Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi ilkbahara zengin bir program ile ‘merhaba’ diyor…Yüklə 23,06 Kb.
tarix23.01.2018
ölçüsü23,06 Kb.
#40118


Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi ilkbahara zengin bir program ile ‘merhaba’ diyor…
Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, Mart ayında da İstanbullu sanatseverleri en seçkin tiyatro oyunları ve konserlerle buluşturmaya devam ediyor.

Gösteri Merkezi baharın ilk ayında; Feridun Düzağaç, İncesaz, Badem ve Sefarad gibi Türk Müziği’ne farklı yorumlarıyla damga vurmuş isimleri ağırlıyor.

Genco Erkal’ın “Aymazoğlu ve Kundakçılar” ve Ferhan Şensoy’un “Kiralık Oyun”u SGM’nin Mart ayında sahneleyeceği oyunlar arasında yer alıyor.
Sanat danışmanlığını Yekta Kara’nın üstlendiği Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, Mart ayında da dopdolu bir programla sanatseverleri ağırlayacak. Dostlar Tiyatrosu’ndan Ortaoyuncular’a, Feridun Düzağaç’tan Seferad’a, Akbank Oda Orkestrası’ndan İncesaz’a kadar çok geniş bir yelpazede oyun ve konserler, Mart ayında sanatseverlerle buluşacak. SGM’deki ilginç gösterimlerinden biri de, Akbank Sanat Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahnelenecek olan ünlü Amerikalı oyun yazarı David Mamet’in “Ördek Muhabbetleri” adlı oyunu.

Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi (SGM)

İstanbul’un, özellikle Anadolu Yakası’nın önde gelen konferans ve sanat merkezlerinden biri olan Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi, toplam 912 kişilik seyirci potansiyeli ile çok amaçlı bir yapıya sahip. Özel akustik düzenli salonu ile üstün teknoloji olanaklarının kullanıldığı SGM, orkestra çukuruna sahip sahnesiyle opera, senfonik müzik, tiyatro, bale, dans gibi sanat etkinlikleri için ideal bir merkez özelliği taşıyor. Hazırlık odaları ve geniş hacimli dekor depolarıyla sanatçılara her türlü konforu sağlayan SGM, ayrıca ses yalıtımlı müzik kayıt ve prova stüdyolarıyla da teknolojinin en ileri olanaklarını sunuyor.
Sabancı Üniversitesi Gösteri Merkezi Mart 2006 Programı
1 Mart Çarşamba, 20:00
Feridun Düzağaç Konser
Birkaç yıl sonra müzikte yirminci yılını kutlamaya hazırlanan, kendine özgü, çabuk tüketilemeyen şarkıları ile uzun zamanların sanatçısı olarak nitelendirilen Feridun Düzağaç, iki buçuk yıllık bir aradan sonra içerik, konu başlıkları, üslup gibi temel noktalardan bakıldığında Orijinal-Altyazılı isimli albümünün devamı gibi algılanabilecek “BİR DEVAM FİLMİ” isimli yeni albümünün sevilen şarkılarıyla SGM’de sevenleriyle buluşacak.

2 Mart Perşembe, 20:00
İncesaz Solist / Dilek Türkan
İkinci Bahar, Ekmek Teknesi, Hayat Bağları gibi bir dönem keyifle izlediğimiz dizilerin müziklerinden tanıdığımız İncesaz, SGM’de sahne alacak. Klasik Türk Müziği'ni sessiz sedasız yeniden hayatımıza sokan, bazen bir tanbur sesiyle neşelendiren, bazen de bir kanunla hüzün veren, hepsi de konservatuarlı sekiz ustadan oluşan İncesaz ekibinin solisti bu kez Dilek Türkan.

7 Mart Salı, 20:00
Aymazoğlu ile Kundakçılar

Dostlar Tiyatrosu / Genco Erkal
Dostlar Tiyatrosu, çağdaş dünya tiyatrosunun başyapıtlarından birini özgün bir yorumla gündeme getiriyor. Max Frisch’in oyununu ülkemizin güncel sorunlarına göre yerelleştiren Genco Erkal, yaklaştığını düşündüğü tehlikeleri başarılı bir karamizah ile anlatıyor. Oyunun metni ile yakın tarihimiz arasındaki bağlardan yararlanarak halkımızın bugün içinde bulunduğu’aymazlığı’ğa alabildiğince yüklenen, son derece güncel ve bugünün Türkiye’sini anlatan oyun aynı zamanda günümüz toplumunu kendisi ile yüzleşmeye, gerçeği görmeye ve anlamaya davet ediyor.

Oyunda Genco Erkal'ın yanı sıra Meral Çetinkaya ve Erdem Akakçe oynuyor.


9 Mart Perşembe, 20:00
Güldencaz – Konser
Klasik müzik eğitimi almış olan ve son 10 yılda yurtdışındaki Mozart Piyano Yarışması, Prokofiyef Yorum Yarışması gibi zorlu klasik virtüözite sınavlarını başarıyla geçen Gülden Gökşen’in yeni çıkan caz ağırlıklı “Güldencaz” albümünde Anadolu’dan renklere de rastlamak mümkün.
14 Mart Salı, 20:00
Ördek Muhabbetleri

Akbank Sanat Prodüksiyon Tiyatrosu

Ünlü Amerikalı oyun yazarı David Mamet'in tiyatro dünyasında sivrilmesine ilk adım sayılan “Ördek Muhabbetleri” (Duck Variations) 1972 yılında yazıldı.Bir parkta kanepeye oturmuş sohbet eden iki adamın söyleşilerinin ele alındığı oyunda, orta yaşların üstündeki Emil ve Georege’un ördeklerin alışkanlıklarından yola çıkarak geliştirdikleri sohbetleri ilerledikçe konu kendi yaşamlarına, başkalarının alışkanlıklarına, hayatın cilvelerine, parktaki yaban yaşamının insan yaşamıyla benzerliklerine uzanır. Sanki önemsiz konulardan söz edermiş gibi ilerleyen sohbet aslında yaşama dair önemli birçok konuyu ele alıyor. Işıl Kasapoğlu’nun sahneye koyduğu oyunda Cüneyt Türel ile Köksal Engür oynuyor.


15 Mart Çarşamba, 20:00
Badem Konser

Akustik tınılı ve çok sesli bir pop-rock grubu olan Badem’in şarkılarının teması, günümüz toplumunda yüzeysel olarak yaşamaya başladığımız ve günden güne yitirdiğimiz aşk, sevgi ve hüzün duygularına dayanmakta..

Karacaoğlan’ın şiirlerindeki felsefeyi benimseyen Badem, şairin sözlerini hem hızlı ve dinamik, hem de romantik ve ağır düzenlemelerle işliyor ve temalarını çok sesli melodik vokallerle ve akustik enstrüman ağırlıklı altyapılarıyla sunuyor.


21 Mart Salı , Sohbet 19:30 Konser 20:00

Ustalar ve Çıraklar”Akbank Oda Orkestrası

Şef Cem Mansur yönetimindeki Akbank Oda Orkestrası’nın Mart ayı programında ‘Ustalar ve Çıraklar’ yer alıyor. Viyolenselde Natalie Clein’in solistliğinde yapılacak konserde, F. Bridge’in Süit ((1879-1941), J. Haydn’ın Re majör viyolonsel konçertosu (1732-1809), W. A. Mozart’ın Danslar (1756-1791) ve B. Britten’in Frank Bridge Çeşitlemeleri (1913-1976) seslendirilecek.


22 Mart Çarşamba, 20:00

Kiralık Oyun

Ortaoyuncular / Ferhan Şensoy
En son 1986 yılında 25 kez seyirci karşısına çıkan Kiralık Oyun yenilenen kadrosuyla yeniden sahne alıyor. Ferhan Şensoy’un yazıp yönettiği "Kenef Penceresinden Denizi Gören Güldürü" altbaşlığıyla sahnelenen oyunun konusu kiracılar ile mal sahipleri arasındaki sorunlar.

Oyunda Ferhan Şensoy’un yanı sıra Okan Bayülgen, Özgü Namal, Rasim Öztekin, Nefrin Tokyay, Ali Çatalbaş gibi usta isimler rol alıyor.25 Mart Cumartesi, 11:00 / Ücretsiz

Kedi ile Palyaço
Tüyap Çocuk Tiyatrosu’nun ‘Kedi ile Palyaço’ adlı oyunu çocuklara eğlenceli vakit geçirirken, onları hayvanların dünyasına götürecek. Oyunda köpeği Çomar tarafından terk edilen bir Palyaço ile pişman olan Çomar’ın birbirlerini ararken Tekir kedi ile tanışmaları ve başlarından geçen olaylar anlatılmakta.

28 Mart Salı, 20:00

Sefarad Konser
2003 yılında yayınlanan ilk albümleri ile müzikseverlerin beğenisini kazanmayı başaran Seferad grubu, 2005 yılında yayınlanan ve uzun süre liste başı olan ikinci albümleri ile müzik dünyasındaki yerlerini sağlamlaştırdı. Bu iki albümlerinden “Osman Aga”, “Ne fark eder?”, “Yastayım”, “Ben Seni Severim”, “Vakti Geldi”, “Aşk İçin” ve “Seni Ne Çok Sevdiğimi” gibi birçok hit şarkı çıkaran grubun müziği ülkemizde olduğu kadar yurtdışında da büyük ilgi görüyor. Popüler kültür ile etnik yapıyı buluşturan ve ülkemizde yayınladığı iki albümle müzik dünyasındaki yerini alan Seferad grubu, çalışmalarında bu etnik müziğin aslında hayatın içinden olduğunu ve bizlerle yaşaması gerektiğini anlatıyor.
30 Mart Perşembe, 20:00

İspanyol Gecesi

Boğaziçi Oda Orkestrası
İstanbul Filarmoni Oda Orkestrası izleyenlerini müzik ve dans eşliğinde İspanya ile buluşturacak.
Bilgi için : 0216 483 90 26

Bilet satışları için : Biletix

Bilet Fiyatları : Tam 7 YTL , Öğrenci -Grup indirimli : 4 YTL

Yüklə 23,06 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə