Personel biLGİ formuYüklə 20,05 Kb.
tarix05.12.2017
ölçüsü20,05 Kb.

sablon_ust_yeniFESTİVAL
Sayın Kaymakamım, Sayın Milletvekilim, Değerli Protokol,

Yurtdışından gelen değerli misafirler;

Çok değerli İnegöllüler, hanımefendiler, beyefendiler..….

Sizleri en kalbi duygularımla selamlıyor, festivalimize hoş geldiniz diyorum.

Abhazyalı misafirlerimiz; hoş geldiniz, BZIYALA ŞAHBEYTBosna-Hersekli kardeşlerimiz; hoş geldiniz, DOBRA DOŞLİ

Çuvaşistanlı konuklarımız; hoş geldiniz,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden gelen kardeşlerimiz; hoş geldiniz

Kosova’nın Osmanlı torunları; hoş geldiniz, MİRSEKİNİKaradağ’dan gelen dostlarımız; hoş geldiniz,

Makedonya’nın Türk âşıkları; hoş geldiniz,Gürcistan’ın savaşçı insanları; hoş geldiniz, GAMARCOBA

Bulgaristanlı komşularımız; hoş geldiniz, DOBRE DOŞLİ


Geleneksel hale getirerek son 3 yıldır da Altın Mobilya Halk Dansları Yarışması ile taçlandırdığımız; Uluslararası Kültür Sanat Festivalimizin, 25. ncisini tertip etmenin mutluluğu içindeyiz. Geniş katılımlı bir kortej yürüyüşüyle beraber festivalimizi başlattık.
Coğrafi konumu ve yüzlerce yıllık kültürel mirasıyla, genç nüfusu ve Türkiye’nin en dinamik kentlerinden biri olan bu şehirde yaşamanın haklı gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
70’li yılların sonundan itibaren sanayileşme ile yoğun bir göç alan kentimiz Türkiye’nin değişik yerlerinden birçok insanımıza aş ve iş olanağı sunmuş, doğdukları değil ama doydukları yer olmuştur. Biz İnegöl olarak, yaşanan göçü faydaya çevirmiş ve bu farklılığı kentin gelişimine katkıya dönüştürmüş ender kentlerden birisiyiz.. Şöyle bir etrafınıza baktığınızda her vatandaşımızın kentimize birer tuğla koyduklarını görürsünüz. İşte İnegöllülük ruhu budur.
Tarihiyle, kültürüyle, medeniyetiyle; dürüst, cesur, dinamik, girişimci insanlarıyla, İnegöl’ün tüm engelleri aştığını, sorunlarını geride bıraktığını, büyük ve aydınlık bir geleceğe koşar adım ilerlediğini göreceksiniz.
8 yıldır el ele vererek kentimizde yaşayan insanımıza kaliteli yaşam olanakları sunmak, birlik ve beraberliğin arttırılması için çalışıyor, gayret ediyoruz.
Bir kentin kalkınması için sadece sanayiyi ve ekonomiyi geliştirmenin yeterli olmadığı kanaatindeyiz. Eğer bu şehre kültür, sanat ve spor kenti misyonunu da yükleyemezsek, yaptığımız tüm çalışmaların eksik kalacağı ve sürdürülemez olacağını biliyoruz. Kalkınma sürecinin devam etmesi, sürdürülebilir olması için kültür, sanat ve spor organizasyonları büyük önem taşımaktadır.
Kültür ve sanatın medeniyetleri buluşturan sihirli bir gücü olduğunu varsayan belediyecilik anlayışımızla, İnegöl’ün tanıtımına katkı sağlayacak, şehrimizin kültür-sanat varlıklarını hemşerilerimizle buluşturacak kültürel etkinliklere hız kesmeden devam ediyoruz. Kentsel yapının iyileştirilmesi ve hizmet kalitesinin yükseltilmesi için tüm imkânlarımızı seferber ediyoruz. Çünkü kültür ve sanatı önemsemeyi, toplumsal değerlerimizin gelecek nesillere aktarımı olarak gördüğümüz kadar, bilinçli, duyarlı ve ortak değerler üretebilen ve var olanı korumayı başarabilen bir toplum inşa etmenin de tek yolu telakki ediyoruz.
Yüzünüzü döndüğünüz her yerde; tarihiyle, kültürüyle, medeniyetiyle; dürüst, cesur, dinamik ve girişimci insanlarıyla İnegöl’ün tüm engelleri aştığını, sorunları geride bıraktığını, büyük ve aydınlık bir geleceğe koşar adım ilerlediğini göreceksiniz.
Bu şehrin kalbinde kendi sınırlarından daha büyük ufuklar ve hayaller var. O nedenledir ki, İnegöl kendinden daha büyük bir şehirdir. Büyük rüyalara ilham kaynağı olmuş bir şehir. Artık İnegöl; büyük işler başarmak, büyük hayalleri hayata geçirmek isteyenlerin başka şehirlere gittikleri değil, ilham almak için geldikleri ve bir parçası olmaya çalıştıkları bir şehir olmaya başlamıştır.
Festivaller; kültürlerin, dostların, halkların ve güzelliklerin buluştuğu güzel organizasyonlardır. Dostluk ve kardeşlik mesajları festivallerle tüm dünyaya yayılıyor. Sevgi, barış ve hoşgörü kültür-sanat ışığında yayılmakta. Uluslararası dostluk ve kardeşliği kültür ve sanatla harmanladık.

Festival süresince İnegöl’ün onlarca noktasında birçok etkinlik gerçekleşecek olup, İnegöl; 8 gün boyunca dolu dolu etkinlikler yaşayacak. Ünlü sanatçıların konserleri,  sokak etkinlikleri, şenlikler, müzik etkinlikleri, spor müsabakaları, yurt dışından gelen özel ekiplerin gösterileri ile Çeyrek Asra Yakışır, birbirinden renkli görüntülere sahne olacak.

Türkiye’nin en iyi sanatçılarının yer alacağı festivalde bu yıl, Mustafa Ceceli, Fettah Can, Bekir Ünlüataer ve Nokta Tiyatrosu sahne alacak. 9 ülkenin halk dansları gösterileri yer alacak.Festivalde yer alan sanatçılar sayesinde İnegöl’de farklı bir nefes alma fırsatı bulacağız

Bu sene, kentimizden katılan yerel derneklerimizin yanında, Abhazya Cumhuriyeti, Bosna Hersek Cumhuriyeti, Bulgaristan Cumhuriyeti, Çuvaşistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kosova Cumhuriyeti, Karadağ Cumhuriyeti, Makedonya Cumhuriyeti ve Gürcistan Cumhuriyeti’nin gösterileri festivalimize renk katacaktır.

Her kesimin beklentilerine cevap vereceğini düşündüğümüz, Uluslararası Kültür Sanat Festivalimizde;


  • Türk Sanat Müziği Sanatçısı BEKİR ÜNLÜATAER, İnegöl Belediyesi Türk Müziği Korosu ile birlikte sahne alacak,

  • Gençlerimizin büyük beğeni ile takip ettikleri Pop Müziği Sanatçısı FETTAH CAN

  • Yine tüm ülkemizin beğeniyle izlediği Abdullah ŞAHİN NOKTA TİYATROSU,

  • Ve!... Halkımızın gönlünde taht kurmuş MUSTAFA CECELİ’yi ilçe halkımızla buluşturuyoruz.

Ayrıca, İnegöl’ümüzün ticari hayatını ayakta tutan İnegöl Mobilyasını uluslararası arenada tanıtmak amacıyla, ALTIN MOBİLYA HALK DANSLARI YARIŞMASI da 9 yabancı ülke halk dansları topluluklarının birbirinden güzel gösterileri ile yapılacak.

Düzenleyeceğimiz basketbol ve voleybol turnuvalarına katılan takımlarımız ile kurduğumuz çadırlarda stant açan derneklerimiz, festivalimize farklı bir hava katacaktır.Bu vesile ile 08-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz Uluslararası Kültür Sanat Festival’imize katkıda bulunan kişi, kurum, kuruluş, kulüp ve gruplara teşekkür ediyorum. Bilindiği gibi bu festivalin maliyeti sponsorlar marifeti ile karşılanmakta olup, İnegöl Belediyesi’ne önemli bir külfeti bulunmamaktadır.

Bu yıl festivalimize sponsor olan firmalarımız;

İSKO AŞ İNEGÖL AVM

KÜÇÜKÇALIK TEKSTİL ÇİLEK ODASI

SERRA SÜNGER HADİM AVM’dir.

ÖZDİLEK A.Ş

Kendilerine maddi katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.Tüm çalışmalarımızda, bize güç veren meclis üyelerimize, festivalimizin düzenlenmesine maddi katkı koyan sponsorlarımıza, Kültür Sanat Komisyonu üyelerimize, belediyemizin fedakâr çalışanlarına, sivil toplum kuruluşlarına, kültür-sanat camiasına ve ferasetiyle bize rehberlik eden İnegöl halkına teşekkürlerimi sunuyorum.

Kültürle, sanatla güzelleşen barış ortamında bir dünya dileklerimle…

Alinur AKTAŞ

İnegöl Belediye Başkanı

sablon_alt_yeniYüklə 20,05 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2020
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə