Odtü yapi iŞleri ve teknik daire başkanliği ek binasi iNŞaat, elektrik tesisati ve mekanik tesiSAT MALZEMEleri alimi iŞİ tekniK Şartnamesi genel not alımı yapılacakYüklə 23,12 Kb.
tarix22.01.2018
ölçüsü23,12 Kb.
#39542

ODTÜ YAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI EK BİNASI İNŞAAT, ELEKTRİK TESİSATI VE MEKANİK TESİSAT MALZEMELERİ ALIMI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

GENEL NOT

Alımı yapılacak olan tüm malzemeler için idarece belirlenen malzeme numuneleri görüldükten sonra teknik şartname ekinde yer alan Ek-1 Tutanak imzalanarak ihale teklif zarfı içinde idareye teslim edilecektir. İhale evrakı ile teslim edilecek olan bu tutanakla belirlenen numuneler dışında ürünlerin teklif edilmeyeceği taahhüt edilmiş olacaktır.
İNŞ.01- Çelik Malzemeler

Verilen listeye göre istenen malzemeler temin edilerek idarenin gösterdiği şantiyeye teslim edilecektir. Tüm genel giderler dâhildir.
40x10 lama

kg

1055

60x10 lama

kg

28

80x80x8 mm köşebent

kg

214

UPN 260 profil

kg

455

1500x6000x4 mm siyah saç

kg

848

1500x6000x10 mm siyah saç

kg

7772

1500x6000x5 mm siyah saç

kg

707

İNŞ.02- 4+16+4 Isı Kontrollü Konfor (Sinerji) Cam Temini (Projesine uygun, bkz. ek-2)

4+4 mm kalınlıkta, 16 mm ara boşluklu, güneş ve ısı kontrol kaplamalı, çift camlı pencere ünitesinin takılacağı yerin ölçüsüne göre hazırlanması, cam yuvasına takozların konulması ve camın yuvaya yerleştirilmesi, profil ve fitilinin yerine oturtulması, camlama takozları ile ünitenin dengelenmesi, profillerin birleşim yerlerine puntalama şeklinde nötral (asitsiz) silikon çekilmesi ve şantiye teslimi için her türlü malzeme ve zaiyatı, işçilik araç ve gereç giderleri, yüklenici genel giderleri ve karı dahildir.İNŞ.03- Alüminyum Güneş Kırıcı Profil (Projesine uygun, bkz. ek-2)

Proje detayına ve malzeme numunesine uygun güneş kırıcıların,doğramaya montajı için gerekli tüm asessuarları ile birlikte montaja hazır bir şekilde şantiyeye teslimi için gerekli tüm giderler dahildir.

GENEL HUSUSLAR

 1. Yapı İşleri teknik Daire Başkanlığı Metal malzemesi alımı yapılacaktır.

 2. Kullanılacak tüm malzemelerin nakliye yatay ve düşey taşımalar, yükleme ve boşaltmalar, işçilik, idare tarafından istenilen yere istif ve tasnif işleri yüklenici firma tarafından karşılanacaktır.

 3. Ödeme işlemleri, malzemenin kabulü müteakip, maliye bakanlığınca belirlenen serbest bırakma oranları dâhilinde düzenlenecek ödenek gönderme belgelerine göre ODTÜ Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

 4. Numune Malzemeler için Yapı İşleri Teknik Daire Başkanlığında görevli ilgili personel tarafından numune gösterilecek ve numune görülmüştür tutanağı ilgili birimden mutlaka imzalanarak teslim alınacaktır.

 5. Malzemeler Yapı işleri teknik Daire Başkalığınca görevlendirilen Personel gözetiminde Başkanlık ve bağlı Müdürlüklerin depolarına teslim edilecektir.

 6. İnş. 01 çelik Malzemeler sözleşme tarihinden itibaren 15gün geriye kalan malzemeler 30 gün içinde teslim edilecektir.


DENETİM VE MUAYENE

 1. Muayene ve kontroller esnasında doğabilecek her türlü kaza ve hasarlardan yüklenici sorumlu olacaktır.

 2. Muayenelerde gerekli olabilecek araç, malzeme vb. yüklenici firma tarafından temin edilecektir.

 3. Yüklenici firmanın muayene esnasında, teknik eleman veya gözlemci bulundurması ve bu teknik elemanın veya gözlemcinin muayene sonuçlarını imzalaması gerekmektedir. Aksi takdirde, muayene raporu yüklenici firma tarafından da aynen kabul edilmiş sayılacaktır.


AMBALAJLAMA VE ETİKETLEME:

 1. Piyasada orijinal ambalajlı bulunan malzemeler orijinal ambalajları içinde her türlü hasara karşı tüm önlemler alınmış olarak teslim edilecektir.

 2. Ambalajından hasarlı olarak çıkan malzemeler yükleniciye geri iade edilecek ve yenisi ile değiştirilecektir.

EK-1

TUTANAK

“ODTÜ Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı Ek Binası Malzeme Alım İşi” kapsamında temin edilecek inşaat, elektrik tesisatı ve mekanik tesisat malzemelerinin tamamına ait numuneler görülmüş olup, numunelere uygun malzemeler teklif edilecektir.../../2017

Kaşe/İmza

Yüklə 23,12 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə