Sineturk temmuz 3’ KÜnyeler temmuz PazartesiYüklə 0,77 Mb.
səhifə1/6
tarix23.07.2018
ölçüsü0,77 Mb.
#57272
  1   2   3   4   5   6

SİNETURK TEMMUZ 13’ KÜNYELER

1 Temmuz Pazartesi

SMART SINETURKBEKÇİLER KRALI

YAYIN SAATİ: 19:30

1979 / Komedi

Yönetmen: Osman F. Seden

Senaryo : Osman F. Seden

Yapımcı : Memduh Ün

Görüntü Yönetmeni :Ertunç Şenkay

Oynayanlar: Kemal Sunal , Semra Türel , Reha Yurdakul , Alpay İzer , Yavuz Karakaş , Kazım Eryüksel , Ekrem Dümer ,

Görev yaptığı mahalledeki vatandaşlarını sömürenlere karşı başkaldıran bekçi Şaban'ın öyküsü. Zeytinburnu'ndaki bir mahalleye atanan bekçi Şaban (Kemal Sunal) görevine başlar. Vatandaşa eziyet eden mahalledeki muhtara, bakkala, manava, tüpgaz bayine uyarılarda bulunur. Şaban bu kişiler tarafından karakola şikâyet edilir. Ne var ki, Şaban'ı İçişleri Bakanının yeğeni olduğunu sanan komiser (Reha Yurdakul), tüm şikâyetleri hasıraltı eder. Şaban ise mahalleli yararına bu fırsattan istifade edip daha da başkaldırıp çöpleri toplatmayan temizlik işleri müdürüne, çocukları zehirleyen sanayi artıkları için kanalizasyon yaptırmayan fabrika sahibine kafa tutar. Sonunda herşey tatlıya bağlanıp mahalleli huzura kavuşur.

SMART SINETURK

OĞLUM BAK GİT

YAYIN SAATİ:21:00

Türü : Komedi 

Yapım Yılı:2012

Yönetmen: Kamil Çetin

Senaryo:Şeyda Delibaşı

Yapımcı: Ercan Narinç

Müzik:Uğur Akyürek

Görüntü Yönetmeni:Abdulkadir Üregil

Oyuncular:Yavuz Seçkin, Metin Yıldız , Orhan Aydın, Veysel Diker, Esra Sönmezer, Selahattin Taşdöğen, Nazlıhan Yılmaz, Sibel Gökçe, Kıvanç Baran Arslan, İlkin Oğuzhan Çakır, Pekcan Türkeş, Levent Aykul, Mehmet Hakter Balaban, Ömer Konakçı

Orhan (Yavuz Seçkin) hayatı boyunca şansızlıklar ve kısmetsizlikler yaşamış bir taksicidir. Yaşamında herşey ters gidiyor, doğru gidecek gibi görünenler son anda traji komik durumlara dönüşüyordur. En yakın dostları Kürşat (Metin Yıldız) ve Teoman (Veysel Diker) , Orhan’ın bu kısmetsizliğini atması için ellerinden geleni yapsalar da sonuç sıfırdır. Kulaktan dolma kocakarı tarifleriyle şanssızlığını kırmaya çalışan Orhan, bunda başarılı olamayınca durumunu bilimin ve ilimin ışığında çözmeye karar verir. Kişisel Gelişim Uzmanı Figen (Esra Sönmezer) onun son umududur. Lakin Figen’in babası yer altı dünyasının tanınmış simalarından Kırmızı Erol (Orhan Aydın) dur. İç çamaşırına kadar kırmızı giyen biridir. Kana karşı alerjisi olduğundan öldürdüğü kişilerin kanı üstünde leke göstermesin diye kır mızı giyiyordur. Kahramanımız Orhan, gudubetsizliğini yenmek ve kendine yeni bir hayat bakışı oluşturmak için gittiği Figen’le tanıştığı ilk gün, kendini başka bir belanın içerisinde bulur. Kırmızı Erol, Figen’i yine mafya dünyasının tanınmış simalarından Rüstem’in (Selahattin Taşdöğen) oğluyla evlendirmek istiyordur. Figen babasının bu baskılarından bıkmıştır. Babasına Orhan’la sözlendiğini ve ona deliler gibi aşık olduğunu söyler. Bizim saf Orhan’da kimseye “Hayır” diyemediğinden Figen’in bu yalanına ortak olur. Ve kendini bir anda hayatının en tehlikeli ve en komik macerası içerisinde bulur. Arkasından çevrilen pis oyundan ve tuzaktan habersiz bir maceranın içerisine giren Orhan’ın, macerası boyunca karşılaştığı inanılmaz tesadüfler, kahkaha sınırlarını zorlayan sürprizler, onu daha da içinden çıkılmaz bir duruma sürükler. Belki kaderin onun için başka bir planı vardır, belki de yoktur…

SMART SINETURK

GERİYE KALAN

YAYIN SAATİ:22:40

2012 - Dram

Yönetmen:Çiğdem Vitrinel

Senaryo:Çiğdem Vitrinel- Şebnem Vitrinel

Yapımcılar:Şebnem Vitrinel- Nurhan Özenen

Oyuncular: Devin Özgür Çınar, Erkan Bektaş, Şebnem Hassanisoughi, Burak Tamdoğan, Birsen Dürülü, Ulaş Kurt, Nisan Özcan

7 yıldır evli olan Sevda’nın güzel ve düzenli dünyası kocası Cezmi’nin kendisini aynı hastanede çalışan Zuhal’le aldattığını fark etmesiyle sarsılır. Cezmi’yle olan evliliği Sevda’nın hayattaki en büyük başarısıdır. Cezmi onun koruyucusu, güvencesi, sosyal ve duygusal sığınağıdır. Yalnız kalmaktan, küçük kızını babasız büyütmekten, evini ve gelecek hayallerini kaybetmekten korkar. “Öteki kadın” Zuhal ise Sevda’nın kaçmak için onca çabaladığı hayatı yaşamaktadır. Birkaç yıl önce kocasından ayrılmış, 10 yaşında hasta bir oğlan çocuğuyla yalnız kalmıştır. Bütün yalnız kadınlar gibi yetersiz bir zaman ve enerjiyi çok fazla şey arasında paylaştırmaya, ayakta durmaya çalışır. Cezmi, Zuhal’in endişeli ve yorgun hayatına beklenmedik bir heyecan, özlediği bir cinsellik ve erkeklerin sağlayabildiği türden bir güvenlik duygusu getirir. Sevda ise annesinin de öğüdüyle, Cezmi’ye hiçbir şey sezdirmeden evindeki saat gibi düzeni sürdürmeye devam ederken, aynı ev kadını titizliğiyle Zuhal’in peşine takılır. Evine bile girmeyi başararak onun günlük alışkanlıklarını, düzenini, saatlerini öğrenir. Her geçen gün Cezmi’nin kendisini bu ilişkiye biraz daha kaptırışını izler. Zuhal’in eski kocası Mustafa’nın karısını yeniden kazanmak için geri dönüşüyle üçlü arasındaki nazik denge tamamen alt üst olacak ve şiddet yüklü bir sona sürükleneceklerdir.

Ödüller:12.Uluslararası İzmir Film Festivali-2012

En İyi Kadın Oyuncu

En İyi Senaryo

En İyi Senaryo48.Antalya Film Festivali-2011

En İyi Kadın Oyuncu

En İyi Yönetmen

SMART SINETURKGEMİDE

YAYIN SAATİ: 00:30

Yönetmen : Serdar Akar

Senaryo: Serdar Akar, Önder Çakar

Yapımcı : Sevil Demirci, Önder Çakar

Müzik: Uğur Yücel

Görüntü Yönetmeni:Mehmet Aksın

Oyuncular :Erkan Can , Ella Manea , Haldun Boysan , Naci Taşdöğen , Yıldıray Şahinler , Cengiz Küçükayvaz , İştar Gökseven , Güven Kıraç

Bir kum kosterinin personeli ve kaptanının başından geçen öykü çerçevesinde Türkiye`nin çarpık yapısına eleştiri getiren film.

Film dört kafadar mürettebatın macerasını konu alıyor. Lalelide parasını çaldıran boksör durumu kaptana anlatır ve sarhoş olan kaptan da gidip adamları bularak parasını geri almayı ister. Gittiklerinde parayı geriye alırlar ama yanlarında bir kız ve arkalarında da kafasına betonla vurulmuş bir adam bırakırlar. Boksör sabah bırakması gereken kızı bırakmayıp gemide saklayınca olaylar daha da karışır. Bu arada tüm olanları sarhoş olduğu için unutan kaptan olayları yavaş yavaş hatırlamaktadır. Gelişen bu olaylar Gemide gruplaşmayı da beraberinde getiririr. Film Laleli'de Bir Azize ile parelel bir senaryodadır.

Ödüller:

Ödüller En İyi Kurgu (35. Antalya Film Şenliği-1998)

En İyi Erkek Oyuncu (35. Antalya Film Şenliği-1998)

En İyi 2. Film (35. Antalya Film Şenliği-1998)

Seçiciler Kurulu Özel Ödülü (11. Ankara Film Festivali-1999)

En İyi Erkek Oyuncu (11. Ankara Film Festivali-1999)2 Temmuz Salı

SMART SINETURKBANA BİR SOYGUN YAZ

YAYIN SAATİ: 19:30

Yönetmen : Biray Dalkıran

Yapımcı: Burhan Asaf Şafak

Senaryo Ve Hikaye : İnci Uluçay

Görüntü Yönetmeni : Seyhan Bilir

Müzik: Tamer Çıray

Yard. Yönetmen: Barbaros Bilgin

2012 - Komedi

Oyuncular: Hakan Yılmaz (Onur), Çetin Altay (Fiko), Umut Oğuz (Süleyman), Mehmet Usta (Hadi), Mehmet Özgür (Hacamat), Sera Tokdemir (Papatya), Ömür Arpacı (Bakkal Niyazi), Sefa Zengin (Rıza Komser),  Hazel Çamlıdere (Leyla),  Yosi Mizrahi (Daver), İnci Uluçay (Dürdane), Kenan Kurşunoğlu (Müsteşar), Rıza Gülmez (Koruma), Kubilay Güleçoğlu (Cemil), Cesur Doğan (Dumrul), Süleyman Yağcı (Mahmutcan), İlkin Oğuzhan Çakır (Çeyrek Altın), Emre Özmen (Cem), Kerim Savaş Sarı (Recep), Senem Talaylı (Senem), Bihter Delüv (Sevda), Nedim Saban (Şakir)

Oyuncu Hakan Yılmaz’ın baş rolünü oynadığı “Bana Bir Soygun Yaz” adlı komedi filminin diğer oyuncuları arasında Çetin Altay, Umut Oğuz, Mehmet Özgür, Sera Tokdemir, Hazel Çamlıdere ve Yosi Mizrahi de bulunuyor.

Senaryosunu İnci Uluçay’ın yazdığı, Biray Dalkıran’ın yönettiği “Bana Bir Soygun Yaz” da izleyici iki saat boyunca kahkaha dolu dakikalar yaşayacak.

Kolunu mafyaya kaptıran üç kafadarın, karanlık adamlardan kurtulmak için verdikleri komik mücadelenin hikayesini anlatan “Bana Bir Soygun Yaz”da filmin maskotu olan Polat, mafya lideri Hacamat’ın en sadık elemanlarından biri olarak izleyiciyle buluşacak.

Filmde Hakan Yılmaz’ın canlandırdığı Onur, bir gün yolculuk sonunda teslim etmek üzere emanet bir kutu alır. Aynı gün de aldatıldığını düşünen sevgilisi Leyla, Onur’un tüm eşyalarını ve verilen emanet kutuyla birlikte benzin dökerek yakar. Fakat Onur, o kutuda ne olduğunu çok acı bir şekilde öğrenecektir. Onur, sonradan arkadaşlarını da dahil ettiği girdabın içinde o ‘emaneti’ geri ödemek için soygun yapmayı bile düşünür. Üç kafadarın kendi hayatlarını mafyanın elinden kurtarma çabalarını oldukça komik bir dille anlatan film, komedi türü filmseverlere keyifli anlar yaşatacak.

SMART SINETURKYERALTI

YAYIN SAATİ: 21:20

Yönetmen ve Senaryo: Zeki Demirkubuz

Oyuncular: Engin Günaydın, Nergis Öztürk, Serhat Tutumluer, Nihal Yalçın, Murat Cemcir, Feridun Koç, Serkan Keskin, Sarp Apak

Yürütücü Yapımcı: Başak Emre

Yapım Sorumlusu: Ahmet Boyacıoğlu

Yönetmen Yardımcısı:Rezan Yeşilbaş

Görüntü Yönetmeni: Türksoy Gölebeyi

Kurgu: Zeki Demirkubuz

Yapım: Türkiye

Yapımcı: Zeki Demirkubuz, Mavi Film

Yapım Yılı: 2012

"Akıllı bir adam, kendine karşı acımasız değilse gururlu da olamaz."

Muharrem, nefret ettiği ve edildiği halde eski arkadaşlarının yemeğine kendisini zorla davet ettirir.

Masum didişmeler,ufak kişilik gösterileri ile başlayan yemek,giderek dumanlanan kafaların etkisiyle utanç dolu geçmişe doğru yol almaya başlar.Defterler açılır,hesaplar ortaya dökülür.

Gece pişmanlık,gözyaşları ve öfkeyle dolarken, rezillik karanlık sokaklara,fuhuş kokan otel odalarına taşar.

Onlar hep birlikte, Muharrem tek başına olsa da kararlıdır. Pislik ya o gece temizlenecek, ya da geberip gidecektir. Yoksa sonsuza kadar kurtulamayacaktır bu utançtan.Ödüller:

En İyi Erkek Oyuncu (31.İstanbul Film Festivali-2012)

En İyi Görüntü Yönetmeni (31.İstanbul Film Festivali-2012)

Halk Jürisi En İyi Film Ödülü (31.İstanbul Film Festivali-2012)

En İyi Kurgu (31.İstanbul Film Festivali-2012)

En İyi Yönetmen (31.İstanbul Film Festivali-2012)Toplu Gösterimler

2010 12th International Film Festival Film by the Sea (HOLLANDA)

2010 10th Era New Horizons Film Festival (POLONYA)

2009 Brüksel Sinematek (Belçika)

2007 Pacific Film Archive at Berkeley Art Museum (A.B.D.)

2007 Film Society of Lincoln Center (A.B.D.)

2004 Duke University-Prof. FredricJameson bildirisiyle (A.B.D.)

2004 Houston Museum of FineArts (A.B.D.)

2004 University of Michigan (A.B.D.)

2004 HarkinsValley Art Theatre (A.B.D.)

2003 Anthology Film Archives (A.B.D.)

2003 Toronto Film Festivali (Kanada)

2003 Boston Museum of Art (A.B.D.)

2003 Wexner Center fortheArts (A.B.D.)

2002 Viennale (Avusturya)

2001 Avrupa Filmleri Festivali (Türkiye)

SMART SINETURK

HAYATTAN KORKMA

YAYIN SAATİ: 23:10

Yönetmen : Berrin Dağçınar

Senaryo : Berrin Dağçınar

Oyuncular : Zeki Alasya, Tarık Pabuççuoğlu, Zeynep Eronat, Haldun Boysan, Hakan Boyav

Türü : Drama

Yapım Yılı : 2007

Film bir kasabada kendilerine yetecek kadar üreten, ürettiği ile yaşayıp giden üç ailenin öyküsü. 6 ineği ile mandıracılık! yapan Talat, mütevazı kümesinde tavuk yetiştiren Bedrettin ve babadan kalan fırınında ekmek üreten Rıfkı, doğduklarından beri aynı kasabada yaşayan, çoluk çocuğa karışmış, çocukluklarından beri birbirlerinden hiç ayrılmamış üç arkadaştır. Bugüne kadar, azla idare etmeyi bilerek yaşamışlardır. Ürettikleri kadar satar, sattıkları kadar harcarlar. Kasabanın kendi içine dönük, bir anlamda dünyadan kopuk yaşamı, Talat'ın çocuğunun hastalanması ve kör olma tehlikesi ile karşı karşıya kalması sonucu bir anda değişmeye başlar. Üç aileyi oluşturan bireyler, o güne kadar kendilerine kurdukları küçük dünyanın sorunları çözmek için yeterli olanağı sağlamadığını fark eder ve ken di yepyeni dünyalarını keşfe çıkar.

SMART SINETURKMARUF

YAYIN SAATİ: 01:00

Yönetmen: Serdar Akar

Senaryo : Önder Çakar

Yapımcı: Önder Çakar, Sevil Demirci

Müzik: Replikas

Tür: Dram

Yapım Yılı : 2001

Oyuncular: Meltem Cumbul, Ayten Uncuoğlu, Meral Çetinkaya, Nihat İleri, Arzu Oş.

Bir Güneydoğu Anadolu delikanlısı olan Maruf’un hayattaki en büyük isteği biranevvel sevdiği kızla evlenmektir. Kendisini doğururken kötürüm kalan annesine bakan Maruf, biryandanda askere gitmek için şubeden gün alır. Böylece askerden döner dönmez sevdiğine kavuşacaktır. Ancak olaylar hiç de Maruf’un umduğu gibi gelişmez. Amcasının ani ölümüyle, dul kalan yengesi Cankız'la evlendirilmek istenen Maruf, sevdiği kızla tore arasında sıkışıp kalır.

3 Temmuz Çarşamba

SMART SINETURKGURBETÇİ ŞABAN

YAYIN SAATİ: 19:30

Yönetmen : Kartal Tibet

Senaryo: Osman F. Seden, Halit Akçatepe

Yapımcı : Memduh Ün

1985 / Komedi

Oyuncular: Kemal Sunal , Müge Akyamaç , Yavuzer Çetinkaya , Reha Yurdakul , Baykal Kent

Gurbetçi Şaban'da göç olgusunun toplumsal yansımaları konu ediliyor. Gurbetçi Şaban, saf görünümlü bir gariban. Ancak kurnazlık yapmaktan geri durmuyor. Şaban’ın, işçi olarak gittiği Almanya’da başından traji-komik olaylar geçer.

SMART SINETURKELVEDA KATYA

YAYIN SAATİ: 21:10

2012 / Dram

Yapımcı:Mehmet Osman Sönmez

Yönetmen:Ahmet Sönmez

Senaryo :Nalan Merter Savaş

Görüntü Yönetmeni :İlker Berke

Sanat Yönetmeni :Burhan Türk

Müzik :Tamer Çıray

Kurgu :Cem Tenikalp

Kostüm Tasarım :Ebru Tunçoktay

Makyaj tasarım :Mesut Emre Yılmaz

Color correction :Yücel Kurtul

Cast: Tümay Özokur Erbay Gül

Oyuncular:Kadir İnanır Anna Andrusenko Caner Cindoruk Rüçhan Çalışkur Elena Polyanskaya Tatiana Tsvikeviç Ekaterina Malikova Belgin Erdoğan Beliz Aksoy

Yetimhanede büyüyen Katya, babasının Yunus isimli Trabzonlu bir denizci olduğunu öğrenir ve onunla tanışmak için Trabzon'a gider. Babasını bulmakta zorlanmaz, ancak hiç de hoş karşılanmaz. Yunus Kaptan, şehirde itibarı olan, muhafazakâr bir aile babasıdır. Nadya'nın yıllar önce kendisinden hamile kaldığını ise bilmemektedir. Yunus, Katya'yı kabul etmez.

Katya, bilmediği bir dilin konuşulduğu bu yabancı topraklarda tek başına ve her türlü tehlikeye açık bir şekilde zaman geçirmeye başlar. Öte yandan Yunus Kaptan'ı kızı olduğuna ikna etmek için büyük bir uğraş verir. Bir Rus kızı ile sokaklarda görünmeye başlayan Yunus'un Katya'yla adı çıkar. Yunus Nataşa'larla beraberdir artık... Karısı ve kızları bu duruma büyük tepki gösterir. Bu tepki Katya;yı tartaklamaya kadar gider. Katya sonunda dayanamaz, O benim babam, diye haykırır sokak ortasında. Yunusun ailesi gerçeği bu şekilde öğrenir.

Yunus, kızın yalancı olduğunu, para için bunları yaptığını iddia ederek kendini savunmaya çalışır. Aile içinden Katya;ya kucak açan tek kişi Yunus;un oğlu Veli olur. Veli, babasını geçmişine sahip çıkmaya ikna etmenin mümkün olmadığını görünce Katya'nın babalık davası açması için destek verir. Davanın sonuna doğru Katya, annesinin ölmeden önce yazdığı bir mektubu götürüp Yunus'a verir. DNA raporunun açıklanacağı günün sabahı, Yunus aslında hiçbir zaman unutamadığı eski aşkı Nadya'nın mektubunu okur...

Ödüller


En İyi Müzik (49. Antalya Film Festivali-2012)

En İyi Kadın Oyuncu (49. Antalya Film Festivali -2012)

Seyirci Ödülü (49. Antalya Film Festivali -2012)

SMART SINETURKN’APCAZ ŞİMDİ

YAYIN SAATİ: 23:10

2012 / Komedi

Yönetmen : ÖZGÜR ÖZBERK

Senarist : ÖZGÜR ÖZBERK

DOP : BAHADIR EREN

Sanat Yönetmeni : HASAN DOĞAN

Editor : GÜRCAN CANSEVER – AYTEKİN BİRKON

Yapımcı : ÖZGÜR ÖZBERK – ÖZGE ÖZBERK

Oyuncular: Ufuk Özkan, Özge Özberk, Ebru Kocaağa, Erdal Cindoruk, Yosi Mizrahi, Zeynep Beşerler, Derya Beşerler, Gözde Okur

Toygar 5 yıllık evliliği olan ve kayınpederinin şirketinde çalışan, varlıklı ama mutsuz bir adamdır. Mutsuzdur, çünkü karısı Nalan’ın kendisine uyguladığı baskıdan bıkmış ve hayatının kadınıyla evlenmediğini anlamıştır. Artık evliliği onun için bir mecburiyettir. Boşanması da söz konusu değildir, çünkü çalıştığı şirket kayınpederinin, yaşadıkları ev, kullandığı araba hatta cebindeki kredi kartı bile karısı Nalan’a aittir. Dahası, kayınpederinden aşırı korkmaktadır. Tüm bu olumsuzluklar içinde Toygar’ı tek memnun eden şey metresi Alev’dir. Toygar Alev’e her buluştuklarında, karısından yakında ayrılacağını ve onunla yeni bir yuva kuracağını söylemektedir. Ama tabii ki sabrın da bir sonu vardır. Bir gün Alev bir tartışma sırasında Toygar’a son bir şans tanır. Ya karısına, ondan boşanmak istediğini o gün söyleyecektir ya da o akşam saat 9’da, Toygar’ın evine gidip her şeyi Nalan’a anlatacaktır. Toygar böyle bir şey yapmamasını ister, ama Alev söylediğini yapmakta kararlıdır.

Toygar’ın hayatında; sevmediği bir karısı, sevmediği bir işi, hiç anlaşamadığı bir kayınpederi ve kendisini tehdit eden ama sevdiği bir metresi vardır. Ofisinde ne yapması gerektiğini düşünürken, yeni gelen sigorta poliçeleri ona bu karanlık ortamda bir ışık tutmuştur. Plan yapılmıştır, eve gidip karısını öldürecek, bir kaza süsü verip sigortadan parayı alacak, sonra da Alev’le evlenip mutlu bir hayat sürecektir. Ama unuttuğu çok önemli bir şey vardır. O akşam kendisin doğum günüdür ve Nalan’ın hazırladığı sürpriz bir parti onu beklemektedir. Bundan habersiz eve gelen Toygar, onu çok uzun bir gecenin beklediğini çok çabuk anlar. Esas curcuna da Alev partiye dahil olduğu zaman başlayacaktır.

SMART SINETURKLALELİ'DE BİR AZİZE

YAYIN SAATİ: 00:50

1998 / Dram

Yönetmen: Kudret Sabancı

Senaryo: Önder Çakar, Serdar Akar, Kudret Sabancı

Yapımcı : Önder Çakar, Sevil Demirci

Müzik : Uğur Yücel

Oyuncular :Güven Kıraç , İştar Gökseven , Cengiz Küçükayvaz , Fikret Urulu , Ella Manea , Bahtiyar Engin , Emin Gümüşkaya , Yıldıray Şahinler , Funda Şirinkal , Mutlu Polat , Ertan Vecdi Küçükerbaş , Cemal Şan

Üç kafadar, patronlarından habersiz bir iş yapıp voliyi vurmaya kalkışır. Ancak işler umdukları gibi yürümez. `Bakire` bir hayat kadınını anlaşma yaptıkları işadamına götürürlerken birden karşılarına dört adam çıkar. Hem kızı, hem de aldıkları yüklüce parayı kaptırırlar...

Ödüller

Ayhan Işık Uzun Metraj Film Jüri Özel Ödülü (10. Orhan Arıburnu Ödülleri-1999)4 Temmuz Perşembe

SMART SINETURKGDO KARAKEDİ

YAYIN SAATİ: 19:30

2012 / Komedi

Yönetmen:Murat Aslan

Senaryo: Şafak Sezer

Yapımcı :İlker Özcan

Görüntü Yönetmeni: Ercan Özcan

Oyuncular : Şafak Sezer , Volkan Başaran , Serkan Şengül , Melisa Aslı Pamuk , Demet Bölükbaşı , Durul Bazan , Erdem Akakçe , Şener Kökkaya

Gürkan Güler, Balat’ın yerlisidir. Anne ve babası rahmetli olmuş olan Gürkan’ın, kardeşleri Duran ve Orhan’dan başka kimsesi yoktur. Üç kardeş babalarından kalan Balat’taki evlerinde bekar hayatı yaşamaktadırlar. Gürkan, erken yaşta kardeşlerinin sorumluluğunu üstlendiği için evlenememiştir. Gürkan ve Duran baba yadigarı ticari taksi ile dönüşümlü olarak taksicilik yapmakta, en küçük kardeşleri Orhan ise tezgahta pilav satarak eve katkı sağlamaktadır. Üç kardeş, zor yaşam şartlarında ayakta kalmak için mücadele etmektedir.

Duran, Elmas adında güzel bir kıza delicesine aşık olmuştur ve bu aşkı karşılıklıdır. Elmas’ın ailesi ise kızı zengin biri ile baş göz etme derdindedir. Duran, abisi Gürkan’a durumu anlatıp, Elmas ile evlenmek istediğini söyler. Gürkan, maddi durumlardan mütevellit D uran’ın isteğini rededer. Duran, mahalleden arkadaşı olan korsan taksici Hamdi’yi de yanına alarak, sevdiği kızı düğün günü kaçırır.

Orhan, her zamanki gibi tezgahını açmış, pilavını satmaktadır. Müşterilerine siparişi götürdüğü sırada mafyanın kuryeliğini yapan Cengiz ile çarpışır. Cengiz, yeraltı dünyasının önemli ismi Aybars’ın adamıdır ve üzerinde Aybars’a ait değeri paha ölçülemez elmas koleksiyonu vardır. Üzerindeki emanet yüzünden peşindeki sivil polislerden kaçmakta olan Cengiz, Orhan ile çarpıştığı sırada Orhan’ın önlüğünün içine, içinde elmasların olduğu babedi bırakır, geri geleceğini söyleyerek uzaklaşır. Sürekli zengin olma hayalleri kuran Orhan, ayağına gelen bu fırsatı değerlendirmenin yollarını aramaya başlar.

SMART SINETURK

AŞK VE DEVRİM

YAYIN SAATİ: 21:10

2011 / Dram

Yönetmen: Serkan Acar

Senaryo : Serkan Turhan

Oyuncular: Gün Koper- Deniz Denker – Ayberk Pekcan – Derya Durmaz

Aşk ve Devrim, insan denen varlığın aidiyet duygusunu; toprağa kök salma ihtiyacını en yakıcı biçimde hissettiği gençlik yıllarını merkezine alan bir hikâyedir. Mevcut kimliklerin yetmediği ve her türden yoksunluğun, açlığın (düşünsel, cinsel, ruhsal, siyasal vb.) insan varoluşunu kemirdiği dönemlerdir bunlar. Filme ruhunu veren bu duygu ise Aşk ve Devrim ütopyasını hayata geçirmek için çıkılan yolculuktur. 
1990’ların büyük karmaşasında kendine bir yol çizmeye çalışan üniversite öğrencisi Kemal, siyasal idealleri ve duygusal beklentileri arasında sıkışıp kalmıştır. Platonik bir aşkla bağlı olduğu Leyla ise, Kemal’in bu beklentilerine cevap vermekten uzaktır. Kemal, en yakın arkadaşının ölümüyle kendini bambaşka bir siyasi atmosferin içinde bulur. Kemal artık illegal bir devrimcidir. Yeraltının romantik ama bir o kadar da tehlikeli iklimi, Kemal’in “aşk ve devrim” arasında kurmaya çalıştığı dengeyi bozmuştur. Kemal’in “devrim treni” makas değiştirirken, “aşk”la arasındaki mesafe açılmaya başlamıştır. 

18. Adana Altın Koza Film FestivaliUmut Veren Genç Kadın Oyuncu

Deniz Denker

Aşk ve Devrim

En İyi Sanat Yönetmeni

Adalı Aksoy

Aşk ve Devrim

Jüri Özel Ödülü

Serkan Acar (2)

Aşk ve Devrim

Umut Veren Genç Erkek Oyuncu

Gün Koper

Aşk ve Devrim

23. Ankara Film Festivali

Umut Veren Yeni Erkek Oyuncu

Gün Koper

Aşk ve Devrim

Mahmut Tali Öngören Ödülü

Serkan Acar (2)

Aşk ve Devrim

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

Ayberk Pekcan

Aşk ve Devrim

SMART SINETURK

GÖZETLEME KULESİ

YAYIN SAATİ: 23:00

2012 / Dram

Yönetmen: Pelin Esmer

Senaryo: Pelin Esmer

Yapımcı : Nida Karabol Akdeniz, Tolga Esmer

Görüntü Yönetmeni: Özgür Eken

Oyuncular : Olgun Şimşek , Nilay Erdönmez , Menderes Samancılar , Rıza Akın , Laçin Ceylan , Kadir Çermik , Yavuz Pekman , Mehmet Bozdoğan , Mehmet Mola , Nurettin İpek , İzzet Aytaç , Serdar Orçin , Ahmet Rıfat Şungar , Berk Hakman , Hakkı Kurtuluş , Fırat Bayat

Filmde yangın gözetleme kulesine bekçi olarak sığınan Nihat’la, otobüslerde hostes olarak çalışıp, Tosya’da küçük bir otogara sığınan Seher’in suçluluk duygularına karşı kendi kendilerine verdikleri savaşı artık birbirlerinin şahitliği altında yapmak zorunda kalışları konu ediliyor.

Çekimleri 2011 sonbaharda Kastomunu’nun Tosya, Şenpazar ve Cide ilçelerinde gerçekleştirildi.

Ödüller


En İyi Yönetmen (19. Adana Altın Koza Film Festivali-2012)

En İyi Görüntü Yönetmeni (19. Adana Altın Koza Film Festivali -2012)

En İyi Kadın Oyuncu (19. Adana Altın Koza Film Festivali -2012)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu (19. Adana Altın Koza Film Festivali -2012)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (19. Adana Altın Koza Film Festivali -2012)

5 Temmuz Cuma

SMART SINETURKUMUDUMUZ ŞABAN

YAYIN SAATİ: 19:30

Yönetmen: Kartal Tibet

Senaryo: Suphi Tekniker, Reha Yurdakul, Bülent Oran

Yapımcı :Memduh Ün

Komedi / 1979

Oyuncular:Kemal Sunal , Serpil Nur , Turgut Özatay , Muhteşem Durukan , Alpay İzer , Nejat Gürçen , Hakkı Kıvanç , Yadigar Ejder , Hikmet Taşdemir , Sabahat Işık

Köyden kente gelen Şaban`ın yaşadığı yerde, köyünde olduğu gibi bir arsa ağası türemiştir. Halk ile arsa ağası arasında büyük bir çekişme yaşanmaktadır. Ağaya karşı çıkan Şaban, halk tarafından kahraman ilan edilir.

SMART SINETURKÜÇÜNCÜ SAYFA

YAYIN SAATİ: 21:00

Yönetmen: Zeki Demirkubuz

Senaryo: Zeki Demirkubuz

Yapımcı: Nihal G. Koldaş, Zeki Demirkubuz

Görüntü Yönetmeni:Ali Utku

Yıl:1998


Tür:Dram

Oyuncular :Ruhi Sarı , Başak Köklükaya , Cengiz Sezici , Serdar Orçin , Emrah Elçiboğa , Naci Taşdöğen , Erdoğan Seren , Zeki Demirkubuz , Rıza Sönmez , Erol Babaoğlu , Kosta Kortidis , Okan Selvi , Tuba Erdem , Ayça Mutlugil , Ayten Soykök , Damla Özen , Barış Hayta , Tulga Serim , Feridun Koç ,

İsa filmlerde figüranlık yaparak geçimini sağlayan biridir. Bir yanlışlık sonucu mafyaya ait çalınan bir miktar paradan İsa sorumlu tutulur ve parayı bulması için kendisine bir gün süre verilir. İsa umutsuzluk içinde ne yapacağını düşünürken bir tabanca bulur. Tam intihar etmeyi düşünürken evsahibi gelir ve birikmiş kira borcunu ödemesini ister. bunun üzerine intihar etmek isteyen İsa, yanlışlıkla evsahibini vurur.

Ödüller


En İyi Yönetmen (11. Orhan Arıburnu Ödülleri-2000)

En İyi Erkek Oyuncu (11. Orhan Arıburnu Ödülleri-2000)

Fipresci Ödülü (Ulusal) (19. İstanbul Film Festivali-2000)

En İyi Kadın Oyuncu (19. İstanbul Film Festivali-2000)

En İyi Türk Yönetmen (19. İstanbul Film Festivali-2000)

SMART SINETURKDURUŞMA

YAYIN SAATİ: 22:40

1999 / Komedi-Duygusal

Yönetmen:Yalçın Yelence

Senaryo:Umur Bugay

Yapımcı :Umur Bugay

Müzik:Melih Kibar

Oyuncular: Zafer Algöz , Meltem Cumbul , Güven Kıraç , Rutkay Aziz , Güzin Çorağan , Selçuk Uluergüven , Ercan Yazgan , Tanju Tuncel , Sevim Çalışgir , Mehmet Akan , Erkan Taşdöğen , Meral Çetinkaya , Mine Teber , Güzin Özipek , Savaş Yurttaş , Ali Uyandıran , Erdinç Dinçer , Cezmi Baskın , Erdal Kuyumcu , Erdoğan Bugay , Oktay Sözbir , Selda Özbek , Başak Köklükaya , Nazlı Tosunoğlu , Levend Yılmaz , Tuncay Akça , Hikmet Karagöz , Sabriye Kara , Özlem Saraç , Eray Yumuşaker , Erdoğan Tuncel

“Duruşma” adlı sinema filmi İstanbul’un eski semtlerinden birinde yaşayan sade insanlar arasına bomba gibi düşen ilginç bir bekaret öyküsünü konu ediniyor. Öykü, komşu kızı güzel Nazan’ın, mahallenin yakışıklıları Selami ve Cavit’le iki evlilik geçirmesine rağmen bakire kalmayı becermesini; Selami ile Cavit’in, Nazan için kıyasıya kapışmalarını; Nazan’ın annesi Necla’nın çevirdiği dolapları; bu ilginç gelişmeleri komşuların merakla izlemelerini, şaşkınlıklarını ve sade yaşamlarının bir anda medyatikleşmesini komik bir dille anlatıyor.

Ödüller

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (36. Antalya Film Festivali-1999)En İyi Kadın Oyuncu (12. Ankara Film Festivali-2000)

SMART SINETURKHEMŞO

YAYIN SAATİ: 00:30

2000 / Dram-Komedi

Yönetmen:Ömer Uğur

Senaryo:Ömer Uğur, Resul Ertaş

Yapımcı :Cengiz Çağatay, Ferdi Eğilmez, Şükrü Avşar

Müzik:Arto Tunçboyacıyan

Görüntü Yönetmeni:Uğur İçbak

Oyuncular : Mehmet Ali Erbil , Okan Bayülgen , Sümer Tilmaç , Demet Şener , Özlem Yıldız , Dilaver Uyanık , Yılmaz Köksal , Cengiz Küçükayvaz , Levent Kazak , Ümit Okur , Yakup Yavru , Yıldız Kaplan , Oya Aydoğan , Yıldo , Hasan Arslantürk

20 yıl önce babası kan davalılarının oğlu Yaşar tarafından öldürülen Cebrail ve dedesi köylerinin ilerisindeki ovada atış talimi yapmaktadır. Bu sırada dede, Cebrail'e öğütler vermekte, kanlısını öldürecek kişide olması gereken vasıfları anlatmaktadır.Bir yandan da torununu atıcılık konusunda yetiştirmektedir. Akşam eve gittiğinde yeğeni Tolga, onu kanlısının yerinin bulunduğu haberiyle karşılar. Ancak evde Cebrail dışında kimse bununla ilgilenmemektedir. Annesi babasının kanlı gömleğini Tolga'ya top mintanı yapmış; ağabeyi de babasının silahını cep telefonu almak için satmıştır. İkisi de bu devirde kan davası kalmadığını düşünmektedir.

6 Temmuz Cumartesi

SMART SINETURKUMUDUMUZ ŞABAN

YAYIN SAATİ: 10:20

Yönetmen: Kartal Tibet

Senaryo: Suphi Tekniker, Reha Yurdakul, Bülent Oran

Yapımcı :Memduh Ün

Komedi / 1979

Oyuncular:Kemal Sunal , Serpil Nur , Turgut Özatay , Muhteşem Durukan , Alpay İzer , Nejat Gürçen , Hakkı Kıvanç , Yadigar Ejder , Hikmet Taşdemir , Sabahat Işık

Köyden kente gelen Şaban`ın yaşadığı yerde, köyünde olduğu gibi bir arsa ağası türemiştir. Halk ile arsa ağası arasında büyük bir çekişme yaşanmaktadır. Ağaya karşı çıkan Şaban, halk tarafından kahraman ilan edilir.

SMART SINETURKÜÇÜNCÜ SAYFA

YAYIN SAATİ: 11:50

Yönetmen: Zeki Demirkubuz

Senaryo: Zeki Demirkubuz

Yapımcı: Nihal G. Koldaş, Zeki Demirkubuz

Görüntü Yönetmeni:Ali Utku

Yıl:1998


Tür:Dram

Oyuncular :Ruhi Sarı , Başak Köklükaya , Cengiz Sezici , Serdar Orçin , Emrah Elçiboğa , Naci Taşdöğen , Erdoğan Seren , Zeki Demirkubuz , Rıza Sönmez , Erol Babaoğlu , Kosta Kortidis , Okan Selvi , Tuba Erdem , Ayça Mutlugil , Ayten Soykök , Damla Özen , Barış Hayta , Tulga Serim , Feridun Koç ,

İsa filmlerde figüranlık yaparak geçimini sağlayan biridir. Bir yanlışlık sonucu mafyaya ait çalınan bir miktar paradan İsa sorumlu tutulur ve parayı bulması için kendisine bir gün süre verilir. İsa umutsuzluk içinde ne yapacağını düşünürken bir tabanca bulur. Tam intihar etmeyi düşünürken evsahibi gelir ve birikmiş kira borcunu ödemesini ister. bunun üzerine intihar etmek isteyen İsa, yanlışlıkla evsahibini vurur.

Ödüller


En İyi Yönetmen (11. Orhan Arıburnu Ödülleri-2000)

En İyi Erkek Oyuncu (11. Orhan Arıburnu Ödülleri-2000)

Fipresci Ödülü (Ulusal) (19. İstanbul Film Festivali-2000)

En İyi Kadın Oyuncu (19. İstanbul Film Festivali-2000)

En İyi Türk Yönetmen (19. İstanbul Film Festivali-2000)

SMART SINETURKOĞLUM BAK GİT

YAYIN SAATİ:13:30

Türü : Komedi 

Yapım Yılı:2012

Yönetmen: Kamil Çetin

Senaryo:Şeyda Delibaşı

Yapımcı: Ercan Narinç

Müzik:Uğur Akyürek

Görüntü Yönetmeni:Abdulkadir Üregil

Oyuncular:Yavuz Seçkin, Metin Yıldız , Orhan Aydın, Veysel Diker, Esra Sönmezer, Selahattin Taşdöğen, Nazlıhan Yılmaz, Sibel Gökçe, Kıvanç Baran Arslan, İlkin Oğuzhan Çakır, Pekcan Türkeş, Levent Aykul, Mehmet Hakter Balaban, Ömer Konakçı

Orhan (Yavuz Seçkin) hayatı boyunca şansızlıklar ve kısmetsizlikler yaşamış bir taksicidir. Yaşamında herşey ters gidiyor, doğru gidecek gibi görünenler son anda traji komik durumlara dönüşüyordur. En yakın dostları Kürşat (Metin Yıldız) ve Teoman (Veysel Diker) , Orhan’ın bu kısmetsizliğini atması için ellerinden geleni yapsalar da sonuç sıfırdır. Kulaktan dolma kocakarı tarifleriyle şanssızlığını kırmaya çalışan Orhan, bunda başarılı olamayınca durumunu bilimin ve ilimin ışığında çözmeye karar verir. Kişisel Gelişim Uzmanı Figen (Esra Sönmezer) onun son umududur. Lakin Figen’in babası yer altı dünyasının tanınmış simalarından Kırmızı Erol (Orhan Aydın) dur. İç çamaşırına kadar kırmızı giyen biridir. Kana karşı alerjisi olduğundan öldürdüğü kişilerin kanı üstünde leke göstermesin diye kır mızı giyiyordur. Kahramanımız Orhan, gudubetsizliğini yenmek ve kendine yeni bir hayat bakışı oluşturmak için gittiği Figen’le tanıştığı ilk gün, kendini başka bir belanın içerisinde bulur. Kırmızı Erol, Figen’i yine mafya dünyasının tanınmış simalarından Rüstem’in (Selahattin Taşdöğen) oğluyla evlendirmek istiyordur. Figen babasının bu baskılarından bıkmıştır. Babasına Orhan’la sözlendiğini ve ona deliler gibi aşık olduğunu söyler. Bizim saf Orhan’da kimseye “Hayır” diyemediğinden Figen’in bu yalanına ortak olur. Ve kendini bir anda hayatının en tehlikeli ve en komik macerası içerisinde bulur. Arkasından çevrilen pis oyundan ve tuzaktan habersiz bir maceranın içerisine giren Orhan’ın, macerası boyunca karşılaştığı inanılmaz tesadüfler, kahkaha sınırlarını zorlayan sürprizler, onu daha da içinden çıkılmaz bir duruma sürükler. Belki kaderin onun için başka bir planı vardır, belki de yoktur…

SMART SINETURK

AROG

YAYIN SAATİ: 18:50

Yönetmen : Cem Yılmaz, Ali Taner Baltacı

Senaryo : Cem Yılmaz

Yapımcı : Cem Yılmaz, Murat Akdilek

Yapım Yılı:2008

Müzik :Jıngle House

Görüntü Yönetmeni : Soykut Turan

Oyuncular : Cem Yılmaz, Özge Özberk, Özkan Uğur, Nil Karaibrahimgil, Zafer Algöz, Ozan Güven

G.O.R.A gezegeninde tutsak olan Arif'e büyük kin besleyen Komutan Logar, onu zaman makinesiyle bir milyon yıl öncesine gönderir. Taş Devri insanları, dinozorlar ve prehistorik kuşların yer aldığı AROG'da Arif'in yeni maceralarını izleyeceğiz.

SMART SINETURKBAHAR İSYANCIDIR TV DE İLK KEZ

YAYIN SAATİ: 21:00

Yönetmen: Selma Köksal

Senaryo: Selma Köksal

Yapımcı: Selma Köksal

20121 / Dram

Oyuncular : Sefa Zengin, Selma Köksal, Mahir Günşiray, Yıldıray Şahinler, Volga Sorgu Tekinoğlu, Kemal Kocatürk.

Gerçekçi doğaçlamaların, oyunculukların ve uzun hareketli kameranın oluşturduğu bir anlatı tarzıyla ilerleyen filmin ilk bölümünde grubu, ülkenin önemli ve ilerici yazarlarından Ahmet Kutlar’ın öykülerinden oluşturdukları bir oyun üzerinde çalışırken görüyoruz. İkinci ve en uzun episodik bölümde ise grup Kafka öyküleri üzerinde çalışır. Grubun yaşadıkları, çıkmazları ve bireysel dertleri üzerinde çalıştıkları Kafka öyküleriyle neredeyse paraleldir. Köksal, Bahar İsyancıdır filminde F Tipi cezaevini protesto eden, hükümeti eleştiren, kayıp oğullarını arayan annelerin dertlerini, adalet arayışlarını bir tiyatro grubunun çaresizliği üzerinden ortaya koymaya çalışıyor, Ortaya çıkan ise Kafka’nın kaotik dünyasından daha sert ve acımasız bir ülke… Tiyatro grubunu Türkiye’nin prototipi olarak ele alan Köksal, her bireyin dertleri üzerinde dolaştırıyor kamerasını ve umutsuzluğun kol gezdiği bir ülkede çıkış yolu bulmak da zorlanıyor. Sanatın kan kaybettiği, tiyatro yapmanın zorlaştığı günümüzde Bahar İsyancıdır, Onat Kutlar’ın aynı adlı eserinden esinlenmeler taşırken, kayıp umudun da peşine düşüyor…

SMART SINETURK

SEN NE DİLERSEN

YAYIN SAATİ: 22:40

2005 / Dram
Yüklə 0,77 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə