Sevgili DostlarYüklə 9,03 Kb.
tarix17.01.2019
ölçüsü9,03 Kb.
#99250

Sevgili Dostlar ,

Mayıs ayımız o kadar yoğun geçtiki , sizlere bu E gazeteyi yollarken hangi birisini eleyelim de , hangi birisini okutalım hangisi ile daha dikkat çekeriz diye aramızda günlerce tartışıyoruz. Zamanı olmayanlar için kısa özet olan bu E-gazetemizin daha fazlasına tabiiki de web sitemizde gezerek ve hayvan dostlarımız adına yaptığımız başarı örnekleri ile dolu olduğunu zaten göreceksiniz.

Haziran ayına muhteşem bir sergi açılışı ile girdiğimizi hemen haberdar edelim. Dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say ve kızı Kumru Say ‘ın orijinal resimlerinden oluşan , sergimiz 8-14 Haziran tarihlerinde İstanbul’da Maslakta görücüye çıkıyor. Sergideki orijinal çalışmaların gelirinden elde edilen tüm gelir HAYTAP çalışmalarına aktarılacağını bildirmekten büyük bir gurur ve onur duyuyoruz. Baba kız Say’lar tüm resimlerini imzalı olarak verecekler . “Atlar “ konusunun bolca işlendiği çalışmaları öncesinden görünce biz bile çok heyecanlandık. Belliki, bu heyecanımız bir hafta boyunca devam edecek. Sizleri de fırsatınız olursa bu sergimizi bizlere destek olmak açısından beklediğimizi hatırlatalım.

HAYTAP’ın cengaver saha ekibi Dr Damla Şahin , Sevgi Ekmekçiler ve Zuhal Arslan geçtiğimiz haftalarda oldukça tehlikeli olan bir bölge olan , sıkıyönetimin de ilan edildiği Hakkari Yüksekova’ya tüm tehlikeleri de gözönüne alarak arabalarının bagajında bol bol orada açlık çeken hayvanlara mama götürdüler. Bazen ben bile bu davaya ne kadar inan , ne kadar doğru insan olduğuna hayretler içinde kalıyorum.

Kurumsal çalışmalarımız da saha çalışmalarımız kadar ara vermeden devam ediyor. Geçtiğimiz ay dile kolay 6.5 ton kedi maması Carrefour – Mars Gıda ve HAYTAP ortak çalışması ile Türkiye’deki ihtiyacı olan 19 farklı bölgeye dağıtıldı. Gerçekten ihtiyacı olan bu bölgelerdeki kedilerin göbüşleri uzunca sürecek bir bolluğa kavuştu. Biliyorsunuz , önemli olan sürekli mama desteğinden öte tabikki de , devletin yapması gereken görevi bu çalışmalarla hatırlatmak ve bu çalışmaları onlara yaptırtmak. HAYTAP bu konularda tetikleyici olmak görevini ise devam ettirmek istiyor.

2016 HAYTAP – Koza Yönetim Servis AŞ ‘nin ödüllü fotoğraf yarışması bu yıl 5. Yılına girdi. Son beş yılda takvim satışlarımızdan elde ettiğimiz yaklaşık 260 binlirayı ise yine sahipsiz hayvanlara dağıttık. Hepsinin fotoğrafını , faturasını web sitelerimizde görebilirsiniz. Gelecek yılın takviminde ise belki de sizin ilk 12ye giren bir fotoğrafınız olabilir. Sahipsiz hayvanların ana tema olduğu bu yılki yarışmaya katılmanızı yine bekliyoruz. Şartnameyi yine web sitemizden görebilirsiniz.

HAYTAP’a kurumsal destek veren şirketlerin , otellerin , kurumların sayısı giderek artıyor. Güç birliği oluşturmak rüyası altında 2006 yılında temelleri atılan HAYTAP , on yılda inanılmaz büyüdü. Güvenilirliğimiz , gönüllülerimizin doğru kişilerden seçilmesi , eğitimden geçerek tecrübelenmesi , yardım ettiğimiz “ sahipsiz” hayvanların sayısını giderek artırıyoruz. Bu kadar çok insan ve belediye , hatta hayvan sever zulmü karşısında yaptığımız okyanusta bir damla , ama hedefimiz damla sayısını ikiye çıkartmak

Faytoncular odası yine Haytapı hedef alarak , aynen petshopcular ya da özel hayvanat bahçecileri gibi saldırmaya başladılar. Ne yapalım. Kaderimizde var. Tarafımız belli. Davamızdan da vazgeçemiyoruz.

Ankara’yı ise asla ihmal etmiyoruz. Bir ayağımız mutlaka bakanlıklarda , mecliste. Çünkü saha çalışmaları kadar masa çalışmalarının da hayvan dostlarımız için faydası olacağını biliyoruz. Tıpkı on yıldır meclisi ve bakanlıkları aşındırmamız , yasal zemini ve yasaların mevzuatın değişmesinde kitlesel hareketi oluşturmamız gibi

Desteklerinizle daha da fazla sahipsiz hayvana ulaşmak bizlerin her zamanki gibi en büyük hedefi

Her zamanki gibi el yalayanlarınız pati sallayanlarınız her daim bol olsun.

Av. Ahmet Kemal Şenpolat

HAYTAP Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı

 

cid:image001.jpg@01cd6509.a14ab030Barbaros Bulvarı 143/A Balmumcu Beşiktaş İstanbul

Tel : 212 – 212 12 59

Faks : 212 – 212 12 81
W: http://www.haytap.org

F: www.facebook.com/haytap

Yüklə 9,03 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə