Proje birim fiyat poz tarifleri İşin Adı : tatvan su isale hattinin onarimiYüklə 59,53 Kb.
tarix18.08.2018
ölçüsü59,53 Kb.
#72721


PROJE BIRIM FIYAT POZ TARİFLERİ

İşin Adı : TATVAN SU İSALE HATTININ ONARIMI
Poz No
Sıra No: 1

Tanımı

Debi:10-30 m3/h, basınç:60-90 mss, iki pompalı düşey milli frekans konvertörlü hidrofor

Birimi:

AD

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

Metal bir şase üzerine monte edilmiş, gerekli çek valf, vana, bağlantı elemanları kullanılarak emme ve basma kollektörleri ile birbirine bağlanmış, 1 ile 6 adet çok kademeli pompa ile bu pompaların otomatik işletimini gerçekleştirebilecek şekilde seçilmiş, bünyesinde frekans konvertör ünitesi entegre edilmiş bir elektrik kontrol panelinden meydana gelen; basınç kollektörü üzerinde bulunan analog basınç sensörü ile pompaları sıra kontrollü olarak devreye alan veya çıkaran rotasyon özelliği, kontrol panosunda zararlı gerilim dalgalanmalarını önleyici filtreleri, dijital regülasyon özelliği, programlama özelliği, sigortaları, motor koruma şalteri, kuru çalışma, kısa devre, gerilim basınç sensörü arızası gibi güvenlik düzeni olan alfanumerik likit kristal ekranı (LCD) ve menü kontrol paneli, elektrik motorları IP 54 koruma sınıfında, motor yol verme Y, Y? ve termik koruması olan frekans konvertörlü hidroforun işyerinde temini ve montajı.

Debi: m3 / h Basınç: mSS

Poz No
Sıra No: 2

Tanımı

El ile yumuşak toprak kazılması

Birimi:

M3

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

Kazının yapılması, taşıtlara yükleme ve boşaltılması veya 4 metreye kadar atılması, depo, imla veya sedde yerinde serilmesi, imalat veya inşaat yapıldıktan sonra kazı yerinde kalan boşlukların doldurulması bunların düzeltilmesi için her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, araç ve gereç giderleri, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, (taşımalar hariç) 1 m³ fiyatı:

ÖLÇÜ :Kazının hacmi kazı projesi üzerinden hesaplanır.


NOT :1) Makine ile kazı yapılmasının mümkün olmadığı(makinenin giremediği, girmesine müsaade edilmeyen veya ulaşımın sağlanamadığı iş mahallerinde) veya makineli kazı yapılması halinde telafisi mümkün olmayan zararların oluşmaması için (koruma ve SİT alanları vb.) yapı denetim elemanı tarafından, yerinde yapılacak tespit ve teknik gerekçeleri belirtmek ve idarenin onayının alınmasından sonra el ile kazı birim fiyatı uygulanır.
2) Kazı miktarı toplamı 10.000 m³ü aştığı takdirde, 10.000 m³ ü aşan miktar için,kazı ne ile yapılmış olursa olsun “makine ile kazı birim fiyatı”, ilk 10.000 m³ ü için ise (a) fıkrasındaki hüküm uygulanır.
a) Kazı miktarı toplamı 10.000 m³ den az olduğu takdirde, kazının; el ile yapılan miktarı için “el ile kazı birim fiyatı”, makine ile yapılan miktarı için ise “makine ile kazı birim fiyatı” uygulanır.Poz No
Sıra No: 3

Tanımı

1000 lt.çelikten atmosfere kapalı değişebilir diyaframlı genleşme deposu

Birimi:

AD

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

TS EN 13831 'e uygun ölçü ve nitelikte çelik malzemeden (En az TS EN 10025-1/2/3/4/5 Fe 37-2 malzemeden) üretilmiş, atmosfere kapalı genleşme deposu gaz doldurma ventili, ventil muhafazası su doldurma ağzı, membran değiştirme flanşı, en az 100 °C'ye dayanıklı diyaframı (Membranı) (diyafram malzemesi; Etil propilen, butil, nitril, tabii ve stirol, butadien kauçuk veya bunların karışımları) ile birlikte tank gövdesi, yüzey temizleme usulüne uygun temizleme banyolarında temizlenecek tüm yüzeyler fosfatlanıp dış yüzeyler elektrostatik method ile boyanıp fırınlanacaktır. Genleşme deposu çelik levha ve diyafram et kalınlığı en az 2 mm. olacaktır. Gaz odası inert gazları ile doldurulmuş (Azot, Helyum v.b) tankın komple işyerinde temini ve montajı.
Not:

1- 97/23/EC Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliği uygun olarak üretilmiş, CE uygunluk işaretiyle piyasa arz edilmiş olacaktır.

2- Deponun sızdırmazlık deneyi minimum işletme basıncının 1.5 katı basınçta, basınçlı su ile test edilecektir. 50 Lt. kapasitenin üzerindeki depolar yere montajı yapılabilecek şekilde ayaklı olacaktır.

8 Atmosfer İşletme Basıncında;

Poz No
Sıra No: 4

Tanımı

Her türlü iç sıva sökülmesi

Birimi:

M2

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

Her türlü iç sıvanın sökülmesi, molozların bir yere toplanması, atılması inşaat yerindeki yükleme, ya­tay ve düşey taşıma, boşaltma, her türlü işçilik, araç ve gereç giderleri, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, her türlü iç sıva sökülmesinin 1 m² fiyatı:

ÖLÇÜ : Sökülen alan yerinde ölçülerek hesaplanır.


NOT : 1) Sökülen yere iç sıva yapılmayacaksa iskele bedeli ayrıca ödenir.
2) Yıkılacak duvar ve tavan yüzlerindeki sıvalar için bu birim fiyat uygulanmaz.Poz No
Sıra No: 5

Tanımı

Dikişli vidalı çelik boru 5" 125 mm, dış cap 139,7/5,00 manşonsuz ağırlık 17,10 kg/m (bina dışında kanallar içinde döşenmiş boru montaj malzemesi bedeli dahil)

Birimi:

MT

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

Vidalı TS EN 10255+A1 'e uygun (malzemesi Fe.33)

305/2011/AB Yapı Malzemeleri Yönetmeliğine ve 97/23/AT Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliğine uygun, CE Uygunluk işaretiyle piyasaya arz edilen çelik boruların, ilgili şartname ve projesine uygun olarak döşenerek, bağlantılarının yapılması, işçilik dahil, sülyen ve boya bedeli hariç olmak üzere işyerinde temini ve yerine montajı.

Birim fiyata dahil:

Bina dışında kanallar içerisinde kullanılan bütün boruların kendi aralarında vidalı veya kaynaklı olarak bağlanmaları halinde bağlantılarında kullanılan dirsek, manşon, T. istavroz redüksiyon, nipel tapa ekleme parçaları; kaynak malzemesi; kelepçe, kovan, konsol, askı, kızak, makara gibi her türlü tespit malzemesi bedeli olarak, yalnız gerekli yerlerde vana ve cihazların flanşlı bağlanması şartıyla montajlı boru tutarı; kazan dairesi, tesisat katları ve ana dağıtım mahallerindeki boruların yoğun olarak geçtiği yerlerdeki konsolların projelerde belirtilmesi kaydıyla, taşıyıcı malzemelerin bedelleri B.F.T 233-100 'deki kaynaklı imalat pozundan ayrıca ödenecektir. (Tespit malzemesi, hariç).

Poz No
Sıra No: 6

Tanımı

Küresel vana (pn 16-25 gövdesi sfero döküm,küresi paslanmaz çelik,teflon contalı wafer bağlantılı) ø 100 mm (TS 3148)

Birimi:

AD

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

97/23/AT Basınçlı Ekipmanlar Yönetmeliğine uygun, su, hava ve buhar tesisatında pirinçten kesici elemanlı, pik karbonlu çelik veya paslanmaz çelikten, vidalı veya flanşlı, geçişe bir küre ile kumanda edilen, elle açılıp kapama düzenli küresel vanaların işyerinde temini ve yerine montajı.Poz No
Sıra No: 7

Tanımı

Pislik tutucu,pn 16,( buhar+su için,pik dök.)ø 100 mm, Flanşlı

Birimi:

AD

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

Sıvı, buhar ve gaz donanımına monte edilecek, TSE kalite belgesini haiz, akışkanın basınç ve sıcaklığına tabi olarak gövdesi pirinç, bronz, dökme demir veya çelikten, iç süzgeci pirinç veya paslanmaz çelikten, süzgeci kolayca sökülüp temizlenebilen, flanşlı veya vidalı katoloğu idarece onanmak üzere seçilecek pislik tutucunun işyerinde temini ve yerine montajı.

Not: Filtre hassasiyeti;

DN 20 ye kadar 500 µm ( 0,5 mm) ve yukarısı

DN 50 ye kadar 700 µm ( 0,7 mm) ve yukarısı

DN 150 ye kadar1200 µm ( 1,2 mm) ve yukarısı olacaktır.
Poz No
Sıra No: 8

Tanımı

Makine ile her derinlik ve her genişlikte yumuşak ve sert toprak kazılması (derin kazı)

Birimi:

M3

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

Yumuşak ve sert toprak zeminde; makina ile kazının yapılması, taşıtlara yüklenmesi, 25 metreye kadar taşınması, depo, imla veya sedde yerinde boşaltılması, serilmesi, inşaat yapıldıktan sonra kazı yerinde kalan boşlukların doldurulması, kazılan yerin taban ve yan cidarlarının, depo ve dolgunun tesviyesi ve düzeltilmesi için yapılan her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, araç ve gereç giderleri, müteahhit genel giderleri ve kârı dâhil, 1 m³ kazı fiyatı:
ÖLÇÜ:

Kazının hacmi kazı projesi üzerinden hesaplanır.

NOT:

1)Bu birim fiyata su zammı, iksa, 25 metre dışındaki taşıma, dolgunun sulama ve sıkıştırma bedelleri dâhil değildir.2)Derinlik zammı ödenmez.Poz No
Sıra No: 9

Tanımı

200/250 kg kireç/çimento karışımı kaba ve ince harçla sıva yapılması (iç cephe sıvası)

Birimi:

M2

Kitap

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (BAY)

Tarifi

1 m3 dişli kuma 200 kg çimento ve 0,128 ton torbalı sönmüş kireç katılarak hazırlanan harçla ortalama 2 cm kalınlığında kaba sıva yapılması, üzerine 1 m3 mil kuma 250 kg çimento ve 0,076 ton torbalı sönmüş kireç katılarak hazırlanan harçla ortalama 0,8 cm kalınlığında ince sıva yapılması, gerekli zamanlarda sulanması, duvar yüzeyinin temizlenmesi, her türlü malzeme ve zayiatı, işçilik, çalışma sehpaları inşaat yerindeki yükleme, yatay ve düşey taşıma, boşaltma, müteahhit genel giderleri kârı dâhil,1 m2 fiyatı:
ÖLÇÜ : Sıvanan bütün yüzeyler projesi üzerinden hesaplanır.
Sayfa /Kataloq: uploads -> ihale
ihale -> Tcdd bölge müDÜRLÜĞÜ tekniK Şartname işin Adı : : Van Kapıköy Hattındaki 9 ad. Menfezde bakım onarım ve tadilat işleri yapılması İşi Sayfa
ihale -> Proje birim fiyat poz tarifleri İşin Adı : Malatya Garda Bulunan 19/1 Plan Nolu Hizmet Evinin Bakım Onarım İşi
ihale -> İhale Makamı Birim Fiyat Tarifleri İşin Adı : afyonkarahisar-konya hattinda muhteliF İstasyonlarda bakim-onarim yapilmasi iŞİ Sayfa
ihale -> Sigortacilik hizmeti alinacaktir kayseri erciyes turizm iNŞaat spor etkiNLİk sanayive ticaret anoniM Şİrketi
ihale -> Kanalizasyon ve iÇmesuyu iNŞaati yaptirilacaktir. Bursa büYÜKŞEHİr belediyesi
ihale -> Sayfa: S. No Poz No İmalatın Cinsi Birim Miktarı Pursantaj
ihale -> Proje birim fiyat poz tarifleri İşin Adı : tatvan lojmanlarinin kanalizasyon tadilati

Yüklə 59,53 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə