T. C. BÜYÜKÇekmece icra müDÜRLÜGÜ' nden taşinmaz mal açik artirma ilaniYüklə 14,79 Kb.
tarix27.07.2018
ölçüsü14,79 Kb.
#60446

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA MÜDÜRLÜGÜ' NDEN TAŞINMAZ MAL AÇIK ARTIRMA İLANI

DOSYA NO: 2010/6321 TALİMAT^ Satılmasına karar verilerTtaşınrriâzin cinsi ve özellikleri: TAPU KAYDI: Beylikdüzü Tapu Sicil Müdürlüğü'nün 01.09.2010 tarih 14559 sayılı kaydına göre; Beylikdüzü ilçesi Kavaklı köyünde kain 863 nolu parsel sayılı 26.098,00 m2 yüzölçümlü 'on blok kargir apartman' vasfı ile kat mülkiyeti tesisli A7 blok numaralı kargir binanın 100/50020 arsa paylı 5. katta 221 nolu mesken NİTELİKLERİ: Satışa konu taşınmaz; Beylikdüzü ilçesi, Büyükşehir mahallesi, Cumhuriyet caddesi, Akasya sokak, ^|jYiiklî''hir konutlar; No: 9'da kain 863 nolu parselde kayıtlı A 7 blok (mahallinde A 27) kargir binanın 5. katta 100/50020 arsa payına tefrikli 221 nolu (mahallinde 21 nolu) dairenin tamamıdır. Taşınmazın bulunduğu parselde yer alan bloklar BJyük§ehir Konutları içerisinde yer almaktadır. Site çit bitkisi ile çevrili olup site içi bakımlı peyzaj düzenine çocuk parkı ve açık otoparka sahiptir. Site yakın çevresinde Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi Atrium Çarşı Beylicium AVM marka city AVM ve Beylikdüzü Belediyesi bulunmaktadır. Blok E5 karayoluna 500 m mesafede bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları ile kolaylıkla sağlanmaktadır. Konu taşınmazın bulunduğu blok bodrum + zemin ve 14 normal olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Demir doğrama yangın merdiveni güvenlik kamerası ve 2 adet asansör bulunmaktadır. Blok takribi 15 yıllıktır. 221 numaralı (mahallinde 21 nolu) daire bloğun 5 katında yer almaktadır. Blok girişine göre sol önde ve kuzey batı cephede bulunmak­tadır. Daire 3 adet oda salon mutfak banyo WG antre ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke duvarlar saten boya tavanlar kartonpiyerlidir. Banyo ve WC de yer döşemesi seramik duvarlar seramik tavan plastik boyadır. Mutfakta yef* döşemesi seramik saten boya ve tavanlar karton-piyerli olup dolaplar ve tezgah laminattır. Giriş holü ve koridorda yer döşemesi seramik duvarlar saten boya tavanlar kartonpiyerlidir. Pencereler PVC doğrama ve çift lavabo mevcuttur. Dairede kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Bir balkon mutfağa dahil edilmiş olup diğer balkon PVC doğrama ile kapatılmıştır. Daire mal sahibi tarafından kullanılmaktadır. Net alanı 91,40 m2'dir (onaylı proje incelenmiştir) İMAR DURUMU: Beylikdüzü Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 01.12.2010 tarih 5425 sayılı yazısına göre Beylikdüzü ilçesi Büyükşehir mahallesi 863 nolu parsel 21.01.2007 tarihli 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kitle nizam 11:11-14-15 kat yapılaşma şartı ile 'konut' alanında kaldığı belirtilmiştir. KIYMETİ: Bilirkişiler tarafından 130.000,00 TL kıymet takdir edilmiştir. Birinci Satış Günü: 01.08.2011 11.00-11.10 saatleri arasında İkinci Satış Günü: 11.08.2011 11.00-11.10 saatleri arasında Büyükçekmece 1. İcra Müdürlüğü adresinde

1-Açık artırma suretiyle yapılacaktır. Bu artırmada tahmin edilen kıymetin % 60'ını ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları mecmuunu ve satış masraflarını geçmek şartı ile ihale olunur. Böyle bir bedelle alıcı çıkmazsa en çok artıranın taahhüdü baki kalmak şartıyla Yukarıda yazılı yer ve saatler arasında ikinci artırmaya çıkarılacaktır. İkinci artırmanın resmi tatile rastlaması halinde tatilin bitimini izleyen ilk iş günü aynı yerde ve aynı saatler arasında ikinci artırma yapılacaktır. Bu artırmada da bu miktar elde edilememişse gayrimenkul en çok artıranın taahhüdü saklı kalmak üzere artırma ilanında gösterilen müddet sonunda en çok artırana ihale edilecektir. Şu kadar ki, artırma bedelinin malın tahmin edilen kıymetinin % 40'ını bulması ve satış isteyenin alacağına rüçhanı olan alacakların toplamından fazla olması ve bundan başka, paraya çevirme ve paylaştırma masraflarını geçmesi lazımdır. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen kıymetin % 20'si nispetinde nakit veya bu miktar kadar bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere mehil verilebilir. Satıştan Mütevellit binde 4.95 ihale damga resmi, % 1 KDV ile 1/2 tapu harç ve masrafları alıcıya, 100,00 TL için yüzde 2 aşan kısım için yüzde 1 Tellaliye resmi satıcı (borçluya) ait olacaktır. Birikmiş vergiler satış bedelinden ödenir.

3-lpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*)bu gayrimenkul üzerindeki haklarını hususiyle faiz ve masrafa dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile on beş gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicili ile sabit olmadıkça paylaştırmadan hariç bırakılacaklardır.

4-lhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak suretiyle ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın Dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup masrafı verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacak­ları, başkaca bilgi almak isteyenlerin yukarıda yazılı dosya numarasıyla Müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. (lc.lfl.K.126)

(*)llgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir. Yönetmelik Örnek No: 27 Adlarına tebligat yapılamayan ilgililere gazete ilanı tebligat yerine geçerlidir.d- tattA
Yüklə 14,79 Kb.

Dostları ilə paylaş:
Verilənlər bazası müəlliflik hüququ ilə müdafiə olunur ©muhaz.org 2024
rəhbərliyinə müraciət

gir | qeydiyyatdan keç
    Ana səhifə


yükləyin