Sayın Recep Tayyip Erdoğan Türkiye CumhurbaşkanıYüklə 8,62 Kb.
tarix22.01.2018
ölçüsü8,62 Kb.
#39866


Sayın Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye Cumhurbaşkanı

E-mail: cumhurbaskanligi@tccb.gov.tr

Fax: +903124701520

Sayın Ahmet Davutoğlu

Türkiye Başbakanı

E-mail: bimer@basbakanlik.gov.tr

Fax: +903124421899

Sayın Efkan Ala

İçişleri Bakanı

E-mail: ozelkalem@icisleri.gov.tr

Ottawa, 27 Temmuz, 2015

Eğitim Sen Üyeleri ve Misafirlerinin Bir An Önce Serbest Bırakılmaları Talebi

Saygılarımızla,

Öğretmenlerin ve eğitim emekçilerinin küresel sendikası Eğitim Enternasyonali, 22 Temmuz’da Suruç’ta içlerinde bir Eğitim Sen üyesininde bulunduğu 32 kişinin feci şekilde ölmesine yol açan IŞİD’in gerçekleştirdiği korkunç saldırının ardından Eğitim Sen üyeleri ve misafirlerine yönelik 25 Temmuz 2015 günü yapılan gözaltı operasyonundan büyük endişe duymaktadır.

Bu çerçevede Ottawa’daki 7. Dünya Kongresi; sendikanın gücü, cesareti ve dayanıklılığı üzerine son derece kapsamlı zorluklar ve baskıların yaşatıldığı içinden geçtiğimiz dönemde Eğitim Sen ve tüm üyeleriyle dayanışma içerisinde olduğunu yeniden ifade etmekten büyük onur duymaktadır.

Hükümete IŞİD’in Türkiye’deki saldırıları ve eylemlerine karşı gerekli atılması ve kamuoyuyla saldırıların tüm faillerin ve detayların paylaşılması için çağrıda bulunan Eğitim Sen’in tüm eylemlerini destekliyoruz.

Tüm dünyada öğretmen sendikaları Türkiye Hükümeti’nin Eğitim Sen Genel Merkezi’ne yapılan polis operasyonu ile Türkiye Hükümeti’nin izni dahilinde ülkede sağlık hizmeti alan ve sendikada kalmakta olan Kobane’li misafirlerin gözaltına alınması ile Eğitim Sen üyelerine yönelik 25 Temmuz’da başlatılan saldırıdan büyük üzüntü duymaktadır. Ek olarak; diğer şehirlerde Eğitim Sen üyeleri gözaltına alınmıştır.

Eğitim Enternasyonali ve üye örgütleri Türkiye Hükümeti’nin son dönemdeki pratiklerini şiddetle protesto etmekte ve Eğitim Sen’i ülkede barış için mücadele eden tek eğitim sendikası olduğu için sonsuz şekilde desteklemektedir.
Dahası, Cumhurbaşkanı, Başbakan ve İçişleri Bakanı’ndan Eğitim Sen’e yönelik baskıların durdurulmasını ve Türkiye’de barışın inşa edilmesi için gerekli adımların atılmasını beklemektedir.

Eğitim Enternasyonali ve üye örgütleri Eğitim Sen’e yönelik baskıların takipçisi olacak ve adalet ve demokratik toplum kurma çabasında Eğitim Sen’i desteklemeye devam edecektir.Dayanışmayla
Fred Van Leeuven

Eğitim Enternasyonali Genel Sekreteri
Kataloq: wp-content -> uploads -> 2015

Yüklə 8,62 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə