S. S. Kargen site iŞletme kooperatiFİ Üye iNŞaat taahhütnamesiYüklə 9,09 Kb.
tarix03.01.2019
ölçüsü9,09 Kb.
#89060

S.S. KARGEN SİTE İŞLETME KOOPERATİFİ

ÜYE İNŞAAT TAAHHÜTNAMESİ

 1. ÇALIŞMA SAATLERİ VE UYULMASI GEREKEN KURALLAR 1. Çalışma saatleri Yaz dönemi 08:30-19:00 kış dönemi 08:30-18:00

 2. Cumartesi günü 09.00 – 17.00 arasıdır.

 3. Pazar günleri çalışılmamaktadır.

 4. Ev sahibi çalışacak işçilerin ad ve soyadlarını bir gün öncesinden site giriş nizamiyesine bildirecektir.

 5. İşçi ve taşeronlar giriş çıkışlarını iş yapılacak evin adresini ve işi yaptıran üyenin adını verip kart alarak yapacaklardır. “Üye İnşaat Taahhütnamesi”ni imzalamamış, tapusunu ve evini teslim almamış üyelerin evlerine çalışmaya gelen işçi ve taşeronlar, siteden içeriye alınmayacaktır.

 6. İşçi ve taşeron araçları güvenlik görevlilerince aranacak olup giriş çıkış yapılan malzemeler kayıt altına alınacaktır.

 7. İşçiler, iş mahalli dışında bulunmayacaklardır.

 8. İşçi ve taşeronlar site içi hız kurallarına riayet edeceklerdir.

 9. Üyeler işe başlamadan önce çalışanlarının ihtiyaçlarını giderebilmeleri için geçici tuvalet yaptıracaklardır.

 10. İşçiler çalışma saatlerinin dışında siteyi terkedecek olup, site içerisinde kalmayacaklardır.

 11. İşçi ve taşeronlar site içerisinde ve bina içlerinde kesinlikle ateş yakmayacaklardır. 1. İNŞAAT SIRASINDA ÜYENİN UYMASI GEREKEN KURALLAR  1. Genel Kurulda alınan karar gereği binaların dış cephelerinde ve bahçelerinde yapılacak değişikliklerde proje müellifi ve site yönetimi tarafından belirlenmiş kuralların dışına çıkılmayacaktır.

  2. İnşaattan çıkacak molozlar bina önünde yola taşmayacak ve çim alana zarar vermeyecek şekilde konacak ve branda ile kontrol altına alınarak muhafaza edilecektir. Bu alanın dolmasını müteakip moloz üye tarafından derhal site dışına atılacaktır. Gereken sürede molozun site dışına attırılmaması halinde site yönetimi yapılan işleri ihtara gerek duymadan durduracaktır. Ayrıca kağıt, plastik gibi rüzgarla etrafa dağılabilecek çöpler çuvallara konarak depolanacaktır.

  3. İşçilerin ve makinaların sitenin ortak alanlarında verdiği zararın tazmininden ev sahibi sorumludur. Bu konuda site yöneticisinin beyanı yeterli olacaktır.

  4. İşçi ve taşeronlar, site bünyesinde bulunan demirbaş ve sarf malzemeleri kullanmayacaklar ve site işçilerinden faydalanmayacaklardır.

  5. İşe başlamadan önce üye elektrik abonesi olmak zorundadır. 1. GENEL HUSUSLAR  1. İnşaat işine başlayan üye, birikmiş aidat borçlarını kapatmakla yükümlüdür.

  2. Site içerisinde çalışan işçiler sigortalı olup iş güvenliği kurallarına kesinlikle uyacaklardır. Bu durumdan ev sahibi sorumludur.

  3. Çalışan işçilerin her türlü icraatlarından ev sahibi sorumludur. Site yönetimi sorumlu tutulamaz.

  4. Belirtilen usullere uyulmaması halinde site yönetimi işi durdurma yetkisine sahiptir.

Yukarıda yazılı olarak belirtilen kurallara eksiksiz uyacağımı, aksi halde tüm sonuçlarından şahsen sorumlu olacağımı kabul ve taahhüt ederim.

Tarih : ........./ ........./ .........

Üyenin;

Ev Tipi :

Adı Soyadı :

İmzası :

Yüklə 9,09 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə