Şeker bayram’in daYüklə 35,05 Kb.
tarix30.04.2018
ölçüsü35,05 Kb.
#49886EMIRATES’İN YENİ JENERASYON BOEING 777’LERİ İLE BAŞTANBAŞA GÜNEY HİNDİSTAN

Tamil Nadu & Kerala & Maharaştra Eyaletleri

Mamallapuram (2) (Chennai) (Kanchipuram) / Pondicherry (1) / Thanjavur (1) Madurai (1) (Meenakshi Tapınağı) / Periyar Vahşi Yaşam Parkı (1) (Milli Park’ta Tekne Gezisi) / Kumarakom (2) (Backwaters Kanal Turu)

Kochi (1) (Kathakali Dans Gösterileri) (Mattancherry Sarayı)

(Vasco de Gama’nın Gömüldüğü Yer) (Ünlü Çin Balık Ağları)

Bombay (2) (Bollywood)

REF: G130418COK
13 NİSAN 2018 CUMA: İSTANBUL / DUBAİ

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Emirates – Golden Bay Tour kontuarı önünde saat 16.30’da buluşma. Golden Bay Tour rehberinin misafirlerimize gerekli seyahat belgelerini ve dokümanlarını vermesinin ardından Emirates’e ait EK 122 nolu sefer ile 19.25’de Dubai’ye hareket.


14 NİSAN 2018 CUMARTESİ: DUBAİ / CHENNAİ / MAMALLAPURAM

Yerel saat ile 01.00’de varış. Burada yapılacak kısa aktarma esnasında Dubai’nin zengin free shoplarından oldukça ucuza alışveriş yapabilirsiniz. Daha sonra EK 544 nolu sefer ile 02.45 de Tamil Nadu eyaletinin başkenti, ‘’Güney’in Kapısı’’ olarak adlandırılan Chennai’ya hareket. Yerel saat ile 08.15 da varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile şehir merkezine hareket. Eski adı Madras olan bu kolonyal kenti tanımak için yapacağımız şehir turunda San Thome Katedrali, St. George Kalesi, Kapaleswarar Tapınağı görülecek yerler arasındadır. Ayrıca zengin bronz eserlerin koleksiyonunu barındıran Hükümet Müzesi ve günlük halk yaşamına tanıklık edebileceğiniz kent pazarı da gezilecektir. Tur esnasında alınacak öğle yemeğinden sonra Pallava Krallığı’nın 2. büyük limanı ve günümüzde oldukça tercih edilen bir tatil beldesi olan Mahabalipuram’a hareket. Yaklaşık 1 saat sonra otelimize varış. Otelde check-in işlemleri ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


15 NİSAN 2018 PAZAR: MAMALLAPURAM

Sabah alınacak kahvaltıdan sonra tam gün Mahabalipuram turu. Öncelikle UNESCO Dünya Kültür Mirasları listesinde bulunan, 7. yüzyılda inşa edilmiş Dravidian stilinin en güzel örneklerini barındıran deniz kenarındaki eski kaya tapınakları görülecektir. Sonrasında Mahabhrata’daki Arjuna’nın kefaretini anlatan dev kabartmalı frizler ziyaret edilecektir. Yaklaşık 27 metre uzunluğundaki dünyanın en büyük frizi olarak düşünülen bu muazzam yapıların inşa tarihi 1. yüzyıla dayanmaktadır. Öğle yemeği sonrası kaliteli ipeğiyle ünlü, 2. yüzyıldan kalma yüzlerce tapınağı barındıran altın şehir Kanchipuram gezisi. Günümüzde 100 kadarının orijinalini koruduğu tapınaklar vadisinde en önemlileri olan Tanrı Şiva’ya adanmış Ekambaresvara Tapınağı, Kailasantha Tapınağı, Varadaraja Swami Tapınağı ve Vaikuntha Permal Tapınağı görülecektir. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.16 NİSAN 2018 PAZARTESİ: MAMALLAPURAM / PONDICHERRY

Kahvaltıdan sonra özel aracımızla 2,5 saatlik karayolu transferi ile Fransız kolonyal atmosferinin farklı yönlerini yansıtan Pondicherry’e transfer. Varışımızı müteakip Pondicherry şehir turu. 14. yüzyılda eski Vedapuri şehrinin kalıntıları üzerine inşa edilmiş olmasına rağmen, şehrin bugünkü ünü internal yogayı eski yoga teknikleri ile birleştirip modern bir yorumun sunan filozof Sri Aurobindo Ashram’a ‘’Auroville’’ veya ‘’Işık Şehri’’ olarak armağan edilmesinden gelir. Şehirdeki birçok kolonyal bina, Katolik kiliseleri ve tapınaklar tur esnasında görülecektir. Turdan sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.17 NİSAN 2018 SALI: PONDICHERRY / THANJAVUR (TANJOR)

Kahvaltıdan sonra özel aracımızla 4 saatlik karayolu transferi ile Chola Hükümdarlığı’nın Başkenti Thanjavur’a transfer. Varışımızı müteakip şehir turu. Günümüzde Tanjor adı ile anılan, resim ve bronz heykelciliğinin önemli bir merkezi olan şehirde Tanrı’lara adanmış birçok tapınak, (en önemlisi The Brihadisvara Tapınağı, UNESCO Kültür Mirası listesine dahildir), gezilecek olup, dev granit duvarlara işlenmiş olan freskler, kral ve kraliçelerin, müzisyenlerin ve dansçıların kabartma ile yapılmış tasvirleri görülecektir. Turdan sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


18 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: THANJAVUR / (TIRUCHIRAPALLI) MADURAI

Kahvaltıdan sonra özel aracımızla 65 km uzaklıktaki tapınak şehir Tiruchirapalli’ye (kısa dıyla Trichy) transfer. Dünyaca ünlü Rock Fort Mabedini, Sri Ranganathaswamy ve Sri Jambukeshwara Tapınaklarını gördükten sonra yaklaşık 145 km uzaklıktaki Madurai’ye transfer ve otelimize varış. Otelde check-in işlemleri ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Öğle yemeğinden sonra Hint Yarımadası’nın en eski yerleşimlerinden olan ve 2,500 yıllık zengin bir kültürel mirasa sahip Madurai şehir turu. Efsaneye göre Tanrı Şiva’nın buklelerinden düşen nektar damlalarından oluşmuş şehrin adı da hoş koku anlamına gelen Maduram kelimesinden türemiştir. Bir tapınağın etrafında lotus çiçeği şeklinde kurulan kent, ünlü Madurai yaseminini en önemli ihraç ürünü olarak kullanmaktadır. Şehrin en ilgi çekici yapısı olan Meenakshi Tapınağı tüm ihtişamı ve mimari özellikleriyle, ayinlerin yapıldığı akşamüstü saatlerinde gezilerek sizleri Hint mitolojisinin en canlı sahneleri ile tanıştıracaktır. Turdan sonra otelimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


19 NİSAN 2018 PERŞEMBE: MADURAI / PERİYAR VAHŞİ YAŞAM PARKI

Kahvaltıdan sonra özel aracımız ile yaklaşık 160 km uzaklıktaki Periyar’a transfer. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuk sırasında, çay tarlaları, şelaleler, yemyeşil köyler ve muhteşem doğa manzaraları eşliğinde yol alacağız. Ayrıca Tamil Nadu Eyaleti içerisinde bulunan Madurai ve Kerala Eyaleti içinde bulunan Periyar arasında geçiş yaparken, iki eyalet arasındaki sınırı ve binlerce yıldır aynı teknikle yapılan, dünyada eşi benzeri olmayan bu coğrafyaya özgü topraktan yapılan tuğla atölyelerini de görmüş olacaksınız. Otelimize varış, check-in ve dinlenmek için serbest zaman. Otelde check-in işlemleri ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşamüstü dileyen misafirlerimiz yerel baharat pazarını gezebilir veya otelin Ayurvedik Spa merkezinde ünlü Ayurvedik masaj teknikleri eşliğinde seyahatin yorgunluğunu atabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.20 NİSAN 2018 CUMA: PERİYAR VAHŞİ YAŞAM PARKI / KUMARAKOM

Kahvaltıdan sonra Periyar Gölü’nde, milli parktaki vahşi yaşamı görebileceğimiz bot turuna çıkacağız. Tropikal ormanlar, akarsular ve hafif tuzlu göllerden oluşan koruma altındaki bu rezervde çok sayıda fil, kaplan, hint sambar geyiği, leopar, yaban domuzu, maymun, sürüngen, egzotik kuşlar gibi hayvan türleri yaşamaktadır. Ardından 135 km uzaklıktaki Kumarakom’a transfer. ‘’God’s Own Contury’’ (Tanrı’nın Ülkesi) olarak da bilinen ve Kerala Eyaleti’nin ‘’cenneti’’ diye adlandırılan Kumarakom’a yaklaşık 3 saat sürecek yolculuk sırasında mavi ve yeşilin farklı tonlarını görebileceğiniz, göl, nehir ve kanal manzaraları ile palmiye ağaçları arasından geçip, nehir kenarında yer alan köylerdeki lokal hayatı daha yakından görebileceksiniz. Ayrıca yol üzerinde bir baharat plantasyonu gezilecek Otelimize varış, check-in işlemleri ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Dileyenler tesisin Ayurveda merkezinin keyfini çıkarabilir veya bölgenin kuşlarını keşfetmek için rehberleri eşliğinde doğa yürüyüşleri yapabilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


21 NİSAN 2018 CUMARTESİ: KUMARAKOM

Otelde alacağımız kahvaltının ardından birbirine bağlı 900 kilometrelik su kanalları ve göllerden oluşan Backwaters bölgesindeki muhteşem doğayı ve lokal hayatı gözlemleyeceğiz. Kumarakom aynı zamanda çok geniş bir ‘’flora ve fauna’ya’’ sahip olmasının yanında yüzlerce farklı türdeki göçmen kuşlarında doğal koruma alanıdır. İçinde bulunduğumuz Kerala Eyaleti Ayurvedic tedavinin ve yağlı masajın dünyadaki merkezi sayılmaktadır. Arzu edenler gençleştirici özelliği olduğu inanılan, insanın ömrünü uzattığına inanılan bazı tedavi yöntemlerini veya masajları deneyebilirler. Houseboat adı verilen bölgeye özgü teknelerle çıkacağımız turda, Kerala’nın sadece sudan ulaşım sağlanabilen, nefes kesici bozulmamış kırsal kesim hayatına da göz atma fırsatı bulacağız. Tarumuz“Doğu’nun Venedik'i” olarak adlandırılan Allepey’de sonlanacaktır. Daha sonra dinlenmek için serbest zaman. Arzu edenler sunset cruise’a katılabilecekleri gibi yoga dersine katılabilir, Ayuverdik masajlar ile rahatlayabilir veya barda zaman geçirebilirler. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


22 NİSAN 2018 PAZAR: KUMARAKOM / KOCHİ

Kahvaltı sonrası özel aracımız ile Alleppey’e transfer. Burada‘’houseboat’’ adı verilen bölgeye özgü teknelerle çıkacağımız turda ki turumuz yaklaşık 70 km’lik parkurda 4 saat kadar sürecektir, Kerala’nın sadece sudan ulaşım sağlanabilen, nefes kesici bozulmamış kırsal kesim hayatına da göz atma fırsatı bulacağız. Tekne seyahatinden keyif alacağınızı eminiz ve aynı zamanda öğle yemeğinizi bu ev tipi teknede alacaksınız. Ardından tekneden iniş ve özel aracımız ile ekiden Cochin olarak adlandırılan Kochi’ye transfer. Otelimize varış. Otelde check-in işlemleri ve odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Akşam Kathakali Dans Gösterisi’nin yapılacağı tiyatroya gidiş. Kerala Eyaleti’nin geleneksel teatral dans gösterisinde dram ve komedi içiçe yer almakta. Epik Hint hikayelerini günümüze taşıyan ve geçmişte sadece erkeklerin rol aldığı bu harika gösterideki kostümlerin ve performansın mükemmelliği, anlatılan hikayeleri bile gölgede bırakmaktadır. Gösteri sonrası otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
23 NİSAN 2018 PAZARTESİ: KOCHİ / BOMBAY

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası Kochi şehir turu. Bir zamanlar Batı ülkelerinin Hindistan’a giriş kapısı ve baharat ticaretinin merkezi olan bu şehirde Vasco de Gama’nın ilk gömüldüğü San Francisco Kilisesi; Cochin Mihraceleri’nin portrelerinin, kostümlerinin, mücevherlerinin ve Hindu mitolojisinden sahnelerin tasvir edildiği yapıtların sergilendiği bir müze olan Mattencherry (Hollandalı) Sarayı; 1568’de inşa edilmiş, 1662’de Portekizliler tarafından yıkılmış ve 1664’te Hollandalılar tarafından yeniden yapılmış bir Sinagog ve Santa Cruz Bazilikası gezilecek yerler arasında. Sahil boyunca devam ederken limanın ağzında Çinli tüccarlar tarafından 14. yüzyılda ülkeye getirilmiş olan ve halen kullanılmakta olan Çin balık ağlarını görebilirsiniz. Turumuz, 500 yıllık, günümüze kadar korunan Kochi Kalesi’nin ve Flemenkler ile Portekizlere ait binaların da yer aldığı bölgede son bulacaktır. Tur sonrası havalimanına transfer. Check-in ve güvenlik kontrollerinden sonra yerel havayollarına ait bir sefer ile Hindistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan ve Hint sinemasının merkezi kabul edildiği için Bollywood olarak da anılan Bombay şehrine hareket. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir uçuştan sonra varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımız ile otelimize transfer. Odaların dağılımının ardından dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


24 NİSAN 2018 SALI: BOMBAY

Sabah alınacak kahvaltının ardından özel aracımızla İngiliz işgali sırasında Mumbai ismiyle bilinen Hindistan’ın en kalabalık şehri Bombay’ı tanıtan bir tur yapacağız. Bu turumuz sırasında ikinci Hollywood olarak bilinen Bollywood, 1911 senesinde Kral George ve Kraliçe Mary’nin buraya ayak basışı sebebiyle inşa edilen Zafer Takı, Indo-Sarasenik sitilde inşa edilmiş Müze, Asma Bahçesi, Kamla Nehru Parkı, Malabar Tepesi, Marina Plajı, Crawford Pazarı ve Flora Çeşmesi görülecek yerler arasındadır. Ünlü Crawford Pazarında alışveriş için serbest zaman. Turdan sonra otelimize dönüş. Turumuzdan sonra yerel bir restoranda akşam yemeğimizi alacağız. Geceleme otelimizde


25 NİSAN 2018 ÇARŞAMBA: BOMBAY / DUBAİ / İSTANBUL

Sabah erken saatte Bombay Havalimanı’na transfer. Check-in, pasapot ve gümrük kontrollerinden sonra Emirates Havayolları’na ait EK 505 nolu sefer ile 10.10’da Dubai’ye hareket ve yerel saat ile 11.40’da varış. Burada yapılacak kısa bir aktarmadan sonra EK 121 nolu sefer ile 14.15’de İstanbul’a hareket ve yerel saat ile 15.55’de varış. Turumuzun sonu.


TOPLAM 12 GECE / 13 GÜN
FİYATLARIMIZA DÂHİL OLAN HİZMETLER:

*İstanbul / Dubai / Chennai – Bombay / Dubai / İstanbul arası Emirates Havayolları ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti.

*Tüm havalimanı vergileri

*Mahabalipuram’da 2 gece Hotel Radisson Blu, Pondicherry’de 1 gece Hotel Palais de Mahe, Thanjavur’da 1 gece Hotel Ideal River view, Madurai’de 1 gece Gateway Pasumalai, Periyar’da 1 gece Hotel Poetree Sarovar, Kumarakom’da 2 gece Hotel Kumarakom Lake Resorts, Kochi’de 1 gece Marriott Lulu City Center/ Le Meridien Kochi, Bombay’da 2 gece Trident Nariman Point veya benzeri otellerde konaklamalar.

*Otellerde alınacak olan açık büfe kahvaltılar.

*Otellerde alınacak olan tüm açık büfe akşam yemekleri (içecekler ve meşrubatlar hariç)

*Programda belirtilen tüm turlar.

*Programda belirtilen tüm şehirlerarası transferler

*Müze girişleri.

*Mevcut hizmet vergisi.

*Havaalanlarında ve otellerde valiz taşıma ücretleri.

*Lokal acenta tarafından verilecek olan veda hediyesi.

*Otellerde ve havalimanlarında valiz taşıma ücretleri.

*Tecrübeli Golden Bay Tour rehberlik hizmetleri.

*Türsab Zorunlu Seyahat Sigortası.

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (bar, minibar, kuru temizleme vs.).

*Hindistan vize ücreti.

*Müze girişlerinde ilave alınan fotoğraf makinesi ve kamera ücretleri. (kişi başına sadece birkaç Amerikan Doları’dır).

*Yaklaşık kişi başına 50 USD tutan ve yerel rehberleri ile yerel şoförlere verilecek olan bahşişler.

*Kişi başına 15 TL tutan yurt dışı çıkış konut fonu. *ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Golden Bay Tour’un kendi ofislerinden ücreti mukabilinde yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz)
**Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Zira vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması vb. durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 75 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olmak kaydıyla tarafımızdan ücreti mukabilinde yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını, kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık seyahatinizi koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi Golden Bay Tour satış görevlilerinden öğrenebilirsiniz.**70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır**
NOT:

*Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Emirates’ten alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.

*Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.

*Golden Bay Tour gerekli gördüğü durumlarda haber vermeksizin programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

*Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 14 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Golden Bay Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)

*Panoramik şehir turları herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.

*Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.

*Oteller check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.

*Seyahate çıkarken yanınıza bol miktarda film ve video kaset almanızı tavsiye ederiz.

*Seyahate çıkarken yanınızda mutlaka rahat yürüyebileceğiniz en az 2 çift ayakkabı götürmenizi tavsiye ederiz.

*Seyahat edeceğiniz ülkeler kendi yerel para birimlerini kullanmaktadırlar ve konvörtıbl değillerdir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimlerini Türkiye’de ki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz.*Bu seyahate iştirak edecek istisnasız her yolcunun Hindistan vizesi alması gerekmektedir.

*Pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 9 ay olması gerekmektedir.

*Şirketimiz sizler ile konsolosluk / elçilik arasında bir aracı konumunda olup, herhangi bir vize alım garantisi veremez. Bu durumda konsolosluk / elçiliğin vermediği vizelerden Golden Bay Tour sorumlu tutulamaz.

*Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Golden Bay Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle Hindistan dönüşünde kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 5-7 kg olabilir.

*Yanınıza mutlaka bir adet hırka veya kazak ve bir adet yağmurluk alınız.

*Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.

*Hindistan’ın yerel para birimi mevcuttur. Bu para birimleri Türkiye’de bankalarda veya döviz bürolarında bulunmamaktadır. Sizlere tavsiyemiz seyahatiniz için yanınıza Amerikan Doları almanızdır.

*Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Golden Bay Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni biletin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.

*Programımız esnasında otellerde alınacak olan akşam yemekleri tamamen sizlerin damak zevkine göre ve batılı standartlara uygun olarak seçilmiştir.*Vize alımları için en az 7 iş günlük bir süreye ihtiyaç vardır. Lütfen programa katılımınızı buna göre ayarlayınız.

*Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslar arası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Golden Bay Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb. artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır.


Merkez : Halaskargazi Caddesi Şenkal Apartmanı No:37 Kat 1 Harbiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 212 232 88 00 Pbx. Fax : 00 90 212 234 55 60

Şube : Bağdat Caddesi Aksöz Apt. No:551 Kat 2 Suadiye İstanbul / Turkey

Tel : 00 90 216 463 40 00 Pbx. Fax : 00 90 216 463 40 05

Web : www.goldenbaytour.comwww.goldenbaycruises.com Mail : bilgi@goldenbaytour.com

Yüklə 35,05 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə