Park ve bahçeler müDÜRLÜĞÜYüklə 22,64 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü22,64 Kb.
#89761

PARK VE BAHÇELER MÜDÜRLÜĞÜ

Norm kadro uygulamaları çerçevesinde müdürlüğümüz, 1) İdari İşler Servisi, 2) İşletme ve Üretim Servisi, 3) İhale ve Kontrollük Servisi, 4) Etüd ve Proje Servisi olarak hizmet üretmektedir. Müdürlüğümüzün faaliyet alanı içerisinde 2006 yılı sonunda 508.800 m2 yeşil alan ve 231.000 m2 pasif yeşil alan bulunmaktadır. 2006 yılında mevcut 65 adet parkın tüm bakım ve onarımları ile ihaleyle yaptırılan işlerin kontrollerini yapan müdürlüğümüz, çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarının bahçelerinde bakım ve düzenleme çalışmalarını da yürütmüştür. Müdürlüğümüzün 2006 yılındaki faaliyetleri şunlardır:


1) GÖNÜLYOLU PARKI

ERYAMAN MAHALLESİ 46447–18703–18702 ADALAR ARASI PARK YAPIM İŞİ

Toplam 10 bin 875 m2 alana inşa ettiğimiz bu parkımızın kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Koşu Yolu (1.000 m), Çocuk Oyun Alanı, Aletli Jimnastik Seti, Basketbol Sahası, Tribün, Büyük Havuz, Küçük Havuz, Yuvarlak Pergole, Kare Kameriye (8 Adet), Dinlenme Alanı, Bank (15 Adet), Çöp Kovası (20 Adet), Aydınlatma Elemanları, Projektör (8 adet), Çim Yapımı (4.612 m2), 4'lü Tahtaravalli (2 Adet), Kombine Oyun Seti, İbreli-Yapraklı Ağaç (415 adet).
2) MEHMET AKİF ERSOY SOSYAL TESİSLERİ

ALTAY MAHALLESİ SOSYAL TESİS VE PARK YAPIM İŞİ

40113/1 -46480/1- 16865/1 ADALAR ARASI BİNA VE ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Toplam 37 bin m2 alana inşa ettiğimiz bu tesisimizin kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Koşu yolu (2.535 m), Paten Pisti, Çocuk Oyun Alanı, Havuz, Dere, Nikâh Salonu, Kafeterya, Semt Birimi, Amfi Oturma Birimi (3 adet), Bank (50 adet), Çöp Kutusu (100 adet), LED'li Işıklı Bordür Taşı (1.000 adet), LED'li Işıklı Küptaş (150 adet), Kare kameriye (6 adet), Dairesel Pergola 7 m (2 adet), Dairesel Pergola 13 m, Düz Pergola (14 adet), Metal Aksamlı Kondüsyon aletleri, Kombine oyun grubu, Kombine oyun grubu engelli, Dörtlü tahterevalli (2 adet), Kendinden sallanır gondol (2 adet), Çim Alan (1.000 m2), Aydınlatma (93 adet), Bitkisel Düzenleme (5019 adet), Otomatik Sulama.


3) ATAKENT SPOR TESİSLERİ

Bu tesisimizin kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Futbol sahası, basketbol-voleybol sahası, tenis kortu, tribünler, koşu ve yürüme yolları, jimnastik aletleri, kafeterya, soyunma odaları, duş kabinleri, yönetim binası, aydınlatma sistemi, yeşil alanlar. Devlet Bakanımız Sayın Mehmet Ali Şahin tarafından açılan ve adı konulan tesisimiz, Etimesgut Belediyesi 1’inci Medya Cup Futbol Turnuvasında halkımızın ve basın mensuplarının kullanımına sunularak büyük beğeni kazanmıştır.


4) ALSANCAK PARKI TRETUAR YAPIM

H.Ş.SARUHAN İ.Ö.O. ÇEVRE KOŞUYOLU YAPIMI VE ERYAMAN 46493-46497ADALAR ARASI PARK YAPIM İŞİ

Bu parkımızın kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Kare Kameriye (4 adet), Bank (8 adet), Çöp Kovası (12 adet), Bitkisel Düzenleme.
5) AKŞEMSETTİN PARKI, EMİRLER PARKI, ŞEKER PARKI, ŞİRİNLER PARKI, LEVENT ŞAHİN PARKI YÜRÜYÜŞ YOLLARI REVİZYONU, AYŞECİK PARKI REVİZYONU

Bu çalışmalarımız sırasında yaptığımız kullanım alanları ve yeşil alanların özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Çocuk Oyun Alanı, Bank (6 Adet), Çöp Kovası (8 Adet), Aydınlatma Elemanları, 4'lü Oyun Seti, Tahterevalli (2 Adet).


6) ALMİNA PİKNİK ALANI

SÜVARİ MAHALLESİ 45166–45173–45196 ADALAR ARASI PARK ve PİKNİK ALANI YAPIM İŞİ

Bu parkımızın ve hizmet alanımızın kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Yeşil Alanlar, Otopark, Havuz, Kafeterya (2 adet), Rüzgâr Gülü (2 adet), Küre Aydınlatma, WC, Pergola (2 adet), Köprü (2 adet), Barbekü (40 adet), Çocuk Oyun Seti (2 adet), Aydınlatma, Bank (14 adet), Çelik Örtü (30 adet), Otomatik Sulama.
7) SEBİL CAMİİ ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Bu çalışmalarımız sırasında yaptığımız kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Sekizgen Kameriye, Taş Duvar Yapımı.


8) SATIHATUN CAMİİ ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Bu çalışmalarımız sırasında yaptığımız kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Çim Alan Yapımı, Duvar Yapımı.


9) BAĞLICA MAHALLESİ

47430–47431 ADALAR ARASI PARK YAPIM İŞİ

Bu parkımızın kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Yürüme Yolları, Kare Kameriye (3 Adet), Kare Piknik Ünitesi (3 Adet), Bank (3 Adet), Çöp kovası (5 Adet), Aydınlatma, Sulama Tesisatı, Bitkisel Düzenleme, Havuz.
10) DOLPHİN

ERYAMAN MAHALLESİ 46543–46547 ADALAR ARASI SPOR TESİSİ YAPIMI VE ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Bu spor tesisimizin kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Futbol sahası (2 adet), Koşu yolu, Bisiklet yolu, Basketbol sahası (3 adet), Tenis kortu, Tenis çalışma duvarı, paten pisti, kay-kay pisti, Kay-kay rampası (2 adet) 200 kişilik tribün, 100 kişilik tribün (3 adet), Soyunma odaları ve kafeterya binası, Çocuk oyun parkı (2 adet), Açık fitness merkezi (2 adet), Yapay 40 tutamaklı tırmanma duvarı, 120 araçlık otopark, Okul önlerinde bulunan beton tribünlerin onarılması ve andezit kaplama yapılması, Okulların yürüme yolları ve yeşil alanlarının düzenlenmesi, Çevre düzenleme, Oturma bankları, Spor sahaları aydınlatmaları, İndirekt çevre aydınlatma sistemleri, Çöp kovaları.

Bu spor tesisimizin kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Futbol sahası (2 adet), Koşu yolu, Bisiklet yolu, Basketbol sahası (3 adet), Tenis kortu, Tenis çalışma duvarı, İthal kaplamalı paten pisti, İthal kaplamalı kay-kay pisti, Kay-kay rampası (2 adet) 200 kişilik tribün, 100 kişilik tribün (3 adet), Soyunma odaları ve kafeterya binası, Çocuk oyun parkı (2 adet), Açık fitness merkezi (2 adet), Yapay 40 tutamaklı tırmanma duvarı, 120 araçlık otopark, Okul önlerinde bulunan beton tribünlerin onarılması ve andezit kaplama yapılması, Okulların yürüme yolları ve yeşil alanlarının düzenlenmesi, Çevre düzenleme, Oturma bankları, Spor sahaları aydınlatmaları, İndirekt çevre aydınlatma sistemleri, Çöp kovaları.


11) ERYAMAN CUMHURİYET PARKI

ERYAMAN ALTAY MAHALLESİ (1. VE 2. ETAP ARASI)

17501–17505 ADALAR ARASI YANI PARK REVİZYON İŞİ

Bu parkımızın kullanım alanları ve özellikleri şöyledir: Sentetik çim kaplı Koşu Yolu, Futbol Sahası (2 Adet), Basketbol Sahası, Kompozit Bank (56 Adet), Metal Bank (30 Adet), Çöp Kutusu (60 Adet), Fitness Sahası, Oturma Birimleri (4 Adet), Büyük Çocuk Oyun Alanı, Küçük Çocuk Oyun Alanı, Veterinerlik Hizmet Binası, Evcil köpek oyun parkı, Süs havuzu onarımı ve fıskiye sistemi yapılması, Beton yürüme yollarına yüzey sertleştiricili renkli beton uygulamaları, Çocuk oyun parkı zemin kaplaması (2 adet).


12) ERYAMAN LİSESİ ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Eryaman Lisesi çevresindeki toplam 18.766 m2 alanda yaptığımız çalışmalar şunlardır: Yürüme Yolları (Revizyon), Yeşil Alanlar (7.000 m2), Futbol Sahası (Revizyon), Basketbol Sahası (Revizyon), Sekizgen Metal Gazebo (3 adet), Bank (20 adet), Çöp Kutusu (15 adet), Ahşap Oturma Ünitesi (3 adet).


13) ERYAMAN 5 ETAP 46494 – 46495 ADALAR ARASI YANI ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Bu parkımızın kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: İthal kaplamalı paten pisti, Çocuk oyun grubu, Açık fitness merkezi, Tüm zeminlerin beton parke taş ile kaplanması, Otopark düzenlemesi yapılması.


14 ERYAMAN 5 ETAP 46507 ADA ÇEVRESİ,

UFUK ARSLAN LİSESİ ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Buradaki çalışmalarımız sırasında; tüm zeminleri beton parke taş ile kapladık, otopark düzenlemesi yaptık.
15) ERYAMAN 5 ETAP 17705–17711 ADA YANI ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Bu parkımızın kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Çocuk oyun parkı, Açık fitness merkezi, Çevre düzenleme, Tüm zeminlerin beton parke taş ile kaplanması, Otopark düzenlemesi yapılması.


16) HAVA HASTANESİ ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Hava Hastanesi civarında yaptığımız çevre düzenlemesiyle oluşturduğumuz parkın kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Koşu Yolu, Bank (40 Adet), Çöp Kutusu (20 Adet), Sekizgen Metal Gazebo (2 Adet), Kare Kameriye (8 Adet), Fitness Sahası, Yürüyüş Yolları, Oturma Alanları (10 Adet), Andezit Oturma Birimi, Andezit Oturma Birimi (2 Adet), Küçük Çocuk Oyun Alanı, Merdiven, Andezit Merdiven, Traverten Merdiven Onarımı (2 Adet), Aydınlatma (8 Adet Projektör).


17) HAVA LOJMANLARI C BLOK

ATATÜRK SİTESİ ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ

Buradaki çalışmalarımız sırasında oluşturduğumuz kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Çöp Kutusu (12 Adet), Fitness Sahası, Oturma Alanları (4 Adet), Kare Kameriye (4 Adet), Çocuk Oyun Alanı, Aydınlatma (8 Adet Projektör), Çocuk Oyun Elemanları (3 Adet), Tekli Tahteravalli (2 Adet), Tambur, Çim Alan.
18) HAVA DURAĞI VE İSTASYON CADDESİ

YÜRÜME YOLU VE MERDİVEN YAPIM İŞİ

Buradaki çalışmalarımız sırasında oluşturduğumuz kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Çöp Kutusu (10 Adet), Fitness Sahası, Yürüyüş Yolları, Koşu Yolu, Merdiven, Traverten Merdiven (1 Adet), Traverten Merdiven (2 Adet).
19) HAVA LOJMANLARI KOŞUYOLU VE YEŞİL ALAN YAPIM İŞİ

Buradaki çalışmalarımız sırasında oluşturduğumuz kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Koşu Yolu, Çim Alan, Aydınlatma (4 Adet Projektör).


20) HAVA DURAĞI LOJMANLARI ÇOCUK OYUN ALANI VE ÇEVRESİ REVİZYON İŞİ:

Buradaki çalışmalarımız sırasında oluşturduğumuz kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Çöp Kutusu (12 Adet), Fitness Sahası, Sekizgen Metal Gazebo (2 Adet), Kompozit Bank (10 Adet), Çocuk Oyun Elemanları, Orta Boy Set, Çeşme.


21) YENİ HAVA DURAĞI LOJMANLARI

ÇEVRE DÜZENLEME İŞİ:

Buradaki çalışmalarımız sırasında oluşturduğumuz kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Sekizgen Metal Gazebo (8 Adet), Ahşap Oturma Grubu (8 Adet), Metal Bank (8 Adet), Projektör (4 Adet), Çocuk Oyun Alanı, Orta Boy Set, Küçük Boy Set, Koşu Tamburu (2 Adet), Dörtlü Tahterevalli, Zıp Zıp (4 Adet).
22) HAVA LOJİSTİK KOMUTANLIĞI BORDÜR DEĞİŞİM İŞİ VE HAVA LOJMANLARI ANAOKULU ÇOCUK OYUN ALANI REVİZYONU İŞİ:

Buradaki çalışmalarımız sırasında oluşturduğumuz kullanım alanları ve özellikleri şunlardır: Çocuk Oyun Alanı, Çocuk Oyun Elemanları, Zıp Zıp (2 Adet), İkili Tahterevalli (2 Adet), Küçük Çocuk Oyun Grubu (2 Adet), Aydınlatma Elemanı, 400 W Projektör (2 Adet), Çim Alan Yapımı, Çöp Kutusu (4 Adet), Kare Kameriye (2 Adet), Ahşap Oturma Grubu (2 Adet).


2006 YILI HEDEFLERİMİZİN GERÇEKLEŞME DURUMU

2005 Yılı Faaliyet Raporu’nda 2006 yılında 250.000 m2 aktif yeşil alan üretme hedefini koymuştuk. Bu hedefimizi fazlasıyla gerçekleştirerek 332.318 m2 yeşil alan ürettik. 2006 yılında ürettiğimiz yeşil alanlar ve miktarları şöyledir: Gönül Yolu Parkı (10.875 m²), Mehmet Akif Ersoy Parkı (37.000 m²), Eryaman 46494-46495 adalar arası park yapımı (3.546 m²), Almina Piknik Alanı (24.460 m²), Bağlıca Parkı (1.357 m²), Eryaman 46543-46547 adalar arası spor tesisi (59.000 m²), Eryaman Cumhuriyet Parkı (31.324 m²), Eryaman Lisesi Çevresi (18.766 m²). Mülkiyeti Belediyemize ait olmayan Hava Hastanesi Çevresi (23.145 m²), Hava Durağı Lojmanları AOÇ ve Çevresi (3.893 m²), Hava Durağı ve İstasyon Caddesi Yürüme Yolları ve Merdiven Yapımı (92.343 m²), Hava Lojmanları C Blok Atatürk Sitesi Çevresi (2.385 m²), Hava Lojmanları Koşu Yolu ve Yeşil Alan Yapımı (14.257 m²), Yeni Hava Durağı Lojmanları Çevresi (9.965 m²) düzenlenmiş ve ilgili kurumlara devredilmiştir.

Yüklə 22,64 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə