Stratejik plan 2015-2019Yüklə 0,87 Mb.
səhifə1/29
tarix05.01.2022
ölçüsü0,87 Mb.
#75045
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29T.C.

KAĞITHANE KAYMAKAMLIĞI

Ferit Aysan Çağdaş Yaşam İlkokulu

STRATEJİK PLAN 2015-2019
TAKDİM

Modern anlamda içinde bulunduğumuz teknoloji dünyasında nerede olduğumuzu ve nereye varmak istediğimizi bilmek açısından planlama yapmak büyük bir önem arz etmektedir. Bu şekilde kurum ve kuruluşlar mevcut durumlarını görerek gerçekleştirilebilir hedefler belirleyip ilerleme anlamında mesafe kaydedebilirler.

5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu ile mali kaynakların etkin ve verimli kullanılması amaçlanmaktadır. Bu kanun çerçevesinde planlı hizmet üretmek için kalkınma planları ve üst politika belgeleri esas alınarak belirlenen politikalara ulaşmak için çalışmalar yapılması hedefe odaklanma açısından da önemlidir. Kurum/kuruluşların hazırladıkları planı gerçekleştirme performansı bakımından izleme ve değerlendirmeye almaları da görülen eksikliklerin tamamlanması açısından bir başka önemli hususiyeti arz etmektedir. İşte bu anlamda “Stratejik Planlama, bu faaliyetlerin kamu kuruluşları tarafından yürütülmesinde temel bir araç olmaktadır. Elinizdeki plan bu çerçevede hazırlanmış olan ileriye dönük bir bakış belgesidir. Kurum/kuruluşların kendi karnelerini kendilerinin hazırlaması ve bu karnedeki hedeflere ulaşmak için kendilerini kontrol etmeleridir.

Stratejik Planımızın ülkemiz ve İstanbul’umuzun eğitim- öğretim hizmetlerine yeni bakış açıları ve yeni fırsatlar doğuracağı ümidini taşımaktayım. Bunu başarmak için işbirliğinin ve planlama alışkanlığının herkes tarafından kazanılması gerektiğini de belirtmek istiyorum.

İlimizin stratejik planını hazırlayan İl Millî Eğitim Müdürlüğü yöneticilerini, çalışma ekiplerini ve çalışmada görev alan diğer personeli kutluyor, bu Stratejik Plan’ın başarıya ulaşmasını diliyorum.

Ali ÇAKMAKOkul MüdürüYüklə 0,87 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   29
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə