Renovia istanbul yabanci yatirimcilara tanitildiYüklə 24,71 Kb.
tarix30.12.2017
ölçüsü24,71 Kb.
#36521

mac hdd:users:cebecibeyhan:desktop:pr:logolar:renovia_b.jpg

Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni... Basın Bülteni...RENOVIA İSTANBUL
YABANCI YATIRIMCILARA TANITILDI

Kadıköy’ün merakla beklenen projesi Renovia İstanbul satış öncesinde yabancı yatırımcılara tanıtıldı. Yüksek yatırım değeriyle uzun zamandır dikkatleri üzerine çeken proje, şimdiden yoğun ilgi görmeye başladı.
İnşaat sektörünün güçlü kuruluşlarından Vartaş, Kadıköy’de toplam 5 adaya yayılan yatırımlarından ilki Renovia İstanbul’u 17 Nisan’da Çırağan Sarayı’nda düzenlediği toplantıda yatırımcılarına tanıttı.
Almanya merkezli Stern Immobilien AG ortaklığıyla hayata geçirilen Renovia İstanbul, mimarisi ve lokasyonuyla Kadıköy’ün dönüşüm projeleri arasında sembol niteliğinde konumlanıyor.
Vartaş’ın toplamda 110 bin metrekareye yayılan Kadıköy’deki projelerinin ilki Renovia İstanbul, şimdiden yatırımcıların yoğun ilgisini görmeye başladı.
Barata; “Yoğun Talep Üzerine Ön Tanıtımını Yaptık”
Renovia İstanbul’un detaylarına ilişkin konuşan Vartaş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Barata; “İstanbul’un dönüşümünde önemli bir rol üstlenerek Kadıköy’de sembol niteliğinde bir projeye imzamızı atıyoruz. 1.100 konut ve 4.400 metrekare ticari alanlardan oluşacak Renovia İstanbul projemiz, gerek mimarisi, gerekse lokasyonu itibariyle bölgede benzersiz bir proje olarak konumlanıyor. Projemizin inşa edildiği adalar ve projenin ortakları dolayısıyla uzun zamandır yatırımcılardan yoğun bir talep alıyorduk. Ortağımız Stern Immobilien AG’nin ‘gayrimenkul geliştiricisi’ kimliğiyle Avrupa’daki projelerinin başarısı, yabancı yatırımcıların Renovia İstanbul projesine de büyük ilgi duymasını sağladı. Gelen bu yoğun talep üzerine, bugün sizlerin de aracılığıyla projemizin yabancı yatırımcılara ön tanıtımını yapmış bulunuyoruz. Aynı bölgede 5 adaya yayılan, toplamda 110 bin metrekare üzerinde projeler geliştiriyoruz. Bu projelerin toplamında bölgede 700 milyon TL’lik bir yatırımın içinde olacağız. Stern Immobilien AG ile de ortaklık kurduk. Bölgede ayrıca yerli ve yabancı ortaklarımızla inşa edeceğimiz projelerimizin toplam yatırım bedeli 350 milyonu yerli sermaye, 350 milyonu yabancı sermaye olmak üzere toplam 700 milyon TL’ye ulaştı.” dedi.

Kilger; “İstanbul’un Dönüşümüne Katkı Sağlamaktan Mutluyuz”
Türkiye’de yatırımlarına devam edeceklerini belirten Stern Immobilien AG Denetim Kurulu Başkanı Hans Kilger; “Ülkenize ve insanlarınıza son derece güveniyoruz ve önümüzdeki yıllarda Türkiye’de yüksek yatırım potansiyeli görüyoruz. İstanbul’u özellikle jeostratejik durumu itibariyle, Türkiye’deki inşaat sektörüne giriş şehri olarak seçtik. Vartaş ile başından beri uyum içerisinde bir ortaklık sürdürüyoruz ve ortaklığımızı uzun seneler sürecek bir ortaklığın başlangıcı olarak görüyoruz. Birlikte Türkiye’de birçok proje geliştirmeyi hedefliyoruz. Şahsen kendimi, Türk insanının güvenini kazandığımızda mutlu hissedeceğim, tıpkı sizin bizim kalbimizi kazandığınız gibi. İstanbul’un dönüşümüne Renovia İstanbul projemiz ile küçük bir katkıda bulunabildiğimiz için ayrıca mutlu hissediyoruz.” dedi.
Kadıköy’e 700 Milyon TL’lik Yatırım
İstanbul’un dönüşümünde büyük bir rol üstlenerek Kadıköy’de 5 adada projeler geliştiren Vartaş, bölgede toplam 700 milyon TL’lik yatırım değerine sahip projelere imzasını atacak. Bu projelerinden ilk konut projesini ise dünyada birçok başarılı projeye imzasını atan Stern Immobilien AG ortaklığında 300 milyon TL’lik yatırımla hayata geçiriliyor.
Yüksek prim potansiyeliyle dikkat çeken Renovia İstanbul 1.100 konut ve 4.400 metrekarelik ticari alandan oluşuyor.
Mondrian’dan Esinlenilen Mimari
Markalı konut projeleri arasından estetik mimarisiyle ayrışan Renovia İstanbul, Mondrian’ın ünlü eserlerinden esinlenilerek tasarlandı. Şehir yaşantısına dair tüm detayları bünyesinde bulunduran Renovia İstanbul’un mimarisinde ise Tabanlıoğlu Mimarlık’ın imzası bulunuyor.
Proje, ticari üniteleri, sosyal alanları ve merkezinde konumlandırılan şehir parkı ölçeğindeki “Saklı Dünyası”yla ayrıcalıklı bir yaşam sunuyor.
Büyüklükleri 48 metrekareden başlayan 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin sunulduğu Renovia İstanbul’da ayrıca, yatırımcının isteği doğrultusunda özel büyüklükteki daire talepleri de karışılanabilmekte.
Bölgenin hareketlenmesi ve hafriyat çalışmalarının başlamasıyla birlikte proje, yabancı yatırımcılardan uzun süredir yoğun bir ilgi görüyor.
Renovia İstanbul’un ilk etabında teslimler ise 2016 yılının son çeyreğinde yapılacak.

PROJE DETAYLARI


 • Projenin Adı: Renovia İstanbul

 

 • Lokasyon: Kadıköy

 

 

 • Tanıtım Tarihi: 17.04.2014

 

 • Teslim Tarihi: 2016 son çeyreği

  

 • İnşaat Alanı: 173.600 m2

 

 • Arsa Alanı: 29.600 m2
 • Peyzaj Alanı (Saklı Dünya): 8.000 m2

 

 • Etap Sayısı: 3

 

 • Mimarlık Ofisi: Tabanlıoğlu Mimarlık

 

 • Yatırım Bedeli: 300 milyon TL

   

 • Toplam Konut Sayısı: 1.100

 

 • Ticari Alanlar: 4.400 m2

   

 • Proje Bitiminde Yaşayacak Kişi Sayısı: 3.300

 

 

 • Konut Metrekareler: 48 m2’den başlıyor

  

 • Satış Ofisi: Örnek Mahallesi, Fehmi Tokay Sokak, No: 18/A 34000 Ataşehir/İstanbul

 

 • Telefon: 444 99 02

 

 • Web Sitesi: www.renoviaistanbul.com.tr
 • Mail Adresi: info@renoviaistanbul.com.tr


29 Ekim Cd. Vizyon Park Ofis Blokları 2. Blok (Otopark B1 Girişi) Kat: 9 Yenibosna BAHÇELİEVLER / İSTANBUL

TEL: 0212 454 42 00 (pbx) FAX: 0212 454 42 42 www.fkrevent.com


description: fkr_event_197


Kataloq: cms data -> pics urun
pics urun -> Huzurlu marmara
pics urun -> Dünya devi “socar” merkeziNİ “vadistanbul bulvar”a taşiyor
pics urun -> Fkrevent com Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni rezidans ayricaliğini wow istanbul hotel ile getiRİyor
pics urun -> Ankara’nin yeni “protokolü”nde kiralamalar başladi ender İnşaat tarafından Ankara, Çukurambar’da hayata geçirilen Protokol Ankara’da ofis ve mağazalarda kiralamalar başladı
pics urun -> ErenköY’de kentsel döNÜŞÜM İÇİn start verdi İstanbul’un en gözde semtlerinden Erenköy’de, KentArt
pics urun -> Avrupa konutlari kale’Nİn ofis ve dükkanlari satişa sunuldu
pics urun -> Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni Basın Bülteni
pics urun -> The istanbul veliefendi’de koç holdiNG’İn daireleri satişA Çikiyor
pics urun -> Göl panorama evleri
pics urun -> BiZİm evler 7 ispartakule’Yİ Zİrveye taşidi

Yüklə 24,71 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə