Şeker bayram’in da



Yüklə 36,38 Kb.
tarix22.08.2018
ölçüsü36,38 Kb.
#74105




DÜNYANIN ÇATISI

NEPAL & BHUTAN

Katmandu (3) / Thimphu (2) / Punakha (1) / Paro (2)

G131118KTM (TK)
13 / 14 KASIM 2018 SALI / ÇARŞAMBA: İSTANBUL / KATMANDU

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Golden Bay Tour – THY kontuarı önünde gece 23:00’de buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli evrak ve seyahat belgelerini vermesinin ardından, sırasıyla check-in, pasaport ve gümrük işlemleri yapılacaktır. Ardından THY’ye ait TK 726 nolu sefer ile günümüzde eskiden dünyadaki tek Hindu Krallığı olan ve 2008 yılında Cumhuriyet rejimine geçen Nepal’in başkenti Kathmandu’ya 01:45 de hareket ve 6 saat 55 dakikalık bir uçuştan sonra yerel saat ile 11:25 de varış. (Varış programın ikinci günüdür) (Kral Prithi Narayan Shah tarafından 18.yy da kurulan dünyadaki tek Hindu Krallığı Nepal’in başkenti Kathmandu dünyanın damı sayılan dağ sırası Himalayalar’daki bir vadiye kurulmuştur. Tanrılarla ölümlülerin birbirine karıştığı yer olarak adlandırılan Nepal Krallığı, dünyada bir eşi olmayan manzaraları ve konuksever insanlarıyla, komşuları Çin, Hindistan ve Tibet’in en iyi özelliklerini almış gibidir) Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra öğle yemeğimizi otelde alacağız. Dinlenmek için kısa bir süre serbest zaman. Öğleden sonra bir açık hava müzesi olan Kathmandu turumuza, kendine has bir mimariye sahip saraylar, tapınaklar ve çeşitli binalardan oluşan 48 yapının bulunduğu UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak kabul edilen Patan Durbar Meydanı’ndan başlayacağız. Turumuzun ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


15 KASIM 2018 PERŞEMBE: KATMANDU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra şehir turumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu turumuzda Nepal’de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olarak kabul edilen 5.yy’da yapıldığına inanılan Nepal’de ki en eski ve en büyük yapı olan Bodnath Stupa ziyaretini gerçekleştireceğiz. Bu Stupa dünyanın en büyüğü olmakla beraber, Kral Mana Deva burasını 5.yy.da günahlarının tarziyesi için sekizgen şekilde inşa ettirmiştir. Daha sonra Kutsal Bagmati Nehri kıyısındaki Shiva’ya adanmış Pashupatinath Tapınağını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Kathmandu’nun kardeş şehri olarak görülen ve ismi adanmışlar şehri anlamına gelen Bhadgaon’a hareket. Vadideki en büyük üçüncü şehir olan Bhadgaon’un 9.yy.da Kral Anda Deva tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Şehir içindeki yapılarda görülen eşsiz güzellikteki taş kesme ve ahşap oyma işçilikleri 17 yy.da Kral Bhupantindra Mallas zamanından kalmadır. Otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


16 KASIM 2018 CUMA: KATMANDU / PARO / THIMPHU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanında transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile 10:05’de dünyanın çatısı olarak adlandırılan Bhutan’a 10:05 de hareket ve yerel saat ile 11.40 da varış. (Uçuşunuz esnasında Himalayaların muhteşem görüntüsüne tanık olacak ve Paro’ya indiğinizde ilk fark edeceğiniz şey ise havanın son derece temiz olduğu olacaktır) Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile başkent Thimphu’ya hareket. Yaklaşık 1 saat 30 dakika sürecek yolculuğumuz esnasında Paro ve Thimphu Nehirlerinin Chuzom’da ki birleşimini göreceksiniz. Otelimize varış ve odalarımıza yerleşme. Thimphu’da ilk dikkatinizi çeken şey muhtemelen bu şehirde trafik sinyalizasyon sistemi olmayan dünyadaki tek başkent olduğu gerçeği olacaktır. Şehirde yaklaşık 100.000 yaşamaktadır. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Öğleden sonra ise etkileyici bir kale / manastır olarak inşa edilmiş Trashichhoe Dzong’u ziyaret edeceğiz. Burada Bhutan Kralının taç giyme odası, hükümete ait odalar, krallık sekreteryasının binası ve ruhani liderleri Şef Abbot’un yazlık rezidansı bulunmaktadır. Otelimize geri dönerken yolda el işi pazarını ziyaret edeceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. (bugünkü Katmandu / Paru uçuşu daha erken veya daha geç bir saatte olabilir)


17 KASIM 2018 CUMARTESİ: THIMPHU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile Thimpu şehrini tanıtan güzel bir tur yapacağız. Bu turumuzda, Budist felsefesini büyüleyici bir etki ile yansıtan resimlerin ve heykellerin bulunduğu, 3.Kral anısına yapılan ihtişamlı Chorten Anıtı’nı, 17.yy'da inşa edilen Tashichhodzong Tapınağı’nı, Güzel Sanatlar Okulu’nu, ağırlıklı olarak Himalayan kültür ve din konularını içeren bilimsel kitaplar ve eski çağ Budist dönemine ait bir çok farklı el yazımı eser ve yazı koleksiyonuna sahip Milli Kütüphane’yi, 2001 yılında açılan Bhutan kültür ve yaşamına dair el işlerinin sergilendiği harikulade bir koleksiyonu, Dokuma & Halk Mirası Müzesi’ni ve Ulusal Geleneksel Tıp Enstitüsü’nü ziyaret edeceğiz. Turdan sonra otelimize transfer ve dinlenmek için serbest zaman. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında alacağız. Öğleden sonra ise (Chorten Anıtı sabah yerine öğlen yemeğinden sonra da ziyaret edilebilir)özel aracımız ile şehrin kuzeyine doğru giderek Buddha Noktasını ziyaret edeceğiz (Kuensel Phodrang) Buradan Thimphu Vadisinin nefes kesici manzarasını ve burada dua edenler ile ülkenin en büyük heykelini göreceksiniz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


18 KASIM 2018 PAZAR: THIMPHU / PUNAKHA

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile yaklaşık 4 saat uzaklıktaki Punakha’ya hareket. Yolda en yüksek nokta olan 3.088 metre yükseklikteki Dochu-La geçidinde durarak, burada harika manzarayı ve yerel halkın en yüksek noktayı bayraklarla süslediklerini göreceksiniz. Şayet hava açık olur ise en soldan sağa doğru Himalaya sıradağlarını teker teker görebilme imkanına sahip olacaksınız (Masagang 7158 metre, Tsendagang 6960 metre, Terigang 7060 metre, Jejegangphugang 7158 metre, Kangphugang 7170 metre, Zongphugang 7060 metre) Punakha şehri 1955 yılına kadar Bhutan Krallığı’nın başkenti olmuş ve günümüzde ruhani liderlerinin kışlık ikametgahı buradadır. Aynı zamanda Punakha şehri verimli Pho Chhu ve Mo Chhu Nehirlerinin de doğduğu yerdir. Varışımızı müteakip önce Chimi Lhakhang Mabedini ziyaret edeceğiz. Burası vadinin merkezinde bir tepecik olup, 15.n ci yüzyıl sonlarında yaşamış yaşamış İlahi Çılgın Adam lakaplı Lama Drukpa Kuenley’e ithaf edilmiştir. Kendisi öğretilerini mizahi olarak şarkılar yoluyla ama acımasız ve dramatik yollarla aktarmaya çalışmıştır. Bu mabed aynı zamanda doğurganlık mabedi olarak anılmaktadır. Çocuk sahibi olamayaların buraya bir defa gelip dua ederek çocuk sahibi olduklarına inanılmaktadır. Mabede ulaşım yaklaşık 30 dakikalık bir yürüyüş gerektirmektedir. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Yemeğin ardından Punakha’nın 17 yy da yapılmış olan kalesini yani Punakha Dzong’u ziyaret edeceğiz. Bu kale iki nehrin kesiştiği noktaya inşa edilmiş ve Bhutan’ın en eski ikinci kalesidir. Uzun yıllardır burası hükümet konağı olarak kullanılmaktadır. Punakha Kalesi yapılışından günümüze kadar 6 yangın, 2 sel felaketi, 2 deprem ve çok sayıda Tibet Ordusunun istila girişimlerine maruz kalmıştır. Otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.



19 KASIM 2018 PAZARTESİ: PUNAKHA / PARO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra özel aracımız ile yaklaşık 5 saat uzaklıktaki Paro’ya hareket. Paro vadisi kendi içerisinde zengin bir kültür birikimi, çok güzel manzaralar ve ağızdan ağıza dolaşan yüzlerce mitolojik efsaneler ile birlikte Ulusal Müze ile ülkenin tek havalimanını içinde barındırmaktadır. Burası aynı zamanda Bhutan’ın en eski mabed ve manastırlarının bulunduğu yerdir. Chomolhari zirvesi (7314 metre) vadinin en kuzey ucunda göğe doğru beyaz bultların içinden yükselirken tepelerdeki buzullardan eriyip aşağıya akan sular çok güzel bir manzara oluşturmaktadır. Paro Vadsi yöreye özgü kırmızı pirincin üretildiği yer olmakla birlikte pirinç terasları da burada bulunmaktadır. Paro’ya varışımızı müteakip otelimize varış. Öğle yemeği. Ardından 17 yy.da Vadi Savaşları için bir gözetleme kulesi şeklinde inşa edilmiş Ta Dzong Kalesini, ki burası 1968 yılından beri Ulusal Müze olarak kullanılmaktadır, ziyaret edeceğiz. Bu kule, Rinpung Dzong’u iç savaşlardan korumak için inşa edilmiştir. Ta Dzong, 1968 yılında Ulusal Müze olarak halka açılmıştır. Burada, harikulade resim koleksiyonları, dini peyzaj çalışmaları, Budha’nın zarif mektup pulları ve müzenin tüm katlarında daha bir çok farklı eserler bulunmaktadır. Daha sonra uzun ve büyüleyici bir hikayeye sahip, 1646 yılında ülkenin ilk hem ruhani ve hem de hükümdarı tarafından inşa edilmiş Rinpung Dzong’u ziyaret edeceğiz. Rinpung Dzong, Bhutan’ın kutsal hükümdarı Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından 1646 yılında yapılmıştır. Dzong evleri, Paro’nun keşiş dergahı, Dzongda’nın yönetim karargahı ve Thrimpon’un adliyesi olarak kullanılmıştır. Dzong’a ulaşmak için kullanılan geleneksel gömme taş köprü Nemi Zam’dan geçerek, Dzong’un zarif mimari yapısı ve etrafındaki yaşam tarzı ile ilgili görsel güzelliğin keyfine varacaksınız. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


20 KASIM 2018 SALI: PARO

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra, bugün muhteşem Taktsang Manastırını ziyaret edeceğiz. Burası 900 metrelik bir uçurumun kenarına inşa edilmiştir. Bir rivayete göre Guru Rinpoche bu manastıra bir kaplanın sırtında gelip meditasyon yapmış, bu yüzden burası Kaplan Yuvası olarak anılmaktadır. Bu mabed 1646 yılında Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından ziyaret edildiğinden beri ülkenin en kutsal yeri olarak değerlendirilmekte, günümüzde ise Bhutanlılar hayatlarından burayı en az bir defa mutlaka ziyaret etmektedirler. 19 Nisan 1998’de çıkan bir yangında Manastır zarar görmüş ancak oldukça özenli bir çalışma ve planlı bir restorasyon çalışması ile tekrar eski görünümüne kavuşmuştur. Öğle yemeğimizi otelde alacağız. Öğleden sonra ise sırasıyla 1649 yılında inşa edilmiş ve 1951 yılına kadar yönetim evi olarak kullanılmış Drukgyel Dzong’u göreceğiz. Shabdrung Ngawang Namgyal, 1646 yılında Tibetli istilacılara karşı elde ettiği zaferin anısına yaptırmıştır. Bu Dzong’un, tarihi ve stratejik zaferi 1914 yılında National Geographic magazininde işlenmiştir. Ardından, Kyichu Lhakhang’i göreceğiz. Kyichu Lhakhang, en eski kutsal tapınaktır. Lhankhang, iki farklı tapınaktan oluşmaktadır. İlk tapınak Songtsen Gampo, 7yy’da Kral Tibetan tarafından, diğeri de Bhutan ana kraliçesi H.M Ashi Kesang tarafından yapılmıştır. Daha sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


21 KASIM 2018 ÇARŞAMBA: PARO / KATMANDU

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile 11:40’da Katmandu’ya hareket ve yerel saat ile 12.25 de varış. Varışımızı müteakip Swayambhunath ziyareti. Her sene sayısı milyonu aşan turistin ziyaretine sahne olan Katmandu'nun en çok ziyaret edilen tapınaklarından biri kuşkusuz Swayambhunath Tapınağı. Çevresinde çok sayıda maymun bulunan ve bu maymunların kutsal olduğuna inanlar tarafından 'Maymunlar Tapınağı' olarak da adlandırılan bu yer, Budizm'in dünyadaki en kutsal temsillerinden biri. Kendi kültürü ve kendi dili (Nepali) olan ülkenin bu kıymetli tapınak, mimaride 'stupa' olarak bilinir. Ardından Kathmandu Durbar Meydanında ki yerel halkın yaşayan bir tanrıça olduğuna inandıkları bir genç kızın avluya bakan bir pencerede görüldüğü Kumari Bhal yani Yaşayan Tanrıça tapınağından sonra Durbar Meydanı’na hakim ve Kral Pratap Mall tarafından 17.yy.da inşa ettirilmiş olan Hanuman Dhoka (Maymun Tanrı Kapısı) Sarayı’nı göreceğiz. Bu sarayın girişinde Ramayana Destanındaki tanrılardan biri olan maymun tanrı Hanuman’ın heykeli bulunmaktadır. Yine aynı meydanda üzerindeki erotik kabartmaları ile ünlü 3 katlı Shiva Parvati tapınağını göreceğiz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


22 KASIM 2018 PERŞEMBE: KATMANDU / İSTANBUL

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra THY’ye ait TK 727 nolu sefer ile 12:55 de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 18:50’de varış. Turumuzun sonu.


TOPLAM 09 GECE / 10 GÜN
FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Katmandu / İstanbul arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.

*Katmandu / Paro / Katmandu arası yerel havayolları ile tek yön iç hat ekonomi sınıfı uçak biletleri.

*Kathmandu’da 3 gece Crown Plaza Soaltee Hotel’de, Thimphu’da 2 gece Thimphu Tower Hotel’de, Punakha’da 1 gece Meri Phuensum Resort’ta, Paro’da 2 gece Tashi Namgay Resort’ta veya bir benzeri otellerde yatak kahvaltı bazında konaklamalar.

*Tüm program boyunca tüm sabah kahvaltılar, öğle yemekleri ve akşam yemekleri (içki ve meşrubatlar hariç)

*Programda belirtilen tüm turlar ve transferler.

*Programın otobüs ile yapılan kısmında eyalet geçiş vergileri.

*Mevcut hizmet vergisi.

*Bhutan Vize ücreti ve değerli evrak vergisi

*Havaalanlarında valiz taşıma ücretleri.

*Türsab zorunlu seyahat sigortası.

*Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.


FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar. (bar, minibar, kurutemizleme, v.s)

*Nepal vize ücreti (Nepal vizesi ülkeye girişte alınır. Vize ücretini yolcu kendisi öder.)

*Müze girişlerinde ilave alınan fotoğraf makinesi ve kamera ücretleri. (kişi başına sadece birkaç Amerikan Doları’dır)

*Yaklaşık kişi başına 30 USD tutan ve yerel rehberleri ile yerel şoförlere verilecek olan bahşişler.

*Kişi başına 25USD tutan Kathmandu ayakbastı ücreti. (Bu ücret Kathmandu Havalimanında münferiden ülkeyi terk ederken ödenir)

*Kişi başına 15 YTL tutan yurt dışı çıkış konut fonu.

**ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)



**Yurt dışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**

NOT:

*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY ve diğer yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

*Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)

*Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 15 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.

*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.

*Kathmandu’dan ayrılırken her yolcu ayakbastı ücreti olan 25 USD’yi kendisi ödemelidir.

*Kathmandu’da ve Bhutan’da kullanılacak olan otobüslerde air condition sistemi yoktur. Araçlar genelde Toyota Coaster markadır.

*Seyahate çıkarken yanınızda mutlaka rahat yürüyebileceğiniz altı lastik en az 2 çift ayakkabı götürmenizi tavsiye ederiz.

*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz.

*Bu seyahate iştirak edecek istisnasız her yolcunun Bhutan ve Nepal vizesi alması gerekmektedir.

*Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir. Hindistan vizesi Türkiye’den tarafımızdan alınmakta, Nepal vizesi ise ülke girişinde her yolcu tarafından vize ücreti münferiden ödenerek alınmaktadır. (Bhutan vizesi Bhutan Dışişleri Bakanlığının acentamıza vereceği davetiye esasına göre sınırda alınacaktır. Bhutan vize işlemleri için en az 1 aylık bir süreye ihtiyaç vardır)

*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle Hindistan dönüşünde kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5-7 kg olabilir.

*Yanınıza mutlaka bir adet hırka, kazak ve bir adet yağmurluk alınız.

*Seyahat edeceğiniz dönem Nepal ve Bhutan için biraz serin ancak güneşli bir dönem olacaktır. Dolayısıyla yanınıza buna göre kıyafet almanızı tavsiye ederiz.

*Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.

*Ara uçuş saatleri turumuz kalkmadan yaklaşık 1 hafta önce teyit edilir.

*Bhutan ve Nepal’in kendi yerel para birimleri mevcuttur. Bu para birimleri Türkiye’de bankalarda veya döviz bürolarında bulunmamaktadır. Sizlere tavsiyemiz seyahatiniz için yanınıza Amerikan Doları almanızdır.

*Otellerde 3lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir. Üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Golden Bay Tour veya Golden Bay Tour rehberi sorumlu değildir.

*Kredi Kartları, Banka Kartları ve Havayolu mensuplarının (emekli havayolcular dahil) kestirmiş oldukları biletler Golden Bay Tour’u kesinlikle bağlamaz. Program veya tarih değişikliğinde kredi kartı, banka kartı, puanlar la kesilen veya pass biletler ile uçacak olan yolcuların yanan biletlerinden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.

*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.

*Programımız esnasında otellerde alınacak olan akşam yemekleri tamamen sizlerin damak zevkine göre ve batılı standartlara uygun olarak seçilmiştir.



*Bhutan vize alımları 30 günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize alımından önce kayıt olurken Golden Bay Tour’a ödenen meblağ vize alınamadığı veya yolcu seyahate gitmekten vazgeçtiği takdirde iade yapılmaz. Bu şartları yolcu tura kayıt olurken kabul etmiş sayılır.



Merkez : Halaskargazi Caddesi Şenkal Apartmanı No:37 Kat 1 Harbiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 212 232 88 00 Pbx. Fax : 00 90 212 234 55 60

Şube : Bağdat Caddesi Aksöz Apt. No:551 Kat 2 Suadiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 216 463 40 00 Pbx. Fax : 00 90 216 463 40 05

Web : www.goldenbaytour.comwww.goldenbaycruises.com Mail : bilgi@goldenbaytour.com





Yüklə 36,38 Kb.

Dostları ilə paylaş:




Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2023
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə