Msc musica kuzey avrupa & akdeniz- yaz kara turlariYüklə 25,66 Kb.
tarix01.11.2017
ölçüsü25,66 Kb.
#26154

MSC MUSICA
KUZEY AVRUPA & AKDENİZ- YAZ KARA TURLARI

10.09.2016


KOPENHAG (Danimarka)


COP04T – KOPENHAG’DA BİR GÜN (tam gün)
Danimarka’nın başşehrinde yapacağımız bu turda şehrin önemli yerlerini göreceğiz. Küçük Denizkızı heykelinde verilecek fotoğraf molası sonrası, Christiansborg Sarayı’nda kabul odaları ve salonlarını görme şansını yakalıyacağız. Saray kompleksi tarih boyunca üç kere yeniden inşa edilmiş. Daha sonra şehir merkezindeki eğlence parkı Tivoli’ye gideceğiz. Parkta eğlenmek, öğle yemeği veya alışveriş için zamanınız olacak. Gemiye dönmeden önce, Kopenhag kanallarında güzel bir tekne gezintisi yapacaksınız.

Not: Bu tur sadece transit yolcular içindir ve yürüme zorluğu çeken ve tekerlekli sandalye kullanan yolcular için uygun değildir. Christiansborg Sarayı içinde video ve fotoğraf çekimi yasaktır. Öğle yemeği tur ücretine dahil değildir.
Yetişkin : 95 € Çocuk : 69 €

ZEEBRUGGE ( BELÇİKA )

ZEE02 - BRUGGE VE BELÇİKA ÇİKOLATASI ( yaklaşık 5 saat )
Birkaç saat boyunca Brugge kentinin güzelliklerini görecek ve Belçika'nın en önemli ithalt ürünü olan çikolata hakkında bilgiler edineceksiniz. 30 dakika sürecek bir otobüs yolculuğu sonrası 13. yüzyılda kurulmuş Hensetik birliğinin lideri olmuş bir ortaçağ kenti olan Brugge'e ulaşacağız. Öncelikle yapılacak olan tarih ağırlıklı yürüyüş turu bu şehrin güzel ve romantik yanını sizlere gösterecek. Pazar meydanı, Belfry kulesi, Burg meydanı göreceğimiz noktalardan bazıları olacak. Burg meydanı antik Brugge için bir özet gibidir. 1655 yılında inşa edilmiş Provost Mailkanesi, ve sağlı sollu büyüleyici binalar sizlere ortaçağ ruhunu yansıtacak. Stadhuis (şehir meydanı) tarhi 14. yüzyıla dayanmaktadır heykeller ile bezenmiştir. Bİr sonraki durağımız ise en taze ve en iyi malzemeler ile yapılan Belçika çikolatası üretimhanesi olacak. Kısa bir bilgilendirme sonrası çikolata müzesini ziyaret edebilir ve çikolata alışverişi yapabilirsiniz. Verilecek serbest zaman sonrasında Aşk gölünü göreceğiz ve gemimize döneceğiz.
Yetişkin : 69 € Çocuk : 49 €

CHERBOURG (Fransa)

CHE02 – BARFLEUR & CHERBOURG (yaklaşık 5 saat)
Limandan ayrılarak Cotentin bölgesinin en doğusundaki noktaya muhteşem Fransız Normandiya çittlik manzaraları eşliğinde ulaşacağız. Tatihou adasının önünde yer alan ünlü bir istiridye yetiştirme merkezi olan Saint Vaast’a varıyoruz. Sessiz dar sokakları, antik gri ve granit evleriyle büyüleyici bir balıkçı limanı olan Barfleur ile devam ediyoruz. Etrafta serbestçe gezinmek yada şirin sahil-liman cafelerinde oturarak birşeyler içmek (içecek dahil değildir) için serbest zaman verilecektir. Sonrasında Le Havre limanına girmek isteyen herhangi bir geminin ilk karşılama noktası olan, 75 metrelik, 365 basamaklı ve 52 pencereli, Fransa’nın ikinci en uzun denizfeneri olan Gatteville ile turumuza devam ediyoruz. Limana dönmeden önce Cherbourg’a dönerek panoramik bir tur yapacağız.
Yetişkin: 69 € Çocuk: 49 €

LA CORUÑA (İspanya)

LCN01 - SANTIAGO DE COMPOSTELA PANORAMİK TURU (yaklaşık 4,5 saat)
1,5 saatlik bir yolculuk sonrasında İspanya'nın en önemli dini merkezlerinden biri olan Santiago De Compostela'ya varacaksınız. Şehrin katedrali ve mahalleleri UNESCO dünya mirası listesinde bulunmaktadır. Şehrin sokaklarında ve küçük meydanlarında yürüyerek dolaşacak ve şehrin kalbinde yer alan Plaza do Obradorio'ya ulaşacaksınız. Merkezde bulunan katedrali dışarıdan gördükten sonra limana doğru yola çıkacaksınız.
Yetişkin : 62 € Çocuk : 45 €

LİZBON (Portekiz)

SINTRA & CASCAIS ( TURK) (yaklaşık 5 saat )
Sintra iklimi, dağlık ve kırsal bölgeleri ve sayfiye evleri ile ünlüdür. Dünya mirası olarak kayıt altına alınan bu sevimli köyün içinden geçerek, Atlantik okyanusu üzerinden hoş manzaralara sahip, Avrupa’nın en batısındaki nokta olan Cabo da Roca’ya devam edilyoruz. Bir sonraki durağımız, kraliyet ailesi tarafından yazlık bir inziva merkezi olarak seçilmiş olan balıkçı kasabası Cascais olacak. Burada köyü gezmek için serbest zaman verilecek. Lisbon yolu üzerinde otobüsle yolculuğunuz esnasında göreceğiniz Estoril ve Lisbon’un sahil kıyılarına, Tagus nehri ağzı ve şehir manzarasına hayrankalacaksınız. Belem kulesini, keşifler abidesini ve Jeronimo manastırını geçerken göreceksiniz. Portekiz’in Versailles’ı olarak adlandırılan Queluz sarayı ziyaret edilecek; burası zarif odaları ve güzel bahçeleriyle muhteşem bir saray.
Yetişkin: 65 € Çocuk : 45 €

CEBELİTARIK

GIB04 – KAYA TURU & TELEFERİK ( yaklaşık 2,5 saat)
Cebelitarık kayası Akdeniz geçidinde yer alıp, dünyaca ünlü iki “Herkül’ün Sütun”larından biridir. Limandan ayrılıp Cebelitarık’ın en güney kısmında yer alan “Europa Point” olarak bilinen İngiliz – İspanyol sınırına gidiyoruz. Burada Roma imparatorluğu devrinden beri ziyaretçi akınına uğrayan neolitik yerleşim bölgesi St.Michel mağarasına gidiyoruz. Bu katedral mağarada doğanın zaman içinde oluşturduğu sarkıt ve dikitleri görebilirsiniz. Daha sonra ise teleferiğe binip Cebelitarık kayası’nın en uç noktasına çıkıp buradan nefes kesici manzarayı izleme imkanı bulacağız. Tur sonunda dileğinize göre şehirde kalabilir ya da gemiye dönebilirsiniz. Önemli Not: Teleferik popüler bir olduğundan uzun sıralar ile karşılaşmak mümkündür.
Yetişkin: 42€ Çocuk : 32€

BARSELONA (İspanya)


BARSELONA ŞEHİR TURU (TURK) ( yaklaşık 6 saat )
Barselona deneyimimiz 13-15. Yüzyıllar arasında inşa edilmiş olan ve Şehrin ortaçağ merkezi olan Barri Gothic bölgesinde yer alan Kutsal Haç ve St.Eulalia Katedrali ziyareti ile başlıyor. Otobüsümüz daha sonra ünlü mimar Gaudi’nin önemli eserleri Sagarada Familia ve Casa Batllo önünden geçerek yapıları dışarıdan seyretmenizi sağlayacak. Daha sonraki durağımız ise ispanyol mimarisinin tüm örneklerinin bir arada sunulmak üzere kurulan Poble Espanyol köyü. Daha sonraki durağımız ise 1914 yılında bitirilen ve Güell ailesinin soyluluk göstergesi olarak inşa edilen Park Guell olacak. Merdivenleri ve pavillion kısımlar Gaud tarafından tasarlanan peri masalları görünümündeki bu Parkta çok güzel vakit geçirip, muhteşem kareleri fotoğraflayabileceksiniz. Gemimize dönmeden önce şehrin tüm manzarasını izlemek üzere Montjuich (Museviler) Tepesine gidiyoruz. Tur süresince 1 saat serbest zaman olacaktır.
Yetişkin : 75 € Çocuk : 52 €


MARSİLYA (Fransa)

AIX-EN-PROVENCE & MARSİLYA (TURK) ( yaklaşık 5 saat )
Limandan ayrılıp 40 dakikalık bir otobüs yolculuğuyla gideceğimiz, ünlü ressam Cezanne’ın doğduğu kent olarak bilinen ve ilk olarak Romalılar tarafından kurulan, üniversite ve ılıca kenti Aix-en-Provence’ı gezerek başlayacağız. Gezimiz, Romanesk ön cephesi XII yüzyılda yapılmış meşhur St. Saviour’s Katedrali’yle başlayacak. Şehrin eski bölgesinde yapacağımız (1 buçuk saatlik) keyifli yürüyüş sırasında antik hanlar, Adalet Sarayı, Belediye Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. İki tarafı çift sıra ağaçla donanmış güzel binaların ve çeşmelerin yer aldığı Cour Mirabeau’da vereceğimiz alışveriş molasından sonra otobüsümüze binerek önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’ya devam edeceğiz. Gezimize ilk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Kilisesi”ni ziyaret ederek başlayacağız. Kilise, antik bir şapelin üzerinde alt kilise ve üst kilise olmak üzere iki bölümden oluşmaktadır. Bu ziyaretin ardından “Corniche” e doğru devam edip, Marseilles’in merkezinde bir tur yapacak ve Longchamps Palace’da fotoğraf çekeceğiz. Son olarak “vieux port” da serbest zamanımız olacak. Turumuz gemiye dönerek son bulacaktır.
Yetişkin: 85 € Çocuk : 60 €

NOT : YUKARIDA BELİRTİLEN KARA TURLARININ HERHANGİ BİRİNDE KATILIMCI SAYISI 12 - 29 KİŞİ ARASI OLMASI DURUMUNDA İKİNCİ BİR DİL İLE BERABER TÜRKÇE ANLATIMLI TUR ORGANİZE EDİLECEKTİR. KATILIMCI SAYISININ 30 VE ÜSTÜ OLMASI DURUMUNDA SADECE TÜRKÇE ANLATIMLI ÖZEL TUR DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCI SAYISININ 12 KİŞİ ALTINDA KALMASI DURUMUNDA İSE TÜRKÇE REHBERLİK VE TÜRKÇE ANLATIM HİZMETİ VERİLMEYECEKTİR.

YUKARIDA BELİRTİLEN TUR İÇERİK VE FİYATLARI BİLGİLENDİRME AMACI İLE HAZIRLANMIŞ OLUP, İÇERİK VE FİYATLARININ SON TEYİDİ GEMİDE ALINMALIDIR.
TUR İSİMLERİNDE "(TURK)" İBARESİ İLE BELİRTİLMİŞ OLAN KARA TURLARI, TÜRK YOLCULARI İÇİN DEĞİŞTİRİLMİŞ OLUP KATILIMCI SAYISININ EN AZ 30 KİŞİ OLMASI DURUMUNDA "ÖZEL OTOBÜS İLE" DÜZENLENECEKTİR. KATILIMCI SAYISININ 30 KİŞİDEN AZ OLMASI DURUMUNDA REHBERİMİZ GEMİDEKİ ALTERNATİF TURLARI ÖNERECEKTİR.

Yüklə 25,66 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə