Personel biLGİ formuYüklə 13,86 Kb.
tarix30.04.2018
ölçüsü13,86 Kb.
#49624


İNEGÖL BELEDİYESİ

MERKEZ ÇARŞI

06 Ocak 2012
Projelerimizle İnegöl’ümüzde hızlı bir kentsel dönüşüm ve değişim gerçekleştiriyoruz. Bu değişim bazen kentsel dönüşüm olarak, bazen restorasyon çalışması olarak, bazen esnaf gruplarımızı tek çatı altında toplayarak tüpçüler, lastikçiler sitelerinde olduğu gibi, bazen de şehir içi trafik düzenlemesi olarak devam etmektedir.
Bu çalışmalarımız aynı zamanda şehrimizin daha güzel ve estetik bir konuma gelmesi için yapılan çalışmalardır. Yani Kentsel Dönüşüm çalışması veya restorasyon çalışması yaparken şehir içini rahatlatıyoruz hem de ilçemizi daha estetik ve modern şehirler kategorisine yükseltiyoruz.

Kentsel dönüşün anlamında yaptığımız birçok çalışmadan sonra şimdi de vatandaşlarca yoğun olarak kullanılan ve trafik sıkıntısı çekilen çarşı içerisinde düzenleme gerçekleştiriyoruz.
Bu çalışmayı yaparken hareket noktamız ortak akıl oldu. Biz belediye olarak bir yandan etüt ve proje çalışmalarımızı yaparken diğer yandan da Merkez Çarşı projemizle alakalı çarşı esnafımızla bir anket çalışması gerçekleştirdik.
Bu anket çalışmasının ardından çarşı esnafımızla konuyla alakalı istişare toplantısı yaptık.
Konuyla ilgili 53 ev ve 81 işyerinde toplam 134 kişiyle yaptığımız görüşmeler sonucunda, çarşıyı nasıl daha etkin hale getirilebileceğimizi, hem esnafların hem de ailelerin mağdur olmaması için nasıl bir düzenleme yapılması gerektiği konusuna fikir alış verişlerinde bulunduk.
Söz konusu sokaklarda oturan veya esnaf olarak ticari hayatını sürdüren ilçe halkımızla ortak bir takım sonuçlar ortaya koyduk.
Amacımız Çarşının hem daha aktif hale gelmesi ve hem de modern ve estetik görünüm kazanmasıdır.

16 Kasım 2011 tarihinde ihalesini gerçekleştirdik. İhaleyi 754 Bin 332 TL fiyatla ÖZKA İnşaat Firması almaya hak kazandı.
Şunu da unutmamak gerekir ki bu bölgede sadece biz çalışma yapmıyoruz. UEDAŞ, İNGAZ, TELEKOM gibi kurumlarla da koordineli çalışma yürütmek durumundaydık. Bu kurumlarda yaptığımız AYKOME toplantılarında hangi kurumun hangi süre ile bu bölgede çalışma yapacağını belirdik.
Şu ana kadar; Lale Sokak, Sadıkzade Sokak, İshakpaşa Sokak, Bedesten Sokak, Cami Kebir Sokaklarında TEDAŞ çalışmalarını tamamladı ve Belediyemiz marifetiyle kanalizasyon çalışmalarına başlandı.
Kanalizasyon çalışmaları Bedesten Sokak ve Lale Sokak kesişimine kadar geldi.
SU İŞLERİ ve TELEKOM da çalışmalarını tamamladıktan sonra son olarak üst yapı çalışmalarına başlanacak.

Alan içerisinde toplamda 4740 metrekare wash beton, 310 m bordür ve 500 metrekare de engelli taşları kullanılacak.


Bu proje çarşı içerisinin görselliğini değiştirecek, çarşıya vizyon getirecek bir proje olacak.
İnegöl, kentsel dönüşüm ve değişim projelerimiz ile geleceğe taşınacaktır diyor, çalışmamızın çarşı esnafımıza ve ilçe halkımıza hayırlı olmasını diliyorum.
Alinur AKTAŞ

Belediye BaşkanıTEL: 0 224 715 10 10 FAX: 0 224 715 14 81 WEB: www.inegol.bel.tr

Sinanbey Mahallesi Nuri Doğrul Cad. No:01 İNEGÖL / BURSA


Yüklə 13,86 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə