MiLLÎ EĞİTİm bakanliği erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü İnsan ve kalite endüstriyel tekniK ÖĞretimde toplam kalite 3 2001 hazirlayanlarYüklə 493,2 Kb.
səhifə1/13
tarix03.01.2019
ölçüsü493,2 Kb.
#89040
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13

T.C.

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü

İNSAN VE KALİTE

ENDÜSTRİYEL TEKNİK ÖĞRETİMDE TOPLAM KALİTE 3

2001

HAZIRLAYANLAR


Cengiz İŞSEVER MEB Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı

Y. Saip SERFİÇELİ Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Öğretmeni

Tamer DOĞAN Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü Öğretmeni

Kâzım SAYIN Ankara Balgat EML Öğretmeni

Yunus KAYA Isparta Merkez EML Öğretmeni

Mehmet MUT Isparta Merkez EML Öğretmeni

M. Ali SÖYLEMEZ Ankara Balgat EML Müdürü

Ramazan KATKICI Antalya Korkuteli EML Müdürü

Çağatay VARALAN Artvin Yusufeli ÇPL Müdürü

İsmail TUTAL Balıkesir 100. Yıl EML Müdürü

Mehmet AKALIN Balıkesir Bandırma EML Müdürü

Yücel DAĞTAŞ Balıkesir Merkez EML Müdürü

Gürol ERMİŞ Bursa Ali Osman Sönmez EML Müdürü

Rahmi ÖZYİĞİT Bursa Tophane EML Müdürü

Haşmet ERŞEN Çanakkale Merkez EML Müdürü

S. Sırrı KABADAYI Eskişehir Atatürk EML Müdürü

Mustafa DALBAY Eskişehir Yunus Emre EML Müdürü

Kemal TURAN Giresun Merkez EML Müdürü

Muhittin KARA İstanbul Bahçelievler Erkan Avcı EML Müdürü

Hüseyin GÜMÜŞ İstanbul Pendik Anadolu Denizcilik Teknik Lisesi müdürü

M. Ali ACAR İstanbul Ümraniye Atatürk EML Müdürü

Yakup ERDOĞAN İstanbul Ziya Kalkavan EML Müdürü

Rıza AKÇAY İzmir Mersinli EML Müdürü

Timuçin BERAN İzmir Selçuk EML Müdürü

Murat YAZICI Kocaeli Gebze EML Müdürü

Çetin TERZİOĞLU Kütahya Simav EML Müdürü

Cihat YAKAR Manisa Alaşehir Org. Kenan Evren EML Müdürü

Zeki KAYDA Manisa Salihli EML Müdürü

Hidayet YİĞİT Sakarya Merkez EML Müdürü

Ali CESUR Trabzon Of H. M. B. Ulusoy EML MüdürüATATÜRK’ÜN GENÇLİĞE HİTABESİEy Türk gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklâl ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkân ve şerait, çok nâmusait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklâl ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şerâitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hıyanet içinde bulunabilirler. Hattâ bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakr u zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk istiklâl ve cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asîl kanda, mevcuttur.K. ATATÜRK

ÖN SÖZ


Ülkemizin kalkınmasında, gelişmesinde ve ekonomimizin güçlenmesinde önemli rol oynayan endüstriyel teknik öğretimi, 21. yüzyıl standartlarına ulaştırmak, dünyanın üretim sistemindeki ve bunun dayandığı teknolojideki gelişmelere uyumlu, yüksek nitelikli ve Anayasada ifadesini bulan ATATÜRK Milliyetçiliğine bağlı teknik insan gücü yetiştiren bir yapıya kavuşturmak görevimizdir.

Bu noktadan hareketle büyük önderimiz ATATÜRK’ün “İnsanlar daima yüksek, asil ve kutsal hedeflere yürümelidirler. Bu hareket şeklidir ki, insan olanın vicdanını, beynini ve bütün insanlık anlayışını tatmin eder. Bu şekilde yürüyenler, ne kadar büyük fedakârlık yaparlarsa, o kadar yükselirler ve bu hareket şekli mutlaka açık olur.” direktifleri, bütün çalışmalarımızda her zaman ve her yerde rehberimiz olacaktır.

Katılımcılığın, benimsemenin, işi sahiplemenin ve yetenek geliştirmenin ön plânda olduğu bir dönemdeyiz. Bu dönem, yeni bir eğitim anlayışının ve çağdaş çalışma koşullarının hâkim olacağı süreçlerden oluşacaktır.

Yeni dönemde eğitim ve her alanda üretilen ürünün kalitesi daha da önem kazanmaktadır.

Bu dönemde gelişigüzel üretim yapma, yerini yeni anlayışa bırakmış, ortaya çıkan ihtiyaçlara cevap verebilecek çağdaş eğitim yöntemlerine ve özelliklerine bırakmak zorunda kalacaktır.

Bunun da ancak çalışanları eğiterek motive etmek, moral vermek, misyon ve vizyonu, hedef ve değerleri ve öncelikleri belirlemek, zamanı iyi kullanmak, fikirlerde birlikteliği sağlamak, organize etmek, bilgilendirmek, işleri iyi takip etmek, ileriyi görmek Genel Müdürlüğümüz hizmetlerimizden yararlananlara en iyi bir şekilde sunma gayreti ve çabası içerisindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle mesleklerin en onurlusu ve hizmetlerin en kutsalını üstlenmiş değerli yönetici ve öğretmenlerimize, bu dokümanın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eder; sağlık, mutluluk ve başarılar diler; saygı ve sevgilerimi sunarım.

Naim DURMAZ

Erkek Teknik Öğretim

Genel Müdürü


Yüklə 493,2 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   13
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə