin Göksel, mezunlar ve Boğaziçi Üniversitesi paydaşlarının iletişiminin online ortamda sağlanabilmesi için çalışmalar yapıldığını belirtmiştir.

  6. Sn. Rektör, Boğaziçi Üniversitesi mezunlarının cüzi bir miktarda(50 TL,100TL) düzenli olarak okula yapacakları bağışların geleneksel hale getirilmesi Boğaziçi Üniversitesi camiasını çok daha güçlü kılacağını ve bu sayede her türlü zorlukların üstesinden gelinebileceğini ifade etmiştir.
 1. BÜYÜLÜ BİR GÜN

  1. Ceylan Pirinçcioğlu, Büyülü Bir Gün için 2 ana sponsor(sponsorluk bedeli 150.000 TL), her sınıfa bir sponsor(sponsorluk bedeli 30.000 TL) olacağını, 25 konuşmacının konfirme edildiğini ve sayının 35 e artırılmasının hedeflendiğini belirtmiştir.

  2. Sn. Pirinçcioğlu, Büyülü Bir Gün’e katılımın mezunlar için 50 TL, mezun olmayanlar için 100 TL olduğunu ifade etmiştir.

  3. Melek Ülkü Arısoy, www.buyulubirgun.com web sitesinin açıldığını ve kayıtların bu adres üzerinden alınacağını bildirmiştir ve programın genel hatlarıyla nasıl olacağını anlatmıştır.

  4. Gülay Barbarosoğlu, Büyülü Bir Gün’ün bir ilk olduğunu ve bunun modellendirilerek sürdürülmesi gerektiğini belirtmiştir.

  5. Sn. Rektör, programı hazırlama, sınıfları ayarlama ve bu organizasyonun yapısını oluşturma konusunda Gülşen Mutlu, Metin Göksel ve Tamer Atabarut’un destek vereceğini belirtmiştir.

  6. Sn. Rektör, Keynote speaker olarak Dalai Lama yerine Sezen Aksu, Teoman gibi isimlerin olabileceğini belirtmiştir.

  7. Ceylan Pirinçcioğlu, Nil Karaibrahimgil’in ücretsiz konser vermeyi kabul ettiğini bildirmiştir.


SONUÇ

Bir sonraki dönem temsilcileri toplantısı tarihi olarak aralık ayının bir haftasında yine cumartesi günü olacağı belirlenmiştir. İlerleyen günlerde tarihin netleşeceği konuşulmuştur.autoshape 1


Kataloq: files -> news

Yüklə 33,32 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə