Project proposal form- initial concept form draftYüklə 29,17 Kb.
tarix03.04.2018
ölçüsü29,17 Kb.
#46551


KAVRAMSAL NOT TASLAK ŞABLON
Bölgesel Rekabet Edebilirlik Operasyonel Programı Proje Teklifleri için TASLAK Kavramsal Not

Türkiye
BROP 4. Proje Paketine Yönelik Proje Fikri Konseptiniz için lütfen aşağıda verilen formu doldurunuzBRP-KUM Programlama Bölümü Başkanı Tarafından Kabul

İmza: Tarih:

BRP-KUM Proje Kayıt No: 00X

Potansiyel Nihai Faydalanıcı Müdür/Daire Başkanı Onayı

İmza: Tarih:

Proje Adı
Projeden Sorumlu Olan Ana KuruluşBaşlıca Yerel/Merkezi Ortaklar
İrtibat Kişisi (ad-soyad, telefon ve e-posta)
Kurum Adresi:
Proje Uygulama İlleri/Bölgesi (NUTS II)

  1. Durum ve Sorun Analizi: Projenin içeriğini, gerekçesini ve bölgede (bölgelerde) hangi soruna çözüm getireceğini açıklayınız (en fazla 8 satır)  1. BROP ve Ulusal/AB Stratejiler ile Uyumluluk: Mevzuat/politika, stratejiler ve proje dokümanlarının analizi (en fazla 10 satır)

2.1. Proje’nin Stratejik Planlarda yer aldığını teyit ediniz ve ilgili referans dokümanlarını belirtiniz

Doküman

(Onay işareti koyunuz)

Referans Dokümanına İlişkin Ayrıntılar (Sayfa/Bölüm/Madde/Paragraf/Sayı)


2.2 Proje tanımları, proje çalışmaları, fizibilite çalışmaları, yerleşim planları/çizimler, pazar araştırmaları gibi projeye ilişkin ilgili mevcut dokümanları belirtiniz (maddeler halinde).
  1. Proje Sahibi Kurum ve Tecrübesi

3.1 Projeyi yürütecek olan lider kurum:


3.2 Ortak kurumlar (ulusal ve/veya yerel):


3.3 AB Projeleri Konusunda Tecrübe: Evet; Hayır (proje sayısı, proje bütçesi, uygulama tarihleri):  1. Uygulamaya İlişkin Düzenlemeler
4.1. Tahmini Proje Uygulama Süresi (ay):


4.2Tahmini ihale türü: Hizmet sözleşmesi (teknik destek, çalışmalar), hizmet sözleşmesi ((inşaat işleri müşavirliği), inşaat işleri sözleşmesi (yapım işi) veya tedarik sözleşmesi (ekipman veya mal alımı) veya bunların farklı birleşimleri:4.3. Tahmini Bütçe veya Bütçe Aralığı: (Avro cinsinden yazınız veya 0-4 milyon, 4-10 milyon, > 10 milyon Avro gibi bir aralık belirtiniz): Sözleşme türüne göre bütçeyi belirtiniz (inşaat, tedarik, hizmet)Proje Çerçevesi

Lütfen bu çerçeveyi, projenin amaç, hedef ve faaliyetlerini net bir biçimde belirtmek suretiyle doldurunuz.


PROJE ÇERÇEVESİ

BROP Tedbiri (BROP Tedbirinin numarasını ve başlığını yazınız):


Projenin Genel Hedefi

Genel hedef, öncelik veya tedbirin genel hedefine ulaşılmasına katkı sağlamalı ve projenin bölge için neden önemli olduğunu açıklamalıdır. Örneğin: Bölgede KOBİ’lerin rekabet gücünü iyileştirmek, bölgede istihdam yaratmak v.b.Proje amacının özetini yazınız ( en fazla 4 satır)


Projenin Amacı

Projenin nihai faydalanıcı gruba sağlayacağı sürdürülebilir faydalar bakımından ana hedeftir. Örneğin: KOBİ’lerin, yabancı pazarlara ihracat yapabilme kapasitelerini artırmak, KOBİ’lerin teknolojik altyapılarını geliştirmek v.b.
Projenin ulaşmayı amaçladığı spesifik hedefleri belirtiniz (maddeler halinde, en fazla 3 madde)Çıktılar/Beklenen sonuçlar:

Çıktılar, projenin bir veya daha fazla faaliyeti aracılığıyla üretilir.Örnek: İnşa edilen gıda tadım tesislerinin sayısı (veya alanı (m2)) veya danışmanlık hizmeti veya eğitim verilen KOBİ sayısı.

Projenin uygulanması ile elde edilecek başlıca çıktıları belirtiniz. (Maksimum 4 madde)


Faaliyetler

Proje sonuçlarına ulaşılmasına ve proje çıktılarının üretilmesine katkı sağlayan, proje kapsamında gerçekleştirilmesi gereken spesifik faaliyetlerdir. Örneğin: Bir bina inşa edilmesi; eğitimler verilmesi.Projenin ana faaliyetlerini belirtiniz. (Sayı/maddeler halinde, en az 3, en fazla 10)
Yüklə 29,17 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə