Ret international Medya Aktiviteleri Teklif Dokümanı taraflarin biLGİleriYüklə 121,34 Kb.
tarix17.03.2018
ölçüsü121,34 Kb.
#45510

RET International Medya Aktiviteleri Teklif Dokümanı

  1. TARAFLARIN BİLGİLERİ

Şirket Adı : The Foundation For The Refugee Education Trust (RET) Türkiye Temsilciliği (http://theret.org/)

Adress: Gazimuhtarpaşa bulvarı 36004 sokak Kepkepzade Park İş Merkezi b Blok Kat 2 No :9 Şehitkamil/GAZİANTEP

Yetkili Kişiler:

Aktivite ve Proje Hakkında Sorularınız için İdil BÖREKÇİ: +90 546 843 7384 ( i.borekci@theret.org )

Satın alma ve Lojistik Hakkında Sorularınız için Tayland LÜLE: +90 542 420 8091 (t.lule@theret.org )

Finans –Ödeme Konusunda sorularınız için Çetin Öncel +90 507 954 6468 (c.oncel@theret.org)

The Foundation For The Refugee Education Trust (RET) Türkiye Temsilciliği bundan Sonra RET olarak Anılacaktır.

Şirket Adı :

Şirket Adresi & İletişim Bilgileri :

Yetkili Kişi:

Ek Belge Bilgiler :Vergi Bilgileri , İmza Sirküsi /Beyanı

…………………………………………………….Bundan Sonra Yüklenici olarak Anılacaktır  1. TEKLİFİN KONUSU VE KAPSAMI

Bu Teklif Kapsamında The Foundation For The Refugee Education Trust ( RET) Türkiye Temsilciliği olarak 10 Mayıs 2016 ‘da başlaması ve 17 Temmuz 2016 da bitmesi planlanan EK 1’de belirtilen aktiveleri gerçekleştirmek amacıyla Türkiye genelinde Hizmet almak istemektedir.

  1. TEKLİF KAPSAMINDA EĞİTİM VE EĞİTİMCİLER HAKKINDA BİLGİ İSTENEN SONUÇLAR

Tablo -1

 

GAZİANTEP SCHEDULE & PROGRAM

 

 

 

 

 

 

1

Hafta

Nisan 25-29

5 Gün

Photography

30 Katılımcı

2

Hafta

Mayıs 2-6

5 Gün

Article Writing

30 Katılımcı

3

Hafta

Nisan 9-13

5 Gün

Documantary and Directing

30 Katılımcı

4

Hafta

Mayıs 23-27

5 Gün

Graphic Design

30 Katılımcı

5

Hafta

Mayıs 30-Haziran 3

5 Gün

Scenography

30 Katılımcı

6

Hafta

Haziran 6-10

5 Gün

Scenario Writing for Movies

30 Katılımcı

7

Hafta

Haziran 13-17

5 Gün

Editing for Movies

30 Katılımcı

8

Hafta

Haziran 20-24

5 Gün

Sound-mastering for Movies

30 Katılımcı

9

Hafta

Haziran 27 Temmuz 1

5 Gün

Directing of Photography for Movies

30 Katılımcı

10

Hafta

Temmuz 4-8

5 Gün

Article Writing

30 Katılımcı

11

Hafta

Temmuz 11-15

5 Gün

Graphic Design

30 Katılımcı

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplam

55 Gün

 

Toplam Katılımcı : 330 Kişi

 

 

 

 

 

Article Writing (Makale Yazma )

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, yazabilmelidir. Seyahat engeli olmamalıdır, Gazetecilik ve medya deneyimi ve medya şirketlerinde iş deneyimi. Makale-Köşe yazarlığı konusunda en az 5 yıllık deneyim gerekmektedir, İlgili Üniversite bölümlerinden mezuniyet şartı aranmaktadır. Kendisinin de bu konuda eğitim verme deneyimi olması bir artıdır.

Eğitim: Katılımcıların makale –köşe yazma konusunda araştırma yapacak ve gazete çalışanı olmak için başlangıç aşamasına gelmesi sağlanacaktır. Bir makaleyi inceleme ve an

Photography (Fotoğrafçılık )

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, yazabilmelidir. Seyahat engeli olmamalıdır, Fotoğraf ve Sinema Konusunda En az 3 yıl deneyimi olmalıdır, Özellikle Göçmenler konusunda daha önce çalışmış olması tercih sebebidir. İşinin gerektirdiği farklı çeşitlerde makine ve teknik ekipmanları kullanma becerisine sahip olmalıdır. Üniversitenin İlgili bölümünden mezun olmalıdır.

Eğitim: Çıkarılacak RET Gazetesi için resim çekilecek, Aktivitenin Resimleri çekilecek, ayrıca bir örneklem üzerinden (resim) hikâye yazmak konusunda bilgilendirme yapacaktır. Doğal veya yapay ılık kullanarak resim çekme konusunda ve kamerayı doğru kontrol etme konusunda başlangıç seviyesinde uzman hale gelecekler.

Slogan: “Bir resimle bana hikayeni anlat”Scenography: ( Sanatta perspektif)

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, yazabilmelidir. Seyahat engeli olmamalıdır, sinema, dizi ve/veya tiyatro gibi görsel sanat dallarında lokasyon tasarımı ve perspektif konusunda en az 5 yıl deneyim, üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmak şartı gerekmektedir.

Eğitim: Katılımcılar, diziler veya filmler için lokasyon yaratma becerisine sahip olacaklar ve belgesel için lokasyonu yeniden inşa etme konusunda uzman hale gelecekler, ellerinde düşük veya yüksek bütçe ile (Belgesel çekerken lokasyan baştan yaratılmaz, yeniden inşa edilir).

Graphic design (Grafik Tasarım-Dizayn)

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, Yazabilmelidir. Seyahat Engeli Olmamalıdır, Gazete, Dergi ,Reklam Ajanslarında en az 10 senelik deneyim (eğer üniversite mezunu değilse) veya grafik tasarımı bölümünden mezunu ise 5 senelik deneyim aranmaktadır. Corel Draw ,Photoshop v.b ilgili programlarda belli bir uzmanlık aranmaktadır.

Eğitim: Katılımcılar Çalışma sonucunda yukarıda belirtilen programları kullanarak RET aktivitelerinin olduğu gazeteyi tasarlayacak seviyeye geleceklerdir. Aynı zamanda diğer programlar hakkında da belli bir bilgi ve deneyime sahip olacaklardır.

Scenario Writing (Senaryo Yazımı)

Eğitim Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, Yazabilmelidir. Seyahat Engeli Olmamalıdır, Tiyatro ve Sinema alanlarında Makale –Senaryo yazımı hakkında en az 5 yıllık deneyim, Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak şartı aranmaktadır. En az 5 sene bu konuda eğitim vermiş olması tercih sebebidir.

Eğitim: Katılımcıların Eğitim sonucunda Dizi ve Sinema Sektörü için başlangıç seviyesinde senaryo yazmak konusunda yeterli olmaları sağlanmalıdır

Editing for Movies: ( Kurgu )

Eğitim Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, Yazabilmelidir. Seyahat Engeli Olmamalıdır, Adobe Premiere Programını kullanarak filmleri kurgulama konusunda en az 3 yıllık deneyim, film, dizi, reklam ve belgesel kurgulama konusunda deneyimli olma, İlgili diğer programlarda Final Cut –Aved v.b gibi programları kullanma konusunda deneyim sahibi olmalıdır. Üniversite mezunu olmak, kişi eğer Suriyeli ise tecrübe yeterlidir (Suriye’de bu bölüm bulunmamaktadır).

Eğitim: Katılımcılar 50 dakikalık bir belgesel, Adobe premier kullanarak üretecek ve kullanacak hale gelecekler, diğer programlar hakkında da Final Cut ve Aved. Gibi kullanacak seviyeye gelecekler.

Directing a Documentary (Belgesel Yönetmenliği)

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, Yazabilmelidir. Seyahat Engeli Olmamalıdır, Belgesel konusunda en az 3 yıllık deneyim bu 3 sene içinde en az 3 tane film üretmiş olma şartı (eğer ürün belgesel ise, yüksek kalite olacak ve rapor şeklinde olmayacak, film kalitesinde olacak), Üniversitelerin sanat ve sinema vb bölümlerinden mezun olmalıdır.

Eğitim: Katılımcılar Mülteciler hakkında bir 3 saatlik belgesel hazırlamaları Canon kamera kullanarak (belgeselin son hali yani kurgulanmış hali 50 dk ya inecektir). Hep çekip hem yönetiyor olacaklar, aynı zamanda kamera kullanımını da öğrenmiş olacaklar.

Sound-Mastering (Ses)

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, Yazabilmelidir. Seyahat Engeli Olmamalıdır, Sinema, Dizi, Müzik albümleri, Radyoculuk konusunda ses kaydı deneyimi sahibi olmalıdır, mesleğinin gerektirdiği son teknolojileri kullanabilmeli, bilgi sahibi olmalıdır. Mixer (bilgisayarlardaki karıştırıcı aygıt) ve ses programlarını kullanabilecek seviyede olmalıdır. Üniversitenin ilgili bölümlerinden mezun olmalı veya bu sektörlerin en az birinden 5 yıl deneyim sahibi olmalıdır.

Eğitim: RET, filmler ve diziler için ses kaydı alabilme seviyesine gelecek (mixer ve boom mikrofonu kullanarak), aynı zamanda tiyatro oyunlarının ses kaydını da alabilecek seviyeye gelecek (Dolby programını kullanarak- Dolby ses seviyesini ve arka plan sesleri azaltan bir alet). Radyo programlarında ses kontrolü yapabilecek düzeye gelecekler.

Directing of Picture (Görüntü Yönetmenliği)

Eğitimci Hakkında: Akıcı Şekilde Arapça Konuşabilmeli, Yazabilmelidir. Seyahat Engeli Olmamalıdır, Belgesel konusunda en az 3 yıllık deneyim, Üniversitelerin sanat ve sinema vb bölümlerinden mezun olmalıdır.

Eğitim: İçeri veya dışarı mekanda bir sahneyi çekme becerisine sahip olacaklar (doğal veya yapay ışık kullanarak ve kroma kullanımını bilerek). Aynı zamanda renk kullanımı konusunda uzman olacaklar (yönetmen olarak hangi ışıkta hangi rengi kullanacakları konusunda uzman olma).

Aktivite Sonucunda Beklenen Sonuçlar Nihai Rapor :

Graphic design, Photography, Article writing Çalışmaları sonucunda RET’i temsilen gazete çıkarılacak. RET’in aktivite resimleri Fotoğrafçılık Katılımcıları tarafından hazırlanarak article writing öğrencileri makale-köşe yazacak ve graphic design gazeteyi tasarlayacak.

Documentary, editing, scenography, dicreting of photography and sound öğrencileri: RET’in aktivitelerini anlatan bir docu-drama belgeseli üretecek. Hepsinin dışında, bir making-off belgesel üretilecek ve bütün bu eğitimlerin kendisini belgesel haline getirecek. RET İnternational olarak Aktivite sırasında Yükleniciden raporlama isteyebilir, Form düzenleyerek doldurulması istenebilir, Yüklenici bu istekleri aktivitelerini aksatmadan yapmak zorundadır.

4)Teklif Veren Yüklenicinın sorumlulukları ( yüklenici )

1-Teklifin tablo ‘1 deki programa göre gerekli ekipman, eğitim araçlar v.s ile birlikte eğitim yerinde olmak,

2- Yüklenici iş bu teklif kapsamında belirtilen tüm işleri kendisi yapacaktır, herhangi bir alt-yüklenici ile çalışmamalıdır.

3-Yüklenici , RET’in istediği işe uygun her türlü raporlamayı yapacak, bilgi ve doküman temini yaparak bilgi ve belge paylaşımında bulunacaktır

4- Yüklenici İş ahlakı / davranış kuralları çerçevesinde , gerek mesleğine ilişkin iş ahlakı ve/veya gene davranış kurallarına-ahlak kurallarına gerekse doğru muhakeme ve takdir yetkisine uygun olarak davranmalıdır.

- Yüklenici , Projede, Aktivitelerde, Çalışmalarında ,telifli ,patentli veya yasalar ile koruma altına alınmış hiçbir fikri, malzemeyi, ekipmanı süreç boyunca kullanmamayı garanti etmelidir , Yüklenici Aktivite /Proje sırasında 3.kişilere ait Tazminat ,teminat doğuracak herhangi bir Bilgi belge Patentli, Lisanssız Program veya yazılım gibi ürün, hizmet vs kullanamaz . İşverene ve Kursiyer/Katılımcıları zor duruma düşürecek tutum ve davranışlardan kaçınacaktır

-Yüklenici her ne ad altında olursa olsun Kursiyer /Katılımcılardan ücret,mal,hizmet talep edemez

-Yüklenici Projenin/Aktivitenin yürütülmesi sırasında olağandışı ticari giderlere yol açmayacaktır.

5-Yüklenici, Proje Yöneticisi’nin hizmete konu işin kurallarına uygun olarak yürütüldüğünü tespit edebilmesi ve gereken idari emirleri verebilmesi için işverenin(RET) veya temsilcisinin iş mahalline girişini sağlamakla ve iş mahallinin güvenliğini sağlamakla mükelleftir.

6-Yüklenici hizmetin ifasında kullanılanacak ve RET’e ait (İşveren) ekipmanları tutanak ile teslim –almalı, tutanak ile teslim etmelidir. Ekipmanların kaybolması veya hasar görmesi durumunda Teklif veren Yüklenici rayiç bedel ile geri ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

7- Yüklenici, teklif gereği özgeçmişleri sunulan kilit uzmanlar dışında, sözleşmenin uygulanması kapsamında çalıştırmayı düşündüğü bütün personeli İşverene bildirmek zorundadır. Personelin sahip olması gereken asgari eğitim düzeyi, nitelik ve deneyimler -ve uygun olan durumlarda- gerekli uzmanlık düzeyi belirtilecektir. İşveren, Yüklenicinin personel seçimine itiraz etme hakkına sahiptir.

8-Yüklenici, personelinin belirlenmiş görevlerini etkin ve verimli bir şekilde yapabilmeleri için gerekli donanım ve destek malzemelerinin temini ve idamesi amacıyla lüzumlu her türlü tedbiri alacaktır. tablo ‘2 de yer alan teknik donanım ve malzemeleri Yüklenici tarafından aktivite boyunca aktivite yerinde hazır ve sağlam olarak bulundurmalıdır. Yüklenici bu ürünleri Kendisi tedarik edecektir. Tablo 1 de belirtilen programa uygun olarak öncesinde tüm malzemeleri kullanıma hazır olarak bulundurmalıdır.

9- Yüklenici sözleşme süresince, teklif kapsamında talep edilecek, ara raporları ve nihai raporu hazırlamak mecburiyetindedir. Aktivitenin safhalar halinde ifa edildiği durumlarda, her bir safhanın ifa edilmesi üzerine Yüklenici bir kesin nihai raporu düzenleyecektir. Bu raporlara ek olarak RET sorumluları veya çalışanları ek bilgi, rapor isteyebilir

10-Yüklenici, eğitmenlerinin ve teknik ekibin aktivite planına uygun olarak tüm konaklama ve ulaşımı kendisi karşılayacaktır.

11-Yüklenici, aktivite yerini kendisi belirleyecek ve masraflarını yüklenici Yüklenici tarafından karşılanacaktır, günlük 30 katılımcının olacağı düşünülerek katılımcıların, Eğitimcilerin ve aktiviteye uygun malzemeler düşünülerek rahatça kullanabileceği alan olmalıdır.( Min : 60 Metrekare ), Aktivite malzemelerinin ve kullanılacak Masa sandalyelerin kursiyerlerin hareket etmesine mani olmayacak şekilde ayarlanmalıdır, Kahve arası ve atıştırmalıkların kullanımı ve öğle Yemek zamanı başka mekana ihtiyaç duyulmamalıdır , Mekanın ısınma ,soğutma, temizlik ,İnternet ,havalandırma , tuvalet ve lavabolarının kursiyer sayısına göre yeterli olmalıdır . RET ’in Sorumlu Personelleri Mekan için uyarı yapıp gözlem yapabilirler.

12-Yüklenici , Günlük 30 katılımcı ve 55 gün aktivite hesabına bağlı olarak her gün sabah ve öğle saatlerinde olmak üzere sabah kahve ,çay , vb içecekleri , atıştırmalıkları ve öğle yemeğini ( sandviç ,dürüm,pizza,pide v.b gibi) kendisi karşılayacaktır . sabah ve öğlen verilecek yiyecek ve içeceklerin tüketimi için gerekli malzemeyi( bardak,çatal vs gibi ) teklif veren Yüklenici karşılayacaktır .The RET Sorumlu Personelleri yemek ,içecek, atıştırmalıklar, genel sağlık kuralları konusunda uyarı yapıp gözlem-düzeltme talebi yapacaklarını teklif veren Yüklenici baştan kabul ve taahhüt eder.

13-Yüklenici, çalışanları ve uzmanları için bu kişilerin maruz kalabilecekleri tehlikelere karşı gerekli emniyet ve iş güvenliği tedbirlerini alacaktır. Yüklenici, çalışanlarının ve uzmanlarının maruz bulunduğu fiziksel risk düzeyini izlemekten ve İşvereni (RET) durumdan haberdar etmekten sorumludur. Yüklenicinin herhangi bir çalışanının veya uzmanının hayatına veya sağlığına kasteden yakın bir tehlikenin varlığından Yüklenici veya İşveren/İşveren çalışanları tarafından haberdar edilmesi halinde, Yüklenici bu kişileri güvenliğe kavuşturmak için gerekli işlem ve eylemleri derhal yapacaktır. Yüklenici, aktivite süresince geçerli olmak üzere kendisi ve sözleşme altında çalıştırdığı veya iş yaptırdığı diğer kişiler için iş hukukunun ve sosyal güvenlik mevzuatının gerektirdiği yükümlülükleri yerine getirecektir. Yüklenici Hizmetin /Aktivitenin ifasından kaynaklanan sebeplerle üçüncü şahısların/tarafların veya İşverenin ve çalışanlarının kazaya maruz kalması halinde üstlenilecek hukuki sorumluluğu kabul ve taahhüt eder. Yüklenicinin, çalıştırdığı personeli etkileyen hastalık ve iş kazaları bakımından sorumluluğu, hizmetin ifasıyla ilgili olarak kaza sonucu meydana gelecek ölümler veya kaza neticesinde oluşabilecek bedensel yaralanmalar dolayısıyla ortaya çıkacak kalıcı sakatlık veya iş göremezlik v.b gibi durumlardan sorumludur.

bütün Yüklenici ve RET aktivitelerinin kayıt edildiği, yani eğitim /çalışma esnasında bütün faaliyetler doğal bir şekilde kameraya alınacak ve RET ‘e istenen şekilde teslim edilecektir. Bu faaliyet ve çıktılardan dolayı yüklenici herhangi bir telif, patent vs gibi fikri haklar talep edemez,Ret bu bilgi belge ve ürünleri hiçbir ek ücret ödemeden kullanabilir, baskı yapabilir5 )İşveren Yüklenicinın sorumlukları ( RET )

  1. Ödeme yükümlülüğü

Planlanan ve mutabık kalınan haftalık aktivitenin sonunda rapor ile birlikte Yüklenici Yüklenici Fatura teslimini gerçekleştirdikten sonra 7 ( yedi) işgünü içinde Yüklenicinin teklifte belirttiği Banka IBAN numarasına herhangi bir kesinti yapmadan ödemeyi gerçekleştirecektir. Planlanan Aktivite 11 haftayı içermesi nedeni ile kesilecek ara faturalar ( toplam KDV dahil Götürü Fiyat/ 11 Hafta = Hakediş) üstünde bir rakam olamaz.

Sözleşmeden doğacak her türlü vergi, damga, harç, Damga Vergisine Tabi Kâğıtlar vergisi Teklif veren Yükleniciye aittir, RET İnternational ‘ın sözleşmeden doğan herhangi bir yükümlülüğü yoktur.Son Ödeme RET’e ait malzemeler usule ve şartlara uygun olarak tutanak ile teslim alınmadan önce yapılmayacaktır

  1. RET olarak aktivite öncesi Yükleniciye 1 adet yeni masaüstü bilgisayar, 1 adet projeksiyon cihazı, 1 adet projeksiyon perdesi, 2 adet dijital fotoğraf makinası, yeter sayıda plastik masa-sandalye temin ve teslim etmek zorundadır. Tüm bu malzeme ve donanımlar aktiviteye uygun olmalıdır. Yüklenicinin bu donanımlar için ek talebi gerekçesiyle birlikte RET sorumlu personellerine bildirilmesi durumunda RET bu gerekli önlemleri alarak yeni talebi yerine getirmelidir.

  2. Yüklenici tarafından istenecek bilgi be belge paylaşımını aktiviteye ve RET’in politikalarına uygun şekilde paylaşmak ile yükümlüdür.

  3. Teklifin değerlendirilip sonuçlandırılmasından ve Yüklenici ile görüştükten sonra Yüklenici ile Hizmet Sözleşmesi İmzalanacaktır.

Tablo 2

Name of the Equipment-Gerekli Donanımlar

Characteristics (brand, size, version… etc)-Özellikler

ADET /Numbers

GÜN/Day

Led

CAME-TV High CRI Bi-Color 1024 LED Video Lights Film TV Lighting

3

10

canon camera

canon 650D

10

5

Lenses

Canon EF 24-105mm f/4 L IS USM Lens for Canon EOS SLR Cameras / Canon EF 70-200mm f/2.8L IS II USM Telephoto Zoom Lens for Canon SLR Cameras / Canon EF 50mm f/1.2

3

5

Kroma

ePhotoInc Large Photo Video Photography Studio 10ft x 16ft Green Chromakey Chroma Key Muslin Backdrop Background Screen 1016G

1

10

6D Camera

canon 6D

3

5

Nick Mike

Sennheiser EW122P-G3

4

10

Lighting Projectors

Aputure Light Storm LS 1

2

10

Slyder+International

Revo 33" Camera Track Slider with Adjustable Feet

2

5

Boom

Rode VideoMic Pro Compact VMP Shotgun Microphone

2

10

Zoom

Zoom H5 Four-Track Portable Recorder

12

10

Equipments (drilling machine, saw, electronic saw)

drilling machine, saw, electronic saw

1

5

Lighting holders

Manfrotto 420CSU Combi-Boom Stand HD

3

5

Reflective lighting

120 x 180 cm 5 in 1 Oval Collapsible Reflector Disc Set

5

10

Sound System (radio and television (Mixer + Sbikrat + microphones ... etc)

Yamaha MG10/2 Mixing Console Mixer MG 10/2 10 Channel - Zoom h4n DSLR - Rode SmartLav Plus Pro Grade Omni Directional Lavalier Mic Lapel Microphone - laptop hp core i 7 , gmxgeforce NVIDIA , 16G RAM , HARD 1T , FUUL HD Screen , beatsaudio , cubase , adube auditions ,vertual dj , FL fruity loop studio included

1

5

Photoshop Programme

Photoshop/latest version

1

10

Corel Draw Programme

latest version

1

10

Color Filters

For lighting, not nylon one, the one like aluminum folio, 12 colours

12

5

Gibson Board Panels

250*120 cm

20

10

 

 

 

 

MDF Wood Boards

220*120 cm

10

10

Railway Alumminum

3 m

20

10

Coloured drawing pencils

Drawing Pencils 24 Tin Derwent

5

10

Colors to paint on canvas

paint on canva (res,blue,green) 3 L

3

10

Brushes

2 cm , 5cm , 10cm

5

10

Canvas

30 m

5

10

Cardboard Canson drawing type

maon

10

5

60 paged notebooks

checked preffered, small size

270

54

120 paged notebooks

checked preffered, big size (A4)

60

54

Pens

blue or black normal pens

420

54

Drawing notebooks

Strathmore 9-Inch by 12-Inch Spiral Drawing Notebook, 50-Sheet

90

10

Stereo boards

50 cm * 100cm

20

54

White board

120*180

1

54

Coffe,Tea, beverage-Çay ,kahve,İçecek

Hazır Çay , Paket Kahve Çeşitleri , Bitki Çayları , Meyve Suları v.b

30 Kişi /Person

54

snacks

Kuru pasta, bisküvi , Browni v.s

30 Kişi /Person

54

Lunch

Sandwich , Et-Tavuk Dürüm , Pizza, Pide v.b

30 Kişi /Person

54Bridging the Gaps in Africa. The Americas. Asia. Europe. The Middle East.

www.theRET.org Page of
Yüklə 121,34 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə