Peygamber tarafından Tefsir Kur'anYüklə 1,45 Mb.
səhifə1/19
tarix28.10.2017
ölçüsü1,45 Mb.
#17296
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19

www.Allah.com www.Muhammad.com

Peygamber tarafından Tefsir Kur'an

Ona hamd ve barış

Sahih sayesinde

1337 Sahih, 900 Özellikler, 830 Yorumlama

Alıntılar uzmanlar Peygamberlik (Muhaddis), Tanjir, Fas Habib Habib Abdullah Talidi GhumariEndonezya ve İngilizce çeviri

tarafından

(Aisha) Nadriyah, Jamiatul Hamida (Zainab)

Hatice Abdullah Darwish Darwish ve Norkhadejah tarafından 1741 Alt-Başlıklar

Khadim al Hadis Ahmed Darwish

(C) 1431H -2010M Allah.com Muhammad.com

|

Hamd kuluna İncil (Kur'an) indirdi ve onun eğrilik tutun vermedi Allah'a mahsustur. (Kehf 18: 1)O bütün dünyanın (cinler ve erkekler) için bir uyarıcı oldu böylece Glory kuluna (Muhammed) için Alfurqon (Al-Kur'an) indirdi Allah'a mahsustur. (Furkan 25: 1)

Ve "Hamd aşağılanma hiçbir yardımcı yoktur hiçbir çocuk ve onun için krallığında hiçbir müttefikleri olan Allah'a ve onun için ve mümkün olduğunca O'nu tesbih et." Derler (Al-Isra'-17, 111)

Övgü yeryüzünde ne göklerde ve ne olursa olsun sahip Allah'a ve O'na sonsuzlukta hamd olsun. Ve O, hüküm ve hikmet sahibidir, Tüm-vicdani. (Saba'-34: 1)

Hamd, barış, bereket ve her zaman terlimpah, yaratıkların en iyi ve asil Havari, kutsal ve ailesi de, kutsanarak Hz Muhammed, kutsal ve toplamak erdem ve yoldaşları seçildi olabilir.

Al-ı Kerim kurtuluş ve mutluluğa doğru koruma ve yol, bir anapara din, hukuk sistemi, hukuk adalet anayasası, yanı sıra ayrıntılı kelime.

Al-ı Kerim insanlar için büyük iyilik, ve gurur, ve hatırlama olduğunu. Kuran'da, inanç, ibadet ve ahlak, toplum kodları hakkında öğretim, bilim, gerçeğin çeşitli içeren cezai ve sivil, savaş, finans, insan hakları, işlerin hem kanunlarıtoplumsal ve uluslararası ilişkiler. Kuran dışındaki her şeyi toplayan bir kitap yoktur.

Kur'an-ı Kerim, onun kullarına En Yüksek Allah'ın Proceedings. Ana yaratık küme, ve en iyi Havari, Hz Muhammed, Abdullah, Bani Abdul Mutholib, Bani Haşim, umarım övgü, nimet, lütuf, barış ve kurtuluş, onu terlimpah ve ailelerinin oğlu, yanı sıraBütün topluluk. Tanrı, ışık şekilde, böylece bilmek, bütün kullarına yaptığı mesajını, iletmek amacıyla, onu komuta ve yaşamları boyunca, dünyanın ve sonsuzluk günü mutluluğu böylece.

Toplumda en yüksek Allah'ın büyük lütfu ve merhameti arasında, alanları-alanlarda çeşitli asil dildir Arapça bu kutsal kitabı, yapmaktır.

Onun peygamberlik sırasında, Allah'ın Kitabı (Kur'an) bir ayet veya mektubu, duydum Arap ülkeleri, onların anlamını ve kanıt (argümanlar) o, aynı zamanda bir açıklama ile birlikte, cümlenin kompozisyonu bilerek anlamak, ve bilimler içinde ihtiva edilen.

Noble Kur'an ona Penjelasan Peygamber övgü ve barış

Kur'an-ı Kerim aslında tüm insanlar için rehberlik kitap. Güvenilir bir yeni doktrin ile gel. Kuran'da, bu olgu, ve daha önce Araplara bilinmemektedir cümle yapısı vardır. Sonra En Yüksek Tanrı açıkladı ve Hz Muhammed, övgü ile açıklanabilir veOna, kendisine vahiy düşürerek barış. Bu nedenle Allah, diyor

"Ve biz size onlara ve onlar hakkında düşünme ortaya çıkmıştır ne insanlara açıklamak (Muhammed) Az-Zikir (Kur'an) indirdik." (Nahl 16: 44)

"Ve biz sana (Muhammed) Kitap, üzerine ama katılmıyorum olanlara açıklamak için bozmayan, ve inanan insanlar için bir hidayet ve rahmettir." (Nahl 16: 64)

Peygamber, övgü ve ona barış, her konuşma, eylemler, onay, rehberlik ve perikehidupannya olarak, kendisine Kur'an uygulamıştır. Aşağıdaki hadiste Çünkü:

"Dikkat, ve gerçekten ben Kur'an verildi, ve bu onu eşlik edecek gibi görünüyor." "Ilm" in "Sünnet" ve Tirmizi İmam Ahmed, Ebu Davud tarafından rivayet sahih hadis.

Kur'an eşlik Verilen, Sünnet parça ve malzeme çeşitliliği ile, görkemli. Kendi kişisel işleri dahil değil kelime ve kenabian- -during amel kokulu kokusu her zaman. Peygamber küresel ve Kuran, ayrıntılı bir açıklama olduğuaçıklanmış olan olgular içinde belirsiz, yorumlamak o, ortak durumlarda, vb özel hususları belirlemek Sonra Kuran'ın tüm içeriği, onun arkadaşlarına netleşti yapmak.

İmam Şafiî, Allah meridainya, şunları söyledi: Ona Peygamber, övgü ve barış her kelime, Kur'an'ın açıklaması olduğu, ve bunların her biri akademisyenleri 'telaffuz edilir, sünnet açıklamadır.

Peygamber, kendisine övgü ve barış, Kuran'da onun arkadaşlarına, kelime ve anlamları, açıklanmış oldu.

"Eğer onlara vahyolundu ne insanlara anlatmak Yani." Tanrı, dedi (Nahl 16: 44)

Ebu ABDURROHMAN As-Sulami, Allah ona rahmet etsin, dedi: Osman, Abdullah bin Mes'ud ve diğerleri gibi Kuran okuyucu, Allah onlardan razı olabilir, onlar Peygamber Kur'an öğrendiğini bildirdi , övgü ve ona huzur. Her on ayetlerde, aslında, burada yer alan tüm bilim ve uygulama, anlamak ve daha sonra bir sonraki paragrafa devam etmek zorunda. Dediler ki: Biz bilim bilim ile birlikte, Kuran'ı okudu ve onu uygulamaya sahip.

Onay ve Tanrı En Yüksek, Şeyh Talidi araştırma edilmiş ve geçerli bir yorumlama, ona Peygamber, övgü ve barış geleneklerini toplama yardımı, ve Kiminle like it. Otantik bir hadiste gelen, yanı sıra set ve Sünnet Muhammediye Veli övgü alınan. Builk ses hadis dayalı yorumların kitap. Önce gelen kitaplar gelince, askıya zayıf hadisleri (maudu ') ile birleştirilemez var.

İmam Ahmed sözleri Allah'ın bilinen olan ona rahmet etsin vardır: genellikle ilkeleri, yani yorumunu yok üç olgu, savaşın hikayesini ve savaş tarihini anlatıyor. Genellikle hiçbir dayanağı hadis olduğunu ve geçerli Sened, ama dışarı çıkarsa geçerlilik çok daha iyi vardır. Elhamdülillah,Bu yorumunda, tüm hadis sahih değildir.

Tefsir göre Rahip

Dilin Commentary zor kelimeler (lafadz-lafadz) açıklayıcı, ışıklar, ve bilgilendirme amaçlı olduğunu. Bu dil uzmanları tarafından sonuç var.

Peygamber Muhammed'e ortaya çıktı Allah'ın, kitabı anlamak için bilim vadede gelince, onun kanunlarını gösteren, anlamını açıklar. Dilbilim, Tasrif, nahwu, bilim papağan, usul, qira'a> t (sürüm Kur'an okur), bilgi yorumlanması yoluyla diğer kaynaklar arasındaAyette düşüşün nedenleri yanı sıra fen> halt {Mansu> s} (diğer kanunların değiştirilmesi) na.

Başka bir deyişle, değerlendirme Kuran anlamlara ortaya çıkarır, ve uzun açıklamalar böylece zor kelimeler ve böylece, aynı zamanda görünür anlamlar ve.

Müslümanlar Peygamber Tefsir Al-Kur'an Kalam sayesinde (kelime) (ona övgü ve barış) Need

Süre boyunca, insanlar her zaman Kur'an'ın bilim yorumunu gerekir. Kelime ezberlemek ve anlamını, hem de kanıt (savlarını) anlamak için öğrenmek gerekir. Her Müslüman yorumlama bilimi bilmek ve insanlar kim gerçekten var belirli bir alanda bir zorunluluktur gerekiryorumlama bilimi uzmanı.

Küresel, okumak zaman, içerdiği ne yardımcı olabilir, ancak, Kur'an anlayarak. Bu dikkat etmeyen kişiler, hikayenin hikayeleri gibi, söz ve mesajla tavsiye gibi, Kur'an'ın meyveleri incelik tatmak mümkün olmayacaktırvb

Canlı Kuran yani faydaları, inanç güçlendirmek Tanrı'nın sevgisini artırmak, güveni güçlendirmek, O'nun birlik Tanrı, O'nun sıfatlarını isimleri yanı sıra, delil söz bir hatıra olarak ve korkusuyla ağlamaya Onun büyüklüğü ve ihtişamı, uzaklaşma aracıkendini hayatın ihmal, ve sonsuzluk için sadaka olarak. Allah diyor

"Tam ve ayetler anlayış insanlara hatırlatmak için bu nimetleri takdir Kitabı (Kur'an) Biz aşağı var." (Sad-38: 29)

"Kuran kadar canlı etmeyin, ya da onların kalpleri kilitli (Muhammed-47: 24)?

Empat Kategori Yorum

Akademisyenler dört kategoride tefsiri bölmek:

Birincisi: Ne okur herkes, bilginin iyi insanlar, yanı sıra rahip olmayan kimse tarafından anlaşılabilir. Münafıklar hakkında Yüce Allah kelime olarak:

Onlara denildiği zaman "Ve, 'yeryüzünde bozgunculuk yapmayın!' onlar gerçekten onlar destroyer vardır! unutmayın. 'biz aslında onarır (reformcu) yapmak', cevap, ama gelmiyordu. " (Bakara 2: 11-12)

Paragraf Yukarıdaki herkes için çok açık, net ve anlamı. Benzer şekilde, onun kelime şöyledir:

.. "Neyse ki inananlar için onların duaları (tevazu ') kendi mütevazı O (Al-Mü'minun-23: 1-2)

ayeti de bilinen ve herkes tarafından anlamını anladım, ya insanlar din bilimi tecrübeli, ya da olabilir. Benzer şekilde, Tanrı'nın yasaları, dini yükümlülükleri ve birliğini kanıtlar hakkında örnek ayetlerin için. Herkes Allah'ın şu kelimenin birliği anlamını anlayabiliyorum:

"Yani gerçekten hiçbir tanrı Allah olduğunu biliyoruz." (Muhammed-47: 19)

Allah çok büyük olduğunu ilahiyat O'na hiçbir ortağı yoktur. Lafadz "hayır" dilinde anlamı olmadığını belirten, çok açıktır. Gösteri istisnalar "ek" olmak. Yukarıdaki cümlenin anlamı, nihayet herkes difaham olabilir bu anlamda, daralmış.

Hatta sıradan insanlar, şu Sözüne anlaşılabilir,

"Dua kurun." (Al-En'am 6: 72)

"Ve sadaka tam kanıtı yapmak." (Bakara 2: 43)

"Bu nedenle, sizden kim aya, daha sonra oruç." (Bakara 2: 185)

"Ve eski evin etrafında Tavaf yapmak." (El-Hacc 22: 29)

"Ey iman edenler! Allah'tan korkun ve herkes o yarın (sonsuzluk gün) için ne yaptığını dikkat edelim." (Haşr 59: 18)

Açıkçası, yukarıdaki ayetlerde yapmak için bir yükümlülük anlamına gelir, "do" demek. Benzer şekilde, Tanrı'nın, Yüce kelime, aşağıdaki:

"Size Yasak (evli) anne-anne, çocuklarınız kadın, senin kardeşlerin kadın, babasının kardeşleri kadın vardır, annenin kardeşleri kadın, senin kardeşleri erkeklerin kızları, senin kardeşleri kadınların kızları,anne-anne kim meme besleme Eğer, erkek-kız kardeş sesusuan .... "(An-Nisa'-4: 23)

Metin, tabii, hatta sıradan insanlar için, onun anlamını anlaşılmalıdır.

İkincisi: ifadeler, anlamları ve buradaki kurallar nahwu, shorof, dil ve balaghoh bulunan kendi argümanları, hem Arapça diline göre, anlaşılabilir nedir. Çünkü Kur'ân, sözlü Araplar tarafından ortaya çıkarıldı, sonra onlar dışında, bunu anlamakgeleneği ile birlikte gelen yeni doktrin.

Üçüncüsü: Kur'an anlamak için, daha mükemmel yardımcı olan genel bilim kim gerçekten zeki olanlar, ve kurallar ile, anlaşılabilir Ne, fıkıh ve fıkıh kurallarını içermektedir.

Dördüncüsü: Yüce anlamı gibi O'nun gizli bilim Kitabı, O'nun Öz bilgisi ve onun büyü, hepsi, kendini kilitli, kimseye bilinmemektedir gibi, Allah tarafından, sadece bilinen nedir.

Allah şu diyor yanı sıra sık sık yanlış anlamaya yol onun nitelikleri, ilgili açılış paragraf ve paragraf mektup bazıları benzerliğini düşünce olarak, (Tanrı canlılardan farklı),

"Merhametli, taht rütbesi üstünde." (Taha 20: 5)

Bu ayette tepki, ne Tanrı, Yüce iman olmalıdır, ve aslında nasıl ve ne arıyor değildir. Benzer şekilde, örneğin, onun yaratıklar ile benzerlik gösterdi Kuran'da, Allah'ın doğası, her ayet: el, sağ, ayaklar, işitme,vizyon, konuşma, kibirli, gülüyor, mutlu, kızgın, vb Yani tüm bu benzerlik ayet, ya da otantik bir hadis, ya da bilim adamlarının 'fikir birliği konusunda, ona Peygamber, övgü ve barış geldi deyimi ile hariç, (ijtihadkan) sonucuna olamazdı, ve araçlar (tavil).

Sahih'i haricinde tarif edilmeyecektir olması gerekmektedir, Örnek madde

Biz, Kuran ile ilgili şeyleri bilmeniz gerekir, ama ya vahiy şahit oldu ashabına, bir, ona Peygamber, övgü ve barış doğrudan duymak dışında, kelime (kelam) içine dalış olmamalıdır. Onlar, görünenin, vaazKuran düşüş nedenleri, içeren, şimdi bize gelinceye kadar ve o, ona Peygamber, övgü ve barış duydum (Asbab el-nüzul), Bilim, yasal yedek (Nasikh Mansukh), okuma, çeşitli dil çeşitliliği, hikayesi Peygamber ve bunların takipçileri hakkında evrende çeşitli etkinlikler,ölümsüzlük gün işleri (bundan sonra), mezarın, diriliş ve sayma, cennet devlet, cehennem, vb

Ona Peygamber, övgü ve barış doğrudan işitme dayalı, güçlü ve gerçek raporlama, bu olgu. Kesinlikle sağlam bir temeli olmayan, kelime veya raporlama yasak.

Sumber Yorumlama

Kur'an Kaynak yorumlanması, üç şeyleri içerir:

1. asil Kur'an. Bu en meşru kaynağı ve en yüksek düzeydedir. Ne harika bir Kur'an, belirsiz anlam, başka bir ayette açıkça olur bir ayet varken. Daha az anlaşılabilir bir cümle varsa, o zaman Kuran'da memahamkannya olabilecek diğer kelimeler vardır. Aynı şekilde, işlerBir yerde bir genel nitelikte, yani başka bir yerde özel olacak ve. Böylece Kur'an, yorumlanması için kaynak.

En büyük Tartışma Böylece Tefsir İbn Kesir de vardır. Şeyh Talidi Tefsir İbn Kesir çok dikkat adamak. Şu anda, Şeyh Muhammed As-Syinqithi, defter Allah "Bayan Fi Idhohil Adhwa'ul Num Kur'an-ı Kerim" başlıklı ona rahmet, sahip tartışma müthiş yorumunu içeren olabilir,Dokuz hacim oluşur.

Havari 2. yorumlanması. Bu yorum, Kur'an'dan daha geniş bir açıklama vardır. Bunun Birimleri yanı sıra peygamberlik Sünnet hakkında kitaplar, tüm menafsiri ve Kur'an küresel ve ayrıntılı açıklar. Ona Peygamber, övgü ve barış açıkladı edildiğini, belirtmek gerekirashabına Kuran anlamı, böylece ortaya bu sözleriyle açıkladı ve.

Sahabelerin 3. Konuşma, Allah onları meridai olabilir, böyle bir vahiy tanık olduk dört halife, İbn Abbas, İbn Mes'ud, İbn Ömer, İbn Ka'b Ubay, ve diğerleri, Allah onlardan razı olabilir, gibi, daha sonra geri iki durumda yorumlanması:

a. Ona Peygamber, övgü ve barış doğrudan İşitme ve kimin vahiy tanık oldu. Onlar da bu nedenle, delil (argümanlar) bakmak, onların yorumlanması yanı sıra otantik bir hadis. Onlar bir yorumda, kanıt (güçlü baz) oldu.

b. , Derinliği olan, onlar çünkü, orijinal Arapça Kuran dilini anlamak olanlar. Kendi, bir yorumunda kanıtı (güçlü baz) vardır.

Sejarah Tefsir

Daha sonra onun peygamberlik, yaş arkadaşlar, ve nesiller boyunca, Tefsir ezberlenmiş ve göğüs ekledi. Onlar baş dışında ezberlemiş ve bu yüzden onu anlamak, bu yüzden hesap vermez.

O zamandan beri yıllarda olduğu gibi, yorumlama alanında iyi insanlar, birçok kişi öldü, böylece kayıp değil, bir sonraki nesilde kadar olabilir, sonra ona Peygamber, övgü ve barış geliyor onların yorumunu, yazmaya başladı, arkadaş, ve sahabe sonrası nesil.

Ulama'-alimlerin büyük, ilk liyakat, yani Abdur Razzaq el-sona'ani, İbn Sibeh, İbn Cafer ve İbn Ebî Hotim-Tobari anda, yanı sıra geçenlere gibi, onların yorumlanması akıllı alanının yorumlanması ve dikkate alarak Onları seven. Sonra çevirmek Al-Bagowi, oradaSünnet. Bir sonraki gün, İmam İbn Kesir ve Suyuti vardır.

İslam, yorumlama varlığı bu yana üç yüzyıl boyunca, hala saf ve hakiki. Ne zaman yazılı ebeveyn sünnet, büyük, bölümler yorumlanması, kendi parçalarının çoğu adamıştır. Bilim Yorum yani Ünlü yazarlar, İmam Buhari, Nese'î, Tirmizî, ve diğerleri,"Fame Nine Kitabı" olarak bilinen çalışması, kitap (yorumlama tartışma, onların kitaplarının içeriğinin bazı yoktur).

Yorumlama daha ünlü kitabı olan,, Mafatihul Ghoibi Al-Khozin Al-Bahr Ebu Hayan iş, Hayalet Ma'a tarafından Ar-Rozi, Lubabut Tevil işe yani Tefsir Nesefî, Tefsir Kurtubi gibi> niy, Alusi işleri bersanad değil vb

Kitab Yorum İyi Ve yeterli

Birçok kişi, mükemmel Tanrı'nın sözünü anlaşılmasına yol açabilecek yorumların harika bir kitap, soruyorlar.

"yorumların kitap maç için hiçbir şey, bu yarışta." İmam Nevevî, bu konuda yorumladı öğretmenler yorumcu cevap, iyi ki yorumlama kitabı, eksiksiz ve katı içeriği At-Tobari Muhammed ibn Cafer tarafından yorumların kitabı

İmam Suyuti de "O büyük bir yorumcu olduğunu ve görkemli." Yorumunu yaptı Daha önce, Ebu Hamid Asfaroyini da yorumladı, "Varsayalım birisi, yine ona benzer olmayacak, bunu ulaşmak için, Çin'e, seyahat etmek zorunda."

İbn Cafer sonra, İbn orada Kathi> r tafsri. Bu yorum, hadis toplama, deyimi arkadaşı (atsar) açısından daha iyi olduğunu ve ana hadis varış ve konular, çeşitli ve onların görüşleri ve yararlı bir özet kaynağını gösterir. Birçok gibi, bu avantajları itiraf"Risalesi Mustatrofah" onun kitabında Suyuti, "Şerh Mawahib" in Zarqoni ve İbn Cafer El-Kittani.

O Özetle değil, ve o yapmış olursa, şüphesiz doğadaki en iyi kitap haline, çok iyi hazırlanmış raporlama ile yorumlama, bir Tefsir Suyuti "Duru Mantsur". İyi ve yeterli yorumu, bu, bazı kitabın ardından:

1. Tefsir İbn Kesir

2. Yorumlama Rozi, Mafatihul Ghoib

3. Yorumlama Alusi, Ruhul Bayan

4. Tefsir Kurtubi

Tefsir Bilimleri Bu kitaplar, üst düzey bir kitap. Tefsir numaraları 1 Yukarıdaki ile 3, çeşitli taraftan, daha derinlemesine, Kur'an anlamak için, üzerinde tutmak için yeterlidir.

Yorum Nesefî, Baidowi veya Khozin: Kuran ayetleri kadar yaşayan, bir rehber olarak hizmet verecek kadar da Tefsir ortasında ya da düşük seviyelerde, ama kitap, bu kitapların birini giyebilir.

Günümüzde, ulama'-ulema 'tarafından yazılmış yorumların Orta kitap, içlerinde: Tefsir Sofwatut Tafasir veya Muqtatof Min Uyunit Tafasir. İnşaAllah, bu kitaplar, yeterli olabilir.

Senin elinde bugün Tefsir Kitabı, özellikle, bu nedenle yukarıdaki kitapların, Hadis geleneklerine aracılığıyla kendisine Peygamber, övgü ve barış, Kuran yorumlanması geçerlidir.

@ Bilimler Kur'an Anlamak olarak, Destekleyici

Bilim bir insan, uygun olarak, asil Kur'an anlamak için, en önemli standart ölçü nedir? Cevap, aşağıdaki bilimler ise:

Birincisi: Fen Arapça, gibi alanlarda, çeşitli:

• Normları Nahwu, bir kelimenin, anlamını değiştirerek tartışmak

• Tasrîf, kelime şeklinde değişiklikleri tartışmak

• Istiqoq

• Arapça, gerçek anlamda, hem de mecazi anlamda hem kelime anlamlarını bilmek.

• Balaghoh Bilim, şunlardır: Bayan, Ma'ani ve Badii '. Bu tefsirde, çok önemlidir. Bu birlik, belirli cümleleri, farklılıkları, netlik ve kesamarannya bilerek; anlam veren açısından bu özel düzenlemeler bilerek ikinci,; Üçüncü, bilerekbilim cümle sağını solunu. Bu ilk temel bilimler olduğunu.

İkincisi: İlm-Qira> 'a> t ya mütevatir veya> s} a> d ama bu s} ah} i> h} (versiyon Kur'an okur). Biz en üstün okuma olduğunu biliyoruz bu bilgi ile, ek olarak diğer faydaları vardır.

Üçüncü: nedenleri indirdi berdadarkan Bilim Asbab el-nüzul, paragrafın anlamını bilmek. Bir ayetin anlamını anlamak için, çok önemli.

Dördüncüsü: Bilinen edilmek üzere yasal değiştirme (Nasikh Mansukh), bilim bilmek, kesinlik yerine olmanın, yapılan, ya da yasal atanacak. Yorumcular bu ayet fazla yirmi ayetleri daha yasa atandı, söz.

Beşincisi: İslam'ın öğretilerine ve Kur'an açıklama hem de ana kaynağı ayrıntılı ve maddeler halinde olan Peygambere Sünnet, geniş ve derin bir bilgi birikimine sahiptir.

Birçok yorumcu zayıf hadis, batıl getirerek, miyop ve tüm hadis uzman akademisyenler arasında, bilinen kendi yorumlarıyla, inkâr, çünkü talihsiz bir durumdur. Bu, büyük bir utanç hadis bilimi, derin bir anlayışa sahip olmayan kişilerde ortaya çıkar.

Altıncısı: Dinin gerçek ilkeleri (İslam İlahiyat), ve İslam Normları anlayın. Gerekli ne anlama Tanrı ve imkansız, ya da o kadar izin ve olan peygamberlerine, içinde.

Yedinci: İslam hukukunun ilkelerine derin bilgi varlığı. Amacıyla hukuk kanıt (önerme) nasıl oluşturulacağı, anlamak ve gerektiği gibi, detaylı onları geliştirmek için. Bu bilim, İslam kanunları çok önemlidir.

Bu desteğin bilimi hakim herkes, kolayca detaylı tüm parçaları ezberlemiş olmasa da, insan boyutu standartlarına göre, Kur'ân'ı anlamak mümkün olacaktır, ancak genel yerlerinde, temel ilkelerini anlamak ve. Yani, bu doğru geri bir sorun, bulursaReferans üzerine. Ve dava Allah'a, En Büyük kolaylaştırdı herkes için kolay oldu.

Usta mümkün olmayanlar gelince, bilimler gibi destek, o onu yaşamak böylece onu, daha detaylı, Kuran anlamları anlamak ve onun nimetlerinden yararlanmak için, geri ortalarında Tafseer içinde olmalıdır. Allah, çoğu Talimatları verilmesi yardım veren Mayıs,dosdoğru yola.

@ Asil Kur'an amacı

Kuran'da ana hedefleri şunlardır: Allah'ın (tevhid) olarak Birliğini, yasalar, hikayeler, ahlak, ve ya, aşağıda listelendiği:

Birincisi: Pengesaan Allah (tevhid), ve bir davet, Tanrı, En Yüksek, tanımak için. İnanç ve yalnız O'na ibadet, tanıklık ve O'na ortak yapma yasağı. Taşma Allah'a ve O'nun takdiri, O'nun isimlerinin ilahlık söz, ayrıntıları-detayları ile birlikte sıfatları,hangi bu Mekke (Makkiyah) ortaya harflerle, tüm özeldir.

İkincisi: yaratık bir açıklama, her mektupta, belirtilen kuruluşundan, yeniliklerin çeşitli, ve O'nun birliğini gösteren kanıtlar, vb Ve ölümden sonra sonsuz yaşamın varlığı.

Üçüncü: ölüm ve mezarın hakkında Onun sözleri; Kıyamet Günü etkinlikleri, ve işaretler; Mezarın, ve hesaplama hazırlık dirilişi; dönem ne zaman hesaplama; kıyamete devlet; saniye sadaka sayma; cennet (sirath), misilleme almak için, cehennem haçlar köprüsadaka; cennet ve cehennem, ve özellikleri; sakinlerine, söz keyfi ve ceza, ve.

Dördüncüsü: Açıklama düz yol, yani Aqeedah (inanç), İslam () (samimi samimiyet ile asil karakterini,), ve İhsan (ibadet ve İslam'ın sosyal işler dahil); ve Tanrı'nın iradesi, bizim çocuklarımız ve torunlarımız Adam uygulamak böylece. Temizler hiçbir söz, davranış yokturruh, ve sağlam kurulması (süreklilik), yanı sıra sadaka gerekliliği üzerinde kalpleri aydınlatan. Çok eşliğinde, insanlık ve doğa açısından, yani, hor ve harabe içine kendini daldı eden insanlar, din aşağılık, tersini bahseder.

Beşincisi: Messengers (Peygamberler) His, insanlar güvenilir, şehitler için, Allah tarafından verilen faydaların söz, 'dindar, (Allah'ın dinini savunmak ölenlerin), alimler' kendi bilgilerini uygulama, bu iyi niyet, ve tüm doğa ve doğum koşullarOnları, hem de Allah'a yakın getirenler, gibi.

Altıncısı: aldatma açıklaması, inkâr edenlere, döneklik, adaletsiz, günahkarlar, münafıklar ve kader, ve onların yolculuğun sonunda, bu dünyada ve ahirette. Ayrıca Allah'ın kararı, En Büyük, üstlerinde.

Yedinci: Peygamberlerin hikayeleri, ve onların insanlar, onların insan vardır ve Tanrı onlara kabartma (zafer) vermiş nasıl ve rakiplerinizi yok. Ayrıca açıklar inkâr edenlere karşı karşıya olaylar ve onların sebat. Bu hikayeler, üçte birini karşılayacakAl-Kur'an.

Sekizinci gibi: İslam'da yasaları, açıklayın: din, sosyal işler İslam (muamalah), hukuk-ceza ve medeni hukuk, miras hukuku, evlilik ilişkisi, cihad, Peygamber hayatı, siyasi ilişkiler ve İslami anayasa, hükümetin sistemi İslam ve uluslararası ilişkiler.

Dokuzuncu: Çeşitli bilimler söz ve geçmişte çeşitli etkinlikler, gelecekte, önce bilmek ve olaylar değil. Bunun bir parçası dışında adam bilinmemektedir bilimsel gerçekleri, içeriyordu ve bilim hala mümkün olmamıştır ki, vardırortaya insanlar.

Rahman olan Allah'ın adıyla 1. esirgeyendir [1].

2. Hamd [2] Allah için, konak Rabbi [3].

3. Rahman esirgeyendir.

4. Master [4] kıyamet gününde [5].

5. Biz yalnız Sana ibadet vardır [6], ve sadece Thee biz yardım isteyin [7].

[8] Biz düz bir yol vardır tunjukilah 6.,

Sen onların lehine verilen hast 7. (yani) insanlar; onların gazabının (yol) ve (aynı zamanda yol) onlar sapıklık içindedirler. [9]

|

Mukhtas içinde ¬¬¬Makna paragraf perkata} ar tafsi> r el-T {abariy:Allah'ın adıyla, ben başlatmak ve okumak (بسم الله)

Merhametli (الرحمن)

All-esirgeyendir (الرحيم)

Tüm hamd Allah'a aittir (الحمد لله)

Âlemlerin Rabbi (رب العالمين)

(مالك يوم الدين) lafadz el-din bu cümlede Yargı ve misilleme işler, hesaplamalar amel ile yani insan dibalasnya Günü ditakwilkan

(إياك) Sadece seni

(نعبد) Biz yay ve grovel

(نستعين) her zaman itaat ve tüm işlerine yardımcı olmak için yardım isteyin

(اهدنا) bize Taufik ve ilham vermek

(الصراط) Yol

(المستقيم) net ve hiçbir eğrileri / virajlı. Araplar, tüm iş ve düz veya çarpık olan sözcüklerin anlamında "> t}-Siro gibi" lafadz kullanın. Yani kebengkokannya nedeniyle doğa Müstaqim (düz) kelurusannya nedeniyle verilen, ve Mu'awwaj (çarpık) doğası verilen.

|

(صراط الذين أنعمت عليهم) Onlar melekler, peygamberler, siddiqin (güvenilir kişi), şehitler ve salih(غير المغضوب عليهم) Onlar Yahudiler

(ولا الضالين) Onlar Hıristiyanlar

|

El-Tali> diy göre ayetin tefsiriSure Fatiha Mekke (Makkiyah) ortaya harfler arasında, bu görkemli. Yedi ayettir. Bu dünyada Kur'an'ın temel amaçlarını içerdiğinden, Kuran bir minyatür (özü) 'dir.

|

El-Kur'an amacıKuran bir temel amacını, aralarında tauh bahsediyoruz} i> d hukuk, hikayeler, ahlak, ve biz kitapta detaylı olarak açıkladığımız "dala ulaşarak> 'il al-Tawh} sahip i> d int} Ila> qaN min el-Qur'a> n ve'l-Kauwn "vaka hedefleri arasında 47. şunlardır:


Kataloq: 88languages -> Turkish
Turkish -> [1] Usame bin Zeyd ra (Allah korusun olabilir) Gönderen insanların sınıfının Medine sınıfına geliyor Peygamber bahwasannya, daha sonra şöyle dedi: "Eğer görürsem ne görmek?" Onlar cevap "hayır" Havari geri dedi: "
Turkish -> Hamd, bizim ana Muhammed ve ailesi ve yoldaşları ve onun grup üzerine terlimpah kalabilir gerçeği övgü ve salawat ve selam ile Tanrı'ya
Turkish -> []
88languages -> In 88 Languages in 372 chapters (booklets) with 2000 topics in utf8 format both html and docx
Turkish -> Şeyh bütün diğer iş ayrılmaya karar verdim İslam Çağrısı ve misyonerlerin yanıt
Turkish -> Nasıl kayıp tür bilgiye erişimi yok batıda çok daha az, Müslümanların çoğu, am I
Turkish -> "Man Made Tanrı: Denemeler Bir Koleksiyon" D. M. tarafından Murdock

Yüklə 1,45 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   19
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə