Sudan’dan Misafirlerimiz VarYüklə 8,25 Kb.
tarix14.08.2018
ölçüsü8,25 Kb.
#70894
Sudan’dan Misafirlerimiz Var

Hayrat Vakfı ve Rehber-Der’in davetlisi olarak İnegöl’e gelen ve aralarında milletvekili, Belediye Başkanı ile iş adamlarının bulunduğu Sudan’lı heyet, İnegöl Belediyesi’ni ziyaret etti. Heyet, Başkan vekili Turgay Yel tarafından karşılanırken; Sudanlı misafirlere yemek ikram edildi.

İnegöl’e gelen Sudan İktidar Partisi (Muteri Vatani Partisi) yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkan Vekili Turgay Yel’i makamında ziyaret etti.  

DOSTLUKLARIMIZI PEKİŞTİRİYORUZ 

Yel ziyarette yaptığı konuşmada:   “Hayrat Vakfı vesilesiyle Sudan’lı kardeşlerimiz bizleri ziyarete gelmiştir. Ben gelen misafirlerimize, başta Belediye Başkanımız Alinur Aktaş adına, kendi adıma ve kıymetli İnegöllü hemşerilerimin adına hoş geldiniz diyor saygılar sunuyorum. Bizim en çok arzu ettiğimiz, Afrika’da olsun, Orta Doğu’da olsun ve dünya üzerindeki İslam Ülkeleri olsun, onlarla bu dostluklarımızı daha da pekiştirmek için gayret ediyoruz. Bu sayede ülkemizde ve ilçemizde çeşitli derneklerin aracılığıyla ülkemize ve ilçemize gelenlere, belediye olarak önce elimizden geldiği kadar belediyeciliği, İnegöl’ümüz de yapılan hizmetleri tanıtmak ve anlatmak amacıyla gayret gösteriyoruz. İnşallah bu konuklarımıza yaptığımız işlerle ilgili bilgiler vereceğiz. Ben bu konuklarımızın İnegöl’e gelmelerinde emek sarf eden REHBER-DER ve Hayret Vakfı yöneticilerine ve başkanlarına teşekkür ediyorum” dedi.  

ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK 

Hayrat Vakfı İnegöl Temsilcisi Süreyya Saltık ise Sudan’lı heyetin Türkiye’ye gezi amaçlı geldiğini kaydederek: “Birçok yerde temaslarımız devam ediyor. İnegöl Belediyesi de sağ olsun bizi davet etti. Karşılıklı birikimler paylaşılacak ve istişareler yapılacak. İnşallah bu tarz çalışmalarımız devam edecek” ifadelerini kullandı.   

HAYRAT VAKFI ÖNEMLİ ÇALIŞMALARA İMZA ATIYOR 

Ziyarette konuşan Sudan’lı gazeteci El Muiz Abbas da şunları söyledi: “Ben buraya gelen arkadaşlarım ve kendi adıma, ikinci memleketimiz olan Türkiye’de bulunmaktan son derece mutluyum. Buraya geldiğimiz günden bu yana, Türkiye’deki gelişmeleri müşahede ettik. Ve Türkiye’nin büyük gelişmelerine imza attığını gördük. Biz yine Hayrat Vakfı’na çok teşekkür ediyoruz. Çünkü Hayrat Vakfı başta Türkiye olmaz üzere, Sudan’da çok büyük çalışmalara imza atıyor. Özellikle kültürel ve eğitim alanında geniş çaplı çalışmaları var. Bu aslında aramızdaki kuvvetin ve aramızdaki kardeşliğin bir göstergesidir. Değişik alanlarda çalışan arkadaşlarımız var. Buraya gelince insanlar bizi çok sıcakkanlı karşıladı. Ve bizlere ikramlarda bulundular. Biz bu vesile ile herkese çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca sıcakkanlı karşılamalar ve ikramlar, Türk halkının ne kadar misafirperver olduğunu gösteriyor. Ve bu fırsattan istifade olarak, başta başkanımız olmak üzere ve Hayrat Vakfı’nın değerli yöneticilerine bize bu fırsatı sundukları için çok teşekkür ediyorum. Bunlar aslında sadece bizim aramızdaki ilişkiler değil, İslam Dünyası arasındaki ilişkilerdir. Ve buradaki basın aracılığıyla Türk halkına teşekkürlerimizi arz ediyoruz. Ve buradaki güçlü olan ilişkiler inşallah artarak devam edecek”   Heyet daha sonra Ertuğrulgazi Konağı’nda yemeğe geçti. 

Yüklə 8,25 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2022
rəhbərliyinə müraciət

    Ana səhifə