Meşgul anneler için 10 yeni yıl önerisiYüklə 18,27 Kb.
tarix06.03.2018
ölçüsü18,27 Kb.
#44566
növüYazı

Meşgul anneler için 10 yeni yıl önerisi

Bizler, yani yeni çağın çook meşgul anneleri, çoğu zaman kendimizi hayatın koşturmacısının içinde oraya buraya savrulurken hem çocuklarımızı hem de kendimizi ihmal ediyoruz. İşte takip ettiğim yabancı sitelerden birinde anneler için yeni yıl kararlarından bahseden bir yazı ile karşılaştım. Bir baktım bir kımı benim daha önce yaptığım ve yapmaya devam edeceğim, bir kısmı ise benim de yapılacaklar listemde zaten var olan şeyler.

  1. Çocuklarınızla daha sık göz teması kurun. Bu sıkça yaptığım bir şey. Çağınla konuşurken elimdeki işi bırakıp, yüzümü ona dönüp konuşmaya gayret ediyorum. Evet biliyorum yapacak çok işimiz var ve o sürekli anne diyor. İstekleri hiç bitmiyor. Ama bir dakikanızı ayırın ve onlarla konuşurken, kafanızı bilgisayarınızdan, telefonunuzdan kaldırın; televizyon izliyorsanız ara verin; ev işi yapıyorsanız bırakın ve çocuğunuzun güzel gözlerinin içine bakarak konuşun onunla. Bulaşık çocuklar uyuduktan sonra da yıkanabilir, arkadaşınızla daha sonra da konuşabilirsiniz. Aynı şekilde yaşı büyük çocuklarınıza da okuldan geldiklerinde gözlerinin içine bakarak sınıfta neler yaptığını sorabilir……

  2. Çocuklarınıza daha sık dokunun: Her insan, güzel ve şefkat dolu dokunuşlara ihtiyaç duyar. İnsan yavrusunun ise kucaklanmaya, öpülmeye ve sarılıp sarmalanmaya daha çok ihtiyacı vardır. Bebekler ve küçük çocuklar her fırsatta sizin kucağınıza atılarak bu ihtiyaçlarını sık sık dile getirebilirler ancak büyük çocuklar fiziksel sevgi başlatmakta tereddüt yaşayabililer. Tabi ki büyük çocukları kucağınıza alın, dizinizde hoplatın demiyorum (bence gayet de büyük çocuklar da dizlerde hoplatılabilir ama bir ergenin bundan hiç hoşlanacağını sanmıyorum) ama onunla konuşurken koluna yapacağınız küçük bir dokunuş, sabah evden çıkarken yanaklarına konduracağınız bir öpücük onlara kendilerine değer verdiğinizi ve sevdiğiniz bir kez daha hatılatacaktır.

  3. Çocuklarınızın daha çok uyumalarını sağlayın.Yeterli uyku SADECE çocukluk yaralanmaları ve obezite azaltır ve okul performansını ve sosyal başarı geliştirir alıyorum uyku edelim! Çocuklarınızın ne kadar uyku gerekiyor? Ve nasıl bunları zamanında yatağa alabilirim? Dr Kelly Ross onu uyku araştırma ve iyi Yatma zamanı için hileler paylaşıyor burada .

  4. Çocuklar bağırıyor çıkın (ya da en azından deneyin) Öfkemizi kontrol etmek bizim çocukların beyin gelişimi için aslında gereklidir. Özenli besleyici aslında hipokampus büyüklüğü, diğer şeyler arasında stres, duygu ve bellek modüle beyin kısmını artırmak için gösterilmiştir. Anne stresli durumlarda bebekler ile nasıl başa Washington Üniversitesi'nden Dr. Joan Luby tarafından yapılan bir çalışmada, araştırmacılar değerlendirildi. Onlar yaşlı yıl kendi okula girdi Sonra da çocukların beyinlerini okudu.ebeveynleri stresli olaylar sırasında destekleyici bakım verdi aslında onlar okul çağındaki oldu büyük hipokampal hacim vardı. Çocuk 2013 yılında, başa yeni yollarını öğrenme tutmak çözmek çocuklar onlar çok kızgın yaparken. Benim çocuğum şaplak durdu. Bunun yerine, biz sırayla bizim çocukları korumak için kompozisyon yazma, yeniden yönlendirme, ekstra işleri ve diğer hileler çok kullanın.Şimdi bizim çocuklar daha az sıklıkta öfkelenebilir ve böylece I. DEHB olan bir çocuk var mı yapmak, ADD, ya da diğer davranış sorunları? Senin (ve onların) öfke yönetme zor bir görev olabilir. İşte hayatınızı kolaylaştırmak için altı ipucu.

  5.  Eğer çocuklar ile bire-bir zaman çoğu gibi ders dışı faaliyetleri azaltın arabada olduğunu hissediyor musunuz? Eğer faaliyetleri çocukları almak için aile akşam yemeği ya da işleri pes musunuz? Eğer öyleyse, o. Ailenizin dışı planını yeniden değerlendirmek için zaman olabilir İşte benim kriterleri akıllıca. faaliyetlerinin seçimi içindir Sadece hayatınızı, ve onların!

  6.  Yaratıcı oyun için zaman çocuklar, dışarıda oynamak kaleleri ve kulüp evler inşa ve yaratıcı oyun meşgul musunuzolun? Boş zamanlarında ne yüzdesi ekrana bakarak harcanmaktadır? Yanı sıra, zihinsel, sosyal ve duygusal gelişim -. Araştırmalar, yaratıcı oyun matematik ve fen yüksek düzeyde yolda önemli beyin fonksiyonları türlü geliştirir gösteren tutar İşte evinizde yaratıcı oyun teşvik benim yedi ipucu.

  7. Gerçekten çocuklar yemek sağlıklı yemekler pişirmek ve hala zaman çocuklar akşam faaliyetleri alabilirsiniz ailenizin diyet geliştirin. İşte çocuklarınız sağlıklı yemek yemek almak için dört hileler ve gerçek-mom yaşam tarzı haline sağlıklı pişirme sığdırmak için beş yolu. Eğer çocuklar her gün ihtiyacınız kaç kalori olduğunu biliyor musunuz?Çocuğunuzun beslenme gerektiği ve nasıl merak ediyor musunuz? Anne-çocuk doktoru Dr. Shoba Bhaskar sorularınıza cevap burada .

  8.  Bu çocuklar bazı vitamin devam almak için sadece birkaç saniye günde sürer, ve potansiyel yararları büyüktür vitamin alın:Sağlıklı bağışıklık sistemleri, güçlü kemiklere, daha az boşluklar, ve çok daha fazlası. İşte benim hızlı başlangıç ​​kılavuzu var vitaminler ve çocuklar gerçekten ihtiyacımız tamaml

Kataloq: wp-content -> uploads -> 2015

Yüklə 18,27 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə