Sevgili öğrencilerYüklə 5,57 Kb.
tarix07.09.2018
ölçüsü5,57 Kb.
#80099

Sevgili öğrenciler;
Efendimiz (s.a.s), hicretle Medine’yi yurt edinince ilk iş olarak inşa ettiği mescidin bir bölümünü eğitim ve öğretim için tahsis etmiştir. Allah Resulü, İslam akademisi diye nitelenebilecek bu “Suffe” mektebinde nice ilim sahibi gençler yetiştirmiştir. Gün gelmiş o gençler hakim, vali, komutan, en önemlisi yurtları için, inançları için şehit olmuşlardır. Rasulullah gençlere hep güvenmiş onların merhamet dünyalarının azizliğine sınırsız itibar etmiştir.

Zorba bir çağda yaşıyoruz. Oysa sizler gözünü kıskançlık bürüyen, nefretine yenik düşen ve hiç düşünmeden kardeşini öldüren Kabil değil, “Sen beni öldürmek için bana elini uzatsan da ben seni öldürmek için sana elimi uzatacak değilim.”(maide – 28) diyen Habil olacak, bütün insanlığa, en yüce duruşu “merhameti” yaşayarak göstereceksiniz.

Bu mekanlardaki varlığınızın değeri belki bu gün anlaşılmıyor. Ama bizler çok iyi farkındayız ki siz önünde kıyama durduğunuzda “mihrabın” yüzü gülecek, siz altında secdeye vardığınızda “kubbeler” arşı kaplayacak, minberler, kürsiler sizinle buluştuğunda insanlığın karanlığı son bulacaktır.

Siz İsmail olduğunuzda, Yusuf olduğunuzda, mabetteki Meryem olduğunuzda insanlığın beklediği kurtuluş olacaksınız.

Akılla, adaletle, ahlakla, adapla, aşkla bir medeniyet yeniden vücuda gelecek, sizler sonsuz iman ve ilimle bu medeniyeti arşı alaya yükselteceksiniz.

Bu umutlarla güzel bir yaz tatili geçirmenizi diliyorum. Karnelerinize bakarken aslında hesap gününe de baktığınızın farkında olmanızı temenni ediyor yeniden sizlerle buluşmak dileğiyle sizleri Allah’a emanet ediyorum.

Zekeriya ÖZKANOkul Müdürü

Yüklə 5,57 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə