Ocak ayi faaliyetleri 05. 01. 2015 tarihindeYüklə 176,65 Kb.
səhifə1/3
tarix15.01.2018
ölçüsü176,65 Kb.
  1   2   3

OCAK AYI FAALİYETLERİ

05.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, "Balıklıgöl Havzasının Beslenmesi, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Organize Besi Sanayi Bölgesi, Civar Köylere İçme ve Kullanma Suyu Temini Projesi" değerlendirme toplantısına katıldı.Şanlıurfa Su ve Kanalizasyon İşleri (ŞUSKİ) Genel Müdürlüğü Hizmet Binası toplantı salonunda Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç Başkanlığında gerçekleşen toplantıya ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş ve Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin’in yanı sıra Şanlıurfa OSB. Bölge Müdürü Oktay Yaşar, Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Aslan, ŞUSKİ Genel Müdürü Ferit Dağdeviren ile ŞUSKİ Genel Müdür Yardımcıları katıldı. Toplantıda gerçekleştirilen projenin mevcut durumu ve yürütülen çalışmalarla ilgili detaylar aktarıldı.

06.01.2015 tarihinde Şanlıurfa’da düzenlenen Karacadağ Kalkınma ajansının 2015 yılın ilk toplantısında Şanlıurfa’ya 28 milyon hibe verileceği açıklandı.Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında yapılan toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E. Sabri Ertekin, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden Daire Başkanı Necati Pirinççioğlu katıldı.

07.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Heyeti, AK Parti Şanlıurfa İl Başkanlığına seçilen Zeynel Abidin Beyazgül’ü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkan Yardımcıları Halil Akkaya, İbrahim Uludağ, Yönetim Kurulu Üyeleri Murat İmamoğlu, Mustafa Badıllı, Kadir Kılıçoğlu, Cumali Güneş'in hazır bulunduğu heyeti makamında ağırlayan Zeynel Abidin Beyazgül ziyaret ile ilgili memnuniyetini dile getirdi.

08.01.2015 tarihinde Bölgesel Kalkınmada Güçbirliği Platformunun dördüncü toplantısı Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ev sahipliğinde ŞUTSO’da gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen toplantıda "Yenilenebilir Enerji" konusu ele alındı. Toplantıda konuşan ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin "Ülkemizin geleceğine katkı sağlamanın hesaplarını yapıyoruz” dedi. Toplantıya, Gaziantep, Kahramanmaraş, Osmaniye, Kilis, Adıyaman, Hatay ve Şanlıurfa illerinin Ticaret ve Sanayi Odalarının Yönetim Kurulu Başkanları ve Genel Sekreterlerinin yanı sıra kalkınma ajanslarının genel sekreterleri ile uzmanları katıldı.

09.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) 14. Grup Meslek Komitesi (Toptan Genel Gıda Ticareti) sektöre ilişkin sorunlar ve çözüm önerileri konulu istişare toplantısı düzenledi. Düzenlenen toplantıda sektörle ilgili sorunlar, görüş ve öneriler Meslek Komitesi tarafından değerlendirilerek ilgili kurum ve kuruluşlara iletilecek ve çözümü konusunda talepler dile getiridi.ŞUTSO 2. Kat Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya, ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş, Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, Meclis Üyeleri M. Fatih Us, Mustafa Sonekinci, Murat Mesçi, Ş. Müslüm Köse, 14. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Akkuş, Başkan Yardımcısı Hamdi Şeker, Komite Üyeleri Mevlüt Kırkağaç, Sabahattin Mamuk, ŞUTİM Dernek Başkanı Faruk Akbaş, KOSGEB İl Müdürü İdris Erkeksoy, Karacadağ Kalkınma Ajansı İl Koordinatörü Yunus Çolak, TKDK Uzmanı Kadir Ferit Karaaslan, Gıda Tarım Ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden Veteriner Hekim Reşat Demirkol ile davetliler katıldı.

10.01.2015 tarihinde Medeniyet Turizm Araştırma Merkezi (URFAM) ve Nevali Otel işbirliğiyle Şanlıurfa'nın kongre turizminden de pay alması amacıyla Şanlıurfa Kongre ve Ziyaretçi Bürosu'nun (Urfa CVB) kurulması hazırlık toplantısı yapıldı.Gerçekleştirilen toplantıya TUROB Genel Müdürü İsmail Taşdemir'in yanı sıra İstanbul CVB Genel Müdürü Özgül Özkan Yavuz, Antalya CVB Genel Müdürü Sinan İnan, Yönetim Kurulu Üyemiz Cevahir Asuman Yazmacı ve Turizm Platformu Üyeleri katıldı.

10.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Gazeteciler Derneği tarafından düzenlenen Yerel ve Yaygın Medya Buluşması etkinliğinin üçüncü ayağı "Medya ve Çözüm Süreci Paneli" Hilton Oteli’nde geniş katılımla gerçekleşti. Gerçekleştirilen panele Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan da katıldı.Şanlıurfa Gazeteciler Derneği Başkanı Mehmet Kamil Güler'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen panele ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin ve Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan'ın yanı sra Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Milletvekilleri M. Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek, Ülke Tv Haber Müdürü Mustafa Güngör, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Emniyet Müdürü Eyüp Pınarbaşı, Haliliye Belediye Başkanı Fevzi Demirkol, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Ekinci, Siverek Belediye Başkanı Resul Yılmaz, Hilvan Belediye Başkanı A.Aslan Bayık,Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Esnaf Odaları Birlik Başkanı Şefik Bakay, Harran Üniversitesi Rektörü Halil Mutlu, ulusal ve yerel basın mensuplarıyla çok sayıda davetli katıldı.

10.01.2015 tarihinde ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar'a sanayicilerin sorunlarını ileterek sorunların çözümü konusunda desteklerini talep etti.Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi bölge müdürlüğüne bir ziyaret gerçekleştiren Şanlıurfa Milletvekili M. Kasım Gülpınar sanayicilerle bir araya geldi. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) mevcut durumunu, genişleme çalışmalarını, sanayici ve yatırımcıların karşılaştığı soruları, çözüm önerilerini ve Promosyonlu Teşvik Uygulamasının aynı şartlar ile 2020 yılı sonuna kadar devam ettirilmesi hususundaki taleplerini Milletvekili M.Kasım Gülpınar'a iletti.Gerçekleştirilen ziyarete ŞUTSO Meclis Başkanı ve OSB Müteşebbis Heyeti Başkanvekili İbrahim İletmiş ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Mithat Arhan, Meclis Üyesi Mahmut Akaslan, OSB Müteşebbis Heyeti Üyesi Mahmut Çiçek, Evren Sanayi Kooperatif Başkanı Mustafa Aslan, Gazeteci Sedat Atilla, sanayici ve işadamları katıldı.

13.01.2015 tarihinde Yenilenen Uzmanlaşmış Meslek Edindirme Merkezleri (UMEM) Beceri 10 Projesi değerlendirme toplantısı ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş başkanlığında ŞUTSO Toplantı salonunda yapıldı.Gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında ŞUTSO Meclis Başkanı İbrahim İletmiş’in yanı sıra TOBB ETÜ Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Başak Yavçan, ŞUTSO Genel Sekreteri Faruk Yaşar, İŞKUR İl Müdür Yardımcısı Mahmut Kaya, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Cumali Yılmaz, Urfa Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Demirok, Siverek Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Fatma Kara, Danışman Mehmet İnat, İŞKUR Aktif İşgücü Hizmet Şefi Ahmet Kürek ve ŞUTSO UMEM Proje Personeli Hacı Müslüm Sakacı hazır bulundu.Toplantıda Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinden 2, Siverek İhtisas Sanayi Bölgesinden 2 firmanın toplamda 245 kursiyer talebi onaylandı.

13.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ev sahipliğinde Kadın Girişimciler Kurulu Üyelerine KUYAP eğitimi düzenlendi.Kobi Çalışan ve İşverenlerinin Küresel Ekonomideki Değişimlere Uyum Yeteneğinin Artırılması Projesi (KUYAP) kapsaında gerçekleştirilen eğitime Kadın Girişimciler Kurulu Vildan Polat, kurul üyeleri ile girişimci iş kadınları katıldı. Eğitim Koordinatörleri Türkan Çakmakyurdu ve Candost Aydın tarafından verilen eğitimde; Değişimin işaretlerini okuyabilme ve harekete geçebilme yeteneği, Yalnızca ürün ve hizmetler değil aynı zamanda iş modelleri, süreçleri ve stratejilerini de kullanarak hızlı ve sık denemeler yapabilme yeteneği, Birden fazla paydaşı içeren karmaşık ve birbiriyle bağlantılı sistemleri yönetebilme yeteneği, Çalışan ve ortakları motive edebilme yeteneği konulu başlıklar hakkında detaylı bilgi paylaşıldı.

14.01.2015 tarihinde Dicle EDAŞ, Enerji Verimliği Haftası nedeniyle “Enerji verimliliği, israfı ve çevresel etkileri” konulu bir panel düzenledi. Düzenlenen panele, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin de konuşmacı olarak katıldı. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Mehmet Şimşek‘in yaptığı panelin konuşmacıları Prof. Dr. Ramazan Taşaltun, Prof. Dr. Sinan Uyanık, DEDAŞ Genel Müdürü Murat Karagüzel, Yard. Doç. Dr. Bilal Gümüş, Yard. Doç. Dr. Cüneyt Gökçe ve ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin isimlerinden oluştu. Panele; ŞUTSO Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ, Meclis Üyeleri M. Reşat Karadeniz, Mustafa Sarı, uzmanlar, bürokratlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve konunun ilgilileri katıldı.

15.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran ve beraberindeki heyeti ağırladı.Başkan Ertekin, bir dizi temaslarda bulunmak ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere Şanlıurfa'ya gelen CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran ile beraberindeki İl Başkanı Ömer Karakeçili ve CHP İl teşkilatı Üyelerini ağırladı. ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin ile bir süre sohbet eden CHP heyeti Başkan Ertekin'den ilimizin, ekonomik, sanayi, yatırım potansiyeli hakkında bilgi aldı.Yaklaşık yarım saat süren ziyarette ŞUTSO Başkan Yardımcısı Halil Akkaya da hazır bulundu.

15.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısına katıldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Şanlıurfa Belediyesi işbirliğinde düzenlenen Şehir Kimliği Çalıştayı Tanıtım Toplantısı Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin katılımıyla gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen Toplantıya ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin'in yanı sıra Başkan Yardımcısı İbrahim Uludağ ve Meclis Üyesi Süleyman Durmuş ile davetliler katıldı. Bakan Danışmanı İbrahim Acar Koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Çalıştay Tanıtım Toplantısında, Bakan İdris Güllüce ve Şanlıurfa Belediye Başkanı Celalettin Güvenç de birer konuşma gerçekleştirdi.

16.01.2015 tarihinde Bir dizi incelemelerde bulunmak ve ziyaretler gerçekleştirmek üzere ilimize gelen Uganda heyeti, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'na (ŞUTSO) da bir ziyaret gerçekleştirdi. ŞUTSO Göbeklitepe toplantı salonu'nda ağırlanan heyete Harun Kablama ve Ahmet Ertekin eşlik etti.

20.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerinden oluşan heyet, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Akkaya başkanlığında, Güneydoğu Anadolu Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (GAPBKİ) Özel Sektör ve Girişimcilik Koordinatörü Ahmet Tokdemir’e bir ziyaret gerçekleştirerek yürüttükleri ulusal ve uluslararası projeler hakkında bilgi aldı.

Koordinatör Ahmet Tokdemir; GAP Eylem Planı ve gerçekleştirilen faaliyetler, yatırımcılara sağlanan destekler, Avrupa Birliği destekleri ile önümüzdeki günlerde onaylanması beklenen projeler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.Gerçekleşen ziyarete ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Halil Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Mithat Arhan, Murat İmamoğlu, Meclis Üyeleri, M. Fatih Us, Murat Mesçi, Mustafa Sonekinci, Genel Sekreter Faruk Yaşar, 14. Meslek Komitesi Başkanı Mehmet Akkuş, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Vildan Polat, TOBB Şanlıurfa Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Halil Görgün, Üyeler Mustafa Aktaş, Zeynel Abidin Şebel, Ahmet Ersavaş katıldı.22.01.2015 tarihinde Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Şanlıurfa Şube Başkanı Orhan Şahin ve Yönetim Kurulu Üyeleri, TOBB Şanlıurfa Kadın Girişimciler Kurulu (KGK) Başkanlığına tekrar seçilen Vildan Polat'a bir ziyaret gerçekleştirerek hayırlı olsun dileklerini iletti. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Göbeklitepe Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ziyarette ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan, Genel Sekreter Faruk Yaşar, ASKON Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Şahin, Mutlu Güneş, Faruk Koreli ile Kadın Girişimciler Kurulu Üyeleri hazır bulundu.

22-25.01.2015 tarihinde Uluslararası 4.500 katılımcının iştirak ettiği EMİTT Fuarında Peygamber Şehri Şanlıurfa’ya ilgi yoğun oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Şanlıurfa Valiliği, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile ŞURKAV’ın ortaklaşa kuruduğu standa turizmcilerin ilgisi yoğun oldu. Gerçekleşen Fuar'da ŞUTSO Meclis Üyesi Mehmet Durmaz da gelen misafirlere Şanlıurfa'yı anlattı.

23-24.01.2015 tarihinde Osmaniye de GIZ Anadolu da Ekonominin Desteklenmesi Projesi kapsamında düzenlenen Genel Sekreterler Toplantısına Odamız Genel Sekreteri Faruk Yaşar katıldı.

27.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) TS EN ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi Gözetim Tetkiki gerçekleştirildi.ŞUTSO, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından yapılan tetkikten tam not aldı. TSE Baş Tetkik Görevlisi Faik Ünal ve Dış Tetkik Görevlisi Harun Özel tarafından gerçekleştirilen tüm birimlerin evrak ve dosyalarının incelendiği tetkik neticesinde; ŞUTSO’da verilen hizmetlerin etkin, kaliteli, verimli ve dolayısıyla müşteri memnuniyetini artırmaya yönelik olarak yapıldığından hata tespit edilmediği ve ŞUTSO TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Belgesi’nin devamlılığına karar verildiği ifade edildi.

29.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan Heyet, Karaali bölgesindeki seracılara bir ziyaret gerçekleştirdi.ŞUTSO Heyeti, Bölgenin sebze ihtiyacını karşılayan ve Şanlıurfa’nın 45 kilometre doğusunda Karaali köyünde yer alan Karaali sera bölgesini ziyaret ederek URGE Destekleri Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile ilgili detayları paylaştı, seracıların üretimlerini yerinde inceledi, sorunlarını dinledi ve çalışmaları hakkında bilgi aldı.Gerçekleşen ziyarette ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Başkan Yardımcısı Halil Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Faruk Atlas, Mithat Arhan, Mustafa Badıllı, Genel Sekreter Faruk Yaşar, GAP Seracılar Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz, AK Parti MKYK Üyesi Mehmet Oymak, M. Emin Kuş, Mustafa Görgen, Ali Beyazkuş ve sera sahibi yatırımcılar hazır bulundu.

30.01.2015 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İş Dünyası Grubunu oluşturan milletvekilleri ile partililer, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldikleri Şanlıurfa’da, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin'e de bir ziyaret gerçekleştirdi.CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, CHP İl Başkanı Ömer Karakeçili, Milletvekilleri, Parti Meclisi Üyeleri ve İl Teşkilatı Üyelerinden oluşan heyet, ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin'i ziyaret ederek kentsel ve bölgesel gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulundu.

31.01.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin Başkanlığında Yönetim Kurulu Üyeleri Cumali Güneş, Mithat Arhan, Murat İmamoğlu Genel Sekreter Faruk Yaşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş ve tüm personelin katılımıyla “ŞUTSO Personel Koordinasyon Toplantısı” gerçekleştirildi.

31.01.2015 tarihinde Türkiye Barolar Birliğin'den Av. Ahmet Külekçi ile Av. Özge Görel, Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. Hikmet Delebe, Başkan Yardımcısı Av. Mustafa Hançer, Genel Sekreter Av. Muhammed Buşmak'n da aralarında bulunduğu heyet, ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin'e bir ziyaret gerçekleştirerek Suriyeli mültecilerin Şanlıurfa ekonomisine etkileri hakkında bilgi aldı. Gerçekleştirilen toplantıda ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyeleri Murat İmamoğlu, Cumali Güneş ile Genel Sekreter Faruk Yaşar hazır bulundu.

02.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, sera üreticileriyle 2. İstişare ve Değerlendirme Toplantısını Ali Beyazkuş'un ev sahipliğinde gerçekleştirdi.URGE Destekleri Yaş Sebze ve Meyve Kümelenme Projesi ile ilgili gerçekleştirilen son çalışmalar hakkında bilgi verdi. Gerçekleşen toplantıda, ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyesi Mithat Arhan, Genel Sekreter Faruk Yaşar, GAP Seracılar Birliği Başkanı Müslüm Yanmaz, Mustafa Görgen, Ali Beyazkuş, Hüseyin İnan, Mehmet Demir ile sera sahibi yatırımcılar hazır bulundu.

02.02.2015 tarihinde Turizm Platformu, 23.12.2014 tarihinde yapılan toplantı kararının İncelenmesi, Kültürel Değerler Komitesinin sıra geceleri hakkındaki çalışması, GAP İdaresi tarafından hazırlanan Marka Eylem Planının görüşülmesi, Karacadağ Kalkınma Ajansına proje hazırlanması ve konunun belirlenmesi 5 Bir Sonraki Toplantı İçin Tarih ve Yer Belirlenmesi gündemiyle ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonu’nda Vali Yardımcısı Cengizhan Yılmaz Başkanlığında, ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi C.Asuman Yazmacı Meclis Üyesi Mehmet Erdem ve Kurul Üyelerinin katılımıyla 2015 yılı ilk toplantısını gerçekleştirdi.

03.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) 12-13-14- ve 15. Grup Meslek Komite Üyelerine, Hijyen Eğitimi Sertifikası ve HACCP Sertifikası hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Gerçekleşen toplantıda, eğitimler hakkında bilgilendirmelerden sonra, ilgili meslek komite üyelerine ve gruplara düzenlenecek olan hijyen ve HACCP Eğitim tarihleri mesaj atılarak bilgi verileceği kararı alındı. Gerçekleşen toplantıya, ŞUTSO Meclis Üyeleri Halil Peltek, Ahmet Oruç, Mikail Zahit, M.Fatih Us, Murat Mesçi, Mustafa Şimşek, Mustafa Sonekinci, 75. yıl Mesleki Eğitim Merkez Müdür Yardımcısı Halil Okay, Gıda Tarım ve Hayvancılık il Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesinden Veteriner Hekim Reşat Demirkol, Komite Başkanları Mehmet Akkuş, Caner Aktar Komite Üyeleri Mevlüt Kırkağaç, Tahir Keçecioğlu, Ramazan Ekinci katıldı.

04.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nda (ŞUTSO) Belediye Şehir Planlama Çalışmaları masaya yatırıldı.ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyesi Murat İmamoğlu, Mimarlar Odası Şube Başkanı Bilal Yıldırım, Şanlıurfa İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Yazar, Mimar İ. Murat Tepe, Mimar Nihat Güllü ve Harita Mühendisi Mehmet Sadık Çadırcı ŞUTSO'da bir araya gelerek Belediyelerin yürüttükleri kentsel projeler, şehir planlama çalışmalarında kurum ve kuruluşlar arasındaki işbirliği, bazı belediyelerde yaşanan planlama, uygulama ve mülkiyet sorunları, kentsel dönüşüm problemleri, şehir planlama ve tasarım ilişkisi, kent estetiği, Büyükşehir Belediyesi’nin 6360 sayılı büyükşehir yasasıyla değişen il sınırları ve ilçelerden gelen planlama çalışmalarının değerlendirmesi gibi konular çerçevesinde bir toplantı gerçekleştirildi.

05.02.2015 tarihinde Şanlıurfa’da tarım alanlarında İnsansız Hava Aracı teknolojisi kullanılacak.GAPTEYAP Şanlıurfa İl Koordinatörü Ahmet Veysel Coşandal ile GAPBKİ Özel Sektör ve Girişimcilik Koordinatörü Ahmet Tokdemir’in koordinasyonuyla gezi, ziyaret, incelemelerde bulunmak, Şanlıurfa’nın tarım alanlarında insansız hava araçlarının kullanımının yaygınlaşması için teknoloji tanıtımını yapmak üzere Şanlıurfa’ya gelen, Amerika’nın ünlü Savunma Sanayi ve Havacılık Şirketi AeroVironment İnc. Yetkilileri Prof. Dr. Paul S. Zorner, Rihard Brasel, Altoy Savunma Sanayi ve Havacılık A.Ş Genel Müdürü Halit Yılmaz ile İş Geliştirme Yöneticisi Müge Yurt’un da aralarında bulunduğu heyet, ŞUTSO Başkanı E. Sabri Ertekin’e de bir ziyaret gerçekleştirerek şirketleri ve ürünleri konusunda bilgi verdi. Gerçekleşen ziyarette, Başkan Yardımcısı Halil Akkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri Mithat Arhan, Mustafa Badıllı ve Cumali Güneş de hazır bulundu.

07.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) personele "Zaman ve Stres Yönetimi" eğitimi düzenlendi. ŞUTSO Göbeklitepe Toplantı Salonunda İzgören Akademi Karadeniz Bölge Müdürü Salih Özgür tarafından Genel Sekreter Faruk Yaşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş ile tüm personelin katılımıyla "Zaman ve Stres Yönetimi" eğitimi verildi.

ŞUBAT AYI FAALİYETLERİ

10.02.2015 tarihinde Ankara da düzenlenen TUBİTAK 2020 Avrupa İşletmeler Ağı Çalıştayına Odamız Dış Ticaret Birimi Personeli Mesut Altınyaprak katıldı.

12.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E.Sabri Ertekin, Diyarbakır’da yapılan Karacadağ Kalkınma Ajansı Şubat Ayı Yönetim Kurulu toplantısına katıldı.Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy başkanlığında düzenlenen toplantıya Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük yanı sıra Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı E.Sabri Ertekin, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Sayar, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fetih Süvari ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı M.Emin Özçınar katıldı.

12.02.2015 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği Çalıştaya Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in yanı sıra; Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı ve Çalıştay Koordinatörü Zekeriya Erdem, Şanlıurfa Vali Yardımcısı Ramazan Seçilmiş, Bakanlık ve Büyükşehir yetkilileri, Sivil toplum temsilcileri, Akademisyenler, Yerel Bürokrasi temsilcileri, kanaat önderleri, Odamız Meclis üyeleri, Kültür- Sanat, Spor ve medya temsilcileri katıldı.

12.02.2015 tarihinde Göbeklitepe’de Taş İşçiliği kursu hazırlıklarının tamamlanması için son istişare toplantısı ŞUTSO’da yapılarak kursun başlatılması onaylandı.Kültür ve Turizm Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ve Anadolu Efes işbirliğiyle yürütülen Gelecek Turizmde Sürdürülebilir Turizm Destek Fonu kapsamında Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ile Şanlıurfa Valiliği koordinasyonuyla açılacak olan “Göbeklitepe’de Taş İşçiliği” kursu’nun son istişare toplantısı gerçekleştirildi ve kursun başlatılması kararlaştırıldı. Gerçekleşen toplantıya ŞUTSO Yönetim Kurulu Üyesi C.Asuman Yazmacı, Genel Sekreter Faruk Yaşar, Kültür ve Turizm İl Müdürü Aydın Aslan, UNDP Uzmanları Ceren Gökçe ve Büşra Çelik, Anadolu Efes Yetkilileri Simge Balaban, Zümre Yıldırım ve Mikado Danışmanlık’tan Elif Urgan katıldı.

14.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) ve Karacadağ Kalkınma Ajansı koordinesiyle ŞUTSO’da düzenlenen ve Vali Yardımcısı Mehmet Keklik ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E.Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyeleri Mustafa Badıllı, Murat İmamoğlu, Meclis Üyeleri Vedat Polat, Halil Peltek, Genel Sekreter Faruk Yaşar, Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Ateş, Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyüpoğlu, Karacadağ Kalkınma Ajansı’ndan Uzman Halil Çakallı, İlçe Ziraat Odaları Başkanları, Sulama Birliği Başkanları ve üreticilerin katıldığı bilgilendirme toplantısında Global Enerji Firması Danışmanı Necdet Elmas tarafından Biyokütle Yakıt ile çok düşük maliyetli elektrik enerjisi üretilebileceğinin detayları anlatıldı.

17.02.2015 tarihinde Karacadağ Kalkınma Ajansı, 2015 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen toplantıda, programlar için 28 milyon TL bütçe ayrıldığı açıklandı. Karacadağ Kalkınma Ajansı, Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, ŞUTSO Yönetim Kurulu ve Meclis Üyeleriyle davetlilerin katılımıyla 2015 Yılı Mali Destek Programları Tanıtım Toplantısı'nı ŞUTSO Meclis Salonu'nda gerçekleştirdi.

17.02.2015 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından Ankara da düzenlenen “Akreditasyon Genel Bilgilendirme ve İyi Uygulamalar Eğitimi” ne Odamız Genel Sekreteri Faruk Yaşar ve Akreditasyon Sorumlusu Nesrin Karakaş katıldı.

17-21.02.2015 tarihlerinde KUYAP Projesi kapsamında Eskişehir de düzenlenen toplantıya Odamız Genel Sekreteri Faruk Yaşar, Sanayi Birimi Sorumlusu İbrahim Halil Al, KUYAP Projesi Sorumlusu İsmail Aktaş ve Hacı Sakacı katıldı

18.02.2015 tarihinde Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Heyeti, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Seyfettin Gencer’e bir ziyaret gerçekleştirdi. Gerçekleşen ziyarette Şanlıurfa fuar alanı için alternatif bölgeler üzerinde ve Meclis Üyesi Abdullah Kaplan'ın gündeme getirdiği Şanlıurfa Elektrik ve Elektronikçiler Odası’nın site şeklinde yapılması düşünülen iş yeri projesi konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı E. Sabri Ertekin, Yönetim Kurulu Üyesi Murat İmamoğlu, Meclis Üyeleri Halil Peltek, Ali Çiçek, Ahmet Yüksel ve Abdullah Kaplan’dan oluşan heyet üyeleri, İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Seyfettin Gencer’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.Yüklə 176,65 Kb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə