T. C. Avcilar kaymakamliğI İHKİb avcilar mesleki ve teknik anadolu lisesiYüklə 1,12 Mb.
səhifə1/12
tarix04.01.2022
ölçüsü1,12 Mb.
#62048
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12

T.C.

AVCILAR KAYMAKAMLIĞI

İHKİB AVCILAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

İHKİB AVCILAR MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

2015-2019 STRATEJİK PLANI

Muallimler!

Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Eserin kıymeti, sizin maharetiniz ve fedakârlığınız derecesiyle mütenasip bulunacaktır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Kemal ATATÜRKMehmet Akif ERSOYSUNUŞ

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk haline getirecek olan eğitim, amaç ve hedefleri önceden belli olan, anlık kararlarla değil de belli bir strateji dâhilin de yürütülen eğitimdir.

Toplumsal, siyasal, ekonomik ve teknolojik alanlarda meydana gelen değişim tüm dünyayı ve içindeki her şeyi değiştirdiği için mevcut yapıların yeniden yapılandırılması gerektiği bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. Dünyadaki bu gelişmeler kamu yönetiminde kapsamlı bir yeniden yapılanma ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

Hızlı bir değişim ve gelişme gösteren teknolojik dünyada, eğitim kurumları da üzerine düşen görevleri yerine getirmekle yükümlü olmak zorundadır. Bu süreçte teknolojik gelişmeleri anlamak yetmez, bunlara müdahil olmak ve içinde olmak bir zorunluluk halini almıştır. Bu sebeple eğitim kurumu olarak okulumuz beklenen işlevleri yerine getirmek mecburiyetindedir.

Stratejik planlama çalışmaları, İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü vizyonunun, çok yönlü başarıyla en iyiyi ortaya koyma sorumluluk ve çabasının somut bir ürünü olarak doğmuştur. Yapılan bu plan güçlü yönlerimizi öne çıkaran ve geliştiren, yeni ilişki ağları oluşturan, nitelikli eğitim ve araştırma programlarımızı disiplinler arası anlamda bir araya getiren bir çerçevedir. Okulumuzun akademik, teknik, pratik ve sosyal alandaki başarıları üzerine inşa edilmiş olan bu plan, sorumluluklarımızı yerine getirmede kaynaklarımızın daha etkili kullanılmasına olanak tanımaktadır. Misyonumuza bakarak Vizyon’umuz yönünde daha yoğun işbirlikleri oluşturmayı ve paydaşlarımızdan daha çok destek sağlamayı hedefleyen plan okulumuzu daha ileriye götürmek için verdiğimiz ve vereceğimiz çabaların yol haritası olacaktır.

Stratejik planlama çalışmaları okulumuz yönetim, eğitim, ve destek ekiplerinin geniş çaplı katılımıyla oluşturulmuş bu planda emeği geçen okulumuz yönetici öğretmen ve personeline, yardımlarını her aşamada gördüğümüz okul aile birliğine ve sevgili öğrencilerimize teşekkür borçluyuz.

Canan ERTEKİN

Okul Müdürü

GİRİŞ

İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bugünü ve geleceğine hitap edecek olan 2015-2019 Yılı Stratejik Planı Ekibimiz tarafından titiz bir çalışmanın ürünü olarak hazırlanmıştır. Bu plan sadece ekibimizin ürünü değil okulumuz tüm çalışanlarının ortak ürünü olarak tanımlanmış ve okulumuzun vizyonunda gösterilen hedeflere ulaşmak için bir rehber olarak kullanacağımız bir değer halini almıştır.

Planın uygulama aşamasında ortaya çıkacak olan olumlu ve olumsuz veriler dikkate alarak geleceğe ışık tutmaya çalışacak, okulumuzun hedeflerini yükseltmek için tüm ekip olarak gereken çabayı göstermeye devam edeceğiz.

Stratejik Plan Hazırlama Ekibi


Yüklə 1,12 Mb.

Dostları ilə paylaş:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   12
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin