Orta avrupa ve balkanlarYüklə 45,44 Kb.
tarix02.03.2018
ölçüsü45,44 Kb.
#43822

bellimatur-logo

TÜRSAB NO: 3160 TEL: 0232 220 01 02

ORTA AVRUPA VE BALKANLAR

YUNANİSTAN – MAKEDONYA – SIRBİSTAN - AVUSTURYA MACARİSTAN – ÇEKYA- BULGARİSTANTüm Turlar Fiyata Dâhil, Ekstra Tur Yok!!

8 GECE 4* OTELLER ve 5 AKŞAM YEMEĞİ FİYATA DÂHİLİzmir Çıkışlı Otobüs ile Kişi Başı 490 €/SABİT FİYAT – 9 TAKSİT İMKÂNI

1.TUR: 24.06.2017 2.TUR: 14.07.2017 3.TUR: 11.08.2017

Buluşma ve Hareket : Akşam saatlerinde belirlediğimiz noktalardan siz değerli misafirlerimizi alarak yolculuğumuza başlıyoruz. Molalar ile birlikte Çanakkale, Gelibolu, Edirne üzerinden İpsala Sınır Kapısı’na ulaşarak buradaki pasaport işlemleri sonrası ülkemize kısa bir süre için veda ediyoruz.

1.Gün : İpsala – Selanik – Üsküp’te Konaklama ( Akşam Yemeği Dâhil )

Yolculuğumuzun ardından İpsala’da pasaport işlemleri sonrası sabaha karşı Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Dedeağaç, Gümülcine üzerinden Kavala’ya varıyoruz. Burada meşhur Kavala kurabiyecisinde kahvaltı ve kurabiye alışverişimizi yaptıktan sonra Koronia Gölleri, Halkidiki yarım adasının eşsiz manzaralarını izleyerek Selanik’e varıyoruz. Aristotoles Meydanı, Kordon, Beyaz Kule ziyaretleri sonrası Atatürk Evi’ni gördükten sonra Makedonya’ya giriş yapmak üzere yola çıkıyoruz. Sınır geçişi sonrası Üsküp’e varıyoruz. Türk Çarşısı’nda ilk olarak Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Murad Paşa Cami, Kapan Han, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı göreceğimiz yerler arasındadır. Daha sonra Tarihi Taş Köprü’den geçerek tarihe damgasını vurmuş birçok önemli ismin heykellerinin bulunduğu, ciddi uğraşlar ile yenileme çalışmaları yapılarak Avrupa Başkentleri’nde meydanlar seviyesine getirilen Makedonya Meydanı’na geliyoruz. Akşamları muhteşem bir ışıklandırma ve su şovları ile misafirlerini karşılayan bu meydan da Büyük İskender Heykeli, Çar Samuel Heykeli, 1.Justinyanus Heykeli, Kral Philip, Kraliçe Olympia Heykelleri ile birlikte Rahibe (Azize) Teresa’nın Heykeli ve Anı Evi’de bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

2.Gün : Üsküp – Belgrad’da Konaklama ( Akşam Yemeği Dâhil )

Sabah kahvaltı sonrası Belgrad’a doğru yola çıkıyoruz. Sınır işlemleri sonrası Belgrad’a varışımız ile birlikte Osmanlı eseri olan Kale Meydanı, Mora Fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Stambol Kapısı, Askeri Müze, Sava ve Tuna nehirlerinin birleştiği noktaları gördükten sonra Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten akşam yemeği ve konaklama için otelimize yerleşiyoruz.

3.Gün : Belgrad – Viyana’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde önce kenti tanımak üzere panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında Atatürk’ün de kaldığı Bristol Hotel,  Devlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar, Hoffburg ve Belvedere Sarayları göreceklerimiz yerler arasındadır... Önce Şehir merkezindeki önemli eserleri adım adım tanıyacağımız yürüyüş turumuzu gerçekleştiriyor ve ardından alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz.

4.Gün : Viyana – Prag’da Konaklama

Sabah kahvaltı sonrası Prag’a doğru yola çıkıyoruz. Kentin en tarihi noktası olan Prag Kalesinde aracımızdan inerek, “Prag Şaheserleri” yürüyüş turumuza başlıyoruz. Eski Krallık Sarayı, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Başpiskoposluğunun merkezi ve şehrin katedrali olan, 1344 yılında yapımına başlanan ve inşası altı yüz yıl süren, pek çok kral ve kraliçenin taç giyme törenine ev sahipliği yapan St. Vitus Kilisesini görerek turumuza devam ediyoruz.  Simyacılar Sokağı, St. George Kilisesi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu Charles Köprüsü, eski şehir bölgesinde Kral Alışveriş Caddesi, Johannes Kepler’in Evi, St. Nicolas Kilisesi, Jan Hus Heykeli, sosyalizmin 1948’de ilan edildiği Kinsky Sarayı, Josefov Mahallesi, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12 Havari ile şovlar gerçekleştirilen tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Yürüyüş turumuzu takiben, bugün modern çarşısının bulunduğu eski kent merkezinde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Çek Cumhuriyetinin en gözde ürünlerinden olan göz alıcı Granat ve Bohemya Kristalleri özellikle ilginizi çekecektir. Programımızı tamamlayarak, isteyenlerle muhteşem bir tekne turu öncesinde dinlenmek üzere otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Prag’daki otelimizde. EKSTRA Kişi başı 40 €: Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek açık büfe yemekli, limitli içkili, müzikli Vltava Nehri Tekne Turu’na katılıyoruz.

5.Gün : Prag’da Konaklama

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, otelimizden hareketle  Karlovy Vary Turuna çıkıyoruz. 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının en uğrak ve en meşhur şehri olan Karlovy Vary’nin eşsiz tabiatı içinde, yan yana inşa edilmiş onlarca muhteşem sarayı, Atatürk’ün 1918 de kaldığı oteli, Dvorak`ın, Mozart’ın, Goethe’nin, Beethoven’in, Puşkin`in evlerini görüyor ve 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret ediyoruz. Kristal, porselen, granat, kehribar taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı fabrika satış mağazalarında alışveriş yapma imkânına sahip oluyoruz. Kenti adım adım tanıyacağımız turumuzda gezinti için serbest zaman veriyoruz. Karlovy Vary’den akşamüstü saatlerinde Prag’a dönüyor ve arzu eden misafirlerimizi gezinti, alışveriş için kent merkezinde bırakarak, unutulmaz bir Ortaçağ Gecesi yaşamak için dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme Prag’daki otelimizde. EKSTRA Kişi Başı 50 €: Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Yemekli, Limitli İçkili, Show Programlı muhteşem Ortaçağ Gecesine katılıyoruz.

6.Gün : Prag – Bratislava - Budapeşte’de Konaklama ( Akşam Yemeği Dâhil )

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, 08.00’de otelimizden ayrılıyor, Budapeşte yönünde hareket ediyoruz. Yolda verilecek uygun molalarla, Çek Cumhuriyetinden ayrılarak, öğle saatlerinde kişi başına düşen 35.000 € milli geliriyle Avrupa’nın en zengin şehirlerinden olan Slovakya’nın başkenti Bratislava’ya ulaşıyoruz. Tuna kıyısında aracımızdan inerek, eski kent bölgesinde yürüyüş turu yapıyoruz. 1529’da I. Viyana Kuşatması öncesi Türk izleri taşıyan kentte, Bratislava Kalesi, Parlamento, St. Martin Katedrali, Mozart’ın 6 yaşında Maria Theresia’ya ilk konserini verdiği tarihi bina, Grassalkovich Sarayı, Slovak Devlet Tiyatro Binası gibi önemli yapıları görerek, yürüyüş turumuzu tamamlıyor ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Bratislava’dan Budapeşte yönünde hareket ediyor ve kısa süre içinde Slovakya’dan ayrılarak, Macaristan’a giriyoruz. Yaklaşık 150 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan, dolayısıyla Osmanlı izlerini sıkça görebileceğimiz ve 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan ve ülkenin Başkenti olan Budapeşte’ye ulaşıyoruz. Önce kentin 235 metre yükseklikli ve tarihi bir tepesi olan Gellert Tepesine çıkıyoruz. Şehri ilgili anlatımlar eşliğinde panoramik olarak izleyip, fotoğraflamamızı takiben, panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Kentin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan ve mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen tarihi meydan ve bulvarları ve birçok heykeli görerek, Kahramanlar Meydanına ulaşıyoruz. Macaristan’ın bininci yılı anısına 1896 yılında yapılmaya başlanan bu tarihi meydanda Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri ilgili anlatımlar eşliğinde görmemizi takiben, gece turumuz öncesinde dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme Budapeşte’deki otelimizde. EKSTRA Kişi Başı 25 €: Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Budapeşte Kalesi ve Tuna Nehri Tekne Turu’na katılıyoruz.

7.Gün : Budapeşte’de Konaklama ( Akşam Yemeği Dâhil )

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından, 08.30’da otelimizden hareket ederek,  Estergon Kalesi, Vişegrad, Szentendre Turuna çıkıyoruz.  Türk tarihi açısından da çok önemli turumuzda ilk durağımız marşlara ve şiirlere konu olmuş Estergon Kalesi’dir. İlk olarak 1543 tarihinde Kanuni Sultan Süleyman komutasındaki Osmanlı ordusu tarafından zapt edilen Estergon Kalesini ve sonra üzerine inşa edilen ve Macaristan’ın en büyük Katedrali olan Esztergom Bazilikasını ziyaret ediyoruz. Tuna boyunda, akıncıların dörtnala at sürdükleri yoldan, Tuna’nın en güzel manzaralarından birini izleyeceğimiz Vişegrad Kalesine doğru hareket ediyoruz. Antik dönemde doğudan ilerleyen orduları durdurmak amacıyla inşa edilmiş askeri bir garnizon yerleşimi olan ve daha sonra buraya yerleşen Slavların "Yüksek Şehir" anlamına gelen Vişegrad adını verdiği kasabada, kentin tarihi dokusuna uygun restaurant’ta, extra öğle yemeği için mola veriyoruz. Ardından, Macaristan’ın tüm hediyelik eşyalarını uygun fiyatlarla alma imkânına sahip olacağımız Szentendre Artistler Köyüne gidiyor ve köyün tanıtımını takiben alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında, Szentendre’den ayrılıyor, Budapeşte şehir merkezine gidiyor ve kentin en ünlü ve yaşayan caddesi olan Vasil Caddesinde alışveriş için yine bir serbest zamanımız var… Ardından, isteyen konuklarımızla, çok keyifli geçecek bir Macar – Çigan Gecesi için dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Geceleme Budapeşte’deki otelimizde. EKSTRA Kişi Başı 40 €: Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek yemekli ve limitsiz içkili Macar-Çigan Gecesi Turu’na katılıyoruz.

8.Gün : Budapeşte – Novisad – Sofya’da Konaklama ( Akşam Yemeği Dâhil )

Sabah kahvaltı sonrası Macaristan’da ayrılarak Sırbistan’da bulunan Voyvodina Eyaleti'nin başkenti Novi Sad’a doğru hareket ediyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından ilk durağımız Petrovaradin Kalesi'dir. Muhteşem nehir manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüş turumuzun ardından Novi Sad şehir merkezine gidiyoruz. Albert Einstein'ın da bir süre yaşadığı şehirde yapacağımız yürüyüş turu sırasında özgürlük meydanı, Svetozar Miletiç Heykeli, Katolik Katedrali, Ortodoks Aya Yorgi Katedrali, Aya Nikola Kilisesi ve Sinagog panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad’a varıyoruz. Yeni Belgrad, Tarihi Brankov Köprüsü, Taş Meydan, Slaviya Meydanı, Aziz Sava Kilisesi, Eski Saray, Yeni Saray ve meclis binası ilk olarak göreceğimiz yerler. Kanuni Sultan Süleyman tarafından fethedilen Kale Meydan’ın içerisindeki Mora fatihi Damat Ali Paşa Türbesi, Belgrad Galibi Heykeli, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Askeri müze, saat kapı ve müzesi,  İstanbul Kapı, Nebojşa Kulesi, Saborna Kilisesi görülecek yerlerdir. Kale Meydan’ı gördükten sonra Cumhuriyet Meydanı’nda yürüyüş turumuza başlıyoruz. Belgrad’ın en hareketli Caddesi ve adını Sırbistan III.Prensi Mihailova’dan alan ve 1870 yıllarına ait birçok büyük ve etkileyici binayı barındıran, Knez Mihajlova Caddesi’nde yürüyüş turumuzda, Osmanlı’ya karşı isyanı başlatan yer olan Çukur Çeşme, Cumhuriyet Meydanı, Sırbistan Ulusal Parlamentosu ve Prens Mihailo Heykeli’ni gördükten turumuzu sonlandırıyoruz. Akşam yemeği sonrası otelimize yerleşiyoruz.

9.Gün : Sofya – Plovdiv – Kapıkule – İzmir’e Geri Dönüş Yolculuğu

Sabah kahvaltı sonrası SOFYA' ya varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz; St. Nedelya kilisesi, Rotanda Kilisesi, Rus Kilise'si, Aya Sofya Kilise'si, Aleksander Nevski Katedrali Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca Ulu Önder Atatürk'ün Yeniçeri Elbisesi ile katılmış olduğu ünlü balonun yapıldığı Ordu Evini de görüyoruz. Öğle yemeği sonrası Bulgaristan'ın ikinci büyük kenti olan Plovdiv, uzun geçmişinde İslam-Türk kültürüne büyük hizmetler sunmuştur. 4000 yıl önceden beri yaşamın devam ettiği şehirdir. Mükemmel modern ve eski çağların mimarisini birleştiren yer. En ilgi çeken Eski Plovdiv adında şehrin en eski bölümü - NÖBET TEPE üzerinde bulunuyor. Bizans, Yunan ve Osmanlı devletlerinin bıraktığı izleri, şehrin alışveriş merkezlerini, koruma altındaki eski şehri görme olanağımız olacak. Şehrin en hareketli alışveriş ve eğlence merkezi olan Batenberg Caddesi gezilecek. Argır Kuyumcuoğlu'nun evi (etnografya müzesine çevrilmiş), Plovdive özel en mükemmel simetrik ev örneği, Balabanov evi (orijinal ev düzenlemesiyle, günümüzde her türlü kültüler faaliyetlere ev sahipliği yapıyor) ve Georgi Mavridi´nin evi. Eski Roma çağından kalma Antik amfi tiyatro, Türk mimarisiyle oldukça ilgi çeken eski yapıt Djumaya camisi, Plovdiv´in en eski kiliseleri de göreceğimiz yerler arasındadır. Şehri dilediğinizce gezebilmeniz için serbest zaman sonrası METRO MARKET’e uğrayıp  alışverişimizi tamamladıktan sonra Kapıkule Sınır Kapısına gelerek giriş-çıkış işlemleri sonrası hasret bitiyor ve ülkemize giriş yaptıktan sonra İzmir’e doğru geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

10.Gün : İzmir’ Varış

Molalar ile birlikte yapacak olduğumuz yolculuk sonrası sizleri aldığımız noktalara geri bırakarak bir sonrası turumuzda görüşmek dileği ile vedalaşıyoruz.

FİYAT DETAYLARI

İki-Üç Kişilik Oda da Kişi Başı

490 €

Taksit Seçeneklerini SorunuzTek Kişilik Oda

640 €

Taksit Seçeneklerini SorunuzFİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER

Yeni Model Otobüs İle Ulaşım

Belirtilen Tüm Çevre Gezileri ve Turlar

8 Gece 4 Yıldız Otellerde Konaklama

Otellerde Sabah Kahvaltısı

5 Akşam Yemeği

Profesyonel Yerel Rehberlik Hizmetleri

Bellima Tur Refakati

Zorunlu İflas ve Seyahat Sigortası

Araç İçi İkramlar

Tüm Şehir Giriş Ücretleri

Gümrük Vergileri


Öğle Yemekleri

Program Dışındaki Akşam Yemekleri

Otel’de Yapılan Ekstra Harcamalar

Yöresel Eğlenceler

Müze ve Ören Yeri Girişleri

Yurt Dışı Çıkış Harcı ( 15 TL. )

Schengen Vizesi ( 120€ )

Tekne ve Nehir Turları
BİLMENİZ GEREKENLER

Firmamız oluşabilecek mücbir durumlardan dolayı değişiklik hakkına sahiptir.

Fiyatlarımız ödeme yapacağınız gün Merkez Bankası kurundan hesaplanır.

Tur programı BELLİMA TUR SEYAHAT ACENTASI kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

Acentamız Konsolosluklar ile sizin aranızda aracı kurum olup, çıkacak sonuçlardan sorumlu değildir.CEMAL GÜRSEL CAD. NO 476/8A KARŞIYAKA-İZMİR

www.bellimatur.com
Yüklə 45,44 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə