Özel yetenekliler ile ilgili filmlerYüklə 445 b.
tarix21.08.2018
ölçüsü445 b.
#74075


Özel yetenekliler ile ilgili filmler


 • Küçük Adam Tate Orijinal Adı: Little Man Tate Yönetmen: Jodie Foster Senaryo: Scott Frank Oyuncular: Jodie Foster, Adam Hann-Byrd, Dianne Wiest Yapım: 1991 - ABD  • Billy Elliot Orijinal Adı: Billy Elliot Yönetmen: Stephen Daldry Senaryo: Lee Hall Oyuncular: Julie Walters, Jamie Bell, Jamie Draven, Jean Heywood Yapım: 2000 - Fransa, İngiltere  • Forrester'ı Bulmak Orijinal Adı: Finding Forrester Yönetmen: Gus Van Sant Senaryo: Mike Rich Oyuncular: Sean Connery, Murray Abraham, Anna Paquin, Busta Rhymes, Robert Brown Yapım: 2000 - ABD • Gerçek Dahi Orijinal Adı: Real Genius Yönetmen: Martha Coolidge Senaryo: Neal Israel Oyuncular: Val Kilmer, Gabriel Jarret, Michelle Meyrink, William Atherton, Jon Gries, Patti D'Arbanville Yapım: 1985 - ABD • Masum Hamleler Orijinal Adı: Searching for Bobby Fischer Yönetmen: Steven Zaillian Senaryo:  Steven Zaillian Oyuncular: Joe Mantegna, Max Pomeranc, Joan Allen, Ben Kingsley , Laurence Fishburne, Robert Stephens, David Paymer Yapım: 1993 - ABD • Ekim Düşü Orijinal Adı: October Sky Yönetmen: Joe Johnston Senaryo: Lewis Colick Oyuncular: Jake Gyllenhaal, Chris Cooper, Laura Dern, Chris Owen,  William Lee Scott, Natalie Canerday Yapım: 1999 – ABD • Harriet ve Sırları İz Peşinde! Orijinal Adı: Harriet the Spy Yönetmen: Bronwen Hughes Senaryo: Greg Taylor Oyuncular: Michelle Trachtenberg,  Gregory Smith, Vanessa Lee Chester, Rosie O'Donnell, J.Smith-Cameron, Robert Joy, Eartha Kitt, Charlotte Sullivan Yapım: 1996 – ABD • Ferris Bueller'la Bir Gün Orijinal Adı: Ferris Bueller's Day Off Yönetmen: John Hughes  Senaryo: John Hughes Oyuncular: Matthew Broderick,  Alan Ruck, Mia Sara, Jeffrey Jones, Jennifer Grey, Charlie Sheen Yapım: 1986 – ABD • Dahi Olmak Orijinal Adı: If I Had Known I Was a Genius Yönetmen: Dominique Wirtschafter Senaryo: Markus Redmond Oyuncular: Markus Redmond, Whoopi Goldberg, Keith Davis, Debra Wilson, Sharon Stone, Tara Reid, Della Reese Yapım: 2007 – ABD • Vitus Orijinal Adı: Vitus Yönetmen: Fredi M. Murer Senaryo: Peter Luisi, Fredi M. Murer, Lukas B. Suter Oyuncular: Fabrizio Borsani, Teo Gheorghiu, Julika Jenkins, Urs Jucker, Bruno Ganz  Yapım: 2006 • Kalbini Dinle Orijinal Adı: August Rush Yönetmen: Kirsten Sheridan Senaryo: Nick Castle, James V.Hart Oyuncular: Freddie Highmore, Keri Russell, Jonathan Rhys Meyers, Terrence Howard, Robin Williams, William Sadler Yapım: 2007 – ABD • Çok Gürültülü ve Çok Yakın Orijinal Adı: Extremely Loud & Incredibly Close Yönetmen: Stephen Daldry Senaryo: Eric Roth, Jonathan Safran Foer Oyuncular: Thomas Horn, Tom Hanks, Sandra Bullock Yapım: 2012 – ABD • Contact (1997)

 • Ünlü yazar, Carl Sagan’ın ödül almış çok satan romanından uyarlanmış Mesaj, dünya ötesindeki yaşamla temas kurmaya çalışan bir grup araştırmacının heyecanlı bir serüveni. Uzayın ulaşılma noktalarına ilginç bir görsel gezinti ile hayal gücünün sınırlarının hafif ölçek zorlandığı film, bilim kurgu türüne meraklı izleyicilere hararetle tavsiye edilir. • Good Will Hunting - 1997 (Can Dostum)

 • Will, bir üniversitede hademelik yapan süper zeki bir gençtir. Will, bir türlü sokak kavgalarından kendini alıkoyamaz ve başı derde girer. Hapise düşmek üzere olan Will’i bu durumdan kurtarabilecek tek kişi onun yeteneklerini farkeden, okulun profesörlerinden Sean McGuire’dır. Aralarında bir anlaşma yaparlar ve bu zamanla çok özel bir dostluğa doğru yol alırlar.. • Cube 1-2-3

 • Birbirlerini tanımayan, yedi kişi bilmedikleri bir biçimde kendilerini bir küp sisteminin içinde bulurlar. Kenarlarında yan bölümlere geçmek için birer kapı bulunan küpler içinde çıkış yolunu ararlar. Farklı meslek ve yaş gruplarından kahramanlar çıkış yolunu ararken, küplerin içindeki tehlike ve acayipliklerle savaşırlar. Zor durumda kalan karakterlerin birbirleri ve kendileri ile yaşadıkları çatışmalar konuyu daha ilginç hale getirir. 365,000 Kanada Doları (yaklaşık 500,000 YTL) gibi çok küçük bir bütçeyle çekilmiş olan film sinema tarihinin önemli yapıtlarından biri olarak kendine yer edinmiştir. • Bir matematik dehası olan Max sorunlu bir kişiliğe sahiptir ve insan hayatının belki de en önemli buluşuna ulaşmak üzeredir. Son on yıl boyunca sayısal olarak tabiatın bir kodlanma sistemine sahip olduğunu keşfetmiş fakat bunu çözmeyi başaramamıştır. Her şey ama her şey onu bir tek sonuca götürmektedir. Ulaştığı sonuç onu daha büyük kaoslara bunun da ötesinde problemin merkezi olarak kendine yöneltmektedir. Bulduğu sır için belki de insanlar birbirlerini bile öldüreceklerdir. Bunu herkesten saklamalıdır. Max zincirin ilk halkası olan kodu kırmayı deneyerek bu riski yok etmeye karar verir. • A Beautiful Mind (Akıl oyunları)

 • Film, aynı isimli kitaba dayandırılmıştır, John Nash adında bir şizofreni hastası matematikçinin hayatının hikayesidir. Nash, öğrenciliği sırasında oyun kuramı üzerine büyük başarılar elde etmiş parlak bir matematikçidir. Öğrencilik yıllarından itibaren hayaller görmeye başlar, mezuniyetinden sonra zamanla paranoit olur. Hastalığının kötüleşmesi yüzünden işinden ayrılmak zorunda kalır, hastalığı kendi çocuğuna zarar vermesine neden olacak noktaya gelince eşi ondan ayrılır. Gördüğü tedaviler etkili olmasa da, eski eşi ve eski iş arkadaşlarının desteğiyle zamanla kendiliğinden iyileşir, tekrar üniversitede öğretim üyesi olur. Sonunda, hastalığının başlamasından evvel yaptığı buluşlardan dolayı Nobel Ekonomi Ödülünü alır.
Yüklə 445 b.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə