Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici GeliştirmeYüklə 14,85 Kb.
tarix17.01.2019
ölçüsü14,85 Kb.
#98583


Basın Bülteni 23.6.2015

Milli Eğitim Müdürlüğü Yönetici Geliştirme” programını tamamlayan okul müdürlerinin sertifikaları 23 Haziran 2015’te düzenlenen törenle verildi


KalDer, Türkiye Kalite Derneği, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile KalDer’in toplam kalite yönetimi, sürdürülebilir gelişim ve mükemmellik konusundaki 25 yıllık birikimini tüm kurumların ve profesyonellerin erişimine açarak, 13 Mayıs’ta başlayan ‘Yönetici Geliştirme Programı’nı İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nişantaşı Üniversitesi arasında imzalanan Eğitimde İşbirliği Protokolü sorumluluğu gereği yapmış oldukları sponsorluk ile hayata geçirdi.
1990 yılından bugüne ‘Toplam Kalite Yönetimi’ misyonuyla yola çıkan Türkiye Kalite Derneği (KalDer), İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile işbirliği çerçevesinde okul müdürlerinin yönetsel becerilerini geliştirmek amacı ile kalite yönetimini aktarmak ve yaygınlaştırmak üzere güçlerini birleştirdi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile gerçekleştirilmesi planlanan ve temel amacı okul müdürlerinin yönetsel ve liderlik vasıflarının geliştirilmesi ve farkındalık yaratılması olan programı Mükemmellik felsefesinden hareketle 8 hafta olarak tasarlandı.


Yönetimde bütünsel kalite yaklaşımı çerçevesinde felsefenin temel yaklaşım ve kriterlerinden esinlenmekle birlikte İl Milli Eğitim Müdürlüğünün beklentileri dikkate alındı. Bu manada EFQM ve TKY temel yönetim yaklaşımları ile Stratejik Bakış, Süreç Yönetimi Yaklaşımı, Müşteri Boyutu, Liderlik, Yönetsel yetkinlikler, iletişim, ekip ruhu, takım çalışması, çatışma yönetimi, delegasyon ve hedeflerle yönetmek yaklaşımlarını bir bütün olarak ortaya koymak ve bu konularda farkındalık yaratmak istiyoruz.
8 hafta süren eğitim programını tamamlayanlara sertifikaları 23 Haziran 2015’te Nişantaşı Üniversitesi’nde düzenlenen törenle verildi.
KalDer Genel Sekreteri Akın Alıkçıoğlu’nun, yönetimde bütünsel kalite yaklaşımı ile mükemmellik kültürünü yaşam biçimi olarak benimseyen ve çalışma hayatlarında fark yaratarak çalıştıkları kurumların rekabet gücünü yükseltme çabasında olan tüm yönetici, yönetici adayı ve çalışanlarına yönelik düzenledikleri faaliyetlerde en önemli amacın öğrenen ve gelişen toplum ve kurumlar ortaya çıkmasında rol oynamak olduğunu belirtti ve ekledi: “Sonuçları doğrudan insan hayatına yönelik etkileri olacak çalışmalar, yaşam kalitesi açısından en büyük kazanım ve güvencelerimizden biri olacaktır. Mükemmellik Modeli kullanımı yaygınlaştıkça, daha çok kuruluş sürekli öğrenen ve gelişen kurumlara dönüşecek ve Türkiye’nin geleceği daha sağlam temellere oturacaktır. Mükemmellik Modeli kullanımı yaygınlaştıkça, daha çok kuruluş sürekli öğrenen ve gelişen kurumlara dönüşecek ve Türkiye’nin geleceği daha sağlam temellere oturacaktır.” dedi.
Nişantaşı Üniversitesi bünyesinde düzenlenecek ve içeriği 25 yıldır toplam kalite yönetimi ve mükemmellik süreçlerinin ülkemizdeki temsilcisi KalDer’in 25 yıllık birikimiyle oluşturulan programda; Sürdürülebilirlik için Yönetim Yaklaşımları ve Mükemmelliğin Temel Kavramları, Liderlik, Stratejik Yönetim,-Hedeflerle Yönetim, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Süreç Yönetimi, Yöneticilik Dinamikleri, İletişim Becelerilerinin Geliştirilmesi, OHSAS İş Sağlığı ve Güvenliği konuları, 54 saatlik eğitim süresince yetkin eğitmen kadrosu tarafından ele alındı.


Daha fazla bilgi için: KalDer / 0216 518 42 84 / Neslihan Cingi neslihan.cingi@kalder.org
 www.facebook.com/turkiyekalitedernegi  
 www.twitter.com/kalitedernegi
 www.linkedin.com/company/kalder  
 www.youtube.com/kalitedernegi
 www.plus.google.com/+kalder  
 www.slideshare.net/TurkiyeKaliteDernegi
 www.instagram.com/turkiyekalitedernegi
 www.pinterest.com/kalitedernegi


KalDer

Merkezi İstanbul’da bulunan KalDer, Ankara, İzmir, Bursa ve Eskişehir’de kurduğu şubeler ile kalite bilincinin yurt çapında yayılmasına öncülük ediyor. 1998 yılında Ulusal Kalite Hareketi’ni başlatan KalDer, Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM)’nın Ulusal İşbirliği Ortağı’dır. 2006 yılından itibaren Amerika Kalite Derneği (ASQ) ile işbirliğini başlatan ve aynı zamanda Orta Doğu Kalite Organizasyonu’nun (MEQA) kurucu üyesi olan KalDer’in ana faaliyetleri arasında Ulusal Kalite Ödülü, kalite ve yönetim alanındaki eğitimler, Kalite Kongresi ve Kamu Kalite Sempozyumu, Kıyaslama çalışmaları ve Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi çalışması sayılabilir. Ayrıca, KalDer’in, Kayseri Temsilciliği Ofisi, Doğu Marmara Bölgesi Temsilciliği ve Trakya Temsilciliği Hizmete Açıldı.
Kataloq: upload -> files

Yüklə 14,85 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə