Official Trade Mission to Turkey Luxembourg Business DelegationYüklə 47,62 Kb.
tarix29.04.2018
ölçüsü47,62 Kb.

Lüksemburg İş Delegasyonu

FİRMA

SEKTÖR

AKTİVİTELER

TALEP EDİLEN İŞBİRLİĞİ

 1. BASIC CONSULTING
Danışmanlık

Basic Consulting firması 3 ana konuda faaliyet göstermektedir; danışmanlık, pazarlama ve reklam. Firma farklı endüstri, birlik, hükümet ve özel sektör temsilcileri için politik ve ekonomik lobi faaliyetleri yürütür.
 1. CFL CARGO
Demir Yolu Taşımacılığı

CFL kargo demir yolu taşımacılığında değişik alanlarda full servis teklif ediyor;


Firma Batı Avrupa’dan Türkiye’ye olan tren yolu taşımacılığı hattında daha aktif olmak istiyor, bu sebeple ticari aracılar (ithalatçılar, distribütörler gibi) endüstriyel ortaklıklar, endüstriyel işbirliği partnerleri arıyor.

 1. CODIPROLUX S.A.

Döner Mil Halkası Üreticisi

CODIPRO döner mil halkası dizaynını ve üretimini yapar. Söz konusu ürünler patentli ve en zorlu güvenlik standartlarına uygun biçimde, tek çift veya üçlü olarak üretilip, özellikle ağır kaldıraçlar için dizayn edilmiştir.

Firma hem yeni distribütörler hem de yeni tedarikçiler arıyor.

 1. DAGLI + ATELIER D’ARCHITECTURE

Mimarlık

Her türlü mimari dizayn ve planlama ofisi olarak konseptsel mimariye odaklanmıştır

İstanbul’da yerel bir şube açmak için, yeni müşteriler (bankalar ve kurumsal müşteriler)yanı sıra potansiyel ortaklar arıyorlar.

 1. DR HEINRICH SCHNEIDER MESSTECHNIK GmbH

Optik ve Çoklu sensorlu ölçme sistemleri üreticisi

Dr. Heinrich Schneider optik ve çoklu sensorlu ölçme sistemleri üreticisi arasında lider firmalardan biridir.

Firma, Türkiye’de ölçme ekipmanları pazarında tecrübeli, satış ve satış sonrası hizmet verebilecek ithalatçı ve distribütörler aramaktadır.

 1. ELECTEK LUXEMBOURG S.A.
Telekomünikasyon ürünleri toptancısı

Electek Luxembourg S.A. Lüksemburgda yerleşik bir uluslararası bir toptancı

Firmadır, Firma telekomünikasyon ürünleri ile cep telefonları ve aksesuarlarıyla

Ilgilenmektedir.

Firma elektronik toptan satışı yapabilecek tecrübeli firmalar arıyor. 1. EUROPEAN CONSULTING LUXEMBOURG

Danışmanlık

Firma Finans, Avrupa İlişkileri, Halka ilişkiler ve resmi ilişkilerde danışmanlık hizmeti vermekte ve Merkez ile Doğu Avrupa için Çek Cumhuriyetindeki ofisi aracılığyla servis vermektedir.

Firma Avrupa Birliğindeki hizmet ve kontaklarının yanı sıra ve Merkez ile Doğu Avrupa’daki iş ilişkileri kurmak için yatırımcılar ve Avrupa Birliğinde iş yapmak isteyen firmalarla görüşmek istiyor.

 1. FIDEXAL S.e.c. S.à r.l.
Muhasebe Hizmetleri

FIDEXAL S.E.C. Sàrl

Yeminli Mali Müşavirlik firması olup aşağıda belirtilen hizmetler sunmaktadır;Firma Türkiye’de bir firma kurmak ve hizmetlerini Türkiye pazarına da sunmak istiyor.

 1. FIDUCIAIRE LUXOR S.à r.l.
Finansal Hizmetler

Firma vergi hazırlama ve muhasebe kayıtları gibi finansal hizmetler konularında hizmet veriyor.

Firma Lüksemburg’da yatırım yapmak isteyen firmalar için danışmanlık yapmak istiyor. Ana konu, yatırımcı firmaları sektörel bazda yönlendirme hedef firmalar ise tüm uluslararası ticari firmalar.

 1. IMATEC S.à r.l.
Mühendislik ve Otomasyon Projeleri

Firma mühendislik ve otomasyon projelerinin gerçekleştirilmesi, elektrik panellerinin montajı ve kurumu, endüstriyel ve bina elektriği, endüstriyel IT, mekanik çalışmalar ve özel makine imalatı, ekipmanların nakli, üretim hatları ve makineler için güvenlik, anahtar teslim projeler,ikinci paketlemeye ait tüm aktiviteler için yapım ve donanım konularında faaliyet göstermektedir.

Firmanın bulmak istedikleri: Mekanik parçalar, kalıp ve hatta tüm makineyi üretebilecek taşeron firmalar Yazılım veya makine mühendisliği için taşeron firmalar; Imatec’in standart ürünleri arasında yer alan ikincil paketleme gibi

 • Makine üretimi konusunda,makine ve mekanik parça üretimi konusunda faaliyet gösteren taşeron firmalar,

 • Yazılım geliştirme, mekanik mühendislik için taşeron firmalar,

 • Firmanın ikincil paketleme makineleri gibi standart ürünlerinin dağıtımcıları ve tamamlayıcıları (tepsi paketleme, sargı paketleme, yükleme paketleme, …) ve farklı çözümleri. Firma özellikle birincil paketleme çözümleri konusunda çalışan karşılıklı ortaklar aramaktadır. (dik torbalar için, Flowpack, Doypack, ). Firma birincil ürünlerini kuzey Avrupa ile bütünleştirirken,Ortaklık oluşturulacak Türk firmasından ikincil ürünlerinin dağıtımını gerçekleştirmesi beklenmektedir. İş birliği yapılacak firma müşterilerine A’dan Z’ye paketleme hattını sunarken “denkleştirici” olmalıdır.

 • DSK Systems S.A. ürünleri için dağıtımcılar ve tamamlayıcılar .

 1. L.E.E. S.à r.l.
Fizibilite Çalışmalar ve Mühendislik

Firma fizibilite çalışmaları, detaylı mühendislik, yapım aşamaları konusunda süper vizyon, kurulum yönetimi ve operasyonu konularında aktiftir.Firma, Türkiye’de fizibilite çalışmalarını geliştirmek, ayrıntılı mühendislik, inşaat aşamalarının gözetimi, kuruluş faaliyetleri ve yönetimi alanlarında faaliyet göstermek istemektedir. Görüşmek istediği firma alanları ; Tarım Sanayi sektörü; Organik atık işleme sektörü; Atık toplama ve geri dönüşüm firmaları; Bioenerji projeleri geliştirilmesi konusunda iş birliğinde bulunmak isteyen mühendislik firmaları; Bioenerji projeleri geliştirmek isteyen yatırımcılar

 1. LUXCONTROL S.A.
İnşaat, organizasyon, mal denetimi, otomobil tip onayı için hizmet tedarikçisi

Firmanın faaliyet alanları;

 • Inşaat, yapı&sanaayi

 • Organizasyon ve yönetim sistemleri

 • Mal denetimi

 • Otomobil tip onayı(homologation)

Otomobil Homologasyonu(tasdik) Türkiye’deki ticari toplantı sırrasında tanıtılacaktır.Firma tasdik faaliyetlerini türkiye’de geliştirmek istemektedir.

1. Amaç : Otomotiv ürünlerini Avrupa’ya ve Avrupa ekonomik komisyonuna üye ülkelere ihracat yapmak isteyen yeni müşteriler bulmak.

2. Amaç : Türkiye’ye otomotiv ithalatı yapmak isteyen yeni müşteriler bulmak.

3. Amaç : Tasdik sürecini basitleştirme olanaklarını bulmak üzere yerel tasdik sürecine bağlı türk yetkililerini buluşturmak.

Firmanın görüşmek istediği alanlar: Otomotiv araçları üreten üreticiler (otomobil, otobüs, traktör, motosiklet, tır) ve tamamlayıcı parçalar (aydınlatma, koltuk, aynalar, lastikler, …); Türkiye’ye aynı ürünleri ithal eden ithalatçılar.; Türkiye’deki tasdik yetkilileri.


 1. PLANIFI
Boru hattı satıcısı

Firma 2006 yılında kurulmuş dünyanın her yerinde geçerli olan, boru hattı yapımı için teçhizat ve endüstriyel boru tesisatı satıcısıdır.

Firma, Türkiye’de boru hattı teçhizatı satışlarını geliştirmek istemektedir. Görüşmek istediği firmalar: Boru hattı mütahitleri; Kaynak teçhizatı dağıtımcıları; Üreticiye bağlı çelik boru dağıtımcıları

 1. SAINT-GOBAIN ABRASIVES S.A.
Elmas ürünler üreticisi

Firma, elmas ürünler üreticisi ve yapım endüstrisi makineleri üreticisi.

Firmanın ana amacı yeni kanallar, ithalatçılar, ana bayiler yoluyla satış ağını genişletmek için potansiyel satıcılarla iletişim kurmak.

Görüşmek istedikleri müşteri özellikleri: Bir iç ve dış satış takımı oluşturmak, Show room; Teknik bölüm; Stok kapasitesi 1. SOTRANS S.A.

Pencere ithalatı, ulaşım ve arabalar için finansal kiralama

Firma, taşımacılık sektöründe farklı ticaretler yapan firmalarla çalışan bir taşımacılık firmasıdır. Benelux için yapı malzemeleri ithal ederek faaliyetlerini çeşitlendirmeye karar vermiştir. Türkiye’ye yaptığı farklı seyahat ve tanıtımlardan sonra PVC pencerelerin ithalatına başlamış, şu anda ise iş alanını genişleterek aluminyum pencere ithalatı yapma projeleri vardır. Firma aynı zamanda büyük bir araba kiralama şirketinin ortağıdır ve Türkiye’ye lüks kullanımlı otomobiller satmak istemektedirler. Firmanın bir departmanında firma içi kullanım için geliştirilen tarama sistemiyle masa üstü bilgisayarları internetle uzaktan kontrol sistemi geliştirilmiştir.

Firmanın ilgilendiği Türk firmaları :

 • Luxembourg’a ihracat yapacak Türkiye’deki aliminyum pencere üreticileri

 • Lojistik sektöründeki IT çözümleri ve masa üstü interneti için ticari aracılar. Bu ortak Türkiye’de ticari işleri geliştirecektir. (ürünler operasyonaldir.)

 • Türkiye’ye ikinci el araba ithal eden ticari aracılar. Arabalar maksimum üç yıllık olmalıdır ve tam gama geçerlidir.

Ortaklık yapılacak firma ürünler için kaliteli aluminyum üretmesi, IT çözümleri için, işbirliği yapılacak firma ürünlerini Türkiye’nin tamamına satabilmesi, Türkiye’de araba ithalatı için ise ortaklık oluşturulacak firmanın kalitesinin yüksek olması beklenmektedir. 1. TECH-GATE S.A.Çelik fabrikaları için refraktörler

Firmanın ürün alanları çelik sanayisi için her türlü refraktör, özellikle çelik fırınları, EAF, çelik kepçeler, Shinagawa Refractories Co., Ltd.’den CC isostatic materyaller, CC toz. Buna ek olarak firma sürgülü madeni kapı levhası üzerine faaliyet göstermektedir.

Firmanın amacı çelik fabrika yöneticilerini ve veya çelik sanayisindeki refracter (refractory)üretici ve yöneticileriyle görüşmek (ihracat ithalat aktivitelerini geliştirmek amacıyla).

 1. VIP PRODUCTS S.A.
İzolasyon maddesi, temizleyici, püskürtme ekipmanları için Satış, eğitim, hizmet bakım, ve satış sonrası.

Satış, eğitim, hizmet bakım, ve satış sonrası konusunda 4 önemli ürünleri vardır.


 • VIPSEAL

 • TURBO-PAINT:

 • GRACO

 • VIP PROTEX

Firma, araçlarla faaliyet gösteren( yol, arazi,) aksesuar; lastik tekerlekler vb. bir ithalatçı yada ithalat toptancı yada aşağıdaki potansiyel sektörlerde faaliyet gösteren, pazarı olan profesyonellerle görüşmek istemektedir.


 • Kara, demir, deniz yoluyla ağır yükleri taşıma firmaları

 • Destek servis

 • Endüstriyel fabrika ekipmanları

 • Bina endüstrisi mütahitlik ekipmanları

 • Çiftlik, tarım traktörleri ve römorklar

 • Vinç, hafriyat makinesi, forklift

 • Araba lastiği servis operatörleri

 • Ticari takım operatörleri

 • Askeri savunma, polis, ambulans

 • Yerel pazar, i.e. ,otomobil, karavan, motosiklet, bisiklet, tekerlekli el arabası.

 • Garajlar, petrol istasyonları

 • Taksi firmaları, kurye hizmetleri, valet hizmetleri

 • Dörtlü motosiklet / ATV,

 • Çim biçme makineleri, bahçe makineleri satışı ve servis merkezleri

 • Yerel ve bölgesel kurul ve devlet bakanlığı

Yüklə 47,62 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə